Jump to content

Wypowiedzenie umowy o prace


Dantes

Recommended Posts

Posted

Hej!

Aktualnie jestem studentem i pracuję w pewnej firmie z którą nie wiążę przyszłości. Pracuję, aby opłacić studia.. Wczoraj chciałem złożyć wymówienie, ale niespodziewanie dostałem podwyżkę i ostatecznie zostałem. Jestem jednak jedno ale. Okres wypowiedzenia umowy to 1 miesiąc przez co boję się, że nie dostanę (kiedyś tam) pracy na której będzie mi bardzo zależało - wiadomo, że kiedyś dostanę pracę w zawodzie. Nadal myślę, aby już teraz porzucić aktualną pracę i znaleźć sobie nową, oby tylko okres wypowiedzenia się nie przedłużył z 1 miesiąca na 3 miesiące. Rozważam też po prostu porzucenie pracy, na rzecz następnej (w zawodzie), ale wtedy w świadectwie pracy widniałby wpis zwolnienia dyscyplinarnego. Co robić? Dodam, że to moja pierwsza praca.

Link to comment
Posted

Albo miałbyś kary umówne.

Zastanów się, czego chcesz.

Co studiujesz i na którym roku jesteś? Pamiętaj, że większość korporacji nie zatrudnia na niepełny wymiar godzinowy.

Jest ryzyko że takowej pracy po prostu nie znajdziesz i musisz być tego świadomy.

Link to comment
Posted

Możesz zawsze spróbować się dogadać z pracodawcą i odejść za porozumieniem stron. 

Link to comment
Posted

Masz umowę na czas określony? Jeśli tak, to okres wypowiedzenia zmieni się na 3-miesięczny, jeśli będziesz zatrudniony u pracodawcy co najmniej 3 lata. Możesz jednak bez problemu dogadać się z nim, kiedy znajdziesz nową pracę i uwierz, że nikt nie będzie Ci robił problemów. Wystarczy, że powiesz, że znalazłeś coś innego. Okres wypowiedzenia może zostać wówczas skrócony, lub też możecie się "rozstać" za porozumieniem stron. 

Link to comment
Posted

Ja teraz miałem lepszą ofertę pracy, ale pracodawca zdecydowanie powiedział "NIE" jakiemukolwiek porozumieniu stron czy negocjacji - odpracujesz miesiąc i możesz odejść. Po prostu się boję, że taka sytuacja znowu może się powtórzyć.

Link to comment
TheSonglessBird
Posted
4 godziny temu, Dantes napisał:

Ja teraz miałem lepszą ofertę pracy, ale pracodawca zdecydowanie powiedział "NIE" jakiemukolwiek porozumieniu stron czy negocjacji - odpracujesz miesiąc i możesz odejść.

Co?! Przynosisz wypowiedzenie umowy, bo a) zmieniasz miejsce zamieszkania, b) koś bliski zachorował i nie możesz się stawiać do pracy c) cokolwiek

Pracodawca nie może Cię zatrzymać na siłę. Urlop jakiś do wykorzystania masz? U mnie w pracy jest niesamowity przemiał ludzi, tu ktoś zaczyna studia, ktoś wyjeżdża do innego miasta i po prostu odchodzi z dnia na dzień, albo ma na grafiku na czas wypowiedzenia wypisywany w miarę możliwości urlop płatny, jeśli takowy mu jeszcze został, a jeśli nie, to bezpłatny. 

Link to comment
Posted

Nie bardzo rozumiem w czym tkwi problem. Ludzie zmieniają pracę płynnie - przechodząc z jednej do drugiej. Każdy, choć odrobinę poważny pracodawca nie skreśli dobrego kandydata za to, że będzie musiał czekać aż skończy się jego miesiąc wypowiedzenia w innej firmie.

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   Witam, to mój pierwszy post. Opiszę po krótce.  Jestem 24-letnim chłopakiem, który nawet... nie trzymał dziewczyny za rękę. Winą tego jest, iż nie widziałem nigdy zainteresowania od kobiet, moje próby kończyły się ghostingiem. Być może z powodu przeciętnej twarzy (odpad genetyczny). Wygrałem tylko w wzroście - 190 cm. Nigdy nie miałem koleżanek bliskich, zawsze trzymałem się facetów. W gimnazjum to nawet żadna nie chciała rozmawiać - otyłość, zaawansowany trądzik. Po tym poszedłem do technikum, gdzie sami faceci. Odciąłem od kobiet. W wieku 22 lat pierwszy raz miałem u prostytutki. Z racji tego, że jeśli do tej pory nie widziałem zainteresowania od nich, to nie zobaczę nigdy, a opcja zapasową po 30 nie zamierzam być. Co do charakteru mojego. Jestem introwertykiem, bardziej stroniący się od bycia w centrum uwagi. Dobieram osoby na znajomych pod względem charakteru. Nie piję, nie palę. Zauważyłem, że taki typ faceta w ogóle nie jest pożądany na partnera. Zanim się rozkręciłem, to każda mnie olała, lub nie była zainteresowana. Przestałem już robić pierwszy krok nawet, obojętność się zrobiła wobec kobiet rówieśniczek. Przyszłość moja wyglądać prawdopodobnie będzie tak: zostanę singlem z dużym przebiegiem na prostytutkach (który by jest duży), albo coś sobie zrobię. Co myślicie?    
  • Kerosine
   ... to, że uczeni [tak, właśnie oni] znajdą kiedyś dowód na istnienie Boga.
  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  479 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up