• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

kitty

zawyżone oceny na świadectwie

Recommended Posts

Wczoraj miałam zakończenie gimnazjum. dostałam świadectwo a tu...

zawyzone oceny, średnia z nich 5,5 a nie 4,9

Zadowolona poszłam do domu, cieszyłam się z tak wysokich ocen.

Z moimi prawdziwymi ocenami miałabym do liceum 156punktów, a z tymi 160, więc zyskam jedynie 4p

Teraz mi jakoś tak głupio, boję się że ci co wiedzą będą pamiętać i mówić że dostałam się do LO bo miałam nie swoje oceny.(Z moimi spokojnie bym sie dostała)

Czy mam iśc do mojego gimnajzum i powiedzieć że mam złe oceny??

czy uznać, że oni popełnili błąd na moją korzyść(wychowawczyni i dyrektor podpisali bez przeczytania co podpisują)

Jak wy byście zrobili? Postąpilibyście uczciwie, czy zostawilibyście?

Dodam, że dzisiaj o 12 była ostateczna rada pedagogiczna w szkole i jakbym chciała jeszce raz drukować świadectwo to by było ogroooomne zamieszanie

eee.. ja tam bym nie poszla, niech sobie ludzie gadaja..a to gadanie wychodzi z zazdrosci ;) ciesz sie pomyłka nauczyciela :D i olej innych..ja tak bym zrobila :D

Ja od razu powiedziałabym, że coś jest nie tak przy rozdaniu. Jakoś dziwnie bym się czuła.

Trzeba było od razu powiedzieć, teraz to już twoja decyzja. Ale ich błąd...ja bym chyba poszła.

Jak wy byście zrobili? Postąpilibyście uczciwie, czy zostawilibyście 8 ocen wyższych?

nie zostawiłabym...z resztą wyszłaby mi gorsza średnia :P

[fquote]Jeśli i tak się dostaniesz ze swoimi ocenami do tego liceum, to się zgłoś. Ich błąd- ich problem..[/fquote]

No właśnie, bo jeśli z Twoimi dostaniesz się także to powinnaś iść inaczej będą na Ciebie patrzyli.

To tylko 4 pkt!! Nie warto ryzykować. Przecież to moze ci jakos sytuację skomplikowac i trudno bdzie ci to odkręcic. Najlepiej idz i udaj wzorowa uczennice co brzydzi sie oszustwem :D

Ja nie znoszę zawyżonych ocen, a już nie mówiąc o nie swoich ocenach. Na pewno poszłabym i kazała to zmienić. Cóż taka moja natura.

same aniolki :P ok ja tez nie znosze zawyzania..ale jezeli jest takis gosciu ktory nic nie robi przez caly rok a w czerwcu cos tam zda i dostanie dwoje..no to juz mnie wkurza..ale jezeli ma tak dobre oceny, uczyla sie to mi to lotto czy zawyzaja czy nie ;)

.ale jezeli ma tak dobre oceny, uczyla sie to mi to lotto czy zawyzaja czy nie Wink

Ja i tak zawsze będę kierowała się sprawiedliwością. Takie sprawy nigdy nie będą mi obojętne, bez względu na to jak bardzo bym się uczyła.

ja bym oddała i miałabym czyste sumienie do końca życia . pzoatym skoro nie robi Ci to żadnej rożnicy w dostaniu się do LO to tym bardziej

zmaieszanie ? to już ich problem , Ty postąpisz uczciwie

Chyba najlepiej byłoby postąpić uczciwie, bo już samo to podziała na Twoją korzyść. Wszyscy będą wiedzieli, że powiedziałaś prawdę, chociaż mogłaś odejść z nie swoimi ocenami.

W takiej sytuacji to byłoby konieczne - sumienie będzie Cię gryzło, jeśli nic nie powiesz ;).

[fquote=Olcia]zamieszanie ? to już ich problem , Ty postąpisz uczciwie[/fquote]

Dokładnie tak.

Po co masz oszukiwac czy znosić czyjesz docinki? Zgłoś pomyłkę i nie przejmuj się jakimkolwiek zamieszaniem,to nie twoja wina i to ty jesteś tutaj 'ofiara' :wink:

Skoro to ma mały wpływ na dostanie się do nowej szkoły (tylko 4 pkt.) to w takiej sytuacji ja również bym to zgłosił. Oczywiście też dlatego żeby mieć czyste sumienie i móc później powiedzieć, że do szkoły dostało się samemu a nie dzięki czyimś ocenom, ale również w dużej mierze dlatego, że chciałbym właśnie zobaczyć to całe zamieszanie w szkole :D Popełnili błąd to mają go naprawić, ich problem :)

Zrób tak jak dyktuje Ci sumienie.. To twoja wychowawczyni popełniła błąd, nie Ty, więc nikt nie powinien mieć o to pretensji. Chcesz być uczciwa i to jest ogromny plus dla Ciebie :) Zanieś świadectwo do poprawy i bądź z siebie dumna:) a kiedyś tam na górze Bóg odpłaci ci się za dobro dobrem. Trzymaj się :) Pozdrowionka

różnica w sumie w pkt i tak jest niewielka, ale jeśli dręczy Cię sumienie to zgłoś to -będziesz spokojniejsza, a do LO i tak się dostaniesz ;) Z drugiej strony jeżeli ma być przez to tyle zamieszania... :P

Zdecydowałam, że pójde do gimnazjum po swoje prawdziwe świadectwo. Jakoś mi głupio dostać się z tymi ocenami do LO, nie chcę żeby się rozniosło że dostałam się tylko dlatego że miałam oszukane oceny. To tylko głupie 4 punkty, a nie chcę żeby przez 3lata wspominali "ty byś sie nie dostała, gdyby nie pomyłka na świadectwie"

ha! a ja i tak sie dostane! :D

[fquote=kitty]ha! a ja i tak sie dostane![/fquote]

Zonk będzie jak się nie dostaniesz i będziesz sobie w brodę pluła, że przegapiłaś taką okazję :) . Ja bym nie poszedł :) .

Tak.Po co masz oszukiwać siebie,nauczycieli w gim i nauczycieli w LO.

Jak nie pójdziesz bedziesz żałować.

Lepiej idź i wytłumacz pani że chyba się pomyliła i źle wpisała oceny.

Ona już napewno coś z tym zrobi :)

Nie przejmuj się tym .. w końcu to oni popełnili bład i znajomi nie powinni miec do Ciebie pretensji. Spokojnie służ podanie ... wkońcu 4 pkt to nie aż tak dużo zwlaszcza w Twoim przypadku.

Cztery punkty? Ja bym machnęła na to kitą, a ludzie niech sobie gadają co chcą.