Jump to content

Wybory Użytkownika Miesiąca

Kerosine

Recommended Posts

Shady-Lane90

Moi mili. Ogłaszam wybory na użytkownika kwietnia. Głosujemy od dzisiaj do 30 kwietnia, do godziny 20.

Mój głos oddaję dla @dannonka

dannonka

Kochana, @Shady-Lane90 dziękuję Ci :love: 

Również dziękuję każdemu, kto oddał głos na moją osobę! :D

Postaram się dalej pisać posty i aktywnie uczestniczyć w życiu forum! :D 

Jeszcze raz dziękuję! :D I miłego dnia dla Was! :D 

• 3 weeks later...
Shady-Lane90

Moi mili! 

Proszę głosować na użytkownika miesiąca :) Macie czas do 31 maja. Do roboty! :) 

Sibethesto

O matko, nie spodziewałam się, dzięki :D
A sama nawet nie wiem, na kogo głosować, bo osoby najbardziej rzucające się w oczy już z rangami...

1 godzinę temu, Vertigos napisał:

Most Waluable 2layer 

Prawie, prawie :D Szkoda tylko, że wartościowy jest przez "V" :D W każdym razie dzięki! 

Głosuję również za @Sibethesto

• 1 month later...
Shady-Lane90

Moi mili. Otwieram głosowanie!

Do 31 lipca głosujemy na użytkownika miesiąca.

Do roboty!

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

There are no registered users currently online

• Najnowsze posty

• Wulf
      Co jest głupie?  To, że Marks i Engels widzieli komunizm jako zniesienia państwa? Takie po prostu są fakty.  Przykładowy cytat: „Społeczeństwo, które zorganizuje produkcję na podstawie wolnych i równych zrzeszeń wytwórców, postawi maszynę państwową tam, gdzie będzie wówczas dla niej właściwe miejsce: do muzeum starożytności, obok wrzeciona i toporu bronzowego“. (Engels, „Pochodzenie rodziny, własności prywatnej i państwa“).   Z tą szczególną skutecznością propagandy radzieckiej to bym nie przesadzał, zwłaszcza że na tym polu masakrycznie polegli w starciu z USA.  Dość celowo wybrałem prawicowe pisemko, w którym masz masę odniesień do badań i wypowiedzi znanych zachodnich ekonomistów i historyków. Oczywiście skuteczność tego modelu jest dość ograniczona.   Niemniej jeśli idzie o zadłużanie to Trump pobił Regana xD Co do inwewstycji, to chętnie przeczytam co takiego masz na myśli.  No stety lub nie, ale jego prezydentura była tylko kolejnym krokiem na drodze utraty statusu głównego mocarstwa.  Nie widać też w działaniach nowej administracji jakiś specjalnie różnych działań na gruncie gospodarczym. W zasadzie całe ich "wyprawianie" to zmiana polityki zagranicznej. Przynajmniej na razie.    No nie bardzo. Pomijam że pewien poziom zarobków, przeważnie niewiele ma wspólnego z "radzeniem sobie" rozumianym jako pracowitość. Poza tym to miało Ci bardziej zwrócić uwagę na to, że nie odróżniasz stawki podatku od podatku. ;]  Bo gdybyś rozumiał, to pewnie wiedziałbyś że ciężko w takim przypadku mówić o jakimkolwiek zrównywaniu.  Choć pewnie by było nieco równiej, bo wpływ z tego podatku mógłby sfinansować czy to podniesienie kwoty wolnej, czy też waloryzację progów podatkowych. Innymi słowy, obniżyłoby się podatki większości społeczeństwa. ;] I szczerze to nie powiedziałbym żeby moja sytuacja finansowa była zła.   Ech. Serio aż tak brak Ci wiedzy, albo choć chęci zgłębienia tematu?  https://strefainwestorow.pl/artykuly/rekordowe-podatki-w-historii-najbogatsi-placili-nawet-98-swoich-dochodow Nieco clickbaitowy tytuł, ale są wykresy.     Analogia ma sens, i chodzi w niej o to, że owa rodzina powinna poszukać dodatkowych źródeł dochodów, a nie tak jak Ty proponujesz je sobie obniżać. Bezmyślne cięcia podatków jakie przeważnie proponują populiści z PO czy Konfy (albo każda kolejna amerykańska administracja) to po prostu powiększanie dziury budżetowej. W praktyce jest jednak tak, że za cięcia podatków dla jednych, zwykle płacą inni, ale o tym Ci już nie powiedzą. ;]  Co do kredytów, to o ile nie należysz do szczęśliwców którzy dostaną mieszkanie po babci, albo rodzice im go nie kupią, to zobaczysz, że kredyt na 20-30 lat to w zasadzie konieczność. Natomiast 20-30 lat to perspektywa dość długa w której dzieją się różne rzeczy na które nie masz wpływu.  Poza tym nie chodziło tu nawet o żadne życie ponad stan, tylko o to, że "lepsze gospodarowanie" jest radą na poziomie:     Że zacytuje Lenina: "Kto nie pracuje, ten nie je." No i pewnie jestem od Ciebie starszy. ;]
    • JanekOdRazu
      Odpisuję po długiej przerwie, ale miałem sporo pracy, czyli tego, czego mali socjaliści nie lubią  Wyjaśnij w takim razie, chętnie przeczytam jak ty widzisz te "cudowne" idee. To jest po prostu głupie. Przejrzałem artykuł, ale trudno mi uwierzyć, że to prawda. Wiem za to, że komuniści bardzo dobrze radzili sobie z propagandą, a Sołżenicyn opisuje w Archipelagu Gułag, jak w rzeczywistości wyglądał ich "cud gospodarczy". Co do Chin, są dziwnym połączeniem komunistycznego reżimu rządowego z kapitalistyczną gospodarką, więc trudno mówić o centralnym sterowaniu. Oczywiście, że taki dług nie rośnie w ciągu jednej kadencji, dlatego trudno go zwalać na Trumpa. No tak, kryzys covidowy zrobił swoje. Poza tym Trump rozpoczął nowe inwestycje, a z inwestycjami jest tak, że najpierw trzeba wydać, żeby później zobaczyć zysk. Niestety się go nie doczekał na urzędzie (i raczej nie doczeka, patrząc na to, co wyprawiają teraz demokraci xd). Widzę że cierpisz na chorobę czerwonych oczu, czyli "żeby wszyscy mieli tak źle, jak ja." Nie ma nic sprawiedliwego w karaniu ludzi za to, że radzą sobie lepiej od innych. Właśnie taką karą jest ten podatek. Nie wiem, czy to prawda, musiałbym sprawdzić. Ale wątpię.   Twoja analogia nie ma sensu. Wg ciebie zwiększanie dochodów to podnoszenie podatków? W takim razie twoja przykładowa rodzina musiałaby zwiększać dochód okradając swoich sąsiadów. Czyli według ciebie państwo ma się tuczyć jak świnia kosztem obywateli, żeby urzędnicy i nieroby mieli się dobrze? Odchudzić lewiatana i dać obywatelom wreszcie decydować samodzielnie o swoim życiu — to jest rozwiązanie. A jeśli się ma długi, to mądrość nakazuje zaciskania pasa. Co ci da wpędzanie się w jeszcze większe zobowiązania i nakręcanie błędnego koła tylko po to, żeby utrzymać standard życia, na który cię nie stać? Ja bym tak nie wierzył tym statystykom, bo nie tak dawno temu było głośno o szpitalach amerykańskich, które wpisywały w karty choroby i karty zgonów COVID, nawet jeśli dana osoba miała wypadek samochodowy. Dlaczego szpitale to robiły? Bo za każdego covidowca dostawały 10 tys. USD, a za każdy ciężki przypadek korony 30 tys. USD. Który szpital odmówiłby sobie takiego zastrzyku gotówki? Dlatego w Ameryce już żartowano, że nagle zniknęły wszystkie inne choroby. Wszyscy chorzy mieli COVID. Rak — COVID. Wypadek samochodowy — COVID. Złamana noga — COVID. Stąd taka statystyka.
    • JanekOdRazu
      Skoro nazywasz negacją trzeźwe patrzenie na to, co się dzieje... 
    • Kerosine
      Wypowiedziałabym się w nim [ponownie] gdyby nie to, że cały okrągły rok trwania pandemii intensywnie eksploatowałam swój plot armor  Ogólnie w związku z trzecią falą pandemii żywię przede wszystkim nadzieję, że jakimś cudem nie wrócą godziny dla seniorów - zdecydowanie najbardziej uciążliwe z mojego punktu widzenia ograniczenie. Słuchając kolejnych dramatycznych [lub tylko dramatycznie brzmiących] doniesień z covidowego frontu odnoszę czasami również wrażenie, że to po prostu nigdy się nie skończy, a sam wirus zmutuje ostatecznie w formę zmieniającą ludzi po śmierci w zombie i tak oto dopełni się dokonywane przezeń od tylu miesięcy dzieło zniszczenia. PS. Negacja trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się [bądź została umiejscowiona] jednostka może być jednym z mechanizmów mających na celu poradzenie sobie z nią 
    • Kerosine
      Motywowana m. in. chęcią rozpoczęcia wreszcie powolnego zużywania zalegających mi w spiżarce pokaźnych zapasów prażonej kaszy gryczanej skonstruowałam sobie dzisiaj na obiad sałatkę z ugotowanej na sypko wyżej wymienionej, małych kulek mozzarelli, ugotowanego i startego buraka oraz pomidorków koktajlowych - wszystko to na bazie mieszanki sałat [z lodową w roli głównej] oraz doprawione łyżką oliwy z oliwek z dodatkiem chilli, odrobiną soku cytrynowego i szczyptą mielonego pieprzu. Jak nietrudno się domyślić, wyraz daniu nadała przede wszystkim smakowa oliwa [którą swoją drogą próbowałam po raz pierwszy w życiu, podobnie jak mozzarellę], sok cytrynowy i pieprz były zaś już w zasadzie zbędne przynajmniej jeśli chodzi o pikanterię - mimo to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że powinna tam znaleźć się co najmniej jeszcze jedna przyprawa. Albo po prostu za słabo osoliłam kaszę 
  • Recent Status Updates

• Kerosine

Kerosine

Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

Dziś tak bardziej...
      Zimowo. O.
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Kerosine

Po co Kubusiowi Puchatkowi koszulka skoro i tak latał bez gaci?
      · 1 reply
    • Shady-Lane90

Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

Od 3 dni masz AWIZO do odbioru na poczcie!! :[ 
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

środa dzień mleka i mioda
      · 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Kerosine