Jump to content

Komentarze, które słyszymy "cały czas"


WszyscyZginiemy

Recommended Posts

WszyscyZginiemy
Posted

Chyba wielu z nas zdarza się, że pod swoim adresem słyszą jakiś konkretny komentarz tylokrotnie i od tylu różnych ludzi, że przestaje on być zabawny, miły, obraźliwy czy cokolwiek, a jest już on dla nas po prostu nudny. Rzeczy, które słyszymy często są oparte na utartych stereotypach, czy jednakowych skojarzeniach jakie budzi dana cecha, czy fakt dotyczący naszej osoby. Coś na zasadzie (oklepany przykład za 3, 2, 1... :P)"Jesteś taka wysoka i szczupła, powinnaś spróbować zostać modelką!".

Jakie komentarze padają pod Waszym adresem, na tyle często, że stały się dla Was nudne lub obojętne? A może są rzeczy, które mimo, że ciągle je słyszycie nadal pozostają dla Was tak samo miłe lub równie irytujące, co za pierwszym razem? Skąd według Was bierze się coś takiego? Czy sami też czasem nie możecie powstrzymać się od jakiegoś komentarza, mimo że wiecie albo domyślacie się że dana osoba słyszała to już wcześniej dziesiątki razy?

Link to comment
Shady-Lane90
Posted

"Jedź wolno." 

Za każdym razem, gdy gdzieś wyjeżdżam, a moi rodzice o tym wiedzą, muszą to powiedzieć. Wku*wia mnie to już od ponad 7 lat.. i chyba nigdy nie przestanie. 

Rozumiem dobre intencje, ale rozumiem też, gdzie mogę sobie pozwolić na szybką jazdę. ^^ 

Link to comment
 • 2 years later...
Posted

Jest kilka komentarzy, które często słyszę od bliskich, a które denerwują mnie niemiłosiernie. Między innymi:

 • "co zrobisz, jak nic nie zrobisz"
 • "kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one"
 • "wyluzuj", "weź na wstrzymanie"

Denerwuje mnie też, kiedy słyszę komplementy, które nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości. Teksty pokroju "jesteś ładna, młoda, zdrowa, mądra" działają na mnie jak płachta na byka, a słyszę je od rodziców co najmniej kilka razy w miesiącu.

Link to comment
 • 4 months later...
WszyscyZginiemy
Posted

Ostatnio jak mantrę "Pierw zrób studia a potem myśl o ślubie."

Link to comment
Posted

Wałkowane odkąd pamiętam przez rodziców "wyprostuj się" oraz co jakiś czas powtarzane wykłady o zachowywaniu się wśród ludzi w stylu "patrz innym w oczy, uśmiechaj się, gdy ktoś się do ciebie uśmiechnie, bądź miła". Nie dociera do nich, że już dawno to załapałam, po prostu nie zawsze mam siłę lub ochotę idealnie wypełniać to wszystko. Nawet jeśli rzekomo aż tak ma to obrażać znajomych ojca lub rodzinę. Trudno mi sobie wyobrazić, by ludzie aż tak się mieli tym przejmować. :dry:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   Witam, to mój pierwszy post. Opiszę po krótce.  Jestem 24-letnim chłopakiem, który nawet... nie trzymał dziewczyny za rękę. Winą tego jest, iż nie widziałem nigdy zainteresowania od kobiet, moje próby kończyły się ghostingiem. Być może z powodu przeciętnej twarzy (odpad genetyczny). Wygrałem tylko w wzroście - 190 cm. Nigdy nie miałem koleżanek bliskich, zawsze trzymałem się facetów. W gimnazjum to nawet żadna nie chciała rozmawiać - otyłość, zaawansowany trądzik. Po tym poszedłem do technikum, gdzie sami faceci. Odciąłem od kobiet. W wieku 22 lat pierwszy raz miałem u prostytutki. Z racji tego, że jeśli do tej pory nie widziałem zainteresowania od nich, to nie zobaczę nigdy, a opcja zapasową po 30 nie zamierzam być. Co do charakteru mojego. Jestem introwertykiem, bardziej stroniący się od bycia w centrum uwagi. Dobieram osoby na znajomych pod względem charakteru. Nie piję, nie palę. Zauważyłem, że taki typ faceta w ogóle nie jest pożądany na partnera. Zanim się rozkręciłem, to każda mnie olała, lub nie była zainteresowana. Przestałem już robić pierwszy krok nawet, obojętność się zrobiła wobec kobiet rówieśniczek. Przyszłość moja wyglądać prawdopodobnie będzie tak: zostanę singlem z dużym przebiegiem na prostytutkach (który by jest duży), albo coś sobie zrobię. Co myślicie?    
  • Kerosine
   ... to, że uczeni [tak, właśnie oni] znajdą kiedyś dowód na istnienie Boga.
  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  479 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up