Kerosine

Jaki masz komputer?

9 postów w tym temacie

... stacjonarny czy laptop [a może oba]? Jakie parametry posiada i czy jesteś usatysfakcjonowany/a zarówno nimi, jak i ogólnym komfortem pracy na urządzeniu?

Jeśli chodzi o mnie używam od kilku miesięcy laptopa Dell Inspiron 5567 [ogólna specyfikacja jak w tym modelu]. Pomimo zdecydowanie niemałej kwoty, jaką za niego zapłaciłam absolutnie nie żałuję swojego wyboru: różnica w szeroko pojętej wygodzie korzystania pomiędzy nim a starym lapkiem jest nie do opisania, przede wszystkim zaś mam pewność, że - o ile naturalnie będę o niego właściwie dbać - najwyższy stopień komfortu pracy z nim zostanie zachowany na naprawdę długi czas [docelowo jest to sprzęt na całą dekadę]. Zależało mi na laptopie, który w możliwie największym stopniu będzie w stanie zastąpić mi komputer stacjonarny i myślę, że udało mi się taki wybrać [oczywiście z nieocenioną pomocą @Kalafior_Grozy - raz jeszcze dzięki :biggrin: ].

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja osobiście wolę stacjonarne komputery. 

Mój sprzęt jest składany co polecam bo modyfikujesz na swoje potrzeby po za tym każdy element ma różny czas gwarancji niektóre nawet dożywotnią. 

Procesor i5, ram 8GB ale z możliwością rozszerzenia, karta graficzna GeForce GTX950 kupowałem go no z rok temu. Ale nie narzekam chodzi bez problemu. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 godzin temu, tomek99 napisał:

Ja osobiście wolę stacjonarne komputery.

W pełni zrozumiałe, oferują te same możliwości i wydajność w znacznie niższej cenie [a doznania płynące z korzystania z monitora o naprawdę dużej przekątnej... bajka]. Jeśli chodzi o mnie planując zakup nowego komputera zastanawiałam się przelotnie czy mimo wszystko nie przesiąść by się z lapka na stacjonarkę, jednak po raz kolejny doszłam do wniosku, że musiałabym postawić ją sobie chyba na głowie - po prostu nie ma u mnie na nią miejsca. Poza tym cenię sobie jednak mobilność laptopów.

20 godzin temu, tomek99 napisał:

Mój sprzęt jest składany co polecam bo modyfikujesz na swoje potrzeby po za tym każdy element ma różny czas gwarancji niektóre nawet dożywotnią.

Indeed, to zdecydowanie najlepsza opcja =)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
53 minut temu, Kerosine napisał:

Poza tym cenię sobie jednak mobilność laptopów.

A tak to jest ich wielki plus, chociaż powoli wchodzimy w taką erę że telefon stanie się laptopem ;)

Nie ukrywam że gdy kupowałem miałem myśl by kupić laptop myśl że mogę go zabierać gdzie tylko chce super lecz dobrze dobrany komputer ma niesamowite osiągi jestem człowiekiem który robi milion rzeczy na raz i laptop po prostu by nie dał rady. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
22 godzin temu, tomek99 napisał:

powoli wchodzimy w taką erę że telefon stanie się laptopem ;)

Stanie się nim pod względem możliwości, ale czy cechować go będzie podobny komfort użytkowania...? Dla mnie osobiście smartfon nigdy nie zastąpi pełnowymiarowego komputera - już większe szanse na to miałby tablet, na którym samo przeglądanie stron bywa wygodniejsze niż na laptopie (!), chociaż pisanie to wciąż bolesna czynność.

22 godzin temu, tomek99 napisał:

Nie ukrywam że gdy kupowałem miałem myśl by kupić laptop myśl że mogę go zabierać gdzie tylko chce super lecz dobrze dobrany komputer ma niesamowite osiągi jestem człowiekiem który robi milion rzeczy na raz i laptop po prostu by nie dał rady.

Moim zdaniem niekoniecznie, myślę, że to zależy w głównej mierze od specyfikacji danego modelu - natomiast faktem jest, że komputer stacjonarny o tych samych parametrach będzie po prostu dużo tańszy i jak dla mnie właśnie to stanowiłoby główny argument.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na pewno stacjonarne są tańsze a mimo to większość ludzi wybiera laptopy ze względu na mobilności już mało kto ma pc. Ostatnio widziałem nowego laptopa robi wrażenie ale cena zwala z nóg :( na szczęście mój sprzęt ma dopiero trochę ponad rok więc jeszcze 4 lata zanim będę szukał nowego 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stacjonarny.
Mobilność nie jest mi potrzebna. Jesli już chcę zrobić coś mobilnie, to smartfon jest wystarczający.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uważajta, rozpisuję się :)

Od zawsze miałem komputery stacjonarne. Był pewien czas, gdy chciałem kupić laptopa (nawet było to dość niedawno bo w 2015 roku), ale ostatecznie zrezygnowałem z tego pomysłu, choć nie ukrywam, że po głowie wciąż chodzi mi kupno jakiegoś "używka".

Do czego mi laptop, skoro mam stacjonarny? Ano kiedyś odkryłem, że przy odrobinie ingerencji ze zwykłego tunera DVB-T podpinanego przez USB pod telewizor można zrobić skaner częstotliwości radiowych (instalując lewe starowniki i troszkę specjalistycznego soft'u). Jako, że pasjonuję się nasłuchami, chciałem kupić taniego laptopa by służył mi tylko do tego

Pierwszy komputer jaki miałem, kupiono mi w maju 2000 roku gdy chodziłem do 1 klasy gimnazjum. Dziś jego konfiguracja może wzbudzić śmiech, ale pamiętajmy, że to był 2000 rok. Ten komputer miał:

-> Procesor - Intel Pentium II 450 MHz

-> bliżej nieokreśloną płytę główną MSI (nie potrafię podać modelu)

-> RAM - 64 MB

-> Dysk twardy - 8,4 GB

-> Kartę grafiki - N-Vidia Riva TNT 16 MB

-> Zasilacz - jakiś 300 lub 350W

-> Monitor - AOC Spectrum 15' (ten z "dupą")

Komputer pracował na systemie Windows 98 SE i służył mi głownie do gier. Co jak co, ale pierwsze dwie części GTA, Heroes III, Age Of Empires, Rally Championship, Knights and Merchants, Soldier of Fortune, Diablo 2, Gothic, Thief 1 i 2, NOX i Revenant jakoś dało się ogrywać, więc nie trzeba mi było więcej. Z czasem gdy nieco wkręciłem się w klimaty hardware'owe zacząłem kombinować z wymianą podzespołów. Nie miałem wielkiego pola manewru, bo płyta główna nie mieściła zbyt dużo RAM'u a za grafikę odpowiadało złącze AGPx8. Ale koniec końców miałem 384 MB RAM'u i kartę graficzną z 64 MB pamięci (to był jakiś Ge Force 4 MX chyba).

Ten stan rzeczy trwał dość długo. Ja sobie tam powoli zbierałem na nowego blaszaka. Nagle w 2006 roku wujek dał mi płytę z procesorem bo wymieniał sobie sprzęta na lepszy (wujek to też taki trochę freak, zawsze się rozgadywaliśmy na tematy informatyczne). To był jakiś ASUS, wiem że procek miał 2 GHz i to był na pewno Pentium 4. Niedługo potem wziął ode mnie tego ASUS'a i dał mi ASRock'a z P4 2,8 GHz na pokładzie. Odkupiłem od sąsiada obudowę za 30 zł (stara była zwyczajnie za wąska), zrobiłem przekładkę, gdzieś tam od kumpla skombinowałem drugi dysk twardy, na pchlim targu kupiłem 1 GB RAM, za 50 zł jakiś "no-name" zasilacz o mocy 400W, włożyłem Ge Force'a, postawiłem system i nagle się okazało, że się zrobił całkiem sympatyczny sprzęt do pogrania w mniej wymagające gry i przeglądania internetu, który miałem od listopada 2005 roku.

W 2007 roku po powrocie z wakacji w Gdyni kupiłem dysk 320 GB, nagrywarkę DVD i obudowę Raidmax Sagitta, którą mam do tej pory oraz monitor Benq FP91g+, gdyż poczciwy AOC mi się popsuł. Monitor mam do tej pory. W styczniu 2008 roku kupiłem kartę grafiki ATI Radeon HD 2600 XT (z 256 MB pamięci GDDR3).

11-156-180-01.jpg

Wiosną 2015 roku złożyłem całkowicie nowy blaszak. Właściwie ze starego została mi tylko obudowa i monitor. Oto jego konfiguracja:

-> Procesor - Intel Core i5 4460 (4 x 3,2 GHz)

-> Płyta Główna - Gigabyte GA-B85M-D3H (max 32 GB RAM DDR3, PCI-E x16, 4xSATA3, 4xUSB 3.0)

-> RAM - 2 x 4 GB Hyper-X Fury, DDR3 1600, CL9

-> Dysk SSD - Kingston V300 120GB, 450/450MB

-> Dysk HDD - Seagate Barracuda 1TB, 64MB Cache

-> Grafika - póki co zintegrowana - do moich potrzeb wystarcza :)

-> Zasilacz - Chiftec Be Quiet 600W

-> System - Windows 7 Proffesional

Jako zestaw grający do komputera podpiętą mam wieże Panasonic SA-AK 48

sc-ak48_2.jpg

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 11.08.2017 at 12:12, Kerosine napisał:

Stanie się nim pod względem możliwości, ale czy cechować go będzie podobny komfort użytkowania...? Dla mnie osobiście smartfon nigdy nie zastąpi pełnowymiarowego komputera - już większe szanse na to miałby tablet, na którym samo przeglądanie stron bywa wygodniejsze niż na laptopie (!), chociaż pisanie to wciąż bolesna czynność.

Wydaje mi się, że tak - może być to wygodniejsze. Przede wszystkim rozmiar ma znaczenie! Z perspektywy osoby, która często się przemieszcza podczas roku akademickiego, muszę przyznać, że laptop to coś, co zajmuje dużo miejsca i sporo waży, podczas gdy smartfon mieści się w torebce/kieszeni.  
Myślę, że kwestią czasu jest takie przystosowanie smartfonów, by dawały takie możliwości, na jakie obecnie pozwala laptop. Kto wie, być może będzie możliwe podłączanie zewnętrznej klawiatury do telefonu, by ułatwić pisanie esejów? A może dodatkowy mini monitor?

O 9.08.2017 at 12:49, Kerosine napisał:

stacjonarny czy laptop [a może oba]? Jakie parametry posiada i czy jesteś usatysfakcjonowany/a zarówno nimi, jak i ogólnym komfortem pracy na urządzeniu?

Posiadam laptopa i nie poleciłabym go nikomu :D Nie jestem zadowolona z jego zakupu. Mam go prawie 2 lata (miną jakoś we wrześniu). 
Mam laptopa Lenovo G50 (https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-G50-70.124255.0.html) <--- tutaj więcej info, specyfikacja i inne. Chciałam mieć lenovo, myślałam, że są dobre. W moim przypadku (używam laptopa przede wszystkim do pisania, korzystania z pakietu Offica, celów naukowych i przeglądania internetu bez grania w żadne gry) zacina się, a moje pliki zajmują zaledwie 100 Gb z dysku C... Generalnie nie polecam. Prawdopodobnie nie kupię już nic ze sprzętu komputerowego, co zostało wyprodukowane przez chińskie firmy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz