Jump to content

Martusiaaaaaa92

Kalafior_Grozy

Ogólna Ocena Użytkownika  

1 member has voted

1. 1. Jak oceniasz użytkownika The SonglessBird?

• 10
      1
    • 9
      0
    • 8
      0
    • 7
      0
    • 6
      0
    • 5
      0
    • 4
      0
    • 3
      0
    • 2
      0
    • 1
      0
    • Nie potrafię określić.
      0

Recommended Posts

Kalafior_Grozy
Posted

Mamy tydzień na zadawanie pytań użytkownikowi @Martusiaaaaaa92 ;)

Zapraszam do zabawy ;)

Posted

1. Co tam?

Posted

1. Czego nie znosisz w macierzyństwie ogólnie rozumianym?

2. Czym denerwują Cię najbardziej dzieci?

3. Na ile lat czujesz się?

4. Poglądy polityczne jakie posiadasz?

5. Kto najbardziej irytuje Cię na forum?

Posted

1. Co zmieniło w Twoim życiu pojawienie się dzieci?
2. Czy jest coś, co byś chciała obecnie zmienić w swoim życiu? Jeśli tak, to co?
3. Jako matka, jakie masz nastawienie do aborcji? 

Martusiaaaaaa92
Posted
19 godzin temu, Nineku napisał:

1. Czego nie znosisz w macierzyństwie ogólnie rozumianym?

2. Czym denerwują Cię najbardziej dzieci?

3. Na ile lat czujesz się?

4. Poglądy polityczne jakie posiadasz?

5. Kto najbardziej irytuje Cię na forum?

ad. 1) Najbardziej nie znoszę rozłąki z moją córką. Odkąd wyjechałam do Anglii 2,5 roku temu, co roku córka przylatuje do mnie na 2 miesiące (latem, akurat teraz jest u mnie), a ja do niej na 2 tygodnie (zimą).

ad. 2) Hałasem. Ale da się przeżyć ;)

ad. 3) Na tyle, ile mam, czyli 25.

ad. 4) Umiarkowanie lewicowe.

ad. 5) Ludzie agresywni wobec tych, którzy mają inne zdanie.

Kalafior_Grozy
Posted

1) Przyjęłabyś uchodźcę pod swój dach i dlaczego?

2) Czym się interesujesz?

3) Wymienisz 5 swoich ulubionych wykonawców muzycznych?

4) Twoim zdaniem sytuacja w Europie idzie ku lepszemu czy ku gorszemu?

5) Jakiej potrawy nigdy w życiu byś nie zjadła i dlaczego?

6) Potwierdzisz, że brytyjskie jedzenie jest ohydne? :)

Martusiaaaaaa92
Posted
19 godzin temu, mw2 napisał:

1. Co zmieniło w Twoim życiu pojawienie się dzieci?
2. Czy jest coś, co byś chciała obecnie zmienić w swoim życiu? Jeśli tak, to co?
3. Jako matka, jakie masz nastawienie do aborcji? 

ad. 1) Zmieniło bardzo dużo. Córkę urodziłam mając 19 lat. Byłam w 8 miesiącu jak kończyłam liceum. Ale do matury podeszłam dopiero rok później. Poszłam na studia zaoczne i łączyłam je z wychowywaniem córki. Dzięki pomocy rodziców nie musiałam iść do pracy. Z jej ojcem rozstałam się jeszcze będąc w ciąży (ale pozostaliśmy w dobrych relacjach, on ją odwiedzał i zabierał do siebie.) Związałam się potem z innym chłopakiem. Mogłam żyć wygodnie, nie pracowałam, byłam wciąż na garnuszku rodziców, siedziałam w domu, a co drugi weekend jeździłam na studia. Jeszcze więcej zmieniło pojawienie się synka. Byłam na II roku studiów kiedy poczułam coś do innego, do kolegi ze studiów, z którym widywałam się co drugi weekend i zdradziłam chłopaka. Spędziliśmy tak 4 weekendy, a potem rozstanie (było do przewidzenia, bo to był Francuz z wymiany i po prostu skończyła się wymiana i wrócił do domu). Chłopakowi nie chciałam się przyznawać i myślałam że jakoś przetrwam przy nim odejście tego drugiego. Ale gdy okazało się, że jestem w ciąży, przyznałam się chłopakowi i zerwał ze mną (oczywiście nie mogę mieć do niego o to pretensji). Relacje z rodzicami bardzo mi się pogorszyły, coraz gorsza atmosfera w domu, czułam się jak intruz. Wiedziałam, że będę musiała się wyprowadzić, czekał mnie los samotnej matki z dwójką dzieci. Jedyne, na co mogłam i mogę liczyć od ojca mojego synka, to alimenty, nic więcej. Niedługo po tym jak urodziłam, poznałam obecnego chłopaka. Akurat szykował się do wyjazdu do Anglii, więc wyjechałam z nim. Ojciec mojej córki zaczął się stawiać, nie zgodził się na wyjazd. Niby mogłam iść do sądu walczyć o zgodę sądu na wyjazd, ale czas mnie gonił, poza tym nie chciałam wojny o dziecko. Córka zamieszkała ze swoim ojcem (umówiliśmy się, ze będę płaciła alimenty, brała ją do siebie na 2 miesiące i odwiedzała podczas pobytów w Polsce), a ja wyjechałam z chłopakiem i synkiem do Anglii. Teraz jestem w 8 miesiącu, będziemy mieli córkę. Dla mnie to trzecie dziecko, dla mojego chłopaka pierwsze. Planowaliśmy i chcieliśmy. Więc wielkich zmian nie będzie, co najwyżej umocni nasz związek :)

ad. 2) Nic. Jest nie tylko dobrze, ale i stabilnie. Chyba jedyne czego mi brakuje, to córka na miejscu. Ale nie chcę jej siłą tu ściągać, nie chcę o nią walczyć z jej ojcem, bo wiem że jest jej dobrze i nie chcę jej fundować szoku. Skoro nie wzięłam jej, gdy wyjeżdżałam, to tym bardziej nie wezmę jej teraz, bo zburzyłabym jej w miarę uporządkowany świat, jaki mi teraz. Miała niecałe 3 lata jak wyjeżdżałam i z dwojga złego lepiej żeby mieszkała z ojcem, a matkę nadal widywała codziennie na Skype a na żywo 2 miesiące i 2 tygodnie w roku, niż żeby teraz nagle rozłączać ją z ojcem i ściągać do obcego dla niej kraju.

ad. 3) Nigdy bym się nie zdecydowała na aborcję. Nawet kiedy utrudniało mi to życie, decydowałam się urodzić.

8 minut temu, Kalafior_Grozy napisał:

1) Przyjęłabyś uchodźcę pod swój dach i dlaczego?

2) Czym się interesujesz?

3) Wymienisz 5 swoich ulubionych wykonawców muzycznych?

4) Twoim zdaniem sytuacja w Europie idzie ku lepszemu czy ku gorszemu?

5) Jakiej potrawy nigdy w życiu byś nie zjadła i dlaczego?

6) Potwierdzisz, że brytyjskie jedzenie jest ohydne? :)

ad. 1) A gdzie by się u mnie zmieścił? Mam ciasne mieszkanie. Ale daliśmy z chłopakiem trochę funtów na Refugees Welcome, więc nikt mi nie zarzuci hipokryzji, że tylko jestem za przyjmowaniem uchodźców, a sama bym nic nie poświęciła.

ad. 2) Nie mam dużo wolnego czasu, ale jak już mam to oglądam filmy.

ad. 3) Łzy, Edyta Bartosiewicz, Brodka, Shakira, Christina Aguilera

ad. 4) Nie potrafię przewidzieć

ad. 5) Baluta

ad. 6) Wolę dużo bardziej polskie.

Posted

4. Żałowałaś/ żałujesz zdrady?

5. Co jest Twoją największą zaletą, a co największą wadą?

Martusiaaaaaa92
Posted
33 minut temu, mw2 napisał:

4. Żałowałaś/ żałujesz zdrady?

5. Co jest Twoją największą zaletą, a co największą wadą?

ad. 4) To bardzo trudne pytanie. Na pewno żałuję zrobienia krzywdy ówczesnemu chłopakowi. Zachowałam się bardzo nie w porządku, skrzywdziłam go. Bolało go to i długo nie mógł się podnieść. Miałam wyrzuty sumienia. Dopiero pół roku temu normalnie, jak ludzie, bez spiny o tym porozmawialiśmy i przyjął moje przeprosiny. Z drugiej strony dzięki tej zdradzie mam wspaniałego synka.

ad. 5) Za największą swoją zaletę uważam zdolność poradzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych. Za największa wadę – niecierpliwość.

Posted

Rozważasz powrót do kraju?

Martusiaaaaaa92
Posted
40 minut temu, Nineku napisał:

Rozważasz powrót do kraju?

Wiele razy o tym myślałam, rozmawiałam z chłopakiem i zawsze dochodziliśmy do wniosku, że to by była zła decyzja. On z przyczyn zarobkowych wyjechał. Jest kierowcą ciężarówki i zarabia dużo więcej niż by zarabiał w Polsce. Ja pracuję jako sprzątająca (teraz na zwolnieniu lekarskim) i zarabiam jak na tutejsze warunki mało, ale też dużo więcej niż bym zarabiała w Polsce.

Jedyny argument za powrotem do Polski, to moja córka. To oczywiście bardzo ważny argument, ale muszę też brać pod uwagę i argumenty przeciw, choćby zapewnienie godnego życia synowi i najmłodszej córeczce, która się urodzi we wrześniu. Równocześnie im dłużej tu będziemy, tym bardziej właśnie z ich powodu nie będę mogła wrócić. Syn miał 4 miesiące, gdy wyjechał do Anglii, niedługo kończy 3 lata. Córeczka urodzi się w Anglii. Gdybyśmy za kilka lat mieli wyjechać do Polski (czyli obcego ich kraju), byłoby to równie brutalne zburzenie ich świata jak ściągnięcie teraz córki do mnie. Z tego powodu z czasem opcja powrotu będzie coraz mniej realna. Coraz bardziej oswajam się i godzę z myślą, że nie wrócę.

• Shady-Lane90 locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Olcia15273
      Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
    • yiliyane
      Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
    • Kerosine
      ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
    • Kerosine
      Założyłeś już taki temat:
    • MightyWozz
      Witam mam 11 lat chodzę do 6 klasy od 1 chodzi do szkoły taka pewna dziewczyna, no tam anime lubi, jest wesoła, no ogólnie bomba. Dałem jej już różę ale teraz mam w planach ją objąć no ale wszystko tkwi w tym że ona cały czas łazi z dwoma koleżankami więc jakby to ująć nie mam jak jej "przytulić" zaprosić na jakieś pogadanko też raczej jest trudno bo albo ona wraca z tymi koleżankami do domu albo... No no poprostu się nie da.. Plis dajcie radę co zrobić w takiej sytuacji bo jeszcze ta klasa i następne dwie to niedługo a później jej raczej nie spotkam. 
  • Recent Status Updates

• Lina_Evi

Lina_Evi

Witam ponownie.
      · 2 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane
      yiliyane
      3
    2. 2
      wolnaczeczenia