• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

TheSonglessBird

Tytuł jest wymagany.

Recommended Posts

Jak się okazało, byłem tu już 8 lat temu. Dla mnie to niemal wieczność, a w moim życiu zaszło wiele zmian. Nie będę wracał do tamtego konta, na którym i tak większość postów była pisana w tematach, które dawno temu wylądowały w archiwum, a te które pozostały są dla mnie niczym pisane przez inną osobę. 

Tak więc witam na nowo po wielu latach, cześć! 

Witamy Cię więc stary/nowy użytkowniku. Miło, że zechciałeś tu wrócić. Obyś nie zdecydował się znowu zniknąć. Baw się dobrze :) 

Witaj, cieszę się, że postanowiłeś po tylu latach do nas wrócić [ewentualnie przetestować forum, którego obie z Kejt tak podstępnie reklamujemy xD].

31 minut temu, TheSonglessBird napisał:

tematach, które dawno temu wylądowały w archiwum

Nie ma u nas Archiwum =)

Opowiesz nam troszkę więcej o sobie? Zdaje się, że szczególnie Twój gust muzyczny jest cokolwiek ciekawy i/lub różnorodny, a w każdym razie na pewno sprawiasz wrażenie człowieka, w którego życiu muzyka odgrywa ogromną rolę.

4 minuty temu, Kerosine napisał:

[ewentualnie przetestować forumka, którego obie z Kejt tak podstępnie reklamujemy xD].

Trafiony. Najpierw zajrzałem zobaczyć co to za forum, a potem dokopałem się do swojego dawnego profilu. 

5 minut temu, Kerosine napisał:

Nie ma u nas Archiwum =)

Śmietnik brzmi brzydko ; ) 

7 minut temu, Kerosine napisał:

Opowiesz nam troszkę więcej o sobie? Zdaje się, że szczególnie Twój gust muzyczny jest cokolwiek ciekawy i/lub różnorodny, a w każdym razie na pewno sprawiasz wrażenie człowieka, w którego życiu muzyka odgrywa ogromną rolę =)

Muzyka i książki - te dwie rzeczy w połączeniu z dobrą kawą i papierosem pozwalają, by życie zdjęło Ci na chwilę nogę z gardła i pozwoliło złapać oddech. Co do samej muzyki, wiele lat temu bytowałem na lastfm, wtedy jednak mój gust był mało eklektyczny i królował u mnie ponury death/doom metal z wielką trójką z Peaceville. Obecnie ciężko mi zdefiniować jednoznacznie jakiej muzyki słucham. Jednego dnia potrafię do upadłego katować Rotting Christ, Agallocha, czy Sólstafir, a innego przerzucić się na Damiena Rice'a, Sigur Rós, czy Jaromira Nohavicę. 

O 11.06.2017 at 21:49, TheSonglessBird napisał:
O 11.06.2017 at 21:28, Kerosine napisał:

Nie ma u nas Archiwum =)

Śmietnik brzmi brzydko ; ) 

Fakt, aczkolwiek mimo to nie ma u nas zwyczaju przenoszenia doń wątków tylko dlatego, że się rzekomo zestarzały =)

O 11.06.2017 at 21:49, TheSonglessBird napisał:

Muzyka i książki - te dwie rzeczy w połączeniu z dobrą kawą i papierosem pozwalają, by życie zdjęło Ci na chwilę nogę z gardła i pozwoliło złapać oddech. Co do samej muzyki, wiele lat temu bytowałem na lastfm, wtedy jednak mój gust był mało eklektyczny i królował u mnie ponury death/doom metal z wielką trójką z Peaceville. Obecnie ciężko mi zdefiniować jednoznacznie jakiej muzyki słucham. Jednego dnia potrafię do upadłego katować Rotting Christ, Agallocha, czy Sólstafir, a innego przerzucić się na Damiena Rice'a, Sigur Rós, czy Jaromira Nohavicę.

Widzę, że nasz muzyczny gust jest całkiem zbliżony [Rotting Christ ♥], pomimo tego, że nieco inaczej interpretujemy eklektyzm. Jakkolwiek dla uzyskania stuprocentowej pewności w temacie tego ostatniego spytam - interesowałeś się może kiedykolwiek szerzej "mhrroczną elektroniką"? Chodzi mi o takie gatunki, jak industrial, agrrotech czy EBM.

O muzyce już trochę opowiedziałeś, resztę podpatrzyłam sobie na laście [BTW, odwzajemniłam się jeśli chodzi o obserwowanie =) ], a co z literaturą? Jakie gatunki/autorzy w największym stopniu pozwalają Ci w największym stopniu złapać oddech gdy "życie na moment zdejmie Ci nogę z gardła"? :D 

Jeśli chodzi o elektronikę, to bardzo rzadko podążam tą ścieżką. Jednak są wyjątki. Industrialnie wielbię Nine inch nails i marzę o koncercie. Reznor jest bogiem. 

Poza tym pierwszy album Rammsteina - "Herzeleid" (chyba już wiem, czego będę za chwilę słuchał) to sztandarowy dla mnie krążek jeśli o industrial metal chodzi. 

Kiedyś też zahaczyłem o scenę dark wave, ale nie wciągnęło mnie to, chociaż czasami wracam do pojedynczych wykonawców i kawałków. 

Ojej, książki to temat rzeka. Gdy byłem młodszy i miałem więcej czasu czytałem po 10-15 tytułów miesięcznie. Teraz zaledwie 2-3. Autorzy: Murakami <3 Gaiman, Zajdel, Wojaczek, Bursa, Le Guin, Grzędowicz, Bukowski, Kerouac, Poe, Kafka, Kundera. 

Jej, trochę czasu mnie nie było. Sam nie wiem, co w tym czasie robiłem i dlaczego minął mi tak szybko.Mam wrażenie, że ostatnie miesiące zlały mi się w jeden, bardzo długi dzień, momentami bardzo ponury dzień. Liczę, że ten czas mam już za sobą i może znajdę trochę czasu, by znów pomęczyć Was swoją obecnością. Cześć!