Jump to content

Czy właściciele zwierząt upodabniają się do swoich pupili (i na odwrót)?


Kerosine

Recommended Posts

Posted

No właśnie, jak to jest? Z teorią o upodabnianiu się opiekunów psów lub kotów do swoich czworonogów [i vice versa] spotkałam się osobiście - nie zaprzeczam - głównie w kontekście humorystycznym i przy okazji mniej lub bardziej zabawnych memów, czy jednak aby na pewno nie ma w niej ziarnka prawdy? Ostatecznie wcale nie trzeba [i chyba nawet nie powinno się] traktować jej dosłownie i biorąc pod uwagę jedynie fizyczny wygląd, rzeczywisty wpływ właścicieli zwierząt na swoich pupili i na odwrót - jeśli w ogóle ma miejsce - dotyczy najprawdopodobniej przede wszystkim sfery psychiki. Co sądzicie na ten temat? Czy jeśli jesteście posiadaczami jakiegoś zwierzęcia zauważyliście z biegiem czasu, że upodobniliście się do niego przynajmniej w jednym konkretnym aspekcie? A może to Wasz czworonóg przejął jakąś Waszą cechę [cechy]? Jak wygląda to [może wyglądać] w przypadku posiadania więcej niż jednego zwierzaka?

Zachęcam do wypowiedzenia się :D 

Link to comment
Sibethesto
Posted

Nie mam pojęcia, czy coś w tym jest, ale czemu nie? Kto z kim przestaje takim się staje i w sumie zwierząt też to może dotyczyć. :D

Miałam kota, Feluś się zwał. I rzeczywiście miałam coś z nim wspólnego - był leniwym rozczarowaniem moich rodziców, nie lubił się bawić, tak, jak chcieli się z nim bawić.

Link to comment
Posted
3 godziny temu, Sibethesto napisał:

Nie mam pojęcia, czy coś w tym jest, ale czemu nie? Kto z kim przestaje takim się staje i w sumie zwierząt też to może dotyczyć. :D

Mam podobne zdanie, zresztą pomysł na ten temat bynajmniej nie wziął się z powietrza - już jakiś czas temu zauważyłam, że po tych kilku latach spędzonych w mniej lub bardziej licznym kocim towarzystwie zmianie uległ chociażby mój sposób poruszania się. Moje ruchy wydają mi się teraz bardziej pełne gracji i [w kontakcie z różnymi przedmiotami, przy operowaniu narzędziami itp.] jeszcze bardziej ostrożne/delikatne. Ogólnie zresztą spostrzegłam, że stałam się jeszcze czujniejsza i w większym stopniu wyczulona na nawet najdrobniejsze sygnały płynące z otoczenia, choć akurat ja zawsze byłam w pewnym sensie dzika - obcowanie ze stworzeniami, które [choć udomowione] zachowały ów pierwiastek w znacznie większym stopniu niż psy jak najbardziej mogło więc moje wrodzone "pierwotne instynkty" wyostrzyć.

W drugą stronę oczywiście też to działa - swego czasu całkiem poważnie zastanawiałam się, czy moja neurotyczna i wewnętrznie skonfliktowana osoba nie sprawia czasem, że najstarsza kotka w rodzinie wydaje się mieć taki problem z zapomnieniem o kocięctwie spędzonym częściowo w schronisku i wciąż pozostaje trochę dzikawa. Podobnie zresztą było/jest z najmłodszą członkinią stada, która po dziś dzień sprawia wrażenie lekko niedooswojonej. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   Witam, to mój pierwszy post. Opiszę po krótce.  Jestem 24-letnim chłopakiem, który nawet... nie trzymał dziewczyny za rękę. Winą tego jest, iż nie widziałem nigdy zainteresowania od kobiet, moje próby kończyły się ghostingiem. Być może z powodu przeciętnej twarzy (odpad genetyczny). Wygrałem tylko w wzroście - 190 cm. Nigdy nie miałem koleżanek bliskich, zawsze trzymałem się facetów. W gimnazjum to nawet żadna nie chciała rozmawiać - otyłość, zaawansowany trądzik. Po tym poszedłem do technikum, gdzie sami faceci. Odciąłem od kobiet. W wieku 22 lat pierwszy raz miałem u prostytutki. Z racji tego, że jeśli do tej pory nie widziałem zainteresowania od nich, to nie zobaczę nigdy, a opcja zapasową po 30 nie zamierzam być. Co do charakteru mojego. Jestem introwertykiem, bardziej stroniący się od bycia w centrum uwagi. Dobieram osoby na znajomych pod względem charakteru. Nie piję, nie palę. Zauważyłem, że taki typ faceta w ogóle nie jest pożądany na partnera. Zanim się rozkręciłem, to każda mnie olała, lub nie była zainteresowana. Przestałem już robić pierwszy krok nawet, obojętność się zrobiła wobec kobiet rówieśniczek. Przyszłość moja wyglądać prawdopodobnie będzie tak: zostanę singlem z dużym przebiegiem na prostytutkach (który by jest duży), albo coś sobie zrobię. Co myślicie?    
  • Kerosine
   ... to, że uczeni [tak, właśnie oni] znajdą kiedyś dowód na istnienie Boga.
  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  479 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up