zarko

Inwestowanie na forex - czy to ma sens?

11 postów w tym temacie

Wiele się naczytałem na temat tego, że forex to pewne pozbycie się wszystkich pieniędzy...

A dla mnie to głupota i chociaż moje doświadczenie jest zerowe, to wydaje mi się, że po prostu nie każdy do wszystkiego się nadaje, tak jak nie każdy może prowadzić własny biznes. Co o tym myślicie? Mieliście jakiekolwiek przygody z forex? Przynajmniej minimalne?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie obracam może bardzo wysokimi kwotami, ale ogólnie na forex jestem od blisko roku. I przyznaję ci rację. Narzekającymi są osoby, które inwestują bez przygotowania. W przypadku forexa wiele funkcji mocno ogranicza ryzyko, ale skoro ktoś zaczyna inwestować nie znając systemu, to w jaki sposób ma te narzędzia znać? Przede wszystkim patrzysz na to... Opcji wpływających na ryzyko jest sporo. Pierwszym co radzę ci poznać są właśnie funkcje, które mam w systemie easyMarkets: stałe spready, gwarantowany stop loss, dealCancellation, gwarancja salda, brak poślizgów w cenach transakcyjnych. Kiedy zrozumiesz te pojęcia i będziesz wiedział jak to działa, to możesz prześć dalej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale dlaczego akurat easyMarkets? To co wymieniasz ich wyróżnia na tle innych? W tej branży faktycznie widoczne są zdecydowane różnice pomiędzy brokerami? Sprawdzę te pojęcia. Tzn. w przypadku części mniej więcej kojarzę o co chodzi, ale na pewno nie przy wszystkich. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlaczego? Właśnie ze względu na te narzędzia i funkcje. Tak jak pisałam - na forex trzeba przede wszystkim stawiać na bezpieczeństwo inwestowania. A na to składa się odpowiednie przygotowanie, a przede wszystkim odpowiedni system brokerski. Myślę, że kiedy poznasz wszystkie te funkcje, zrozumiesz o co w nich chodzi, to będziesz wiedział, jak to jest istotne. Zresztą - nawet inwestujesz na wersji demo to zauważysz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Konto założyłem, będę miał kilka pytań, ale z tymi się wstrzymam, żeby wszystko rzucić na raz. Na pewno podoba mi się to, że mają to centrum wiedzy. Mocna droga na skróty. Tzn. niby wszędzie jest jakieś FAQ, ale tutaj bardzo konkretnie to wszystko zostało opisane, screeny wszystko ułatwiają, bo jasne jest, gdzie co należy wpisać i na jakiej zasadzie ustawić. Zanim poznam wszystkie funkcje minie trochę czasu, ale ogólnie przyznaję, że już na tym etapie temat nieźle wciąga.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na wszystko znajdziesz odpowiedź w tym centrum wiedzy. A jeśli jednak nie, to lepiej do nich zadzwonić.
Dostaniesz od razu odpowiedź, a tutaj poczekasz i też nie na wszystko pewnie będę w stanie odpowiedzieć.
Support easyMarkets działa naprawdę sprawnie. Tam nie czekasz pół godziny na odebranie telefonu - a przynajmniej mi się nie zdarzyło, żeby ktoś natychmiast nie odebrał.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poradzę sobie. Nie spodziewałem się tylu konkretów, dzięki. Nie będę tutaj truć banałami - potruję supportowi brokera. Wciąga mnie to. Zainwestowałem już kilkukrotnie na wersji demo - wiadomo, że to nie to samo, co inwestowanie normalnymi pieniędzmi, ale jak na razie te wszystkie inwestycje faktycznie mi wchodzą. Wiadomo, że nie jest to obrót dużymi kwotami, ale...  Raz skorzystałem z dealCancelacion, ale bardziej dla zrozumienia zasad działania, niż z potrzeby. Wszystko wiem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hehe... to dopiero początek. Z kolejnymi miesiącami na forex będziesz w szoku patrząc na to, jak mało potrafiłeś jeszcze miesiąc wcześniej. Każda inwestycja jest cenna, ale też z czasem inaczej patrzysz na funkcje easyMarkets. Potrafisz jest optymalnej wykorzystywywać. Dokładnie wiesz, kiedy rzeczywiście powinieneś skorzystać z dealCancellation. Bo to również jest funkcja, której można nadużywać, a trzeba korzystać z wyczuciem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na forexie faktycznie można zarówno szybko stracić jak i zyskać. Warte zainteresowania są również opcje binarne (nazywane "łatwiejszym forexem"). Oczywiście nie radzę inwestować wszystkich posiadanych pieniędzy czy oszczędności, a jedynie te, na których stratę można sobie pozwolić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O Wednesday, June 14, 2017 at 09:01, zarko napisał:

Poradzę sobie. Nie spodziewałem się tylu konkretów, dzięki. Nie będę tutaj truć banałami - potruję supportowi brokera. Wciąga mnie to. Zainwestowałem już kilkukrotnie na wersji demo - wiadomo, że to nie to samo, co inwestowanie normalnymi pieniędzmi, ale jak na razie te wszystkie inwestycje faktycznie mi wchodzą. Wiadomo, że nie jest to obrót dużymi kwotami, ale...  Raz skorzystałem z dealCancelacion, ale bardziej dla zrozumienia zasad działania, niż z potrzeby. Wszystko wiem.

Doradziłabym Ci obserwować to,co dzieje się na rynku globalnym. Funkcje owszem są potrzebne, jednak musisz nauczyć się samemu oceniać, czy kursy walut wzrosną czy spadną. Istnieje wiele czynników makroekonomicznych wpływających na ich kursy i co najważniejsze wypowiedzi polityków, o czym wielu inwestujących zapomina. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co sądzicie o kopaniu kryptowalut? Mój ojciec wkłada w to hajs, zainteresowałem się tym, on mi odradza, bo mówi, że się nie znam i za młody jestem... Ale przecież sam w to inwestuje, więc musi się opłacać. Mam jakieś pieniądze odłożone, on mówi że w moim wieku nie myślał i takich rzeczach i żebym się uczył "prawdziwej pracy"... No ale po co mam siedzieć w robocie, jak mogę zarabiać sprzed laptopa. Może tu na forum jest ktoś, z kim mogę pogadać bardziej niż z własnym ojcem :wacko: Interesuje mnie ethereum. Dajcie znać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz