Jump to content

Witam wszystkich

Anarchist

Recommended Posts

Posted

Od pewnego czasu czytałem różne posty na tym forum i mnie podkusiło założyć konto.

Obecnie mam najdłuższe wakacje życia i chciałbym je w miarę dobrze wykorzystać poprzez nawiązanie konwersacji z interesującymi osobami i nie tylko. C:

Wypada się przedstawić, zanim podejmie się jakiekolwiek konwersację, więc:

Mam na imię Sylwester, mieszkam w południowej Polsce.Moimi zainteresowaniami głównie są nauki science, sztuka, manga&anime, literatura oraz muzyka.

Ulubionymi gatunkami muzycznymi jakie najchętniej wpadają mi w ucho są metal, rock, folk, choć muzyką klasyczną nie pogardzę, gdy usłyszę Uwerturę 1812 czy 4 pory roku :)

Moją ulubioną książką jest "Złodziejka Książek", więc jeśli ktoś czytał bądź pasjonuje się literaturze niemieckojęzycznej zapraszam na konwersację.

Obecnie postanowiłem podjąć się wyzwania, iż zdołam w 4 miesiące nadgonić One Piece, ale czy mi się uda?Okaże się.

Nie wiem co mogę jeszcze o sobie napisać, nic mi do głowy nie przychodzi, w każdym razie chętnie odpowiem na nurtujące każdego użytkownika pytania.

Mam nadzieję, że będę się czuł dobrze na tym forum, także czas zacząć przygodę!

Shady-Lane90
Posted

Witamy Cię serdecznie w naszych skromnych progach. Mam nadzieję, że zagościsz tu na dłużej.

Pozwól, że zapytam jednak, czym wg Ciebie są: 

18 minut temu, Anarchist napisał:

nauki science

?

Posted

Witaj, Shady-Lane90

Nauki science wg mnie są nimi: biologia, chemia, fizyka.

Nie wyraziłem się jasno, ale ciągle profesorka w liceum tak je nazywała i weszło mi to w nawyk.

Kalafior_Grozy
Posted
21 minut temu, Anarchist napisał:

Ulubionymi gatunkami muzycznymi jakie najchętniej wpadają mi w ucho są metal, rock, folk, choć muzyką klasyczną nie pogardzę

Wymienisz jakieś swoje ulubione kapele? (Może odkryję coś nowego i fajnego)

Have fun na forum.

Shady-Lane90
Posted
3 minuty temu, Anarchist napisał:

Nauki science wg mnie są nimi: biologia, chemia, fizyka.

Nie wyraziłem się jasno, ale ciągle profesorka w liceum tak je nazywała i weszło mi to w nawyk.

Brzydko to nazywała  - przyznam szczerze. Mamy polski odpowiednik do nazewnictwa tego typu nauk i jest to właśnie wyrażenie "nauki ścisłe" :) Samo science jest często odbierano jako "nauka", więc może to wprowadzać w błąd. No ale zostawmy już tę kwestię. 

Co planujesz robić przez te najdłuższe wakacje poza wdawaniem się w konwersacje na forum? Masz może jakieś konkretne plany? :) 

Posted
1 minutę temu, Kalafior_Grozy napisał:

Wymienisz jakieś swoje ulubione kapele? (Może odkryję coś nowego i fajnego)

Have fun na forum.

Marylin Manson, Bullet for My Valentine, Nightwish, R+, Dezerter, The Birdy, Vance Voy, Passenger.

4 minuty temu, Shady-Lane90 napisał:

Co planujesz robić przez te najdłuższe wakacje poza wdawaniem się w konwersacje na forum? Masz może jakieś konkretne plany? :) 

Planuję dostać się na studia, ale to okaże się 30 czerwca. C:

Aktualnie pracuję oraz zamierzam w lipcu wyjechać na miesiąc do Niemiec.

We wrześniu planuję wyprowadzić się do miasta do którego złożyłem papiery na uczelnię oraz podjąć tam już "stałą" pracę. :)

Shady-Lane90
Posted
6 minut temu, Anarchist napisał:

Planuję dostać się na studia

O proszę. A zdradzisz nam jaki kierunek wybrałeś? :) 

Posted
1 minutę temu, Shady-Lane90 napisał:

O proszę. A zdradzisz nam jaki kierunek wybrałeś? :) 

Oczywiście :), startuję na elektroradiologię albo na biotechnologię medyczną.

Shady-Lane90
Posted

Brawo! Trzymam kciuki, by się udało! Daj znać :) 

Posted
2 minuty temu, Shady-Lane90 napisał:

Brawo! Trzymam kciuki, by się udało! Daj znać :) 

Dziękuję :), a Ty czym się interesujesz? C:

Shady-Lane90
Posted

Ja studiuję drugi kierunek i dodatkowo pracuję :) 

Posted
2 minuty temu, Shady-Lane90 napisał:

Ja studiuję drugi kierunek i dodatkowo pracuję :) 

Oo, wspaniale :), mogłabyś zdradzić jaki kierunek studiujesz?

Shady-Lane90
Posted

Teraz Kryminologię  ;) 

Posted
1 minutę temu, Shady-Lane90 napisał:

Teraz Kryminologię  ;) 

Kiedyś myślałem nad tym kierunkiem, bo jest bardzo fascynujący, ale chyba podążę w medyczne kierunki. :)

Posted

Cześć, widzę, że już się całkiem nieźle rozkręciłeś :D Piszesz, że jedno z Twoich zainteresowań stanowi M&A, zdradzisz swoje ulubione tytuły?

Baw się dobrze na forum!

Shady-Lane90
Posted

Kryminologia jest bardzo powiązana z kierunkiem, który ukończyłam w ubiegłym roku, no i przyznam szczerze, że wiąże się też bardzo z tym, co w życiu chcę robić. Stąd taki wybór. 

Posted
10 minut temu, Shady-Lane90 napisał:

Kryminologia jest bardzo powiązana z kierunkiem, który ukończyłam w ubiegłym roku, no i przyznam szczerze, że wiąże się też bardzo z tym, co w życiu chcę robić. Stąd taki wybór. 

Rozumiem, jeśli można spytać preferujesz pracę w laboratorium detektywistycznym czy może detektywem a raczej detektywką? :)

10 minut temu, Kerosine napisał:

Cześć, widzę, że już się całkiem nieźle rozkręciłeś :D Piszesz, że jedno z Twoich zainteresowań stanowi M&A, zdradzisz swoje ulubione tytuły?

Hej, ah no tak wyszło :), wiesz co, podam MAL'a najlepiej https://myanimelist.net/profile/Anarchist5

WszyscyZginiemy
Posted

Witamy, witamy! Podbijam pytanie @Kerosine o jakieś ulubione tytuły. A i jeszcze się upewnie, bo tutejsze miniaturki avatarów są zmorą krótkowidzów - czy to co masz w avku to z Hunter x Hunter?

Godzinę temu, Anarchist napisał:

Moją ulubioną książką jest "Złodziejka Książek", więc jeśli ktoś czytał bądź pasjonuje się literaturze niemieckojęzycznej zapraszam na konwersację.

Złodziejka książek, jakoś wyjątkowo złapała mnie za serce! Film też był niezły, ale zrobili z niego istny wyciskacz łez pozbawiając znacznej części weselszych, cieplejszych momentów. Z twórczości niemieckiej we wczesnej młodości liznęłam trochę Heidi Hassenmuller, a ostatnio czytywałam jedynie Nietzschego, dlatego jestem ciekawa czy masz może coś do polecenia jeśli o tym mówimy?

Shady-Lane90
Posted
1 minutę temu, Anarchist napisał:

Rozumiem, jeśli można spytać preferujesz pracę w laboratorium detektywistycznym czy może detektywem a raczej detektywką? :)

Ukończyłam studia prawnicze. Zawsze bliskie było mi prawo karne. Na studiach tych zagłębiłam się w tematykę kryminologiczną i doszłam do wniosku, że najbardziej ze wszystkiego interesuje mnie psychika zbrodniarza i jego motywacja. Dlatego też kryminologia - w laboratoriach pracuje się raczejj po kryminalistyce. Mam zamiar zostać profilerem kryminalnym, pracować także w więzieniu jako typowy kryminolog, ale również zrobić sobie jakąś aplikację, tak w razie czego ;) 

Posted
2 minuty temu, WszyscyZginiemy napisał:

Witamy, witamy! Podbijam pytanie @Kerosine o jakieś ulubione tytuły. A i jeszcze się upewnie, bo tutejsze miniaturki avatarów są zmorą krótkowidzów - czy to co masz w avku to z Hunter x Hunter?

Złodziejka książek, jakoś wyjątkowo złapała mnie za serce! Film też był niezły, ale zrobili z niego istny wyciskacz łez pozbawiając znacznej części weselszych, cieplejszych momentów. Z twórczości niemieckiej we wczesnej młodości liznęłam trochę Heidi Hassenmuller, a ostatnio czytywałam jedynie Nietzschego, dlatego jestem ciekawa czy masz może coś do polecenia jeśli o tym mówimy?

Cześć C:

Podałem MAL'a, tam znajdziecie wszystkie odpowiedzi. :D

Zgadłaś, a konkretniej Chrollo Lucifer <3 .

Zawsze we filmach wycinają dość istotne sceny, niestety.Oh, Heidi?"Czarne, czerwone, śmierć" bardzo lubiłem tą książkę ale mało pamiętam obecnie z niej, więc pasuje przeczytać jeszcze raz. :), jeśli interesują Cię książki oraz filmy niemieckojęzyczne to polecam Chłopca w pasiastej piżamie oraz Lore jako filmy a książki to polecam Fausta oraz Wilka stepowego.

8 minut temu, Shady-Lane90 napisał:

Ukończyłam studia prawnicze. Zawsze bliskie było mi prawo karne. Na studiach tych zagłębiłam się w tematykę kryminologiczną i doszłam do wniosku, że najbardziej ze wszystkiego interesuje mnie psychika zbrodniarza i jego motywacja. Dlatego też kryminologia - w laboratoriach pracuje się raczejj po kryminalistyce. Mam zamiar zostać profilerem kryminalnym, pracować także w więzieniu jako typowy kryminolog, ale również zrobić sobie jakąś aplikację, tak w razie czego ;) 

Bardzo ambitny plan, trzymam kciuki i wierzę, że wszystko pójdzie po Twojej myśli. ;)

WszyscyZginiemy
Posted
3 minuty temu, Anarchist napisał:

Podałem MAL'a, tam znajdziecie wszystkie odpowiedzi. :D

...widzę, widzę - umknęło mi wcześniej, wybacz. ;)

4 minuty temu, Anarchist napisał:

jeśli interesują Cię książki oraz filmy niemieckojęzyczne to polecam Chłopca w pasiastej piżamie oraz Lore jako filmy a książki to polecam Fausta oraz Wilka stepowego.

Chłopca znam, Lore kojarzy mi się z niemiecką wojenną(?) podśpiewujką, ale raczej błędnie. Fausta, widziałam, ekhem słyszałam w wersji operowej i już od tamtego czasu łazi za mną, że wypadałoby nadrobić. Wychodzi na to, że mam co czytać. Dziękuje. :D 

Posted
11 minut temu, WszyscyZginiemy napisał:

...widzę, widzę - umknęło mi wcześniej, wybacz. ;)

Nie ma sprawy :)

12 minut temu, WszyscyZginiemy napisał:

Chłopca znam, Lore kojarzy mi się z niemiecką wojenną(?) podśpiewujką, ale raczej błędnie. Fausta, widziałam, ekhem słyszałam w wersji operowej i już od tamtego czasu łazi za mną, że wypadałoby nadrobić. Wychodzi na to, że mam co czytać. Dziękuje. :D 

Jak przyjdą mi do głowy książki niemieckojęzyczne to napiszę. :)

Masz może MAL'a? :)

WszyscyZginiemy
Posted
12 minut temu, Anarchist napisał:

Masz może MAL'a? :)

Akurat nie posiadam. To jest jedna z tych rzeczy, do których się zbieram, że przydałoby się założyć konto, ale! później. :P W wolnej chwili (najbliższa szykuje się już za tydzień) pewnie to nadrobię, to się może tu podzielę. 

Zapomniałabym, dobrej zabawy na forum i oby do zobaczenia w tematach! ;)

• 2 weeks later...
TheSonglessBird
Posted
O 1.06.2017 at 19:47, Anarchist napisał:

Autor jest Australijczykiem i mam wrażenie (ale mogę się mylić), że w oryginale książka ukazała się po angielsku. Mann, Hesse i Grass znani? 

Posted
10 godzin temu, TheSonglessBird napisał:

Autor jest Australijczykiem i mam wrażenie (ale mogę się mylić), że w oryginale książka ukazała się po angielsku. Mann, Hesse i Grass znani? 

Nie jest Australijczykiem, ponieważ jego ojciec był Austriakiem a matka Niemką.On mieszka w Sydney, ale urodził się w Austrii.

Możliwe, że po angielsku, ale imiona, niektóre wyrażenia są napisane w języku niemieckim oraz akcja toczy się w Niemczech.