Skocz do zawartości
M-FORUM.PL
Hellena

Jak zaczac uprawiac sport

Recommended Posts

Hellena

Hej.

Chciałabym zacząć uprawiać jakiś sport. Chcę poprawić swoją kondycję a także wspomóc leczenie depresji, w sensie wpłynąć na poziom endorfin. Aczkolwiek nie wiem jak, ani od czego zacząć. W szkole zawsze miałam zwolnienia z wf. Tylko w podstawówce uczeszczalam na wf. Jeśli chodzi o jakieś zespołowe zajęcia, gra w piłkę itp, zawsze byłam słaba, wątla, nie potrafiłam porządnie złapać piłki i bałam się ze oberwe mocnym uderzeniem piłki. Do dziś mam uraz. Nie przepadam za sportem bo źle mi się kojarzy. W późniejszym wieku usiadłam na rower i bardzo mi się to spodobało. Aczkolwiek teraz nie mam roweru i nie mam kasy na niego. Myślałam o zumbie, ale po pierwszym spotkaniu mi nie podeszła. Myślę by może zacząć biegać. Bądź co bądź mam obawy ze ja się do sportu nie nadaję. Jak zmienić to myślenie i jak zacząć przygodę ze sportem , tak żeby się nie zniechęcać? Jakieś propozycje?:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Adamondo

Załóż wątek na którym będziesz nam mówić o swoich codziennych treningach, ja chętnie z Tobą potrenuję. to co biegniemy dzisiaj 5 kilometrów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
niunka90

Ale Zumba też kosztuje. Najważniejsze, żeby Ci się podobał trening czy jak to nazwiemy. Skoro rower lubisz to stawiaj na to. Nie musisz mieć najlepszego sprzętu - zajrzyj na OLX i znajdziesz napewno coś w Twoich możliwościach finansowych :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Glosikx00

Wiesz, zacznij może od takich lekkich aktywności fizycznych jak częstsza jazda rowerem, bo problemem może być fakt, gdy nagle zaczniesz ćwiczyć a Twój organizm nie jest do tego jeszcze przyzwyczajony i możesz zrobić se krzywdę...

A, no i pamiętaj o rozgrzewce przed wysiłkiem fizycznym, nie bagatelizuj tego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sandra5656

Najważniejsza jest motywacja. Zmotywuj się w taki sposób, że będziesz ćwiczyć z zadowoleniem, zachęć się czymś. Pamiętaj aby mieć dobre buty, najważniejsze, żeby twoje ciało było amortyzowane podczas wstrząsów. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Malicja

Weź rower i ruszaj :) Kocham sezon rowerowy bo łączę dwie wspaniałe aktywności - sport i zwiedzanie :) Niesamowite jak wiele cudownych miejsca można dostrzec podczas jazdy rowerem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ser.

Każdy preferuje inną formę sportu. Dla jednego będzie to bieganie, dla drugiego pływanie, a dla trzeciego chodzenie po górach. Zastanów się co takiego sprawi, że będziesz chciała to robić, a nie będziesz się zmuszać za każdym razem do zrobienia tego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ustrojka
O 7.04.2018 at 12:57, Malicja napisał:

Weź rower i ruszaj :) Kocham sezon rowerowy bo łączę dwie wspaniałe aktywności - sport i zwiedzanie :) Niesamowite jak wiele cudownych miejsca można dostrzec podczas jazdy rowerem :)

Dokładnie. Ja uwielbiam przejażdżki po lesie. W moich stronach można spotkać dzikie zwierzęta, które są przyzwyczajone do obecności człowieka. Niezapomniane wrażenia :)

O 15.03.2018 at 14:34, Glosikx00 napisał:

Wiesz, zacznij może od takich lekkich aktywności fizycznych jak częstsza jazda rowerem, bo problemem może być fakt, gdy nagle zaczniesz ćwiczyć a Twój organizm nie jest do tego jeszcze przyzwyczajony i możesz zrobić se krzywdę...

A, no i pamiętaj o rozgrzewce przed wysiłkiem fizycznym, nie bagatelizuj tego.

Dobry sprzęt to podstawa. Każdemu się może odechcieć ćwiczyć kiedy oprócz swojej motywacji musi walczyć jeszcze ze słabej jakości produktami. Np rower ze sklepu sportowego jest o niebo lepszy i bardziej komfortowy, niż ten z marketu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz