WszyscyZginiemy

Typy osobowości

Recommended Posts

Dzięki albo przez, jak kto woli, użytkowniczkę @Zodiac , która wspomniała o swoim typie osobowości w powitalnym temacie przypomniało mi się, że kiedyś robiłam test na typ osobowości na fajnej stronie, który mimo mojej sceptyczności z jaką podchodzę do wszelkich testów psychologicznych okazał się zadziwiająco trafny i bliski rzeczywistości. Moim typem był INFP(-T), tzw. "The Mediator".

Zachęcam jeśli komuś się nudzi, albo jeśli ktoś jest ciekaw do spróbowania rozwiązania tego testu i podzielenia się rezultatem! :) Co sądzicie o tego typu testach? Jak jego wyniki były bliskie rzeczywistości, czy może raczej były one dość odległe od tego jak Wy siebie, czy inni Was postrzegają? Za jak ważną uważacie znajomość samych siebie, swojej osobowości, charakteru, czy temperamentu?

Share this post


Link to post

Moim zdaniem znajomość swojej osobowości jest nieodłącznym elementem poznawania siebie. Człowiek, który nie jest świadom swojego własnego charakteru ma uniemożliwiony jego rozwój. Wiadomo - najpierw zanim zaczniemy coś ulepszać i usprawniać trzeba wiedzieć gdzie leży problem. Ja od zawsze byłam przekonana, że mój charakter jest jedyny w swoim rodzaju, że jestem jedyną osobą z tak problematyczną osobowością, a okazało się, że nie jest to do końca prawda po wykonaniu tego typu testów. Ja oczywiście nie mówię o teście online - po prostu miałam okazję uczestniczyć w warsztatach rozwoju osobowości, które utwierdziły mnie w przekonaniu, że znajomość samego siebie bywa przydatna.

Mój typ osobowości to INTP tak jak już pisałam w swoim poście powitalnym, tzw. Logik, z resztą drugi najrzadszy ze wszystkich istniejących(jest ich 16), w szczególności u kobiet. Do tego postu dodaję linki do zdjęć materiałów otrzymanych podczas warsztatów, może dla kogoś będzie to przydatne.

https://zapodaj.net/28c84f1e07ec9.jpg.html

https://zapodaj.net/9f0b556faf356.jpg.html   

 

Share this post


Link to post

Zrobiłam ten test i sporo się zgadza, naprawdę ciekawe. Szczerze mówiąc nawet za bardzo nie znałam typów osobowości przedstawionych w ten sposób i cieszę się, że nadrobiłam te braki.

Acha, i co zabawne, też jestem INFP-T. :smile:

Share this post


Link to post

Zainspirowana niniejszym wątkiem i wiedziona ciekawością zrobiłam [a raczej powtórzyłam, bo pamiętam, że kiedyś już do niego przystępowałam] test - przed jego wykonaniem rzuciłam okiem na klasyfikację i nazwy poszczególnych typów osobowości i doszłam do wniosku, że w największym stopniu pasuję do grupy Analityków. Taki też był wynik testu, wedle którego jestem Architektem =)

O 24.04.2017 at 21:42, WszyscyZginiemy napisał:

Co sądzicie o tego typu testach?

Fajna sprawa, szczególnie dla osób mających nieco słabszy wgląd w siebie i swoją psychikę - bez tego typu narzędzi mogą mieć całkiem spory problem z poznaniem samych siebie. Osobiście jednak forma testu zawsze sprawiała mi pewien problem: powszechnie spotykane w jej przypadku ogólne formułowanie pytań sprawia, że trudno mi przełożyć je na konkretne sytuacje i w związku z tym często jestem niepewna odpowiedzi.

O 24.04.2017 at 21:42, WszyscyZginiemy napisał:

Jak jego wyniki były bliskie rzeczywistości, czy może raczej były one dość odległe od tego jak Wy siebie, czy inni Was postrzegają?

Jak już pisałam, swój wynik przewidziałam z grubsza zawczasu i nie byłam nim zaskoczona - nic jednak dziwnego, od zawsze miałam bardzo dobry wgląd we własną osobę, a zdolności analityczne uważam zdecydowanie za swój najmocniejszy punkt [w rzeczy samej wydają mi się być rozwinięte do tego stopnia, że podchodzi to wręcz pod intuicję i szósty zmysł]. Jak zatem nietrudno zgadnąć nie dowiedziałam się o sobie zbyt wielu nowych rzeczy, z dystansem podchodzę także do szczegółowych bo szczegółowych, ale mimo wszystko zawsze uogólniających charakterystyk osobowości/temperamentu/stylu uczenia się itp. - pod tym względem są niezwykle podobne do opisów znaków Zodiaku, a jak wiadomo w przyrodzie prawie nigdy nie występuje "czysty" Baran lub Lew =) Bynajmniej nie mogę powiedzieć, że zgadzam się ze wszystkimi cechami przypisywanymi Architektom, choć ogólny opis mojego typu osobowości jest poprawny.

O 24.04.2017 at 21:42, WszyscyZginiemy napisał:

Za jak ważną uważacie znajomość samych siebie, swojej osobowości, charakteru, czy temperamentu?

Absolutnie kluczową. Dobre decyzje można podejmować jedynie na podstawie dobrych analiz, a ponieważ zanim nastaje Świat istnieje Ego...

Share this post


Link to post

Już dawno robiłem ten test i potwierdza moją osobowość, należę do Logików. :)

Share this post


Link to post

Uwielbiam takie testy, nie wiem czy są prawdziwe czy to zwykły pic, ale też się chyba zgadza.

Jestem Matką Teresą, Morganem Freeman`em i Johnem Snow`em w jednej osobie!  “Rzecznik" (INFJ-a)

Share this post


Link to post
O Wednesday, April 26, 2017 at 20:07, Kerosine napisał:

pod tym względem są niezwykle podobne do opisów znaków Zodiaku, a jak wiadomo w przyrodzie prawie nigdy nie występuje "czysty" Baran lub Lew =) 

Owszem, chociaż są już możliwości sporządzenia własnego horoskopu urodzeniowego, który bierze pod uwagę czas i miejsce urodzenia, ewentualnie są dostępne horoskopy urodzeniowe dla danego dnia. 

Takie testy są fajne, a ten wydaje się wyjątkowo rzetelny. Ja oczywiście jestem dyplomatką ^^ (Adwokatem), co w żaden sposób mnie nie zaskoczyło. 

Share this post


Link to post
“Architekt” (INTJ-t)
24vk7k6.jpg
 

Share this post


Link to post

Zazwyczaj wychodziło mi ENFP, ale muszę się uczyć do kolosa, także zobaczymy, co mi powie ten test.

Oki, także mamy ENFP-A, "Campaigner" 

 

Zrzut ekranu 2018-05-14 o 22.02.46.png

Share this post


Link to post

Jeśli chodzi o procenty, to u mnie (logika), aktualnie wygląda to tak:

Ekstrawertyk 7%, introwertyk 93%

Intuicyjny 83%, realistyczny 16%

Kierujący się logiką 69%, kierujący się zasadami 31%

Planujący 0%, poszukujący 100%

Asertywny 63%, czujny 37%

Zarówno tu, jak i na innych forach, jeszcze nie spotkałem drugiej osoby, która byłaby w 100% improwizująca, a w 0% planująca. Akurat ten aspekt najlepiej do mnie pasuje - wszyscy mi mówią (i słusznie), że nie potrafię planować, i że zawsze zostawiam wszystko na ostatnią chwilę i polegam na improwizacji.

Share this post


Link to post

Wyszło mi w teście, że jestem architektem INTJ-T. Zdecydowanie zgadzam się z tym wynikiem.

Share this post


Link to post

Dużo się działo u mnie w życiu przez ostatnie 2 lata. Przewroty, rewolucje, reformy... no i typ osobowości mi się zmienił. Nadal w grupie dyplomatów, tylko teraz jako Działacz (ENFP-T).

Ekstrawertyk 58% / 42% Introwertyk

Intuicyjny 73% / 27% Realistyczny 

Kierujący się logiką 28% / 72% Kierujący się zasadami

Planujący 39% / 61% Poszukujący

Asertywny 49% / 51 % Czujny

Myślę, że dobrze pasuje to do obecnej mnie. Chociaż wynik procentowy dla intuicji i realizmu jest zaskakujący... i nie wiem czy się z nim zgodzić.

Share this post


Link to post

Mi wyszło: "Your personality type is sociopath".

A tak to wyszło w procentach:

test.thumb.jpg.530dd9f43b7453cbf81521291f8e2f26.jpg

Ja zasadniczo nie przywiązuję najmniejszej wagi do takich testów, bo są ekstremalnie niemiarodajne. Ot, zabawa. Zresztą cała psychologia nie zasługuje na miano "nauki".

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  • alegoria
  • michaelowax3
  • Markiz
  • Filip
  • Rafix35
  • bolek12
  • Gloria
  • Shady-Lane90
  • dannonka
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

 • Posts

  • michaelowax3
   O czym teraz myślisz?
   Zdecydowanie to nie był mój dzień w pracy. W końcu jedyne co mogłam zrobić to roześmiać się aby nie dostać na łeb
  • michaelowax3
   Podróż na Księżyc
   A idź wszystko zepsułeś! Mi by się przydał taki odlot czasami bo jestem czasami zmęczona myśleniem gdy myśleć nie powinnam. To czasami utrudnia żywot. 
  • michaelowax3
   Olejowanie włosów.
   Polecam olej rzepakowy. Znajoma sobie bardzo chwali. Tylko mówi, że strasznie to ciężko później zmyć i chodzi po sąsiadkach żeby sobie wzięły trochę oleju z jej głowy do smażenia kotletów. A one jej na to, że nie masz za grosz oleju w głowie - no tak, przecież wszystko wylałam na! XD Zazdroszczę każdemu kto może używać takich specyfików aby włosy były błyszczące itd. Ja mam problemy i jak tylko użyje chociażby używkę to zaraz mam łupież. Jedyne co mogę używać do swoich włosów to szampon bam
  • Markiz
   Podróż na Księżyc
   Myślę, że to brak uczucia, przynajmniej teoretycznie opierając się na filmach. Człowiek odlatuje jak przed operacją nie wiedząc nawet kiedy. Potem się budzisz i dowiadujesz, że jesteś dwadzieścia lat starsza   Jesteś pewna, że chcesz spróbować?  
  • michaelowax3
   10 tematów - konkurs!
   3, 6