Jump to content

Typy osobowości


WszyscyZginiemy

Recommended Posts

WszyscyZginiemy
Posted

Dzięki albo przez, jak kto woli, użytkowniczkę @Zodiac , która wspomniała o swoim typie osobowości w powitalnym temacie przypomniało mi się, że kiedyś robiłam test na typ osobowości na fajnej stronie, który mimo mojej sceptyczności z jaką podchodzę do wszelkich testów psychologicznych okazał się zadziwiająco trafny i bliski rzeczywistości. Moim typem był INFP(-T), tzw. "The Mediator".

Zachęcam jeśli komuś się nudzi, albo jeśli ktoś jest ciekaw do spróbowania rozwiązania tego testu i podzielenia się rezultatem! :) Co sądzicie o tego typu testach? Jak jego wyniki były bliskie rzeczywistości, czy może raczej były one dość odległe od tego jak Wy siebie, czy inni Was postrzegają? Za jak ważną uważacie znajomość samych siebie, swojej osobowości, charakteru, czy temperamentu?

Link to comment
Posted

Moim zdaniem znajomość swojej osobowości jest nieodłącznym elementem poznawania siebie. Człowiek, który nie jest świadom swojego własnego charakteru ma uniemożliwiony jego rozwój. Wiadomo - najpierw zanim zaczniemy coś ulepszać i usprawniać trzeba wiedzieć gdzie leży problem. Ja od zawsze byłam przekonana, że mój charakter jest jedyny w swoim rodzaju, że jestem jedyną osobą z tak problematyczną osobowością, a okazało się, że nie jest to do końca prawda po wykonaniu tego typu testów. Ja oczywiście nie mówię o teście online - po prostu miałam okazję uczestniczyć w warsztatach rozwoju osobowości, które utwierdziły mnie w przekonaniu, że znajomość samego siebie bywa przydatna.

Mój typ osobowości to INTP tak jak już pisałam w swoim poście powitalnym, tzw. Logik, z resztą drugi najrzadszy ze wszystkich istniejących(jest ich 16), w szczególności u kobiet. Do tego postu dodaję linki do zdjęć materiałów otrzymanych podczas warsztatów, może dla kogoś będzie to przydatne.

https://zapodaj.net/28c84f1e07ec9.jpg.html

https://zapodaj.net/9f0b556faf356.jpg.html   

 

Link to comment
Posted

Zrobiłam ten test i sporo się zgadza, naprawdę ciekawe. Szczerze mówiąc nawet za bardzo nie znałam typów osobowości przedstawionych w ten sposób i cieszę się, że nadrobiłam te braki.

Acha, i co zabawne, też jestem INFP-T. :smile:

Link to comment
Posted

Zainspirowana niniejszym wątkiem i wiedziona ciekawością zrobiłam [a raczej powtórzyłam, bo pamiętam, że kiedyś już do niego przystępowałam] test - przed jego wykonaniem rzuciłam okiem na klasyfikację i nazwy poszczególnych typów osobowości i doszłam do wniosku, że w największym stopniu pasuję do grupy Analityków. Taki też był wynik testu, wedle którego jestem Architektem =)

O 24.04.2017 at 21:42, WszyscyZginiemy napisał:

Co sądzicie o tego typu testach?

Fajna sprawa, szczególnie dla osób mających nieco słabszy wgląd w siebie i swoją psychikę - bez tego typu narzędzi mogą mieć całkiem spory problem z poznaniem samych siebie. Osobiście jednak forma testu zawsze sprawiała mi pewien problem: powszechnie spotykane w jej przypadku ogólne formułowanie pytań sprawia, że trudno mi przełożyć je na konkretne sytuacje i w związku z tym często jestem niepewna odpowiedzi.

O 24.04.2017 at 21:42, WszyscyZginiemy napisał:

Jak jego wyniki były bliskie rzeczywistości, czy może raczej były one dość odległe od tego jak Wy siebie, czy inni Was postrzegają?

Jak już pisałam, swój wynik przewidziałam z grubsza zawczasu i nie byłam nim zaskoczona - nic jednak dziwnego, od zawsze miałam bardzo dobry wgląd we własną osobę, a zdolności analityczne uważam zdecydowanie za swój najmocniejszy punkt [w rzeczy samej wydają mi się być rozwinięte do tego stopnia, że podchodzi to wręcz pod intuicję i szósty zmysł]. Jak zatem nietrudno zgadnąć nie dowiedziałam się o sobie zbyt wielu nowych rzeczy, z dystansem podchodzę także do szczegółowych bo szczegółowych, ale mimo wszystko zawsze uogólniających charakterystyk osobowości/temperamentu/stylu uczenia się itp. - pod tym względem są niezwykle podobne do opisów znaków Zodiaku, a jak wiadomo w przyrodzie prawie nigdy nie występuje "czysty" Baran lub Lew =) Bynajmniej nie mogę powiedzieć, że zgadzam się ze wszystkimi cechami przypisywanymi Architektom, choć ogólny opis mojego typu osobowości jest poprawny.

O 24.04.2017 at 21:42, WszyscyZginiemy napisał:

Za jak ważną uważacie znajomość samych siebie, swojej osobowości, charakteru, czy temperamentu?

Absolutnie kluczową. Dobre decyzje można podejmować jedynie na podstawie dobrych analiz, a ponieważ zanim nastaje Świat istnieje Ego...

Link to comment
 • 1 month later...
Posted

Już dawno robiłem ten test i potwierdza moją osobowość, należę do Logików. :)

Link to comment
 • 3 weeks later...
Posted

Uwielbiam takie testy, nie wiem czy są prawdziwe czy to zwykły pic, ale też się chyba zgadza.

Jestem Matką Teresą, Morganem Freeman`em i Johnem Snow`em w jednej osobie!  “Rzecznik" (INFJ-a)

Link to comment
 • 3 weeks later...
Posted
O Wednesday, April 26, 2017 at 20:07, Kerosine napisał:

pod tym względem są niezwykle podobne do opisów znaków Zodiaku, a jak wiadomo w przyrodzie prawie nigdy nie występuje "czysty" Baran lub Lew =) 

Owszem, chociaż są już możliwości sporządzenia własnego horoskopu urodzeniowego, który bierze pod uwagę czas i miejsce urodzenia, ewentualnie są dostępne horoskopy urodzeniowe dla danego dnia. 

Takie testy są fajne, a ten wydaje się wyjątkowo rzetelny. Ja oczywiście jestem dyplomatką ^^ (Adwokatem), co w żaden sposób mnie nie zaskoczyło. 

Link to comment
 • 10 months later...
Posted

Mój typ to INTP. Ogólnie, zgadza się.

Link to comment
Posted

Dyskutant.

2dgtkro.png

Link to comment
Kalafior_Grozy
Posted
“Architekt” (INTJ-t)
24vk7k6.jpg
 
Link to comment
Posted

Zazwyczaj wychodziło mi ENFP, ale muszę się uczyć do kolosa, także zobaczymy, co mi powie ten test.

Oki, także mamy ENFP-A, "Campaigner" 

 

Zrzut ekranu 2018-05-14 o 22.02.46.png

Link to comment
Posted

Obrońca ISFJ-A

test op.png

Link to comment
Posted

Jeśli chodzi o procenty, to u mnie (logika), aktualnie wygląda to tak:

Ekstrawertyk 7%, introwertyk 93%

Intuicyjny 83%, realistyczny 16%

Kierujący się logiką 69%, kierujący się zasadami 31%

Planujący 0%, poszukujący 100%

Asertywny 63%, czujny 37%

Zarówno tu, jak i na innych forach, jeszcze nie spotkałem drugiej osoby, która byłaby w 100% improwizująca, a w 0% planująca. Akurat ten aspekt najlepiej do mnie pasuje - wszyscy mi mówią (i słusznie), że nie potrafię planować, i że zawsze zostawiam wszystko na ostatnią chwilę i polegam na improwizacji.

Link to comment
 • 1 month later...
Posted

Wyszło mi w teście, że jestem architektem INTJ-T. Zdecydowanie zgadzam się z tym wynikiem.

Link to comment
 • 2 years later...
WszyscyZginiemy
Posted

Dużo się działo u mnie w życiu przez ostatnie 2 lata. Przewroty, rewolucje, reformy... no i typ osobowości mi się zmienił. Nadal w grupie dyplomatów, tylko teraz jako Działacz (ENFP-T).

Ekstrawertyk 58% / 42% Introwertyk

Intuicyjny 73% / 27% Realistyczny 

Kierujący się logiką 28% / 72% Kierujący się zasadami

Planujący 39% / 61% Poszukujący

Asertywny 49% / 51 % Czujny

Myślę, że dobrze pasuje to do obecnej mnie. Chociaż wynik procentowy dla intuicji i realizmu jest zaskakujący... i nie wiem czy się z nim zgodzić.

Link to comment
Posted

Mi wyszło: "Your personality type is sociopath".

A tak to wyszło w procentach:

test.thumb.jpg.530dd9f43b7453cbf81521291f8e2f26.jpg

Ja zasadniczo nie przywiązuję najmniejszej wagi do takich testów, bo są ekstremalnie niemiarodajne. Ot, zabawa. Zresztą cała psychologia nie zasługuje na miano "nauki".

Link to comment
 • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • grzechu98
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   @Gloria Ale sam w sobie już jestem alertem, jeśli wszystko zbierzemy do kupy. Jeśli nie widziałem do tej pory np spojrzeń.  Tylko nie mam gdzie poznawać młodszych, gdyż na studia nie chodzę, dzienne i zaoczne. Zauważyłem, że dużo właśnie młodszych dziewczyn mało coś od siebie daje; prowadzi tak rozmowę bym ją prowadził i ciągle dawał. Facet introwertyk ma o wiele gorzej w tych sprawach.
  • Gloria
   Moim zdaniem, mógłbyś troszeczkę popracować nad dowartościowaniem się. Na pewno posiadanie dziewczyny nie może być wyznacznikiem tego, jakim człowiekiem jesteś. Co do samego poznawania kobiet, to trzeba by po prostu udać się w miejsca, gdzie kobiety można spotkać (w zasadzie może być to jakiekolwiek miejsce). Piszesz o rówieśniczkach - być może warto zapoznać się z młodszymi dziewczynami? W końcu one także nie powinny mieć dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Często zdarza się, że kobiety szukają starszych od siebie mężczyzn.
  • Gloria
   Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
  • grzechu98
   Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
  • yiliyane
   I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  grzechu98
  grzechu98
  4 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  2 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  480 posts
  yiliyane
  yiliyane
  440 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up