Jump to content

Cześć i czołem!

WszyscyZginiemy

Recommended Posts

WszyscyZginiemy
Posted

Od jakiegoś tygodnia (może dwóch?) obserwuję sobie posty na tym czacie - zaglądam na tematy, które są dla mnie nowe, których nie miałam okazji nigdy z nikim poruszyć, odkrywam często ciekawe rzeczy, o których nie mam pojęcia. I tak o... stwierdziłam, że pora włączyć się do społeczności a nie tylko cicho "podglądać". Mam nadzieję, że mnie dobrze tu przyjmiecie i może znajdę sobie tu miejsce na dłużej :)

PS. Login jest taki, a nie inny przez disneyowską Atlantydę. Ukochana bajka z dzieciństwa to raz, a dwa niedawno ją sobie odświeżyłam i jakoś tak... utkwił mi ten tekst w głowie.

Posted

Hej!

Fajnie, że się zarejestrowałaś i mam nadzieję, że szybko nie uciekniesz.

Odniosłam wrażenie, że interesujesz się śmiercią, bo na razie w takich śmiertelnych tematach się wypowiadałas. Dobrze myślę;)?

Opowiedz coś o sobie jeszcze: imię, obecne zajęcie, zainteresowsnia itp.:)

Posted

Cześć, masz ciekawy avatar. To z Atlantydy?

6 minut temu, WszyscyZginiemy napisał:

Od jakiegoś tygodnia (może dwóch?) obserwuję sobie posty na tym czacie - zaglądam na tematy, które są dla mnie nowe, których nie miałam okazji nigdy z nikim poruszyć, odkrywam często ciekawe rzeczy, o których nie mam pojęcia. I tak o... stwierdziłam, że pora włączyć się do społeczności a nie tylko cicho "podglądać".

Jeej, jak miło ^^

8 minut temu, WszyscyZginiemy napisał:

Mam nadzieję, że mnie dobrze tu przyjmiecie i może znajdę sobie tu miejsce na dłużej :)

O pozytywne przyjęcie nie musisz się martwić, co do znalezienia sobie miejsca na dłużej - mam nadzieję, że tak właśnie się stanie, zdecydowanie wydajesz się być ciekawą osóbką.

Podbijam NYC, opowiedz nam coś więcej np. o swoich zainteresowaniach =)

Posted

Witam Cię serdecznie, @WszyscyZginiemy! :) 

Twój nick to jedno z moich najczęstszych powiedzeń. Całkowicie się z tym "utożsamiam" ;>

I ja dołączam się do zapytania o Twoje zainteresowania. Witaj jeszcze raz na forum i do zobaczenia w tematach! 

WszyscyZginiemy
Posted
13 godzin temu, NYC napisał:

Odniosłam wrażenie, że interesujesz się śmiercią, bo na razie w takich śmiertelnych tematach się wypowiadałas. Dobrze myślę;)?

Faktycznie, jak teraz przyjrzałam się moim kilku pierwszym odpowiedziom, sama zauważyłam że można tak pomyśleć. Prawdopodobnie w jakiś sposób podświadomie wybrałam te tematy, sugerując się tymi na których ostatnio pojawiły się jakieś odpowiedzi. Potem mając już zajęte myśli tematyką śmierci wyszukiwałam kolejnych związanych z nią tematów.

W jakimś stopniu, jak większość ciekawi mnie co się dzieje z człowiekiem po śmierci. Interesują mnie różne wierzenia, na ten temat i koncepty. Sprowadza się to do mojego ogólnego zainteresowania religiami/wierzeniami czy filozofią - mnie, jako osoby która nie potrafi (na razie) w coś niezachwianie, głęboko uwierzyć lub trzymać się uparcie jakiejś idei. Łączy się to też z moim wielkim podziwem dla takich ludzi.

Jednak o wiele bardziej interesuje mnie życie. Samo w sobie, mając tam gdzieś z tyłu głowy że nie wiem ile mi zostało czasu, moim bliskim, czy nawet nieznajomym wokół albo przedmiotom - więc chce nie tyle cieszyć się tym życiem (jest wiele innych emocji oprócz szczęścia do doświadczenia), co po prostu z niego korzystać. Czuć, że rzeczywiście żyję a nie jestem gdzieś obok.

12 godzin temu, Kerosine napisał:

Cześć, masz ciekawy avatar. To z Atlantydy?

Tak właśnie.

Tu mogę zahaczyć o moje zainteresowania. Można powiedzieć, że jestem takim trochę "dużym dzieckiem". Chociaż nie wiem czy to trochę nie nadużycie, bo duża w kontekście wzrostu raczej nie jestem, ani też w kontekście wieku - jestem dopiero/aż licealistką. Nadal uwielbiam... no w sumie bajki. Czy to te kojarzące mi się z wczesnym dzieciństwem jak Atlantyda, czy Pocahontas. Później wszystkie produkcje typu Shrek, Madagaskar, Epoka Lodowcowa. Kreskówki z Looney Toones. Scooby Doo. Avatar: Legenda Aanga.  Te nowsze filmy animowane też oglądam, chociaż często mam mieszane codo nich uczucia, jednak Wielka Szóstka i Zwierzogród bardzo mi się podobały.

Idąc w tym kierunku można jeszcze iść z moją zajawką na filmy o superbohaterach, komiksy - od czasu do czasu mangi jak ktoś ze znajomych poleci i anime, chociaż tu się ogranicza między innymi do tych wychodzących między 2002 a 20010/ew.12, tych jeszcze z jakąś bardziej złożoną fabułą oraz niezłą akcją. Tym już nie będę szczegółowo zamęczać chyba, że ktoś chce :)

13 godzin temu, NYC napisał:

Opowiedz coś o sobie jeszcze: imię, obecne zajęcie, zainteresowsnia itp.:)

O zainteresowaniach i chyba zajęciach trochę już powiedziałam, mogę jeszcze dodać że uwielbiam czytać i przez jakiś (dłuższy) czas rysowałam.

Jak coś Was bardziej interesuje w tym kierunku, to chętnie odpowiem lub dowiem się o Waszych zainteresowaniach, lub dajmy na to preferencjach jeśli chodzi o gatunki książek :)

Ogólnie jestem teraz na etapie, gdzie interesuję mnie wiele nie skonkretyzowanych rzeczy. Uwielbiam poznawać,odkrywać, próbować nowych rzeczy/doświadczeń i podejmować wyzwania - więc cokolwiek mnie chwilowo zainteresuje staram się dowiedzieć o tym jak najwięcej nowych rzeczy, spróbować tego.

Aha, i (chyba) najważniejsze na koniec. Gdzie moje maniery! Jestem Wiktoria, miło mi Was poznać. :) Raczej rzadko używam swojego imienia, ale co tam.

Posted

Jakie książki lubisz czytać, ulubieji autorzy?

WszyscyZginiemy
Posted
9 minut temu, NYC napisał:

Jakie książki lubisz czytać, ulubieji autorzy?

Z autorów na pewno jako pierwszego wymieniłabym Pilipiuka (mój faworyt szczególnie jeśli chodzi o typ poczucia humoru jakim operuje w swoich książkach i opowiadaniach) , co sugeruje trochę w czym gatunkowo siedzę. Ogólnie lubię wielu polskich autorów.

Nie wiem czy to może będzie dziwne, ale bardzo podobają mi się powieści Sienkiewicza. Uwielbiam powieści historyczne, a nawet ogólnie książki o tematyce historycznej. Więc dochodzą jeszcze powieści Iny Lorentz, albo zwykłe opracowania/eseje/artykuły historyczne, na temat który aktualnie mnie interesuje. Książki "sprzed wieków" też mi podchodzą tak jak o dziwo Pieśń o Rolandzie, czy teraz Pieśń o Nibelungach.

Polubiłam też ostatnio książki podróżnicze, reportaże albo poruszające tematy socjologiczne/antropologiczne. Zmęczyłam, co dałam radę Kapuścińskiego a teraz brnę przez Smutek Tropików Levi-Strauss'a.

Chciałabym pójść w kryminał, ale na tej platformie ciężko mi coś znaleźć dla siebie bo po prostu się nie znam na książkach z tego gatunku i nie wiem od czego zacząć.

Posted
19 minut temu, WszyscyZginiemy napisał:

Idąc w tym kierunku można jeszcze iść z moją zajawką na filmy o superbohaterach, komiksy - od czasu do czasu mangi jak ktoś ze znajomych poleci i anime, chociaż tu się ogranicza między innymi do tych wychodzących między 2002 a 20010/ew.12, tych jeszcze z jakąś bardziej złożoną fabułą oraz niezłą akcją. Tym już nie będę szczegółowo zamęczać chyba, że ktoś chce :)

Ja chcę :D Chętnie poczytam zarówno o Twoich ulubionych mangach, jak i anime. Przy okazji, czemu akurat takie ramy czasowe? Nowsze produkcje to intelektualne dno, a w starszych z kolei kreska i jakość animacji pozostawia zbyt wiele do życzenia?

WszyscyZginiemy
Posted
6 minut temu, Kerosine napisał:

Ja chcę :D Chętnie poczytam zarówno o Twoich ulubionych mangach, jak i anime. Przy okazji, czemu akurat takie ramy czasowe? Nowsze produkcje to intelektualne dno, a w starszych z kolei kreska i jakość animacji pozostawia zbyt wiele do życzenia?

O mangach, raczej za wiele się nie wypowiem bo jak wspominałam czytam raczej te polecone. Bardzo przypadło mi do gustu DOGS: Bullets & Carnage, bo przez tą mangę mnie właściwie wciągnięto w ten świat. No i niezłe było Tosagore Otome x Amnesia. Tak to siedzę zarówno w marvelowskich, jak i tych od DC komiksach. Chociaż najukochańsza seria wcale nie ma swojego superbohatera, a hardcorowego antybohatera - mówię tu o Lobo. :wink:

Może i jestem naiwna ale myślę, że może jeszcze wyjdzie coś co nie będzie "intelektualnym dnem" i nie będę musiała oglądać jak anime z czegoś co zapewniało rozrywkę, ale i można było czasem z tego coś wynieś zamieni się w zapychacza czasu, pełnego fanserwisu oraz poczucia humoru niskich lotów. A jeśli chodzi o kreskę, to naprawdę kwestia dyskusyjna ja wolę ale starą kreskę, albo nawet "udziwnioną" odchodzącą od tej modelowości, albo przesłodzenia.

Jakieś tytuły? Oglądam raczej rzadko i też raczej polecane przez weteranów, ale z tego co ostatnio oglądałam to chyba poruszyło mnie najbardziej Steins;Gate no i chwilowo żyję tą serią bo robię cosplay Mayuri - to anime o podróżach w czasie. Kiseijuu: Sei no Kakuritsu niby akcji, niby jedno z brutalniejszych anime ale ja w pewnym momencie, lub dwóch się wzruszyłam. A tak to tasiemiec Bleach, lub Kill la Kill oba opatrzone świetnymi scenami walk.

Kalafior_Grozy
Posted

Lubisz gry komputerowe?

Jaką muzykę lubisz najbardziej?

Jakie jest Twoje ulubione piwo?

Witaj na Forum :)

WszyscyZginiemy
Posted
13 godzin temu, Kalafior_Grozy napisał:

Lubisz gry komputerowe?

Moje doświadczenie z grami kończy się na jakiś snajperskich, czy czegoś w stylu The Evil Within czy Until Dawn. Lubię czasem pograć z przyjaciółką bo jest śmiesznie - nasza strachliwa i nadpobudliwa dwójka kontra gra w klimacie horroru. Poza tym uwielbiam oglądać jak gra ktoś, kto rzeczywiście potrafi grać.

Jaką muzykę lubisz najbardziej?

Tak żeby jakoś najbardziej to uściślić to rock. Led Zeppelin, Bauhaus, The Velvet Underground, Queen - chyba znalazłyby się wśród moich ulubionych zespołów, szczególnie że moją wokalową trójcą długo już jest Mercury, Plant i Reed. Lubię też wielu polskich wykonawców. KULT i Republika (chociaż śmieją się, że to moje zboczenie torunianki).

Jakie jest Twoje ulubione piwo?

Teoretycznie jeszcze mi 18-stka nie stuknęła, więc no... chociaż zachowam pozory poprawności i pominę to pytanie :)

Dziękuje wszystkim za miłe przyjęcie. :D

• 3 years later...
WszyscyZginiemy
Posted
O 20.03.2017 at 21:49, WszyscyZginiemy napisał:

obserwuję sobie posty na tym czacie

Jak uroczo, mała ja nazywała forum czatem :lol:

I tak odkopałam swój stary post powitalny, tak jest dość cringe-worthy ale nie aż tak jak się spodziewałam... Trochę sama się zawiodłam.