Kerosine

Alkohole - ogólna dyskusja

2 posty w tym temacie

Mamy tematy poświęcone piwu czy whisky, nie znalazłam jednak takiego, który w jednym poście umożliwiałby całościowe wypowiedzenie się na temat swych alkoholowych preferencji oraz ogólną dyskusję bez zbędnego rozdrabniania się na tuzin wątków. Przeto - zakładam (;

Jakie trunki spożywacie i jak często/przy jakiej okazji? Który alkohol jest Waszym ulubionym, który "ujdzie", a który mieliście w ustach tylko raz i złożyliście sobie solenne postanowienie, że "nigdy więcej"? Z jakim najciekawszym jego rodzajem mieliście do tej pory do czynienia i jakie są Wasze wrażenia? A może mieliście ostatnio okazję spróbować jakiejś nowości, którą możecie polecić? Spróbowanie jakiego trunku stanowiło zawsze Wasze marzenie?

Uwaga: Temat koncentruje się jedynie na czysto fizycznych i smakowych aspektach picia alkoholu, w celu dyskusji o moralnej stronie jego spożywania zapraszam do działu Tylko na Poważnie.

Jeśli chodzi o mnie z uwagi na dość mocną głowę generalnie preferuję nieco mocniejsze trunki - mniej więcej od 20% wzwyż. Ponieważ zaś niemal równie ważną rzeczą jak woltaż jest dla mnie smak najczęściej spożywanymi przeze mnie alkoholami są różnego rodzaju nalewki, likiery i wódki smakowe, "czystą" pijąc najczęściej w postaci drinków. Raczej nie mam ulubionego wariantu smakowego [wiśniówka?], ważne jednak, aby dany trunek nie był zbyt słodki i mdły - nalewka truskawkowa czy likier czekoladowy odpadają. Natomiast jeśli chodzi o najcięższe, a zarazem stojące na najwyższej półce alkohole do mojego gustu zdecydowanie najbardziej przypadł póki co gin - jego intensywnie ziołowy smak jest jedyną rzeczą, która potrafi sprawić, że jestem w stanie nie tylko znieść, ale nawet polubić wyraźną gorycz. Polecam szczególnie w klasycznej wersji z tonikiem.

Wina piję rzadziej, przy czym obowiązkowo muszą one być słodkie lub półsłodkie - nie ma mowy, żebym zmusiła się do przełknięcia wytrawnych szczyn [wiem, bluźniercze określenie]. Tak naprawdę jednak "prawdziwe" wino gości w moim kieliszku rzadko, o wiele częściej sięgam po jego wzbogacone ziołowymi i korzennymi dodatkami wersje, czyli wermuty. Jestem także fanką porto.

Piwo samo w sobie niezbyt mi podchodzi, charakterystyczna goryczka - jak nietrudno zgadnąć - skutecznie mnie do niego zniechęca. O wiele chętniej natomiast piję jego smakowe wersje: miodową, śliwkową czy mirabelkową. Niedawno miałam również okazję spróbować cokolwiek heretyckiego wynalazku, czyli piwa przyrządzonego w podobny sposób jak grzaniec - na ciepło i z dodatkiem przypraw. Wbrew obawom było naprawdę dobre ^^

Moim marzeniem pozostaje natomiast wciąż spróbowanie absyntu: zdaję sobie sprawę, że jego sława jest w obecnych czasach oparta już tylko na historii i wspomnieniach, a picie współcześnie produkowanej "zielonej wróżki" bynajmniej nie wywoła psychodelicznych wizji, niemniej trunek wciąż pozostaje legendą. W kwestii nalewek ominęła mnie jak do tej pory przyjemność skosztowania jeżynówki - prawdziwa szkoda biorąc pod uwagę moje upodobanie i sentyment do tych owoców.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 18.03.2017 at 20:13, Kerosine napisał:

Jakie trunki spożywacie i jak często/przy jakiej okazji? Który alkohol jest Waszym ulubionym, który "ujdzie", a który mieliście w ustach tylko raz i złożyliście sobie solenne postanowienie, że "nigdy więcej"? Z jakim najciekawszym jego rodzajem mieliście do tej pory do czynienia i jakie są Wasze wrażenia? A może mieliście ostatnio okazję spróbować jakiejś nowości, którą możecie polecić? Spróbowanie jakiego trunku stanowiło zawsze Wasze marzenie?

W kwestii alkoholu jestem wierna tylko i wyłącznie wódce oraz winie. Piwa, nalewki, likiery, giny i inne alkohole nie podchodzą mi zupełnie.

Jeśli chodzi o marzenie, to mam tak jak Ty - absynt.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz