• Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

Sign in to follow this  
Followers0
Rattata

Zmiany w Polsce, na lepsze czy na gorsze?

Polska dziś, co myślisz o rządach w swoim kraju?   

6 members have voted

 1. 1. Jesteś za, czy przeciw aktualnie rządzącej partii?

  • Za
   1
  • Przeciw
   5


Recommended Posts

Oddałeś głos w ankiecie? Wypowiedź się! 

Co myślisz o aktualnych wydarzeniach w naszym kraju? Jest dobrze? A może źle? Potrzebujemy zmiany? Co Ci się podoba a co absolutnie nie? Dyskutujmy! 

Share this post


Link to post

Jakie konkretnie wydarzenia i zmiany masz na myśli, @Rattata?

Wydaje mi się, że temat jest trochę zbyt ogólnie sformułowany, warto go nieco uściślić i sprecyzować, zawężając pole dyskusji =)

co myślisz o rządach w swoim kraju?

Myślę, że niezależnie od rządzącej partii ludzie zawsze będą psioczyć na władzę, choćby i patrząc obiektywnie sprawowała się całkiem nieźle [nie twierdzę, że nasza właśnie tak wywiązuje się ze swoich obowiązków - nie dlatego, że rzeczywiście mam taką opinię, po prostu nie mam w tym temacie rozeznania]. Mówi się, że każdy Polak jest ekspertem od polityki, ale ilu z nas naprawdę się na niej zna? To tak rozległa i pełna niuansów dziedzina, że trzeba lat jej zgłębiania, aby móc rzeczywiście kompetentnie się o niej wypowiadać ;)

Share this post


Link to post
O 10.03.2017 at 20:23, Kerosine napisał:

Myślę, że niezależnie od rządzącej partii ludzie zawsze będą psioczyć na władzę

No w sumie to prawda, lecz chciałbym do tego dorzucić swoje "pisiąt groszy". Przede wszystkim psioczący zmieniają się wraz ze zmianą władzy. Nie od dziś wiadomo, że nasza scena polityczna jest zabetonowana jak trup w podłodze garażu seryjnego zabójcy. Osobiście bardzo mi się ta sytuacja nie podoba, ponieważ nowe ugrupowania nie mają aż takiej siły przebicia. Hmm, no może za wyjątkiem jednego "nowoczesnego" ugrupowania o którym pierwszy raz w życiu dowiedziałem się gdy w telewizji powiedzieli że ma 12% poparcia :D Ale do czego zmierzam? Ano do tego, że scenę polityczną opanowały dwa obozy, które się delikatnie mówiąc nienawidzą. Media szczują jednych ludzi na drugich i powoli z Polski robi się kraj Tutsi i Hutu. Tutsi mają swoich fanatyków i Hutu mają swoich fanatyków i choćby ich ulubieńcy rządzili jak ostatni nieudacznicy, ci i tak będą się cieszyli że nie rządzą drudzy. I ch** z tym, że każdy na tym traci, grunt żeby "nasze było wyżej niż wasze". Smutne.

O 10.03.2017 at 20:23, Kerosine napisał:

co myślisz o rządach w swoim kraju?

Kupy, jaką narobiła Platforma nie posprząta się przez wiele lat. PiS tego nie zrobi, PiS jedną kupę zastąpi inną. W sumie mają u mnie wielkiego plusa za nie-przyjmowanie do Polski murzyńskich darmozjadów (bo nie oszukujmy się - wśród imigrantów są ludzie zdolni do adaptacji a tacy Niemcy na pewno ich wyłuskają a nam w razie czego wcisną najmniej "przydatnych") ale są też minusy. Miało nie być podnoszenia podatków i innych danin, ale oczywiście wydymali nas w tej kwestii (patrz: zajebista podwyżka OC). Rząd z podobno prawicowej partii politycznej jest bardziej socjalistyczny niż SLD. Mam zastrzeżenia co do 500+. Wydaje mi się, że rozdawnictwo forsy nie jest dobrym zjawiskiem. Powinno się obniżać koszty pracy i inne daniny. ZUS w UK to kilkadziesiąt złotych miesięcznie a u nas ponad 1000. I gdyby ta kasa zostawała w kieszeni przedsiębiorcy, który np. prowadzi jednoosobową firmę to by 500+ nie było potrzebne.

O 9.03.2017 at 14:27, Rattata napisał:

Co myślisz o aktualnych wydarzeniach w naszym kraju?

Wszystko się kręci wokół wojenki Tutsi vs. Hutu (PO vs. PiS). Niestety ta wojenka podjazdowa jest najbardziej eksponowana w mediach i przyznam że robi mi się już od tego niedobrze.

O 9.03.2017 at 14:27, Rattata napisał:

Potrzebujemy zmiany?

Oczywiście, lecz pewne rzeczy chyba zaszły już za daleko. Jedyną szansę upatruję w tym, że pewnego dnia dwa dominujące obozy polityczne znikną. Bez tego nie widzę szans na jakiekolwiek zmiany.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

 • Similar Content

  • Magiczne Miejsca
   By Magiczne Miejsca
   Cześć! Zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszego materiału, relacji wideo z pobytu na Zamku w Będzinie. Jest to wspaniałe miejsce i żaden miłośnik zamków (i nie tylko) na pewno nie będzie zawiedziony przyjeżdżając tam

    
  • krokusik
   By krokusik
   Siemka!
   Słuchajcie, mam taki pomysł. Ponieważ jestem maniaczką jedzenia, a w szczególności sushi postanowiłam, że zaplanowaną podróż po Polskich miastach połączę ze zwiedzaniem knajpek i restauracji Może to dla niektórych idiotyczny pomysł, ale mnie wydaje się fajny Generalnie co kto lubi Tak czy siak - w tym miejscu chciałabym prosić Was o rady gdzie powinnam i w jakim mieście wybrać się w celu skonsumowania Na celowniku mam Katowice, Warszawę, Białystok, Trójmiasto, Poznań, Zieloną Górę i Wrocław. Także piszcie, doradzajcie, wskazujcie, odradzajcie i mówcie gdzie w każdym z poszczególnych miast powinnam się udać, by dobrze zjeść i pamiętajcie - ze szczególnym uwzględnieniem sushi Z góry dzięki za pomoc!
   Pozdrawiam
 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Filip

   Filip

   Słoneczny Filip niczym Słoneczny Patrol 8-) 
   · 0 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Rzadko o coś proszę.
   Ale dzisiaj - proszę Was o pomoc.
   https://zrzutka.pl/bf8wmk
   · 0 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Fifi! Do lekcji! ;D 
   · 3 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92

   Po zamachu na London Bridge media i politycy mówią dobrze o tutejszych Polakach jak nigdy Co ciekawe, głównie lewicowi politycy i media, by pokazać, że imigranci z UE nie są tacy źli jak ich zwolennicy brexitu przedstawiają. Zwłaszcza, że drugi z bohaterów, rodowity Brytyjczyk, okazał się nie być bez skazy: jest mordercą niepełnosprawnej dziewczyny, który dopiero co wyszedł przedterminowo z więzienia.
   · 3 replies
  • Filip

   Filip

   Herbaty dawno nie piłem, tym bardziej na czas, ale podoba mi się kreatywność tych tytułów, z niecierpliwością czekam na następne.  
   · 16 replies
 • Posts