Rattata

Oglądałeś film Wołyń? Wypowiedz się! Co o nim sądzisz?

Recommended Posts

 

                                               Znalezione obrazy dla zapytania wołyń

Pojawił się dość kontrowersyjny film w polskim kinie. Mocno promowany, komentowany i oceniany nie tylko przez Polskę. Minęło już sporo czasu od premiery. Co sądzicie o tym filmie? Jakie wywarł na was wrażenie? Jakie wzbudził w was emocje? Czy rozmawialiście o filmie w swoim gronie znajomych? Czy tematyka filmu wam się spodobała? Był według was brutalny? Czy film dokładnie w taki sposób powinien pokazać kawałek naszej historii?

Share this post


Link to post

Oglądałam, byłam w kinie. Cała sala full. Fabuła dość brutalna, dużo krwi i raczej reżyser nie cacka się z widzem. Nie jest to miła bajeczka dla dzieci, a raczej spora dawka historii. Mogę polecić, chociaż jest dosyć ciężki.

To, co go wyróżnia to skupianie się na osi historycznej, w małych dawkach na poszczególnych bohaterach.

Share this post


Link to post

Byłem w kinie. Ostatni seans, jakoś o 20/21. Jeden z mocniejszych i lepszych filmów jakie widziałem. Odpowiednie proporcje, świetne ujęcia, wspaniały klimat. Świetna końcówka. Obok Srpskiego filmu najdłużej trzymał mnie w środku. Brawa dla Smarzowskiego i czekam na więcej. 

Share this post


Link to post

Ostatnio widziałem. Film mocny, brutalny, makabryczny, przejmujący, choć zrobiony bardzo dobrze. Warty tego, żeby raz go obejrzeć, choć raz wystarczy - raczej nie ma się ochoty oglądać go więcej razy, bo oglądanie go nie jest przyjemnością, tylko dość ciężkim przeżyciem. Zwłaszcza oglądanie drugiej połowy. Inaczej niż filmy zajmujące się historią w skali makro, przedstawia rzeź wołyńską przez pryzmat mikrohistorii - historii kilku osób (właściwie głównie jednej osoby) mieszkających w jednej wiosce. Oczywiście nie jest to jedynie słuszny sposób pokazania tego epizodu historii - równie dobrze film mógłby pokazać dowódców UPA na czele z Romanem Szuchewyczem i Dmytro Klaczkiwskim i podejmowanie przez nich decyzji o eksterminacji Polaków, i pokazywać całą historię w szerszym kontekście politycznym i społecznym, i można było przy poszczególnych momentach umieszczać na tle planu napis informujący, w którym roku rzecz się dzieje - jednak "Wołyń" taki jaki jest, jest również bardzo dobry.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Recent Status Updates

  • Borowy

   Borowy

   Ej, czemu nie jestem zielony?! 
   · 1 reply
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Jak się nazywa ten większy dzyndzel, co się go zakłada na mniejszy dzyndzel przy słuchawkach? Takie to samo, ale większe braciszku.  
   · 1 reply
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Nie ma to jak świętować 30. rocznicę odzyskania wolności, która jeszcze nie przyszła.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   · 0 replies
  • Borowy

   Borowy

   Witajcie, mam do Was ogromną prośbę... potrzebuje wypełnionych ankiet do badań naukowych... na koniec maja mam termin oddania. Temat Tabu - SEKSUALNOŚĆ, dlatego rodzice do których kierowałem tą ankietę nie chcą mi jej wypełniać, choć uważam, że nie ingeruję w ich życie intymne. 2 miesiące temu ankieta już istniała online, a dostałem tylko 4 odpowiedzi :c Zajmie od 5 do 10 minut. Prawie wszystkie zadania zamknięte.
   Musielibyście wcielić się w rodzica, który ma dziecko z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Ankieta jest oczywiście anonimowa.

   https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc35FjqvALX9OYdkmC8p4LFMjfvp9sEyGFAuHiG6MCFurqWBQ/viewform?fbclid=IwAR0BBy3Clovc9HZH-pMkOzC8sUF6UJ-LuOPcDC2HSLdZsHL_dVYN5zb9mzE
   · 0 replies
 • Posts

  • Kerosine
   "Mój dzień byłby stracony bez..."
   W ostatnim czasie - zdecydowanie sałatki warzywnej na bazie miksu sałat, ze słuszną liczbą pomidorków koktajlowych, drobniutko pokrojoną małą czerwoną cebulką lub szalotką, groszkiem konserwowym / taką samą czerwoną fasolą i innymi dobrami zależnymi już od wersji dania [wymienione przeze mnie składniki muszą znaleźć się w nim zawsze]. Bardzo dobrze, niedostatek zarówno ogółu warzyw, jak i konkretnie tych zielono-liściastych od zawsze stanowił jeden z najsłabszych punktów mojego sposobu odży
  • yiliyane
   Największe książkowe rozczarowanie
   Księga Zepsucia Marcina Podlewskiego. Zachęcona opisem i świetnymi recenzjami skusiłam się na książkę, która miała być mroczna, brutalna, z dużą dozą tytułowego zepsucia i z bohaterami, którym do świętości daleko. W rzeczywistości książka była bardzo chaotyczna - główny bohater trafił do nieznanego sobie świata i nie wiedział co się wokół niego dzieje - podobnie jak czytelnik, który musiał się z tym chaosem męczyć przez prawie czterysta stron; w dodatku miejscami pisana tak paskudnym współczesny
  • yiliyane
   Mało znane książki, które warto przeczytać
   Uczeń nekromanty E. Raj. Książka, która ma zaledwie 34 oceny na lubimyczytać.pl, a jest naprawdę świetna. Byłam zdziwiona jak dobra może być polska fantastyka - z rozbudowanym i ciekawym światem przedstawionym, a do tego z głównymi bohaterami, których nijak nie da się do protagonistów zaliczyć - a to w moich oczach duży plus, bo już rzygam dzielnymi rycerzami i pięknymi księżniczkami. Jeśli lubicie mroczne klimaty, to zdecydowanie polecam.
  • yiliyane
   Ulubiona lektura szkolna ?
   Fiodor Dostojewski - Zbrodnia i kara Adam Mickiewicz - Dziady cz. II, Dziady cz. IV Eliza Orzeszkowa - Gloria victis Henryk Sienkiewicz - Krzyżacy
  • yiliyane
   Seriale
   Najlepszym serialem, jaki oglądałam, jest Czarnobyl, mam jednak też ogromny sentyment do Przygód Merlina, mimo że zdecydowanie nie jest to światowy poziom, a efekty specjalne są koszmarnie niedorobione.