Jump to content

Czy nadal mam się z nią przyjaźnić , jest warto?


DonnaNancy16

Recommended Posts

Posted

Hey, mój dokładny problem polega na przyjaźni.

Mniej więcej, o mojej przyjaźni z byłą przyjaciółką. Chcę się z nią dalej przyjaźnić, jednak nie wiem, czy to ma jakiś sens. Od pierwszej klasy podstawówki trzymaliśmy się ze sobą, ja wtedy uważałam że jest moją jedyną i specjalną przyjaciółką, nawet wyobrażałam sobie że nie ma żadnych wad. Chciałam mieć taką przyjaciółkę, jak w amerykańskich filmach. W czwartej klasie przeprowadziłam się z rodzicami i bratem do innej miejscowości i do innej szkoły. Mimo dzielącej nas miejscowości , przyjeżdżałam do niej na nocki, zapraszałam ją wszędzie by spędzić z nią czas , byłam nieznośna i kapryśna w tamtym czasie , bo bardzo zależało mi żeby spędzała ze mną czas . Mieliśmy różne zainteresowania jak i hobby, ale to mi nie przeszkadzało. Lubiałam z nią rozmawiać. Śmiać się. I robić tyle rzeczy a nawet te nudzące. Jednak wraz z kolejnym rokiem, zauważyłam że nie ma tego co kiedyś , odczuwałam wrażenie że ona w ogóle nie chce ze mną się nadal przyjaźnić. Miałam takie myśli, aż za często. Później było pójście do Gimnazjum, ja zostałam w mojej wsi bo była podstawówka połączona z Gimnazjum i miałam z domu prosto do szkoły , zaledwie 10 minut drogi. Ona poznała mnóstwo koleżanek i kolegów i kolejne przyjaciółki ( wielkie miasto ) i mieliśmy mało czasu by się spotykać. Próbowałam z nią rozmawiać na skype, ale ona wmawiała mi że nie ma wcale skype , bo jej się popsuł. Różne wymówki. W wakacje, częściej jechałam do niej , chciałam ciągnąć dalej tą przyjaźń , ale ona wygląda na niezbyt. Byliśmy w innych szkołach, o czym moglibyśmy rozmawiać? Ja miałam wiele nowych tematów, ona albo nie wiedziała co powiedzieć albo się w ogóle nie odzywała ,albo mówiła krótko i koniec. Dzisiaj, jestem w trzeciej ostatniej klasie gimnazjum. W mojej szkole mam tylko znajomych , w sumie nie wiem czy można nazywać osoby w mojej klasie, jako "moi dobrzy znajomi czy dobrzy koledzy" ze względu że jestem w tej klasie kozłem ofiarnym, są afery w mojej szkole. Chciałam mieć kogoś z kim mogłabym się przyjaźnić i ten ktoś był równie dla mnie dobrym przyjacielem. Może jestem po prostu zdesperowana i szukam na siłę i wciąż ciągnę tą przyjaźń? Nie mam bladego pojęcia. Chciałabym kogoś poznać.

Wracając , w zeszłym roku jak i tym, również szukałam sposobów ale kończyło się tym, że pisaliśmy na messengerze. Ja zawsze się pierwsza odzywałam, ona albo odczytała wiadomość  i ignorowała. Zdaję sobie sprawę, że ma swoje życie i nie musi być na każde moje zawołanie, a może robiła w tamtym czasie, ale jak już się odezwie zwykłym cześć, jestem tak szczęśliwa że w końcu się odezwała.Niestety gdy  nawiązuje ciekawy temat do rozmów, to ja się prędzej rozgadam a ona tylko krótkie odpowiedzi i koniec. Niedawno napisałam do niej , nie wiem czy to  był dobry pomysł , że zastanawiam się dlaczego wciąż się przyjaźnimy, skoro widzę wyraźną niechęć z jej strony i liczne wymówki. Ona uważa , że nie trzeba mieć tematów do rozmów by być z kimś blisko - jako przyjaciele. 

Dlatego , piszę to tutaj, i chciałabym wiedzieć co myślicie o tym, macie jakieś rady? Czy warto bym dalej się z nią przyjaźniła? 

Pozdrawiam :)

DonnaNancy16

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • grzechu98
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   @Gloria Ale sam w sobie już jestem alertem, jeśli wszystko zbierzemy do kupy. Jeśli nie widziałem do tej pory np spojrzeń.  Tylko nie mam gdzie poznawać młodszych, gdyż na studia nie chodzę, dzienne i zaoczne. Zauważyłem, że dużo właśnie młodszych dziewczyn mało coś od siebie daje; prowadzi tak rozmowę bym ją prowadził i ciągle dawał. Facet introwertyk ma o wiele gorzej w tych sprawach.
  • Gloria
   Moim zdaniem, mógłbyś troszeczkę popracować nad dowartościowaniem się. Na pewno posiadanie dziewczyny nie może być wyznacznikiem tego, jakim człowiekiem jesteś. Co do samego poznawania kobiet, to trzeba by po prostu udać się w miejsca, gdzie kobiety można spotkać (w zasadzie może być to jakiekolwiek miejsce). Piszesz o rówieśniczkach - być może warto zapoznać się z młodszymi dziewczynami? W końcu one także nie powinny mieć dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Często zdarza się, że kobiety szukają starszych od siebie mężczyzn.
  • Gloria
   Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
  • grzechu98
   Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
  • yiliyane
   I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  grzechu98
  grzechu98
  4 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  2 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  480 posts
  yiliyane
  yiliyane
  440 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up