Jump to content

wyjazd - jedyna szansa, obawy


MisterM

Recommended Posts

Posted

Hej. Pracuję w Polsce, zarabiam ok. 3 000zł jednak również od wielu lat wynajmuję mieszkanie (mam 26 lat) i miesięcznie na opłaty i jedzenie wydaję ok. 2 200zł, a więc nie mam możliwości odkładania pieniędzy. Wszystko przejadam. Chciałbym mieć swoje mieszkanie, co zmniejszyłoby wydatki o 800zł i jednocześnie dało mi środki na jakieś szkolenia, kursy itd. ogólnie inwestycję w siebie. Kredyt jest słabą opcją, bo będę spłacał długo, a odsetki sprawią, że wyjdę na spory minus po sprzedaży mieszkania (przecież nie będę mieszkał całe życie w kawalerce ;)). Ostatnio pojawiła się opcja wyjazdu do Niemiec i zarabiania 1700-1800 euro (7300 - 7700 zł). Z rodzinnego miasta do miasta, gdzie bym pracował mam 4h samochodem, a więc całkiem realne są powroty na weekendy. Obliczyłem,  że mógłbym co miesiąc odkładać 4500-5000 zł, żyjąc na takim samym poziomie jak teraz. Jednak... boję się. Boję się obcych ludzi, kultury, języka (pracowałbym tylko z Polakami i znajomy mówił, że nie muszę znać niemieckiego). Nie wiem, czy nie jestem leniwy. Obecnie mam nieregulowany czas pracy (zajmuję się sprzedażą przez Internet, mało ambitna praca) i również boję się reżimu normowanego czasu pracy tj. od 7 do 15. Nie wiem, co jest ze mną nie tak, czuję paraliż, nie chcę czegokolwiek zmienić, ale nie chcę też żyć na niskim poziomie. Mam poczucie, że ten wyjazd to okazja. Okazja, bo w dwa, trzy lata mógłbym kupić mieszkanie za gotówkę i jeszcze je urządzić. Może nie duże, może nie w centrum, ale nie musiałbym, co miesiąc wydawać 1000zł+ na wynajem... A jeśli kiedyś poznam kogoś na stałe, pomyśli się o większym mieszkaniu... Nie wiem, czego oczekuję po tym forum, może wsparcia osób, które też były w podobnej sytuacji. Znacie jakieś dobre książki lub filmy na youtubie o tym, jak sobie poradzić na emigracji itd? Skąd wziąć siłę i odwagę? Pozdro.

Link to comment
Posted

Jedź. To tylko przecież na jakiś czas. A 4 godz. jazdy samochodem, to już czysty luksus. Jesteś młody, szybko się zaaklimatyzujesz. Jedź właśnie teraz póki nie masz własnej rodziny, zobowiązań. To Twoja szansa na lepsze życie. Zawsze jak Ci się nie spodoba, to po jakimś czasie, możesz wrócić, a że będziesz miał odłożone już trochę kasy, to będziesz miał czas na znalezienie nowej pracy. Tu nie potrzeba żadnych książek/filmów, tylko męskiej decyzji :-) Życie na emigracji nie jest takie złe. Zawsze nauczysz się czegoś nowego, poznasz nowych ludzi i zwyczaje. A co do normowanego czasu pracy, to szybko przywykniesz :-) Wpadniesz w odpowiedni tryb i już.

Link to comment
Posted

Jak masz okazję to jedź, bo później możesz żałować

Link to comment
 • 8 months later...
Posted

Bez przesady, na pewno nie jest jedyna szansa aby coś zmienić. Ale na pewno warto :) Jak dla mnie zaciśnij zęby i jedź.

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   Witam, to mój pierwszy post. Opiszę po krótce.  Jestem 24-letnim chłopakiem, który nawet... nie trzymał dziewczyny za rękę. Winą tego jest, iż nie widziałem nigdy zainteresowania od kobiet, moje próby kończyły się ghostingiem. Być może z powodu przeciętnej twarzy (odpad genetyczny). Wygrałem tylko w wzroście - 190 cm. Nigdy nie miałem koleżanek bliskich, zawsze trzymałem się facetów. W gimnazjum to nawet żadna nie chciała rozmawiać - otyłość, zaawansowany trądzik. Po tym poszedłem do technikum, gdzie sami faceci. Odciąłem od kobiet. W wieku 22 lat pierwszy raz miałem u prostytutki. Z racji tego, że jeśli do tej pory nie widziałem zainteresowania od nich, to nie zobaczę nigdy, a opcja zapasową po 30 nie zamierzam być. Co do charakteru mojego. Jestem introwertykiem, bardziej stroniący się od bycia w centrum uwagi. Dobieram osoby na znajomych pod względem charakteru. Nie piję, nie palę. Zauważyłem, że taki typ faceta w ogóle nie jest pożądany na partnera. Zanim się rozkręciłem, to każda mnie olała, lub nie była zainteresowana. Przestałem już robić pierwszy krok nawet, obojętność się zrobiła wobec kobiet rówieśniczek. Przyszłość moja wyglądać prawdopodobnie będzie tak: zostanę singlem z dużym przebiegiem na prostytutkach (który by jest duży), albo coś sobie zrobię. Co myślicie?    
  • Kerosine
   ... to, że uczeni [tak, właśnie oni] znajdą kiedyś dowód na istnienie Boga.
  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  479 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up