Jump to content

2016/2017 postanowienia


Okapi2016

Recommended Posts

Posted

No więc tak, ekhem.... :wink: Wiadomo, temat postanowień noworocznych na forum ciągnie się od lat. Jednak skupmy się na tym co teraz, i na tym co niedługo. Jakie mieliście postanowienia w 2016 roku? Udało Wam się je spełnić? Jeżeli ktoś jest odważny niech wypisze listę postanowień które miał, z zakreśleniem tych, które spełnił, a jeżeli nie to chociaż procentowo :) No i nasz kochany 2017, jeszcze pod znakiem zapytania. Macie w planach wypisanie listy postanowień noworocznych na 2017? A może już taka lista jest w Waszym kalendarzyku? Ktoś ma ochotę się podzielić? 

I jeszcze jedno pytanie: Czy uważacie że jest sens w postanowieniach noworocznych? Jeżeli tak to dlaczego, a jeżeli nie to również dlaczego?

Link to comment
Posted

Ach, ten 2016... pod jednymi względami niezwykle udany i wręcz przełomowy, pod innymi katastrofalny i pogłębiający trwający już od dłuższego czasu regres. Temat koncentruje się jednak na postanowieniach, nie na ogólnym bilansie, a jeśli o nie chodzi miałam tylko jedno. Pomimo naprawdę szczerych chęci i nawet motywacji nie udało mi się go spełnić - najpierw przez długi czas z kompletnie głupiego i nieracjonalnego powodu odwlekałam moment wcielenia go w życie, a później pewne wydarzenie spowodowało, że dobrowolnie postanowiłam zmienić plany i odłożyć jego realizację na później. Niemniej sprawa pozostaje wciąż aktualna.

Na nadchodzący rok nie mam postanowień w ścisłym tego słowa znaczeniu. Jakkolwiek podoba mi się ich idea, tym razem po prostu nie jestem pewna, że udałoby mi się je zrealizować. Chociaż zrobię wszystko, by tak właśnie się stało.

18 godzin temu, Okapi2016 napisał:

Czy uważacie że jest sens w postanowieniach noworocznych? Jeżeli tak to dlaczego, a jeżeli nie to również dlaczego?

Myślę, że jest sens - pod warunkiem, że są odpowiednio sformułowane i przede wszystkim realne [żadne porywanie się z motyką na słońce]. Ważny jest także rodzaj naszej motywacji: tworząc dany punkt na liście noworocznych postanowień i później realizując go powinniśmy czuć, że naprawdę chcemy zrobić daną rzecz, a nie czujemy się do tego zmuszeni, bo tak właśnie sobie obiecaliśmy przy wybuchających fajerwerkach. Powinno być to także coś wynikające z naszej głębokiej wewnętrznej potrzeby, nie zaś wybrane na zasadzie "fajnie by było to osiągnąć, ale jak się nie uda to w sumie kij".

Link to comment
michaelowax3
Posted

Miałam pewne postanowienia na rok 2016 które udało mi się zrealizować, choćby znalezienie w miarę dobrze płatnej pracy. A reszta pozostanie moją słodką tajemnicą. 

Na 2017 mam jedno mocne postanowienie - trzymać się z dala od toksycznych ludzi którzy wysysają ze mnie całą energię. To akurat na pewno mi się uda.

Innych postanowień nie mam, w ogóle nie lubię postanowień, życie to życie, nie wiemy co się zdarzy, nie możemy być niczego pewni. Ja bym to bardziej ujęła jako to, że mam pewne pomysły na to jak chcę aby wyglądał ten rok i będę do tego dążyć. Moim zdaniem nowy rok to zawsze przykrywka dla postanowień, tak naprawdę nic wielkiego nie zmienia się, to tylko zmiana cyferki a życie toczy się dalej.

Wciąż żyjemy z tymi samymi wspomnieniami, bólem, wszystko jest wciąż w nas. Niestety. 

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
  • Kerosine
   Założyłeś już taki temat:
  • MightyWozz
   Witam mam 11 lat chodzę do 6 klasy od 1 chodzi do szkoły taka pewna dziewczyna, no tam anime lubi, jest wesoła, no ogólnie bomba. Dałem jej już różę ale teraz mam w planach ją objąć no ale wszystko tkwi w tym że ona cały czas łazi z dwoma koleżankami więc jakby to ująć nie mam jak jej "przytulić" zaprosić na jakieś pogadanko też raczej jest trudno bo albo ona wraca z tymi koleżankami do domu albo... No no poprostu się nie da.. Plis dajcie radę co zrobić w takiej sytuacji bo jeszcze ta klasa i następne dwie to niedługo a później jej raczej nie spotkam. 
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Celt
  Celt
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  2 posts
  supermati2009
  supermati2009
  1 post
  nadia13_modelowa
  nadia13_modelowa
  1 post
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  478 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up