mazi07

Alkomat

34 postów w tym temacie

Czy ktoś z Was ma alkomat?? Zastanawiam się czy taki alkomat do stosowania w domu sprawdzi się. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale w czym ma się sprawdzić? Jeśli ma mierzyć ilość promili, to alkomat się powinien sprawdzać. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 godzin temu, mazi07 napisał:

Czy ktoś z Was ma alkomat?? Zastanawiam się czy taki alkomat do stosowania w domu sprawdzi się. 

Sprawdzi się, nie polecam kupowania półprzewodnikowych, szybko się psują, jak szukasz czegoś solidnego i na lata to lepszy elektrochemiczny, tutaj masz porównanie kilku modeli w różnych przedziałach cenowych http://www.alkomat.com/porownanie.htm

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

widzę że w tym zestawieniu wysokie pozycje zajmują alkomaty alkohit. Ma ktoś taki i może potwierdzić że są dobrej jakości?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja używam Alkohita X5. Kupiłem jakiś czas temu na własny użytek. W miesiącu korzystam z niego może 3-4 razy, ale jeszcze się nie zawiodłem. Sensor faktycznie dobry, elektrochemiczny. Jak robię badanie to zawsze jest wiarygodne i powtarzalne. Czyli jak zbadam się i wychodzi mi np 1.21 promila to za chwilę jak powtórzę badanie to wychodzi wynik podobny albo identyczny. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a gdzie kupiłeś ten alkomat alkohit?? Trzeba jakoś ustawiać co jakiś czas ten alkomat??

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupowałem przez neta z ich sklepu <ciach> , bo akurat mieli promocję i wychodziło tak samo jak na ceneo, więc uznałem że nie ma co kombinować. Co do ustawiania, to dostajesz alkomat skalibrowany. A potem raz do roku albo co 500 pomiarów (przynajmniej tak jest w instrukcji), wysyłasz do nich do firmy na kalibrację. Na gwarancji masz za darmo.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to fajnie że ta kalibracja jest w cenie. Zawsze to udogodnienie dla klienta.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lepiej jednak kupić alkomat niż trzeźwieć na oko. Będziesz przemęczony to może potrzymać dłużej. Zresztą często wypijesz kilka piw, czy wódkę lub wino - niekoniecznie w dużej ilości i jedziesz następnego ranka. Może ci się wydawać, że jesteś trzeźwy. I być może tak bedzie, że na kontroli policja sprawdzi, że masz 0,2 promila i problem gotowy. Chyba lepiej mieć przy sobie dobry alkomat.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 24.11.2016 at 09:55, freddy06 napisał:

Lepiej jednak kupić alkomat niż trzeźwieć na oko. Będziesz przemęczony to może potrzymać dłużej. Zresztą często wypijesz kilka piw, czy wódkę lub wino - niekoniecznie w dużej ilości i jedziesz następnego ranka. Może ci się wydawać, że jesteś trzeźwy. I być może tak bedzie, że na kontroli policja sprawdzi, że masz 0,2 promila i problem gotowy. Chyba lepiej mieć przy sobie dobry alkomat.

Właśnie dokładnie to było powodem zakupu alkomatu. Przezorny zawsze ubezpieczony.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 28.11.2016 at 18:58, kamaros napisał:

Właśnie dokładnie to było powodem zakupu alkomatu. Przezorny zawsze ubezpieczony.

dobry alkomat powinien mieć max błąd w wysokości 0,01 promila.

takie kosztują lekko ponad 300 zł. już.

O 24.11.2016 at 09:55, freddy06 napisał:

zasadność posiadania alkomatu jest jasna jak słońce. naprawę warto mieć.

ten policyjny kosztuje aż 1600 zł...

https://www.militaria.pl/sentech/alkomat_alcoblow_105-043_kb_p15652.xml

O 22.11.2016 at 08:49, mazi07 napisał:

to fajnie że ta kalibracja jest w cenie. Zawsze to udogodnienie dla klienta.

zależy od alkomatu, ale kalibrować się go powinno zasadniczo często. by nie kłamał, te tanie się rozkalibrują w mig...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bez przesady z tym  1600zł. Po co wydawać tyle kasy?

Oczywiście nie warto kupować półprzewodnikowych, bo często przekłamują, ale sensowne można kupić faktycznie poniżej, czy około, 500zł

//Co to za reklama? ~Borowy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 1.12.2016 at 00:29, bacardo napisał:

dobry alkomat powinien mieć max błąd w wysokości 0,01 promila.

takie kosztują lekko ponad 300 zł. już.

Ale ciężko za każdym razem znaleźć punkt odniesienia. Ja swój testowałem raz z alkomatem policyjnym bo akurat był na komendzie wyszło tak samo i na moim i na policyjnym. A badałem się swoim przed i po badaniu alkomatem policyjnym. Teraz zawsze robię 2-3 próby w odstępach 5 minutowych. Jak wyniki się zgrywają ze sobą to mam swój własny punkt odniesienia:)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Miralbel napisał:

A czy takiej kalibracji nie powinno dokonywać się w serwisach, które zajmują się obsługą takiego sprzętu?

a można sobie kalibrować samemu w domu? ja bym i tak poszła jednak z czymś takim do fachowca, lepiej mieć pewność :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 19.12.2016 at 20:22, Miralbel napisał:
O 20.12.2016 at 17:20, Miralbel napisał:

Nie chodziło mi o to żeby wykonywać kalibrację w domu. Tylko o to że badając się alkomatem ciężko mieć jakieś porównanie czy wynik wychodzi prawidłowy. Dlatego ja powtarzam takie badanie kilka razy. Nie jest to kalibracja, ale taki mam sposób na utwierdzenie się w tym że wszystko jest ok. Mi się nigdy nie zdarzyło jeszcze żeby wyniki się nie pokrywały. Jeśli chodzi o kalibrację to oczywiście odsyłałem do producenta. Nie trwa to długo, jak wróciłem z tygodniowego urlopu to paczka już była z powrotem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 16.12.2016 at 09:43, freddy06 napisał:

Bez przesady z tym  1600zł. Po co wydawać tyle kasy?

Oczywiście nie warto kupować półprzewodnikowych, bo często przekłamują, ale sensowne można kupić faktycznie poniżej, czy około, 500zł

//Co to za reklama? ~Borowy.

to jest ten sam, policyjny: https://www.militaria.pl/sentech/alkomat_alcoblow_105-043_kb_p15652.xml

nawet więcej niż 1600, ale faktycznie posiadanie takiego jest niezasadne. zasadne jest posiadanie dobrego ale w normlanej cenie.

O 22.12.2016 at 17:58, kamaros napisał:

Nie chodziło mi o to żeby wykonywać kalibrację w domu.

a dlaczego nie w domu? byłoby to dużo łatwiejsze niż regularne odsyłanie do serwisu, sklepu czy jakiegoś punktu

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na pewno byłoby dużo łatwiejsze, ale obawiam się że nikt z nas nie ma i nie będzie miał odpowiednich urządzeń do kalibracji bo to się po prostu nie opłaca. I nie da się być fachowcem od wszystkiego:) Dlatego ja swój alkomat odsyłam do producenta. Alkohit ma swoje laboratorium wzorcujące, więc problem mam z głowy,.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 5.01.2017 at 21:20, kamaros napisał:

Na pewno byłoby dużo łatwiejsze, ale obawiam się że nikt z nas nie ma i nie będzie miał odpowiednich urządzeń do kalibracji bo to się po prostu nie opłaca. I nie da się być fachowcem od wszystkiego:) Dlatego ja swój alkomat odsyłam do producenta. Alkohit ma swoje laboratorium wzorcujące, więc problem mam z głowy,.

To będzie dobre rozwiązanie. Puki gwarancja umożliwia, warto z niej korzystać. Radzę na przyszłośc alkomaty kupować w sklepach z renomą:)

O 22.12.2016 at 17:58, kamaros napisał:

Nie chodziło mi o to żeby wykonywać kalibrację w domu. Tylko o to że badając się alkomatem ciężko mieć jakieś porównanie czy wynik wychodzi prawidłowy. Dlatego ja powtarzam takie badanie kilka razy. Nie jest to kalibracja, ale taki mam sposób na utwierdzenie się w tym że wszystko jest ok. Mi się nigdy nie zdarzyło jeszcze żeby wyniki się nie pokrywały. Jeśli chodzi o kalibrację to oczywiście odsyłałem do producenta. Nie trwa to długo, jak wróciłem z tygodniowego urlopu to paczka już była z powrotem.

Wynik często jest przekładany. Dlatego jeśli kupujemy alkomat, trzeba wiedzieć, że jeśli chcemy mieć dobre pomiary, to trzeba dużo wydać na alkomat.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 8.01.2017 at 14:11, empetrzy napisał:

Wynik często jest przekładany. Dlatego jeśli kupujemy alkomat, trzeba wiedzieć, że jeśli chcemy mieć dobre pomiary, to trzeba dużo wydać na alkomat.

No ja na swój nie wydałem zbyt dużo a pomiary są bardzo dobre. Miałem już okazję przez święta 2 razy spotkać patrol i wszystko wychodziło na 0. Oczywiście wcześniej taktycznie się przebadałem, żeby nie było. Ale "dużo" to pojęcie względne. Zależy od sytuacji i punktu widzenia. Mój nie kosztował więcej niż powiedzmy mandat jaki mógłbym dostać, o innych konsekwencjach nie wspominając.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 5.01.2017 at 21:20, kamaros napisał:

na swój koszt odsyłasz, tak?

O 11.01.2017 at 08:40, kamaros napisał:

No ja na swój nie wydałem zbyt dużo a pomiary są bardzo dobre. Miałem już okazję przez święta 2 razy spotkać patrol i wszystko wychodziło na 0. Oczywiście wcześniej taktycznie się przebadałem, żeby nie było. Ale "dużo" to pojęcie względne. Zależy od sytuacji i punktu widzenia. Mój nie kosztował więcej niż powiedzmy mandat jaki mógłbym dostać, o innych konsekwencjach nie wspominając.

ale patrol i ten właśnie ich alkomat pokazuje 0 lub pod wpływem, nie pokazuje stanu w promilach, więc skąd wiesz, że twój działa dobrze? jak nie piłeś, to oba pokażą zero, ale jak piłeś to skąd wiesz, że pokazuje dobrze?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 18.01.2017 at 15:17, Miralbel napisał:

Alkomat za 400zł to już dla mnie duzo jak za takie urządzenie, a wcale nie jest powiedziane że będzie super jakości. Nie lepiej brać sprawdzone marki po prostu?

dużo to pojęcie względne zwłaszcza jak porównamy zarobki. W każdym razie dokładne są alkomaty elektrochemiczne. One kosztują też odpowiednie pieniądze. Warto porozmawiać ze sprzedawcą i on na pewno będzie miał odpowiednie rozeznanie.

Najlepiej nie wsiadać za szybko do auta po imprezie to nie będzie problemu. W sumie to możemy jedynie polegać na tym, że wykonana kalibracja jest faktycznie dobra i nie oszukuje.

Zgadzam się w pełni ale czasem jest tak, że trzeba jechać a człowiek dalej nie jest siebie pewny i w takim wypadku warto taki alkomat posiadać albo podejść na komisariat.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 16.01.2017 at 15:50, bacardo napisał:

na swój koszt odsyłasz, tak?

ale patrol i ten właśnie ich alkomat pokazuje 0 lub pod wpływem, nie pokazuje stanu w promilach, więc skąd wiesz, że twój działa dobrze? jak nie piłeś, to oba pokażą zero, ale jak piłeś to skąd wiesz, że pokazuje dobrze?

Co do pyt 1. Wysyłałem kurierem bo moja firma ma podpisaną umowę wiec nie było problemu. Jak wróciłem przesyłka już była. Nic mi nie wiadomo było o żadnych kosztach żeby ktoś coś płacić musiał

Co do pyt 2. A stąd wiem, że mam skalibrowany alkomat z elektrochemicznym czujnikiem tak jak policja. Sprzęt przechowuję w odpowiednich warunkach, nie upadł mi, nigdy nie pokazał dziwnych wyników więc nie mam powodów by nie ufać takim badaniom. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie zakupy dokonuje się tylko w sprawdzonych sklepach i najlepiej takich stacjonarnych żeby było wiadomo, że zawsze można podejść z reklamacją czy coś

Niekoniecznie. Ja zamawiałam na militaria.pl i jestem zadowolona

Alkomat za 400zł to już dla mnie duzo jak za takie urządzenie, a wcale nie jest powiedziane że będzie super jakości. Nie lepiej brać sprawdzone marki po prostu?

A jaka marka jest według Ciebie sprawdzona?

Najlepiej nie wsiadać za szybko do auta po imprezie to nie będzie problemu. W sumie to możemy jedynie polegać na tym, że wykonana kalibracja jest faktycznie dobra i nie oszukuje.

A nie lepiej po prostu zweryfikować to na komisariacie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 23.01.2017 at 03:45, kurierka napisał:

A nie lepiej po prostu zweryfikować to na komisariacie?

To po co kupować alkomat skoro i tak będzie się chodziło weryfikować wyniki na komisariat? Lepiej sobie 400zł na coś innego przeznaczyć

A jaka marka jest według Ciebie sprawdzona?

Ja bym po prostu poprzeglądał ofertę https://www.militaria.pl/szukaj.xml?mode=0&search-clause=alkomat, pogadał na czacie z obsługą, zestawił to z wiadomościami tu na forum i pewnie wyłoniłaby się dobra marka

Takie zakupy dokonuje się tylko w sprawdzonych sklepach i najlepiej takich stacjonarnych żeby było wiadomo, że zawsze można podejść z reklamacją czy coś

Niekoniecznie. Ja zamawiałam na militaria.pl i jestem zadowolona

A militaria.pl to nie przypadkiem też sklepy stacjonarne? jakbyś w stacjonarnym kupowała, bo interes Ci nie zniknie w przeciągu kilku miesięcy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 28.01.2017 at 13:52, Miralbel napisał:

A militaria.pl to nie przypadkiem też sklepy stacjonarne? jakbyś w stacjonarnym kupowała, bo interes Ci nie zniknie w przeciągu kilku miesięcy

oczywiście, że są. to jedyna chyba sieć sklepów militarnych, ktora jest w dużych galeriach handlowych, na pewno widziałaś. ale wiadomo, nie sklep a produkt się liczy.

O 28.01.2017 at 13:52, Miralbel napisał:

Ja bym po prostu poprzeglądał ofertę https://www.militaria.pl/szukaj.xml?mode=0&search-clause=alkomat, pogadał na czacie z obsługą, zestawił to z wiadomościami tu na forum i pewnie wyłoniłaby się dobra marka

no to wychodzi, że:

Alkomat Sentech AL9000

i

Alkomat AlcoBlow (105-043) KB

to rozsądny wybór z tej oferty. oczywiście, jeżeli cena nie ma znaczenia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz