• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Okapi2016

likwidacja gimnazjów

Recommended Posts

Co myślicie o ustawie, która ma na celu zreformować system edukacji poprzez ponowną likwidację gimnazjów, wprowadzenia 8-letniej szkoły podstawowej, 4-letniego liceum i 5-letniego technikum?

Czy Ci, którzy chodzili do gimnazjum (lub wciąż chodzą) lubią tę szkołę?

Czy osoby, które miały okazję uczyć się w dawnym systemie (8-letnie podstawówki) były z niego zadowolone? Zapraszam do dyskusji :)

------

Dla mnie osobiście ciężko to wszystko nazwać jakąkolwiek reformą - bardziej powrotem na stare śmieci. Ja sama gimnazjum wspominam jako jeden z najlepszych czasów i nie miałabym nic przeciwko powrotu do niego ;)

Wiesz Okapi2016

Ja chodzę do gimnazjum ( a konkretnie do drugiej klasy) i szczerze mówiąc NIE CIERPIĘ tego miejsca !! ( ale to tylko takie moje osobiste odczucie ;)) Uważam jednak że likwidacja gimnazjum to najgorszy pomysł  na jaki mogli kiedykolwiek wpaść ponieważ :

1.  Za dużo z tym zachodu i zamieszania ( po jakiego groma wracać do tego co było kiedyś?!)
  2.  To i tak niczego nie zmieni  ( choćby miało się palić i walić ) uczniowie nadal będą się zachowywać tak samo jak się zachowują ( charakteru człowieka się nie zmieni)

Takie to moje zdanie na ten temat :)) 

Gimnazjum to dziura. Chodzi się tam po to aby i tak się niewiele tam nauczyć. Przynajmniej tak było u mnie. Nie lubiłam tego etapu również z wielu innych względów i nigdy nie chciałabym do tego wrócić. 

Wszystko ma swoje za i przeciw. Osobiście myślę, że ta reforma niewiele zmieni chyba, że faktycznie będą tam uczyć młodych obywateli aby coś z nich wyrosło. Przytoczyć nawet mogę te banalne zdanie, że kiedyś po prostu były inne czasy. 

Ja powiem tak szczerze, że osobiście mam do tego stosunek ambiwalentny bo w żaden sposób mnie to nie dotyka jak na razie. :) A po co sobie zaprzątać głowę czymś na co i tak nie mamy wpływu."Siła wyższa" i tak zrobi swoje.

Jako rocznik '86 byłem rocznikiem eksperymentalnym. Gimnazja zaczęły się ode mnie. Samo gimnazjum wspominam dobrze, ale to ze względu na zajebistą klasę.

No umówmy się, w tym wieku raczej nie analizuje się poziomu nauczania. Można to robić po latach i po latach stwierdzam że był niski. Przynajmniej u mnie. Piątki stawiali za byle gówno. W dodatku spore skupisko ludzi w głupim wieku sprawiało, że niektórym zdrowo odwalało i nieraz były w szkole niezłe atrakcje, chociaż teraz dzieje się jeszcze ciekawiej.

Z perspektywy czasu uważam jednak, że likwidacja gimnazjów to dobre posunięcie. W tych szkołach jest teraz niezła patola i przynajmniej moim zdaniem likwidacja gimnazjów troszkę to zmieni

Najlepsze jest to jak wykorzystuje się to do bicia politycznej piany. W 2013 SLD była za likwidacją, minęły 3 lata i zmieniło się babci sranie, już są przeciw. Związek Nauczycielstwa Polskiego najpierw robił głodówkę bo nie chcieli wprowadzania gimnazjów w latach 90-tych a teraz są przeciwnikiem ich likwidacji. Logiki tu brak. Niestety.

Chodzę do pierwszej gimnazjum i uwielbiam moją szkołę.

Myślę, że likwidacja gimnazjów nie ma absolutnie żadnego sensu... Będzie tylko ogromne zamieszanie i wiele ludzi straci pracę, a poza tym pójdzie na to masa pieniędzy. Jestem ostatnim rocznikiem w gimnazjum i będę musiała walczyć o miejsca w liceum z młodszym rocznikiem. I jeszcze lepiej - dla mnie matura i egzamin gimnazjalny będą bardzo trudne, bo przecież trzeba udowodnić, że gimnazjum było do niczego :). Już nawet nie mówiąc o roczniku 2004 i rodzicach. Niepotrzebne zamieszanie.

Wprowadzenie gimnazjum było wielką porażką. Takie jest przynajmniej moje zdanie. Z jakimkolwiek nauczycielem rozmawiałam, zawsze mówiono mi, że gimnazjum nie zmieniło niczego na dobre. Wręcz przeciwnie. Wychodzisz po 6 latach z podstawówki, trafiasz na 3 lata do gimnazjum, w którym spora część materiału się powtarza. Właściwie nie zdążysz się przyzwyczaić, a już stajesz przed wyborem kolejnej szkoły - liceum, bądź technikum. Trafiasz do miejsca, które sobie wybrałeś i ponownie czeka Cię powtórka materiału. Od nowa uczysz się na historii o starożytności, nie docierając do czasów współczesnych, jakże ważnych w mym mniemaniu.

Odchodząc jednak od kwestii związanych z nauką, warto wspomnieć także o tym, że młodzież w wieku gimnazjalnym chce pokazać, jaka to jest dojrzała i "fajna" robiąc różne głupie rzeczy. Nie twierdzę oczywiście, że w 8-letniej podstawówce nie było czegoś takiego. Doskonale bowiem wiem, że było, gdyż mój brat uczył się w starym systemie i mimo, iż jestem od niego młodsza, to pamiętam sporo ekscesów, jakie miały miejsce w jego szkole. 

Wydaje mi się jednak, że to postęp technologiczny, a także moda na bezstresowe wychowanie dzieci, doprowadziły do tego, że otacza nas stado niedojrzałych wyrostków, którzy myślą, że wszystko im wolno. Dodać trzeba także, że telewizja karmi nas programami typu "Szkoła", które tylko prowokują do konkretnych zachowań. Ludzie przestają myśleć i dlatego nasze społeczeństwo po prostu staje się durne. 

Czy jestem więc za likwidacją gimnazjów? Chyba nie. Wydaje mi się bowiem, że niczego to nie zmieni. Błędem było wprowadzenie gimnazjum, ale błędem też jest powrót na stare śmieci, zwłaszcza w tak gwałtowny i szybki sposób. 

Przypominam, że ZNP zbiera podpisy pod petycją o referendum! Jeśli komuś się nie podoba zmiana, ma okazję by się wypowiedzieć i działać dla dobra polskiej szkoły.

W ogóle nie rozumiem sensu tej reformy. Edukacja jest gówniana, ale nie przez istnienie gimnazjum tylko programów i tego jak są realizowane, nie mówiąc już o egzaminach, które często nie sprawdzają wiedzy(choć może to i dobrze). To jest grzebanie przy zepsutej konstrukcji- przemalujmy ją, to na pewno poprawi stan rzeczy!