Jump to content

Witajcie

Lady Bubbleblum

Recommended Posts

Lady Bubbleblum
Posted

Servus, witam wszystkich ;) 

Otóż, mam na imię... Lady Bubbleblum. Moje prawdziwe imię pasuje do mnie, niczym pięść do nosa i właściwie niewiele osób je zna, bo często po prostu przedstawiam się jako ktoś inny. 

Co mogę powiedzieć o sobie? Hmm... jestem dziewczyną, która, gdyby nie miała domu, to mieszkałaby w szałasie, ewentualnie utworzyła jakąś kolonię zrzeszającą osobniki z gatunku świrus psycholus. Oczywiście ja stałabym na jej czele. Coś a`la Mojżesz, tyle że na lepszych warunkach.

To by było na tyle, bo nie lubię mówić o sobie. Zdecydowanie bardziej wolę pływanie i mierzenie średnic umywalek.

Tak, no to czuję się już przywitana, więc nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Wam miłej nocy ;) 

Posted

Dosyć dezorientujace powitanie :D Co robisz na co dzień?

Lady Bubbleblum
Posted
3 godziny temu, Okapi2016 napisał:

Dosyć dezorientujace powitanie 

Bo i miało takie być :D 

3 godziny temu, Okapi2016 napisał:

Co robisz na co dzień?

Eee... Hm, dobre pytanie :D Obecnie haruję w szkole. Ale wiem, że gdybym nie harowała, to próbowałabym być szelmą. W wakacje byłam copywriterem. Teraz mam niedobory czasowe, więc okresowo porzuciłam tę robotę, co w sumie jakoś nie wpłynęło na moje życie, bo i tak zarabiałam marne grosze. No ale pracowałam, nie wiem, czy bardziej dla kasy, czy dla samej świadomości, że nie jestem bezrobotna. 

Z takich rzeczy na co dzień, to często rysuję motocykle, projektuję graffiti, tworzę muzykę elektroniczną (a raczej coś w tym rodzaju, bo wątpię, żeby ktoś chciał tego słuchać), gram w piłkę, tworzę teorie o kosmosie, często kiwam się do jakiejś muzyki (bo tańcem tego nazwać nie można), podnoszę sztangę, chodzę po dachach i od czasu do czasu wkurzam ludzi; częściowo z konieczności, częściowo dla rozrywki. 

Aha, no i mierzę średnice umywalek :D 

Kalafior_Grozy
Posted
8 godzin temu, Lady Bubbleblum napisał:

mierzenie średnic umywalek.

Cytuje gość, który wieczorami słucha taksówkarskich krótkofalówek :)

Witam no i have fun na forum :)

Lady Bubbleblum
Posted
14 minut temu, Kerosine napisał:

I jak wrażenia? Podobało Ci się to zajęcie

Wrażenia dość neutralne. Nie mogę powiedzieć, że było źle, ale też jakoś mnie to bardzo nie zachwycało. No bo to w końcu po prostu siedzenie przed kompem od rana do nocy i pisanie tekstów o kursie nurkowania albo czymś w tym rodzaju. Dostawałam chyba 2,50 zł za 1000 znaków, więc praca bardzo nieopłacalna. 

22 minut temu, Kerosine napisał:

Co to mniej więcej za brzmienia? Obracasz się na co dzień właśnie głównie w kręgu elektroniki czy Twój gust jest jednak bardziej urozmaicony?

Brzmienia skrajnie różne, często łączę ze sobą różne "gatunki" muzyczne. A jeśli chodzi o mój gust, to nie słucham jedynie elektroniki. Głównie jest to rock i metal + podgatunki. Kiedyś, jak miałam doła, to miałam fazę na grunge, ale już mi przeszła.

28 minut temu, Kerosine napisał:

Brzmi ciekawie. Podzielisz się jakąś?

Hehe, no cóż, jedną z moich teorii jest to, że jesteśmy zamknięci w pudełku dla lalek, które nazywamy kosmosem i w rzeczywistości poza granicami kosmosu żyje o wiele większa cywilizacja, która bawi się nami, wpływa na nasze myśli i kształtuje los. Lalki w domkach dla lalek żyją w przekonaniu o swojej wielkości, bo wszystko, czym się otaczają, jest dopasowane do ich wzrostu i zupełnie nie zdają sobie sprawy, że wokół nich rozciąga się zupełnie inny świat, w zupełnie innym wymiarze. Coś jakby Simsy ;) 

Posted

Hej

Jakim stylem najbardziej lubisz pływać?

Lady Bubbleblum
Posted
37 minut temu, Kalafior_Grozy napisał:

Cytuje gość, który wieczorami słucha taksówkarskich krótkofalówek :)

O, hm, to też sympatycznie :D 

24 minut temu, NYC napisał:

Jakim stylem najbardziej lubisz pływać?

Kraulem, zdecydowanie ;) 

Tak w ogóle, to dobra sygnatura. Na Twoim miejscu dopisałabym jeszcze Carpe diem :D 

Posted

Jaki smak czupaczupsów lubisz najbardziej?

Lady Bubbleblum
Posted
O 9.10.2016 at 19:57, Strangelove napisał:

Jaki smak czupaczupsów lubisz najbardziej?

Myślę, że dość standardowo - te o smaku coli :D Ewentualnie mogą być też cytrynowe albo pomarańczowe. 

Posted

czy jest coś czego nigdy, przenigdy byś nie zrobiła? :D

Lady Bubbleblum
Posted
O 13.10.2016 at 08:21, Algo napisał:

czy jest coś czego nigdy, przenigdy byś nie zrobiła?

Nie, nie ma takiej rzeczy :D Chcę spróbować wszystkiego, jakkolwiek okropne by to było. No ok, przyznam, że miałabym pewne opory, żeby zjeść bawole oko albo włożyć na stopy białe kozaczki, ale wszytko, poza tym, jestem w stanie znieść :D 

O 13.10.2016 at 21:09, karr napisał:

Na czym polega bycie szelmą?

Hmm... Jakby to powiedzieć, żeby nie zrobić z siebie większego świra, na jakiego wyglądam - Otóż.... zawsze fascynowały mnie filmowe bohaterki (szczególnie z filmów akcji), które odznaczały się niezależnością, sprytem, odwagą, charyzmą, inteligencją, przebiegłością i ogólnie rzecz biorąc, bohaterstwem. To były zazwyczaj jakieś buntowniczki :D No i właśnie chciałabym kimś takim być. Tzn. może nie buntowniczką, bo nie należę do żadnej anarchii, czy innego Ku Klux Klanu, ale na strajki chodzę i jak trzeba, to głoduję :D 

Lady Bubbleblum
Posted
15 minut temu, karr napisał:

Nie wyglądasz na świra, tylko na osobę, która chce być jako świr postrzegana.

Coś w tym jest. Jak nie ma się czym imponować, to trzeba uciekać się choćby i do świrostwa :D 

17 minut temu, karr napisał:

Co do tej pory udało ci się wywalczyć strajkiem i głodówką? 

Mnie samej, jako jednostce - nic konkretnego, ale np. byłam na czarnym proteście, który, jak wiadomo, wpłynął na decyzje rządu. 

Lady Bubbleblum
Posted
4 godziny temu, karr napisał:

Wow, taka Wonder Woman to przy tobie amatorka. 

Czy to był sarkazm? :laugh:

Lady Bubbleblum
Posted

No cóż, łączę się z Tobą w tym bólu.

Posted

białe kozaczki, dobre! :D

najgorsza rzecz jaką jadłaś? :)

Posted
O 9.10.2016 at 10:24, Lady Bubbleblum napisał:

Dostawałam chyba 2,50 zł za 1000 znaków, więc praca bardzo nieopłacalna. 

Copywriting - robisz to źle.

Lady Bubbleblum
Posted
12 godzin temu, Algo napisał:

białe kozaczki, dobre!

No cóż, białe kozaczki to zło :tongue: Powinni zdelegalizować białe kozaczki. 

12 godzin temu, Algo napisał:

najgorsza rzecz jaką jadłaś?

Sporo tego było. Pamiętam, że nie smakowała mi ośmiornica, skorpion, ślimak, kora z modrzewia, biały płyn z łodygi mlecza i psi chrupek. Jak byłam mała to podobno wcinałam pokarm dla rybek ^^ 

9 godzin temu, Lamia napisał:

Copywriting - robisz to źle.

Nie wiem do końca, o co chodzi. Jeśli masz na myśli jakość moich tekstów, to zawsze staram się, żeby była na jak najwyższym poziomie. I raczej nie o nią tu chodzi, a raczej o standardowe wynagrodzenie, które dla każdego jest takie samo, przynajmniej jeśli chodzi o typowe precle. Z czasem można piąć się w górę i dostawać zlecenia na teksty specjalistyczne, ale trzeba już wykazywać się sporym doświadczeniem, a przede wszystkim wypadałoby zdobyć uznanie klientów. Za precel, który ma od 800 do 3000 znaków nikt milionów nie zapłaci :rolleyes:

Posted

Oczywiście nie mówię o jakości Twoich tekstów, których nie czytałam. Mówiłam o podejściu do stawki, o tym, jak niską stawkę podałaś. Bo ostatnie, o czym można mówić w pracy freelancera, to "standardowe wynagrodzenie". Tak, wiem, że nie każdy copywriter jest freelancerem, ale stawki w agencjach też nie mają standardowych widełek.

Jednocześnie nie pomyślałam, że mówisz o preclach. I zapewne o typowych portalach pośredniczących. Już jakiś czas temu przestały kojarzyć mi się z copy (precle). Może mój błąd. 

Inna sprawa, że precel na 3 tys. znaków to coś pomylonego (co wiem, że się zdarza, ale nie godziłabym się na to).

Mówię o tym, bo Kero zadała pytanie, a odpowiedziałaś na nie bardzo uogólniając branżę na podstawie swojego nikłego doświadczenia. Co w zasadzie można uznać za nieprawdę. Jakby studenta dziennikarstwa zapytać, czy na dziennikarstwie można zarobić, a on po stażu by powiedział, że tylko chodzi i kawę robi, i czasem napisze z tego raport. I że z dziennikarstwa nie da się wyżyć. Są różne rodzaje dziennikarstwa. 

Lady Bubbleblum
Posted
O 17.10.2016 at 20:41, Lamia napisał:

Oczywiście nie mówię o jakości Twoich tekstów, których nie czytałam. Mówiłam o podejściu do stawki, o tym, jak niską stawkę podałaś. Bo ostatnie, o czym można mówić w pracy freelancera, to "standardowe wynagrodzenie". Tak, wiem, że nie każdy copywriter jest freelancerem, ale stawki w agencjach też nie mają standardowych widełek.

Akurat tam, gdzie pracuję ja, są właśnie takie widełki i każdy copywriter dostaje tyle samo kasy, a raczej zwyczajnie klient podaje kwotę, którą jest w stanie zapłacić i tak naprawdę wielu copywriterów może podjąć się napisania tego tekstu i działa to po prostu na zasadzie selekcji - kto napisze lepszy tekst, ten "wygrywa" i dostaje hajs. 

Jednocześnie nie pomyślałam, że mówisz o preclach. I zapewne o typowych portalach pośredniczących. Już jakiś czas temu przestały kojarzyć mi się z copy (precle). Może mój błąd. 

Tak, mówię o preclach, choć pisałam też opisy do katalogów i typowe zapleczówki. Dlaczego niby precle przestały Ci się kojarzyć? To dość popularna forma. 

Inna sprawa, że precel na 3 tys. znaków to coś pomylonego (co wiem, że się zdarza, ale nie godziłabym się na to).

Nie, precle są w granicach 800 - 3000, max. 4000 znaków, później zaczynają się już teksty zapleczowe.  A co do zgadzania się - nie miałam za bardzo wpływu na narzucone warunki i tak naprawdę nie mogłam marudzić, bo pracowałam nie do końca legalnie i w sumie to i tak sukces, że nikt się nie skapnął, więc...

Mówię o tym, bo Kero zadała pytanie, a odpowiedziałaś na nie bardzo uogólniając branżę na podstawie swojego nikłego doświadczenia. Co w zasadzie można uznać za nieprawdę. Jakby studenta dziennikarstwa zapytać, czy na dziennikarstwie można zarobić, a on po stażu by powiedział, że tylko chodzi i kawę robi, i czasem napisze z tego raport. I że z dziennikarstwa nie da się wyżyć. Są różne rodzaje dziennikarstwa

Rzeczywiście odpowiedziałam dość ogólnie, ale to dlatego, że po pierwsze, jak sama się domyśliłaś, nie mam zbyt dużego doświadczenia w tej branży, bo pracowałam tam przez około 3/4 wakacji, a po drugie traktowałam to jedynie jako pracę dorywczą i nie zamierzam łączyć z nią przyszłości. Może w kolejne wakacje jeszcze się do tego zabiorę, ale raczej wątpię. 

Posted

Nie ma sensu się spierać.

Ja mówię o pracy zarobkowej, Ty o pracy dorobkowej. Różnica polega na tym, że w pierwszym wypadku za mniej tekstu dostajesz znacznie większą wypłatę, a w drugim wypluwasz z siebie słowa jak leci, dostając za to grosze. Porównuję tu krótkie slogany warte grubych pieniędzy do tekstów z preclowym bełkotem, przeznaczonym tylko na potrzeby SEO. Jedno i drugie to robota copywritera. Jeden z nich zarabia tym na życie, drugi jest zapewne studentem, któremu powiedziano, że za klepanie w klawiaturę można dostać pieniądze. Jeden z nich pisze dla ludzi, drugi dla robotów wyszukiwarek. Copywriter jednak to w pierwszej kolejności to gość od reklamy. Sprawdź gdziekolwiek, wpisz w google. 

Nie mówię, że SEO jest złe. Mówię, że ktoś, kto decyduje się na bycie copywriterem i postanawia zostać na poziomie precli, musi być strasznym masochistą, a praca copywritera nie na tym polega. 

Rozmawiamy o tym, dlatego, ponieważ napisałaś: 

No bo to w końcu po prostu siedzenie przed kompem od rana do nocy i pisanie tekstów o kursie nurkowania albo czymś w tym rodzaju. Dostawałam chyba 2,50 zł za 1000 znaków, więc praca bardzo nieopłacalna. 

A to nieprawda. Albo półprawda, bo Ty zapewne masz takie doświadczenie, ale sam copywriting w większości przypadków tak nie wygląda. Copywriter to stanowisko w agencji reklamowej. 

Mówimy niemal o dwóch różnych zawodach. Mniejsza. 

Lady Bubbleblum
Posted

Tak, mówię o pracy dorobkowej, bo, jak już wspominałam, nie pracowałam w tym długo i nie miałam żadnej szansy, żeby "zaistnieć" i dostać większe zlecenie, niż opis do katalogu. Może i w SEO nie ma jakichś rang i awansów, ale trzeba jednak zdobyć odpowiednią ilość punktów, żeby "przejść do następnego etapu". 

O 19.10.2016 at 12:33, Lamia napisał:

Porównuję tu krótkie slogany warte grubych pieniędzy do tekstów z preclowym bełkotem, przeznaczonym tylko na potrzeby SEO. Jedno i drugie to robota copywritera. Jeden z nich zarabia tym na życie, drugi jest zapewne studentem, któremu powiedziano, że za klepanie w klawiaturę można dostać pieniądze.

Tak, przyznaję, jestem tym drugim przypadkiem, który traktuje tę pracę jako tylko i wyłącznie dorywczą i nie pracuje w tym dla przyjemności, tylko dla profitu. W przyszłości nie będę się tym zajmować i zamierzam iść w nieco innym kierunku. I nie jestem studentką; do studiów mam jeszcze sporo czasu :rolleyes:

Copywriter jednak to w pierwszej kolejności to gość od reklamy. Sprawdź gdziekolwiek, wpisz w google. 

Piszesz tak, jakbyś napisała mi, że w piekarni kupuje się bułki :rolleyes: No ok, może nie mam wielkiego doświadczenia, ale jednak podstawy ogarniam. Wiem, że copywriter to gość od reklamy, ale mówiłam już, że pisałam tylko precle, opisy do katalogów i zapleczówki, co wynika właśnie z mojego doświadczenia. Gdybym potraktowała to jako zawód życia, to pewnie mogłabym pisać i inne formy i być tym gościem od tej całej reklamy. 

Nie mówię, że SEO jest złe. Mówię, że ktoś, kto decyduje się na bycie copywriterem i postanawia zostać na poziomie precli, musi być strasznym masochistą, a praca copywritera nie na tym polega. 

Rozmawiamy o tym, dlatego, ponieważ napisałaś: 

No bo to w końcu po prostu siedzenie przed kompem od rana do nocy i pisanie tekstów o kursie nurkowania albo czymś w tym rodzaju. Dostawałam chyba 2,50 zł za 1000 znaków, więc praca bardzo nieopłacalna. 

A to nieprawda. Albo półprawda, bo Ty zapewne masz takie doświadczenie, ale sam copywriting w większości przypadków tak nie wygląda. Copywriter to stanowisko w agencji reklamowej. 

Z tego, co piszesz, wnioskuję, że jedyną rzeczą, z którą masz problem, jest to, że uogólniłam całą społeczność copywriterów do odsetka piszącego marne precle. Fakt, mogłam napisać, że praca POCZĄTKUJĄCEGO copywritera jest bardzo nieopłacalna, ale też nie miałam w zamyśle traktowania forum jako miejsca reklamy i recenzowania zawodów, więc nie rozdzielałam tego na poszczególne rangi. Może mój błąd.