Jump to content

Must Have, czyli muszę to mieć


Kerosine

Recommended Posts

Posted

Temat poświęcony naszym materialnym marzeniom [jak również rzeczom, które są nam z jakiegoś powodu niezbędne i musimy je mieć nie tylko w sensie przenośnym]. Co stanowi na ten moment Waszą zakupową obsesję i cel odkładania pieniędzy, na co czekacie, aż stanie się dostępne lub to Wy będziecie mieli czas, by ruszyć na łowy do sklepu? Także - nad czym dopiero się zastanawiacie, ale nie jesteście jeszcze w pełni zdecydowani na zakup [uważając zarazem, że bez wątpienia miło byłoby dany przedmiot posiadać] lub co chcielibyście mieć, ale leży to poza zasięgiem Waszych możliwości finansowych?

Osobiście będąc z jednej strony zachwycona efektami wizyt w nail barze, a z drugiej lekko krzywiąc się na myśl o sumie, jaką musiałabym tam zostawiać chcąc regularnie korzystać z usług manikiurzystki coraz bardziej poważnie zastanawiam się nad kupnem zestawu do domowego wykonywania hybrydy. Właściwie główny powód, dla którego wciąż definitywnie nie znajduje się on na mojej liście zakupów to niepewność, czy ze swymi pozostawiającymi nieco do życzenia zdolnościami manualnymi rzeczywiście będę w stanie uzyskać idealny efekt [jak wiadomo ciemne kolory nie wybaczają pomyłek]. Koniec końców jednak pewnie i tak się nań zdecyduję - wszak praktyka czyni mistrza :rolleyes: 

A co stanowi obiekt Waszych materialnych marzeń?

 

Link to comment
Posted

To mieszanie języków w tytule, aż boli...

 

Może nie można tego kupić w sklepie, ale teraz odkładam pieniądze na prawo jazdy i jakieś niewyszukane pierwsze auto. Mieszkam w małym mieście i no nic tu nie ma.. Wszystkie koncerty czy sklepy są kilkadziesiąt kilometrów dalej więc zostają mi tylko znajomi albo autobusy. Koncerty zwykle są w porach nocnych to komunikacja miejska odpada, a i znajomi często mają lepsze plany niż czekanie na mnie po nocach, więc muszę jeszcze dokładać pieniądze na jakieś hotele czy motele. 

Link to comment
Shady-Lane90
Posted
6 godzin temu, Borowy napisał:

To mieszanie języków w tytule, aż boli...

Serio? Ale żeby zrobić zieloną farbę to trzeba Cyan z Yellow'em (!) połączyć.. a nie cyjan z żółtym. To też w oczy kole kolego. ;) 

Mój must have na ten czas - kilkadziesiąt książek, które sobie wynalazłam jakiś czas temu, a na które często brakowało mi funduszy, lub też znajdowałam lepszy cel spożytkowania zgromadzonej gotówki. 

Odkładam też na nowy samochód, bo czas zmienić stary. Myślę również nad adopcją szynszyli. Przynajmniej dwóch. Przydałoby się więc sprawić dla nich jakąś wyprawkę i przygotować pokój do szynszylowych szaleństw, który przez 7 lat służył memu Ferdynandowi jako "bawialnia". 

Link to comment
Posted
6 minut temu, Shady-Lane90 napisał:

Serio? Ale żeby zrobić zieloną farbę to trzeba Cyan z Yellow'em (!) połączyć.. a nie cyjan z żółtym. To też w oczy kole kolego. ;) 

Serio, serio. Yellow jest "fachowym" zwrotem, jakbym mówił żółty to bym kursów nie zdał. :) 

 

I żeby spamu nie było, to mogę do listy życzeń dopisać suszarkę do mięs i warzyw. Za którą już długo się oglądam i jakoś kupić nie mogę. 

Link to comment
Shady-Lane90
Posted
Teraz, Borowy napisał:

Yellow jest "fachowym" zwrotem, jakbym mówił żółty to bym kursów nie zdał.

Ale raczej nikt nie posługuje się wyrażeniem: "yellow'em" bo wtedy również nie zdałby kursu ;)

Koniec offa.

Link to comment
Kalafior_Grozy
Posted

1) Skaner częstotliwości radiowych Uniden BCD536HP

maxresdefault.jpg

Obecnie używam analogowego odbiornika, który nie pozwala usłyszeć wszystkiego co lata po eterze. Ten skaner ma możliwość odbioru nie tylko transmisji analogowych ale i cyfrowych m.in. w systemach MotoTRBO, ACPO-25, LTR, X-TDMA oraz EDACS (zwłaszcza na tym pierwszym szczególnie mi zależy, gdyż używa go pogotowie ratunkowe z mojego miasta). Producent daje dość spore wsparcie jeśli chodzi o aktualizację software'u. Obsługuje częstotliwości od 25 do 1300 MHz. Z początku trudny do ogarnięcia, ale dla chcącego nic trudnego. Marzenie oraz obiekt westchnień :)

Przybliżony czas realizacji: III kwartał 2017 roku.

2) Szerokopasmowa antena bazowa Diamond D-130NJ

d130n2.jpg

"Kocie ogonki" zwykle dodawane do skanerów nie pozwalają usłyszeć wszystkiego z powodu zbyt małej mocy, dlatego warto zainwestować w lepszą antenę niż fabryczna. Ta odbiera częstotliwości od 25 do 1300MHz a także za jej pośrednictwem można nadawać w pasmach amatorskich 6m, 2m, 70cm, 33cm, 22cm - wystarczy mieć licencję radiooperatora, jakiś przemiennik pracujący w jednym z podanych pasm (najwięcej jest tych w 2m oraz 70cm) i najzwyklejszy radiotelefon :)

Przybliżony czas realizacji: IV kwartał 2017 lub I kwartał 2018.

Link to comment
 • 2 weeks later...
Posted

Książki.

Mogę nie mieć ciepłego płaszcza i ładnego zegarka. Jak mam książki, to mam wszystko.

Link to comment
Posted

Muszę wreszcie kupić torbę na laptopa - miałem jedno podejście do zakupu, ale finalizując transakcję przez Allegro, zapomniałem o adnotacji o wybranym kolorze. Przysłali mi różowo-niebieską, prawdopodobnie najbrzydszą jaką mieli na stanie. 

Bardzo podoba mi się też ten kubek:

Nm7wSsF.jpg

Nie mam pojęcia, gdzie mógłbym go dostać. 

Link to comment
Posted

Ja kupię tą koszulkę to na 100 procent nigdy nie wymięknę na siłce 

:wub::blush::rolleyes:

14468171_1194729050568908_40415095611095

 

Link to comment
 • 1 month later...
Kalafior_Grozy
Posted

Jeden z moich "must have'ów" uległ zmianie.

Zamiast skanera szerokopasmowego Uniden BCD536HP chcę skaner Whistler TRX-2

ws1098-000.jpg

Powodem zmiany obiektu westchnień jest jego specyfikacja. Skaner Uniden'a był przeznaczony na rynek amerykański. Z powodu różnicy m.in w szerokości kanałów, mógłby być problem z efektywnym użytkowaniem go w Polsce. Cena jest porównywalna, więc akurat w tej materii jest "po staremu".

Co oprócz przystosowania do rynku europejskiego przemawia za Whistlerem?

1) Whistler ma darmowe upgrade'y oprogramowania, przewidywany jest upgrade umożliwiający rozkodowywanie transmisji w systemie NXDN. Uniden ma płatne upgrade'y (po około 70 dolców).

2) Whistler sam dobiera dekoder do odebranej transmisji, więc gdy napotka się na transmisję w systemie MotoTRBO, on od razu przetworzy ją na zrozumiałą i nie trzeba się bawić w ustawianie systemu dla każdej znalezionej częstotliwości.

3) Whistler jest dostępny w Polsce, więc nie trzeba go sprowadzać ze Stanów.

4) Whistler ogólnie jest łatwiejszy w obsłudze, mimo że to jeden z najlepszych odbiorników w swojej klasie (a w swojej cenie to już na pewno). Jego oprogramowanie jest dużo bardziej intuicyjne.

5) Whistler jest nowszy, więc ma lepszy procesor co przekłada się na lepszą jego pracę.

Link to comment
 • 1 month later...
Posted

Notesy Paperblanks to zdecydowanie najwyższa półka artykułów piśmienniczych i ten ich rodzaj, który nieodmiennie wzbudza mój ogromny zachwyt i nieprzepartą chęć posiadania. Niestety ich cena jest adekwatna do jakości i niezrównanego piękna, ale raz w roku sprawić sobie podobne cacko jako swego rodzaju auto prezent - czemu nie? Myślę, że w przyszłym miesiącu uda mi się to zrobić =)

0_0_productGfx_8cda1180a3946ff1c120acf3f

Linia Embellished Manuscripts inspirowana jest sławnymi ludźmi i ich wielkimi dziełami [wbrew pozorom nie ograniczającymi się tylko do literatury pięknej], mnie jednak w okładce tego notesu urzeka przede wszystkim przepiękna, ognista paleta barw.

0_0_productGfx_f6c2dd2e8bc4cd952cc0f20d0

Szafir i złoto, czyli zestawienie kolorów automatycznie nasuwające skojarzenia z moim ukochanym niebem. Ten notes pochodzi z serii Nova Stella i ma zdobione także brzegi kartek ♥

0_0_productGfx_4cf2b83e2f304e586257c861d

Magnetyczne zamknięcie chroniące brzegi stron i piękny odcień malachitowej zieleni, a do tego szlachetny wygląd wiekowej/postarzanej skóry. Linia Old Leather.

0_0_productGfx_91750950a8c617bb1961ed8aa
Nie może zabraknąć oczywiście także mrocznych klimatów - okładka Concordii kojarzy się dość mocno z gotykiem, choć tak naprawdę inspirowana jest pewnym XVI-wiecznym dziełem z dziedziny etyki [konkretnie zaś Parvus Mundus Laurentiusa Haechtanusa Goidtsenhoviusa].

A na koniec:

paperblanks2.jpg

Czyż nie są po prostu przepiękne? ♥

Link to comment
 • 1 month later...
Posted

jeansowa kurtka z naszywkami

Link to comment
 • 2 months later...
Posted

Może umieszczenie akurat tej pozycji na liście must have nie jest do końca stosowne, jednak... naprawdę chciałabym mieć kiedyś rasowego, długowłosego kota. Najlepiej neva masquerade, coś pięknego.

Kolejną nader pożądaną przeze mnie rzeczą jest bujaczek - pod postacią pokojowej huśtawki, hamaka lub fotela bujanego ^^ Co prawda istnieje ryzyko, że raz do niego wpełzłszy mogłabym zechcieć już go nie opuścić, ale...

Link to comment
 • 2 weeks later...
Posted

Przedmiotem, którym najbardziej pożądam i jak najszybciej chciałbym posiadać jest aparat ortodontyczny porcelanowy.

Następującą rzeczą a raczej istotą jaką chciałbym mieć jest kot z rasy Ragdoll.(najlepiej biała kocica *.*)

Link to comment
Sibethesto
Posted
13 godzin temu, Anarchist napisał:

Następującą rzeczą a raczej istotą jaką chciałbym mieć jest kot z rasy Ragdoll.(najlepiej biała kocica *.*)

A jak byś ją nazwał? :D

Ja najbardziej chciałabym mieć tarota Rider Waite, co aktualnie jest dosyć kłopotliwe. Potrzebę posiadania książek oraz mangi zamierzam zaś zaspokoić jutro, na Comic Conie, na który prawdopodobnie wstąpię.

Link to comment
Posted
1 minutę temu, Sibethesto napisał:

A jak byś ją nazwał? :D

Ja najbardziej chciałabym mieć tarota Rider Waite, co aktualnie jest dosyć kłopotliwe. Potrzebę posiadania książek oraz mangi zamierzam zaś zaspokoić jutro, na Comic Conie, na który prawdopodobnie wstąpię.

Alicja :)

Hmm jesteś wróżką?

Oh, już 2 lata nie byłem na konwencie, właśnie przypomniałaś mi, że czas najwyższy wybrać się na jakiś.

Link to comment
Sibethesto
Posted
1 minutę temu, Anarchist napisał:

Alicja :)

Hmm jesteś wróżką?

Oh, już 2 lata nie byłem na konwencie, właśnie przypomniałaś mi, że czas najwyższy wybrać się na jakiś.

Oo, ładnie. Mam przyjaciółkę Alicję.

Nie, nie jestem. Potrzebuję go do pewnego rodzaju ćwiczeń. ;)

Ja szczerze mówiąc byłam w życiu tylko na jednym i to bardziej związanym z zainteresowaniami mojego brata, toteż tym jestem podekscytowana.

Link to comment
Posted
2 minuty temu, Sibethesto napisał:

toteż tym jestem podekscytowana.

Udanego konwentu! :D

Link to comment
Sibethesto
Posted
3 minuty temu, Anarchist napisał:

Udanego konwentu! :D

Dzięki, na pewno będzie ciekawie. c:

Link to comment
WszyscyZginiemy
Posted
O 3.06.2017 at 10:29, Anarchist napisał:

kot z rasy Ragdoll

Tak bardzo bym chciała ale moja pewnie wydrapałaby mi oczy, ugh. ;)

Na razie mam dużą potrzebę, połączoną z chwilowym brakiem środków, na różne przedmioty papierowe i materiałowe. Czyli od książek, mang, map(tak, chcę mapę Azji), po zwykłe materiały a przy okazji owych miarę krawiecką bo starą zgubiłam. Niestety zaspokojenie tej potrzeby zostanie odłożone w czasie (do końca miesiąca) z powodu wizyt w sklepach sportowych i rowerowych, gdzie wydałam większość oszczędności.

Link to comment
Posted
Godzinę temu, WszyscyZginiemy napisał:

Czyli od książek, mang, map(tak, chcę mapę Azji),

Jakie ostatnio mango kupiłaś?

Link to comment
Posted

Do swoich już wymienionych materialnych pragnień dopisuję lornetkę - nie do podglądania sąsiadów wbrew pozorom, ale uzyskania możliwości podziwiania nocnego nieba w nowym, szerszym wymiarze. Dodatkowo wejście w jej posiadanie znacząco ułatwiłoby mi kontemplację obiektu mojej wielkiej fascynacji już od dzieciństwa, a mianowicie EC-4 :D 

Z listy must have'ów wykreślam zarazem wpisany na samym początku zestaw do manicure'u hybrydowego - przestałam mieć fazę na pomalowane paznokcie i jak nieraz już miało to miejsce w przeszłości doszłam do wniosku, że najlepiej czuję się z pazurkami w wersji sauté.

Link to comment
Shady-Lane90
Posted

Zdecydowanie w przyszłości marzy mi się moje małe, prywatne przytulisko dla porzuconych zwierząt. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby osiągnąć ten cel, chociaż wiem, że nie będzie to łatwe. 

Link to comment
WszyscyZginiemy
Posted
5 godzin temu, Anarchist napisał:

Jakie ostatnio mango kupiłaś?

Dopiero co biorę się za kupowanie ich, wcześniej pożyczali mi znajomi albo czytałam online(w sumie z początku bardziej dlatego, żeby podciągnąć swój angielski). Więc ostatnio kupiłam sobie własne egzemplarze Tasogare Otome x Amnesia, a teraz sukcesywnie będę się zaopatrywać w kolejne tomy kochanego Bleach.

Link to comment
Posted
Godzinę temu, WszyscyZginiemy napisał:

kochanego Bleach.

Oh, jeden z tasiemców, który lubię, tylko szkoda, że końcówkę popsuli.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   Witam, to mój pierwszy post. Opiszę po krótce.  Jestem 24-letnim chłopakiem, który nawet... nie trzymał dziewczyny za rękę. Winą tego jest, iż nie widziałem nigdy zainteresowania od kobiet, moje próby kończyły się ghostingiem. Być może z powodu przeciętnej twarzy (odpad genetyczny). Wygrałem tylko w wzroście - 190 cm. Nigdy nie miałem koleżanek bliskich, zawsze trzymałem się facetów. W gimnazjum to nawet żadna nie chciała rozmawiać - otyłość, zaawansowany trądzik. Po tym poszedłem do technikum, gdzie sami faceci. Odciąłem od kobiet. W wieku 22 lat pierwszy raz miałem u prostytutki. Z racji tego, że jeśli do tej pory nie widziałem zainteresowania od nich, to nie zobaczę nigdy, a opcja zapasową po 30 nie zamierzam być. Co do charakteru mojego. Jestem introwertykiem, bardziej stroniący się od bycia w centrum uwagi. Dobieram osoby na znajomych pod względem charakteru. Nie piję, nie palę. Zauważyłem, że taki typ faceta w ogóle nie jest pożądany na partnera. Zanim się rozkręciłem, to każda mnie olała, lub nie była zainteresowana. Przestałem już robić pierwszy krok nawet, obojętność się zrobiła wobec kobiet rówieśniczek. Przyszłość moja wyglądać prawdopodobnie będzie tak: zostanę singlem z dużym przebiegiem na prostytutkach (który by jest duży), albo coś sobie zrobię. Co myślicie?    
  • Kerosine
   ... to, że uczeni [tak, właśnie oni] znajdą kiedyś dowód na istnienie Boga.
  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  479 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up