Xeoxir634

Broda

17 postów w tym temacie

Mam 19 lat i wąsa golę od ok 3lat. Resztę twarzy dosyć rzadko, bo prawie nic tam nie rosło. Chciałbym mieć brodę - zobaczyć czy mi pasuje itp. Regularnie golic całą twarz zacząłem dopiero jakiś czas temu. Oprócz wąsów rosną mi włoski na podbródku i bokobrody, nie ma tego dużo ale przynajmniej są to ciemne grube włoski.

Problem mam z policzkami. Teraz nie goliłem ich prawie miesiąc i urosły może do 0.5 cm. W lustrze trochę je widać no ale są cienkie i jasne. Powinienem je teraz zgolić czy czekać aż jeszcze trochę urosną? Jak je pobudzić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gol całą twarz regularnie, jeśli geny i natura pozwolą, po jakimś czasie regularnego golenia urośnie ci silna broda. Mam znajomych, którym po prostu nie rośnie nic na twarzy i zazdroszczą mi mocniejszego zarostu, ja specjalnie się nie starałem, po prostu goliłem się jak każdy mężczyzna. Dla sprostowania, miałem bardzo długą brodę i od razu ci mówię, że utrzymanie jej w porządku wymaga starań, wizyt u barbera, olejków czy balsamów, w przeciwnym wypadku będziesz wyglądał jak menel :) Powodzenia w hodowaniu zarostu ; )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Siembi dobrze mówi, samo zapuszczenie brody to żadna sztuka, najwięcej zachodu jest z jej utrzymaniem, więc lepiej zastanów się czy chcesz się w to bawić (moim zdaniem nie jest to tak upierdliwe jak codzienne golenie). 

Nie ma żadnych sprawdzonych sposobów na to, żeby przyspieszyć wzrost zarostu - tutaj najwięcej do powiedzenia mają geny. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdaje sobie sprawę, że utrzymanie brody nie jest tak banalne jak się wydaje mimo to i tak chciałbym spróbować. 

Ale chyba jeszcze trochę muszę poczekać :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja swojemu mężowi kupiłam taki  beard designer z 3 głowicami, trymer  ma wielokierunkowe przycinanie i jest mega zadowolony bo jak na razie sprawdza się wyśmienicie. Przycina brodę z każdej strony równo, bez żadnych niedociągnięć. To z takim sprzętem spokojnie można utrzymać zarost w porządku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zapuściłem podbródek i baki bo policzki słabo rosną a wąs jest siwy. Takie pójście na łatwiznę, bo dbanie o to ogranicza się jedynie do wyrównywania długości golarką do włosów raz na 3 tygodnie. Wyszedł z tego kompromis, bo moim celem nie jest wyglądanie przystojniej (z moim ryjem to nie możliwe) a zminimalizowanie czasu spędzanego w lazience. Zgolenie wąsa i policzkow zajmuje mi maksymalnie minutę. I o to chodzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O 26.10.2016 at 22:38, Piotrz napisał:

moim celem nie jest wyglądanie przystojniej (z moim ryjem to nie możliwe)

Oj, tam. Mocny zarost plus fryzura à la fuckboy i już masz dwa punkty do przodu w rankingu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Broda to nic innego jak moda narzucona przez ludzi kontrolujących media. Dzięki brodom trudno jest odróżnić "cywila" od np. wojownika ISIS. Nie wydaje Wam się dziwnym zbieżność w czasie brodowej mody oraz sprawy z napływem uchodźców do Europy?    

• - 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O 23.11.2016 at 15:11, kobastor napisał:

Broda to nic innego jak moda narzucona przez ludzi kontrolujących media. Dzięki brodom trudno jest odróżnić "cywila" od np. wojownika ISIS. Nie wydaje Wam się dziwnym zbieżność w czasie brodowej mody oraz sprawy z napływem uchodźców do Europy?    

Za każdym razem jak to się czyta, to wydaje się bardziej zabawne. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przede wszystkim warto jest stymulować skórę, co pozwoli na szybki wzrost włosów. Ja mam już dość gęstą i długą brodę wiec po prostu jak rozczesuję ją za pomocą szczotki to w ten sposób masuję również skórę twarzy, co dodatkowo przyśpiesza jej wzrost. Do tego warto jest też pielęgnować ten zarost co już masz. Nawet jeżeli nie jest on tak gęsty jakbyś chciał to trzeba o niego dbać, żeby jakoś wyglądał. Świetnym rozwiązaniem są kosmetyki pod wdzięczna nazwą "Pan Drwal", które na pewno pomogą Ci uzyskać atrakcyjny wygląd swojej brody: <ciach>

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też zastanawiam się nad zapuszczeniem brody i wąsów, ale problem u mnie jest taki, że nie mogę przebrnąć etapu średniej długości brody. Bo drapie, swędzi i szczypie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O 6.10.2016 at 22:52, Xeoxir634 napisał:

Mam 19 lat i wąsa golę od ok 3lat. Resztę twarzy dosyć rzadko, bo prawie nic tam nie rosło. Chciałbym mieć brodę - zobaczyć czy mi pasuje itp. Regularnie golic całą twarz zacząłem dopiero jakiś czas temu. Oprócz wąsów rosną mi włoski na podbródku i bokobrody, nie ma tego dużo ale przynajmniej są to ciemne grube włoski.

Problem mam z policzkami. Teraz nie goliłem ich prawie miesiąc i urosły może do 0.5 cm. W lustrze trochę je widać no ale są cienkie i jasne. Powinienem je teraz zgolić czy czekać aż jeszcze trochę urosną? Jak je pobudzić?

Też miałem ten problem. Po pierwsze, to z wiekiem broda będzie rosła coraz szybciej. Po drugie, swędzienie itd. może wynikać z tego, że masz suchą skórę lub golarka Cię szarpie. Kup sobie jakiś olej do twarzy, teraz tego masz w drogeriach pod dostatkiem, a najlepiej to jeszcze jakiś trymer specjalnie do brody. Ja używam SPAM Ale w ogóle ta marka jest spoko :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie tak, i dlatego warto mieć fajny trymer i golić się regularnie, bo wtedy łatwiej dbać o brodę. Ja jeszcze po każdym goleniu, stosuję dwie krople oleju do brody i od razu dbam tym samym o skórę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz