Jump to content

Czarny protest. Ustawa antyaborcyjna?


Lamia

Recommended Posts

Posted

Naprawdę nie ma tego tematu?

Czarny protest przeciwko zaostrzaniu przepisów aborcyjnych, zmiany w ustawie, dużo dymu, dużo absurdu. Co o tym myślicie? Zasłona dymna, jak głosi wielu, dla przykrycia poważniejszych kwestii czy realne zagrożenie? A może niezrozumienie ustawy? Kobiety, protestujecie, ubieracie się w czarne łaszki i wychodzicie na rynek lub robicie sobie selfi w golfie czy macie to w nosie?

Panowie, wiecie o co chodzi, czy trzeba Wam wyjaśniać? Wielu mężczyzn, z którymi rozmawiałam (o ile w ogóle wiedzieli o co chodzi), nie podzielało oburzenia kobiet, ale raczej nie z powodu absurdalnych zmian i ich interpretacji, ale dlatego, że nie wierzą w realność zagrożenia. Kwestia inteligencji, lepszej orientacji w polityce czy dystansu. Ktoś coś?  

Link to comment
Posted

ZAsłona dymna? Nie sądzę, ten temat zwykle prawicy nie jest na rękę, i choć pewnie byli nieco zaskoczeni skalą protestu to pewnie nie nim samym.
To, że CETA idzie jednocześnie to mniej lub bardziej fortunny (w zależności od tego kogo z rządu zapytać) zbieg okoliczności.
Myślę, że się orientuję (^.^) Choć wydaje mi się, że wielu sądzi że taki projekt nie przejdzie, bo nie przechodziły takie w latach ubiegłych. Tylko pewnie zapominają jak bardzo zmieniła się arytmetyka sejmowa.
Inna sprawa, że projekt ustawy wcale jakoś bardzo nie zakazuje wprost, jest o wiele bardziej perfidny.

Link to comment
Kalafior_Grozy
Posted (edited)

Projekt został odrzucony. Niektórzy chcieli go "przetrzymać" aż do stycznia (vide: "miły" pan z PO). Pytanie po co? Chyba po to, żeby mieć pretekst do robienia zadym na ulicach bo się paliwo politycznie wyczerpało. Taka Nowoczesna, wielcy ekonomiści a przelewu prawidłowo nie umieli wykonać.

Zdrowie i życie Kobiet jest sprawą ważną, ale z całym szacunkiem dla Kobiet, są sprawy równie ważne (np. CETA, która nam może rozpieprzyć rolnictwo). A zawartego kompromisu w sprawie aborcji nie trzeba było ruszać. Sami wynajdujemy sobie problemy z którymi potem bohatersko walczymy. Czas z tym skończyć.

Oglądając obrady Sejmu a bardziej ich migawki w serwisach "informacyjnych", przykro się człowiekowi robi że pracując i niszcząc sobie zdrowie dokłada się do diet niektórych p-osłów.

Edited by Kalafior_Grozy
Bo musiałem :) (see edit history)
Link to comment
Posted

 

34 minut temu, Kalafior_Grozy napisał:

Zdrowie i życie Kobiet jest sprawą ważną, ale z całym szacunkiem dla Kobiet, są sprawy równie ważne (np. CETA, która nam może rozpieprzyć rolnictwo).

Myślę, że kobieta w ciąży (a czasem i jej partner) mniej przejmuje się cetą fetą galaretą

35 minut temu, Kalafior_Grozy napisał:

A zawartego kompromisu w sprawie aborcji nie trzeba było ruszać. Sami wynajdujemy sobie problemy z którymi potem bohatersko walczymy. Czas z tym skończyć.

Osły z pisu + kościół + jakieś 'stop aborcji' mogli nie przepychać tych dzikich projektów. Suweren (na który ów osiołki lubią się powoływać) pokazał swoje niezadowolenie i brawo.

40 minut temu, Kalafior_Grozy napisał:

Niektórzy chcieli go "przetrzymać" aż do stycznia (vide: "miły" pan z PO).

Niektórzy chcieli go nawet przyjąć (fajne chłopaki z Pisz (nie żebym tu jakiegoś peło bronił orsomething))

Ten 'kompromis' to absolutne minimum, dziwię się że trzeba komukolwiek to tłumaczyć - ale dziwię się też że można jeść frytki z majonezem więc to ja tam mogę wiedzieć

Link to comment
Kalafior_Grozy
Posted
1 minutę temu, Strangelove napisał:

Myślę, że kobieta w ciąży (a czasem i jej partner) mniej przejmuje się cetą fetą galaretą

Bo mają swoje priorytety (w tym przypadku zdrowie partnerki i ich dziecka). Gdybym miał partnerkę w ciąży też bym się przejmował jej zdrowiem i pilnował jej jak oka w głowie. Te sprawy by skupiały całą moją uwagę - normalna sprawa.

Z drugiej strony rolnik, któremu może paść biznes z powodu umowy CETA będzie miał wyjebane na czarny/czerwony/zielony/niebieski/chujwiejakikolor protest. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

7 minut temu, Strangelove napisał:

Osły z pisu

W Sejmie na palcach można wyliczyć "nie-osłów". Ale niestety większość to faktycznie osły i wszyscy solidarnie zrzucamy się na ich dietki.

3 minuty temu, Strangelove napisał:

mogli nie przepychać tych dzikich projektów.

Pewnie że mogli nie przepychać. Napisałem, że sami sobie wynajdujemy problemy by później z nimi bohatersko walczyć (m.in. do tego się te słowa odnosiły).

11 minut temu, Strangelove napisał:

Ten 'kompromis' to absolutne minimum

Zostawię to osobom, które mają więcej do powiedzenia w tym temacie niż ja.

Link to comment
Księżycowa
Posted

Też słyszałam opinie, że to było zagrane działanie partii, żeby zrobić dym i przepchnąć inne projekty jak właśnie CETA. Ale szczerze? Gdyby ludzie zaczęli protestować przeciwko CETA, to z kolei ta ustawa antyaborcyjna by przeszła. Tu nie było dobrego rozwiązania, tak czy inaczej ktoś by ucierpiał. Co do samego czarnego protestu, to uczestniczyłam w nim w Poznaniu. Było naprawdę dużo ludzi i wszyscy się zgrali, każdy dał coś od siebie. Ja ogólnie nie jestem za aborcję na zawołanie, bo jak ktoś zapomniał o zabezpieczeniu i wpadł, no to wydaje mi się, że trzeba ponieść konsekwencje. Jednak są inne przypadki, jak właśnie ciąża z gwałtu, poważne choroby genetyczne i inne trudne kwestie, o których powinniśmy pamiętać. Bo może niejedna z was jest gotowa urodzić dziecko, które będzie do końca życia skazane na życie jako roślina, ale nie każdy jest na tyle silny psychicznie, żeby podjąć się tego, nie każda kobieta jest też w stanie wychowywać dziecko gwałciciela i nie każda jest gotowa umrzeć za dziecko. Dlatego uważam, że każdy powinien mieć swój wybór, bo ponoć żyjemy w wolnym kraju, dlatego cieszy mnie, że choć cała ta sprawa to jeden wielki cyrk, to ostatecznie ten projekt nie przeszedł.

A tak swoją drogą PiS sobie zapewnił upadek na dno. W ciągu dwóch tygodni zrobić sobie wrogów po stronie przeciwników tego projektu, jak i zwolenników, to jest nie lada wyczyn. PiS idzie tam gdzie chorągiewka powieje i to ich również tym razem zgubiło. Wstyd.

Link to comment
Posted
O 6.10.2016 at 20:55, Kalafior_Grozy napisał:

Projekt został odrzucony. Niektórzy chcieli go "przetrzymać" aż do stycznia (vide: "miły" pan z PO). Pytanie po co? Chyba po to, żeby mieć pretekst do robienia zadym na ulicach bo się paliwo politycznie wyczerpało.

Inna sprawa, że to co zrobił PiS w komisji to piękny strzał w ryj ruchów antichoice, ale w sumie też regułom parlamentaryzmu. Wniosek o odrzucenie przed jakąkolwiek dyskusją? Niezbyt ładnie. Przebieg głosowania? Istna komedia pt. "nieważne jak głosują, grunt że ja liczę".
PiS popełnił dość poważny błąd, nic więc dziwnego, że opozycja chciała zgrillować. ;]

Co do CETY, to mniej się obawiam o rolnictwo, a bardziej o kwestię autonomii w stanowieniu prawa, czyli te nieszczęsne korporacyjne trybunały. Kanada ma zasady dotyczące żywności i jej kontroli znacznie bliższe tym europejskim.
Najbardziej rzecz jasna denerwuje mnie sposób wprowadzania, czyli jak najciszej bez dyskusji żadnej, i w sumie bez ratyfikacji, niby tymczasowo. W sumie jest tu nawet pewne podobieństwo z kwestiami dot. czarnego protestu. Że w sumie władza wie lepiej i sama zadecyduje, bo z ciemnym ludem nie ma o czym rozmawiać.

Link to comment
Kalafior_Grozy
Posted
13 godzin temu, Wulf napisał:

PiS popełnił dość poważny błąd

Gdybym był wyborcą PiS'u pewnie bym polemizował i bronił ale wyborcą PiS'u nie jestem i raczej nim nie zostanę. Dla mnie błędem było to, że ten projekt trafił na komisję. Ale z drugiej strony chęć ciągnięcia tego do stycznia? Krzycz że projekt zły i miej pretensje, że przepadł - niezły mindfuck, przynajmniej dla mnie.

13 godzin temu, Wulf napisał:

władza wie lepiej i sama zadecyduje, bo z ciemnym ludem nie ma o czym rozmawiać.

Podobnie było jak wprowadzano EURO. Tylko w dwóch krajach przeprowadzono referendum - w Belgii i Holandii i w obu krajach powiedzieli "vaffanculo piccolo cazzo, nie chcemy EURO" a Matka Demokracji, Ostoja Sprawiedliwości Unia Euro-pejs-ka i tak je w tych krajach wprowadziła :)

Tyle z mojej strony.

No, teraz można dawać minusy :)

Link to comment
Posted

PiS o tyle popełnił błąd, że powinien był odrzucić oba projekty od razu, ewentualnie oba na komisje, a później wyrzucić. A tak zrobili chyba najgorzej (dla siebie) jak tylko mogli.
Tak szczerze mówiąc to UE jest od dość dawna krytykowana (głównie z lewej strony) właśnie za braki w demokracji.

Link to comment
 • 5 months later...
Posted

A moim zdaniem babom w głowach się poprzewracało lub padły w machinę propagandy. Oczywiście jestem przeciwna zaostrzeniu aborcji. Teraz gdy rząd już parę razy mówił oficjalnie że nie planuja zmian one dalej wychodzą i protestują tylko że teraz chodzi o prawa kobiet a jakich to ja praw nie mam? może jestem jakaś nie doinformowana. Mieszkam w Polsce jestem Polką i nie czuję aby moje prawa były ograniczone. Wśród tych krzyków słychać chcemy aborcji więc nie jest już to walka o nie zaostrzanie prawa lecz o legalny dostęp do aborcji. Tak jestem przeciwna aborcji na życzenie. Owszem należy się zająć płacą w której kobiety są nieraz poszkodowane a wykonują tą samą pracę. A tak na marginesie równouprawnienie kończy się gdy trzeba wnieść np. łóżko na 4 piętro.

Link to comment
Posted
O 30.03.2017 at 11:10, babsi napisał:

A tak na marginesie równouprawnienie kończy się gdy trzeba wnieść np. łóżko na 4 piętro.

Ta kwestia noszenia/kopalni/innych podobnych nie ma nic do równouprawnienia.

Tak szczerze to też sam nie dam rady. ;<

Link to comment
Posted

Zasłona dymna, jak głosi wielu, dla przykrycia poważniejszych kwestii czy realne zagrożenie?

Tak, jak najbardziej jest to zasłona dymna i prędzej czy później wszyscy się zdziwimy i obudzimy z ręką w nocniku. 

 Kobiety, protestujecie, ubieracie się w czarne łaszki i wychodzicie na rynek lub robicie sobie selfi w golfie czy macie to w nosie?

Nie mam tego w nosie, nie rozumiem dlaczego nasi kochani politycy tak bardzo chcą mieć wpływ na moje życie. Mianowicie jest to idiotyczne. Zakazują aborcji, aborcji która ratuje z opresji nas kobiety. Gwałt, chory płód, zagrożenie życia. Narażają mnie na wiele nieprzyjemnych wydarzeń, na których nie będę miała wpływu. Dadzą mi cudowne 4 tyś na chore dziecko? Świetnie! A jak mają zamiar pomóc temu dziecku dalej? wszystko kosztuje ogromne pieniądze, dziecko cierpi, nie można mu ostatecznie pomóc, spędza całe swoje życie w szpitalach, rodzice tego dziecka również. Nie wyobrażam sobie abym z własnej woli zgodziła się na takie męki dla mojego dziecka, z jakiej racji? Jestem tym niesamowicie wzburzona i gdy obserwuje co się aktualnie dzieje w naszym kraju dostaje gęsiej skórki.

 

Dodatkowo jeśli dojdzie do rozłamu i aktualna partia zrezygnuje z Polski w Unii Europejskiej, a takie niuanse aktualnie się dzieją, bardzo mocno zastanowię się nad dalszym życiem w tym kraju, jeśli ludzie nie otworzą oczu nigdy nie będzie dobrze. A wtedy życie w ciemnogrodzie, gdzie nie będę miała żadnych praw nie będzie na żadnym poziomie...

 

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • Kerosine
 • Najnowsze posty

  • Celt
   Jak dla mnie, najbardziej wkurzające cechy kobiet to: nieszczerość, brak empatii, obrażanie się o byle co i milczenie lub owijanie w bawełnę zamiast mówienia wprost o co chodzi - połączone ze skazywaniem drugiej osoby na domysły, co owa druga osoba zrobiła źle (według kobiety). Wkurzających cech ludzi ogólnie jest znacznie więcej. Jednak brak empatii razi, przynajmniej mnie, szczególnie u kobiet, zaś obrażanie się o byle co i silna niechęć do mówienia wprost, o co chodzi, to rzeczy, które spotykam wyłącznie u kobiet - i doprowadzają mnie wtedy do szewskiej pasji. To szczególny rodzaj nieszczerości, wyjątkowo rażący.
  • Celt
   Zależy, co właściwie ma oznaczać zwrot "wspólna depilacja". Depilacja których części ciała (nóg, pach, miejsc intymnych), i czy chodzi o wspólne pójście do kosmetyczki z zamiarem wspólnego wydepilowania się przez Was, czy o wzajemną depilację Ciebie i dziewczyny. I czy mowa o depilacji sensu stricto, czyli woskowaniu lub podobnym zabiegu, czy o usuwaniu owłosienia w inny sposób, np. poprzez golenie. Ogólnie to IMHO lepiej zostawić depilację kosmetyczce, chyba że samemu/samą ma się kompetencje w tej kwestii. A jeśli chodzi o wzajemne golenie miejsc intymnych, to na pewno zależy od wprawy obojga - choć w sumie, nie miałbym nic przeciwko temu. Jednak sam raczej bym tego nie zasugerował - po prostu, byłbym otwarty na taką propozycję, gdyby wyszła od drugiej strony.
  • Celt
   Elektryczną maszynką. Choć ogólnie, nie lubię się golić.
  • Doradca
   Chciałem się tylko przywitać, cześć wszystkim!  
  • Tatiana876
   Osobiście chciałabym zostać skremowana tradycyjny pogrzeb to relikt przeszłości
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   2
  2. 2
   Gloria
   Gloria
   2
  3. 3
   xxxhunnybunnyxxx
   xxxhunnybunnyxxx
   1
  4. 4
   CoolKiidOfDeath
   CoolKiidOfDeath
   1
  5. 5
   Kalafior_Grozy
   Kalafior_Grozy
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Celt
  Celt
  10 posts
  yiliyane
  yiliyane
  9 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  8 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  Gloria
  Gloria
  3 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  2 posts
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
  GabrielkaNoska
  GabrielkaNoska
  1 post
  Kalafior_Grozy
  Kalafior_Grozy
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Celt
  Celt
  27 posts
  Kerosine
  Kerosine
  18 posts
  yiliyane
  yiliyane
  17 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  479 posts
  yiliyane
  yiliyane
  445 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up