• Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

Lamia

Czarny protest. Ustawa antyaborcyjna?

Recommended Posts

Naprawdę nie ma tego tematu?

Czarny protest przeciwko zaostrzaniu przepisów aborcyjnych, zmiany w ustawie, dużo dymu, dużo absurdu. Co o tym myślicie? Zasłona dymna, jak głosi wielu, dla przykrycia poważniejszych kwestii czy realne zagrożenie? A może niezrozumienie ustawy? Kobiety, protestujecie, ubieracie się w czarne łaszki i wychodzicie na rynek lub robicie sobie selfi w golfie czy macie to w nosie?

Panowie, wiecie o co chodzi, czy trzeba Wam wyjaśniać? Wielu mężczyzn, z którymi rozmawiałam (o ile w ogóle wiedzieli o co chodzi), nie podzielało oburzenia kobiet, ale raczej nie z powodu absurdalnych zmian i ich interpretacji, ale dlatego, że nie wierzą w realność zagrożenia. Kwestia inteligencji, lepszej orientacji w polityce czy dystansu. Ktoś coś?  

Share this post


Link to post

ZAsłona dymna? Nie sądzę, ten temat zwykle prawicy nie jest na rękę, i choć pewnie byli nieco zaskoczeni skalą protestu to pewnie nie nim samym.
To, że CETA idzie jednocześnie to mniej lub bardziej fortunny (w zależności od tego kogo z rządu zapytać) zbieg okoliczności.
Myślę, że się orientuję (^.^) Choć wydaje mi się, że wielu sądzi że taki projekt nie przejdzie, bo nie przechodziły takie w latach ubiegłych. Tylko pewnie zapominają jak bardzo zmieniła się arytmetyka sejmowa.
Inna sprawa, że projekt ustawy wcale jakoś bardzo nie zakazuje wprost, jest o wiele bardziej perfidny.

Share this post


Link to post

Projekt został odrzucony. Niektórzy chcieli go "przetrzymać" aż do stycznia (vide: "miły" pan z PO). Pytanie po co? Chyba po to, żeby mieć pretekst do robienia zadym na ulicach bo się paliwo politycznie wyczerpało. Taka Nowoczesna, wielcy ekonomiści a przelewu prawidłowo nie umieli wykonać.

Zdrowie i życie Kobiet jest sprawą ważną, ale z całym szacunkiem dla Kobiet, są sprawy równie ważne (np. CETA, która nam może rozpieprzyć rolnictwo). A zawartego kompromisu w sprawie aborcji nie trzeba było ruszać. Sami wynajdujemy sobie problemy z którymi potem bohatersko walczymy. Czas z tym skończyć.

Oglądając obrady Sejmu a bardziej ich migawki w serwisach "informacyjnych", przykro się człowiekowi robi że pracując i niszcząc sobie zdrowie dokłada się do diet niektórych p-osłów.

Edited by Kalafior_Grozy
Bo musiałem :)
 • - 1

Share this post


Link to post

 

34 minut temu, Kalafior_Grozy napisał:

Zdrowie i życie Kobiet jest sprawą ważną, ale z całym szacunkiem dla Kobiet, są sprawy równie ważne (np. CETA, która nam może rozpieprzyć rolnictwo).

Myślę, że kobieta w ciąży (a czasem i jej partner) mniej przejmuje się cetą fetą galaretą

35 minut temu, Kalafior_Grozy napisał:

A zawartego kompromisu w sprawie aborcji nie trzeba było ruszać. Sami wynajdujemy sobie problemy z którymi potem bohatersko walczymy. Czas z tym skończyć.

Osły z pisu + kościół + jakieś 'stop aborcji' mogli nie przepychać tych dzikich projektów. Suweren (na który ów osiołki lubią się powoływać) pokazał swoje niezadowolenie i brawo.

40 minut temu, Kalafior_Grozy napisał:

Niektórzy chcieli go "przetrzymać" aż do stycznia (vide: "miły" pan z PO).

Niektórzy chcieli go nawet przyjąć (fajne chłopaki z Pisz (nie żebym tu jakiegoś peło bronił orsomething))

Ten 'kompromis' to absolutne minimum, dziwię się że trzeba komukolwiek to tłumaczyć - ale dziwię się też że można jeść frytki z majonezem więc to ja tam mogę wiedzieć

 • - 1

Share this post


Link to post
1 minutę temu, Strangelove napisał:

Myślę, że kobieta w ciąży (a czasem i jej partner) mniej przejmuje się cetą fetą galaretą

Bo mają swoje priorytety (w tym przypadku zdrowie partnerki i ich dziecka). Gdybym miał partnerkę w ciąży też bym się przejmował jej zdrowiem i pilnował jej jak oka w głowie. Te sprawy by skupiały całą moją uwagę - normalna sprawa.

Z drugiej strony rolnik, któremu może paść biznes z powodu umowy CETA będzie miał wyjebane na czarny/czerwony/zielony/niebieski/chujwiejakikolor protest. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

7 minut temu, Strangelove napisał:

Osły z pisu

W Sejmie na palcach można wyliczyć "nie-osłów". Ale niestety większość to faktycznie osły i wszyscy solidarnie zrzucamy się na ich dietki.

3 minuty temu, Strangelove napisał:

mogli nie przepychać tych dzikich projektów.

Pewnie że mogli nie przepychać. Napisałem, że sami sobie wynajdujemy problemy by później z nimi bohatersko walczyć (m.in. do tego się te słowa odnosiły).

11 minut temu, Strangelove napisał:

Ten 'kompromis' to absolutne minimum

Zostawię to osobom, które mają więcej do powiedzenia w tym temacie niż ja.

 • - 1

Share this post


Link to post

Też słyszałam opinie, że to było zagrane działanie partii, żeby zrobić dym i przepchnąć inne projekty jak właśnie CETA. Ale szczerze? Gdyby ludzie zaczęli protestować przeciwko CETA, to z kolei ta ustawa antyaborcyjna by przeszła. Tu nie było dobrego rozwiązania, tak czy inaczej ktoś by ucierpiał. Co do samego czarnego protestu, to uczestniczyłam w nim w Poznaniu. Było naprawdę dużo ludzi i wszyscy się zgrali, każdy dał coś od siebie. Ja ogólnie nie jestem za aborcję na zawołanie, bo jak ktoś zapomniał o zabezpieczeniu i wpadł, no to wydaje mi się, że trzeba ponieść konsekwencje. Jednak są inne przypadki, jak właśnie ciąża z gwałtu, poważne choroby genetyczne i inne trudne kwestie, o których powinniśmy pamiętać. Bo może niejedna z was jest gotowa urodzić dziecko, które będzie do końca życia skazane na życie jako roślina, ale nie każdy jest na tyle silny psychicznie, żeby podjąć się tego, nie każda kobieta jest też w stanie wychowywać dziecko gwałciciela i nie każda jest gotowa umrzeć za dziecko. Dlatego uważam, że każdy powinien mieć swój wybór, bo ponoć żyjemy w wolnym kraju, dlatego cieszy mnie, że choć cała ta sprawa to jeden wielki cyrk, to ostatecznie ten projekt nie przeszedł.

A tak swoją drogą PiS sobie zapewnił upadek na dno. W ciągu dwóch tygodni zrobić sobie wrogów po stronie przeciwników tego projektu, jak i zwolenników, to jest nie lada wyczyn. PiS idzie tam gdzie chorągiewka powieje i to ich również tym razem zgubiło. Wstyd.

Share this post


Link to post
O 6.10.2016 at 20:55, Kalafior_Grozy napisał:

Projekt został odrzucony. Niektórzy chcieli go "przetrzymać" aż do stycznia (vide: "miły" pan z PO). Pytanie po co? Chyba po to, żeby mieć pretekst do robienia zadym na ulicach bo się paliwo politycznie wyczerpało.

Inna sprawa, że to co zrobił PiS w komisji to piękny strzał w ryj ruchów antichoice, ale w sumie też regułom parlamentaryzmu. Wniosek o odrzucenie przed jakąkolwiek dyskusją? Niezbyt ładnie. Przebieg głosowania? Istna komedia pt. "nieważne jak głosują, grunt że ja liczę".
PiS popełnił dość poważny błąd, nic więc dziwnego, że opozycja chciała zgrillować. ;]

Co do CETY, to mniej się obawiam o rolnictwo, a bardziej o kwestię autonomii w stanowieniu prawa, czyli te nieszczęsne korporacyjne trybunały. Kanada ma zasady dotyczące żywności i jej kontroli znacznie bliższe tym europejskim.
Najbardziej rzecz jasna denerwuje mnie sposób wprowadzania, czyli jak najciszej bez dyskusji żadnej, i w sumie bez ratyfikacji, niby tymczasowo. W sumie jest tu nawet pewne podobieństwo z kwestiami dot. czarnego protestu. Że w sumie władza wie lepiej i sama zadecyduje, bo z ciemnym ludem nie ma o czym rozmawiać.

Share this post


Link to post
13 godzin temu, Wulf napisał:

PiS popełnił dość poważny błąd

Gdybym był wyborcą PiS'u pewnie bym polemizował i bronił ale wyborcą PiS'u nie jestem i raczej nim nie zostanę. Dla mnie błędem było to, że ten projekt trafił na komisję. Ale z drugiej strony chęć ciągnięcia tego do stycznia? Krzycz że projekt zły i miej pretensje, że przepadł - niezły mindfuck, przynajmniej dla mnie.

13 godzin temu, Wulf napisał:

władza wie lepiej i sama zadecyduje, bo z ciemnym ludem nie ma o czym rozmawiać.

Podobnie było jak wprowadzano EURO. Tylko w dwóch krajach przeprowadzono referendum - w Belgii i Holandii i w obu krajach powiedzieli "vaffanculo piccolo cazzo, nie chcemy EURO" a Matka Demokracji, Ostoja Sprawiedliwości Unia Euro-pejs-ka i tak je w tych krajach wprowadziła :)

Tyle z mojej strony.

No, teraz można dawać minusy :)

Share this post


Link to post

PiS o tyle popełnił błąd, że powinien był odrzucić oba projekty od razu, ewentualnie oba na komisje, a później wyrzucić. A tak zrobili chyba najgorzej (dla siebie) jak tylko mogli.
Tak szczerze mówiąc to UE jest od dość dawna krytykowana (głównie z lewej strony) właśnie za braki w demokracji.

Share this post


Link to post

A moim zdaniem babom w głowach się poprzewracało lub padły w machinę propagandy. Oczywiście jestem przeciwna zaostrzeniu aborcji. Teraz gdy rząd już parę razy mówił oficjalnie że nie planuja zmian one dalej wychodzą i protestują tylko że teraz chodzi o prawa kobiet a jakich to ja praw nie mam? może jestem jakaś nie doinformowana. Mieszkam w Polsce jestem Polką i nie czuję aby moje prawa były ograniczone. Wśród tych krzyków słychać chcemy aborcji więc nie jest już to walka o nie zaostrzanie prawa lecz o legalny dostęp do aborcji. Tak jestem przeciwna aborcji na życzenie. Owszem należy się zająć płacą w której kobiety są nieraz poszkodowane a wykonują tą samą pracę. A tak na marginesie równouprawnienie kończy się gdy trzeba wnieść np. łóżko na 4 piętro.

Share this post


Link to post
O 30.03.2017 at 11:10, babsi napisał:

A tak na marginesie równouprawnienie kończy się gdy trzeba wnieść np. łóżko na 4 piętro.

Ta kwestia noszenia/kopalni/innych podobnych nie ma nic do równouprawnienia.

Tak szczerze to też sam nie dam rady. ;<

Share this post


Link to post

Zasłona dymna, jak głosi wielu, dla przykrycia poważniejszych kwestii czy realne zagrożenie?

Tak, jak najbardziej jest to zasłona dymna i prędzej czy później wszyscy się zdziwimy i obudzimy z ręką w nocniku. 

 Kobiety, protestujecie, ubieracie się w czarne łaszki i wychodzicie na rynek lub robicie sobie selfi w golfie czy macie to w nosie?

Nie mam tego w nosie, nie rozumiem dlaczego nasi kochani politycy tak bardzo chcą mieć wpływ na moje życie. Mianowicie jest to idiotyczne. Zakazują aborcji, aborcji która ratuje z opresji nas kobiety. Gwałt, chory płód, zagrożenie życia. Narażają mnie na wiele nieprzyjemnych wydarzeń, na których nie będę miała wpływu. Dadzą mi cudowne 4 tyś na chore dziecko? Świetnie! A jak mają zamiar pomóc temu dziecku dalej? wszystko kosztuje ogromne pieniądze, dziecko cierpi, nie można mu ostatecznie pomóc, spędza całe swoje życie w szpitalach, rodzice tego dziecka również. Nie wyobrażam sobie abym z własnej woli zgodziła się na takie męki dla mojego dziecka, z jakiej racji? Jestem tym niesamowicie wzburzona i gdy obserwuje co się aktualnie dzieje w naszym kraju dostaje gęsiej skórki.

 

Dodatkowo jeśli dojdzie do rozłamu i aktualna partia zrezygnuje z Polski w Unii Europejskiej, a takie niuanse aktualnie się dzieją, bardzo mocno zastanowię się nad dalszym życiem w tym kraju, jeśli ludzie nie otworzą oczu nigdy nie będzie dobrze. A wtedy życie w ciemnogrodzie, gdzie nie będę miała żadnych praw nie będzie na żadnym poziomie...

 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  • mw2
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Filip

   Filip

   Słoneczny Filip niczym Słoneczny Patrol 8-) 
   · 4 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Rzadko o coś proszę.
   Ale dzisiaj - proszę Was o pomoc.
   https://zrzutka.pl/bf8wmk
   · 0 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Fifi! Do lekcji! ;D 
   · 3 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92

   Po zamachu na London Bridge media i politycy mówią dobrze o tutejszych Polakach jak nigdy Co ciekawe, głównie lewicowi politycy i media, by pokazać, że imigranci z UE nie są tacy źli jak ich zwolennicy brexitu przedstawiają. Zwłaszcza, że drugi z bohaterów, rodowity Brytyjczyk, okazał się nie być bez skazy: jest mordercą niepełnosprawnej dziewczyny, który dopiero co wyszedł przedterminowo z więzienia.
   · 3 replies
  • Filip

   Filip

   Herbaty dawno nie piłem, tym bardziej na czas, ale podoba mi się kreatywność tych tytułów, z niecierpliwością czekam na następne.  
   · 16 replies
 • Posts

  • Slipknot87
   Jak zrozumieć zachowanie dziewczyny
   Do niej i tak pisac nie ma sensu dlatego juz zaprzestalem ponownie (wiem to stad ze kiedy mi odpisala zapytalem co slychac i nic juz nie odpisala) chociaz nie jestem typem czlowieka ktory nie zlozy zyczen urodzinowych a ona jak nie chce to odczytywac nie musi albo moze odczytac i to zlac. Nie odzywalem sie tyle czasu bo musialem sobie samemu dac czas na ogarniecie sie wiec musialem przestac sie odzywac i ograniczyc Internet. A do tego ludzie na forach troche mi pomogli. Ona sie nie odezwie bo du
  • Gloria
   Jak zrozumieć zachowanie dziewczyny
   @Shady-Lane90 Pozwól, że jeszcze pociągniemy temat...  @Slipknot87 Może poczytaj o zasadzie zero kontaktu (no contact rule)?  Fajnie, że wytrzymałeś ponad miesiąc. Dlaczego nie pociągniesz tego jeszcze dłużej? Bo chyba już zrozumiałeś, że nie możesz wpłynąć na jej zachowanie? Jeżeli będzie chciała się skontaktować, to sama zainicjuje rozmowę. Co do bycia dobrym... bądź przede wszystkim dobry dla siebie.  Są różni ludzi. Niektórzy wolą po prostu zamknąć temat. Te dw
  • Kerosine
   Co Ci sprawiło dzisiaj radość?
   Poprawa stanu zdrowia mojego dziadka ♥
  • Kerosine
   Zlepek słów w jednym.
   Coś, co według niejednej osoby zapewne mi grozi w bliższej lub dalszej przyszłości, czyli wątroby marskość = Mars + kość   Pierścień = pierś + cień
  • Shady-Lane90
   Zlepek słów w jednym.
   Moi mili. Zapraszam do zabawy. Piszcie jakie znacie słowa, które składają się z 2 innych słów. Przykładowo: Rajstopy - Raj-Stopy Poduszka - Pod-Uszka Jeleń - Je-Leń  Czekam na Waszą inwencję twórczą! ;D