Jump to content

¡hola!

Okapi2016

Recommended Posts

Posted

Hej wszystkim :) 

Dzisiaj zarejestrowałam się na forum, ale przez około tydzień przeglądałam je jako anonimowy user, także zaznajomiłam się z niektórymi wątkami.

W pigułce o sobie: 

• uwielbiam czytać książki (aktualnie czytam jedną z trzech książek Johna C. Parkin, które posiadam, o dosyć kontrowersyjnym tytule - ,,Filozofia F**k it, czyli jak osiągnąć spokój ducha''.)
  • najlepszym sposobem na zrelaksowanie się, kiedy jestem w domu, jest kolorowanie kolorowanek dla dorosłych (używam teraz ,,Dzika Sawanna'' Millie Marotta). Może jest tu ktoś kto też koloruje? Fajnie byłoby powymieniać się pomysłami :)
  • innym sposobem na osiągnięcie relaksu, poza domem, jest dla mnie siłownia oraz joga
  • lubię grać w kalambury na kurniku i quizowanie (polska aplikacja z quizami na telefon)
  • prowadzę bloga
  • uczę się angielskiego (poziom zaawansowany) i hiszpańskiego (poziom podstawowy)
  • kocham zwierzęta. Chciałabym odwiedzić zoo we wszystkich zakątkach świata. Na razie nie mam za bardzo się czym chwalić, bo byłam tylko w zoo w Barcelonie, Londynie, Wrocławiu i Opolu. Do tej pory ubolewam nad tym w jakich warunkach trzymają pingwiny w londyńskim zoo :(
  • moim ulubionym zwierzątkiem domowym jest świnka morska (posiadam dwie), a z tych bardziej dzikich to okapi i kapibara
  • lubię porządek
  • uwielbiam akcesoria biurowe typu zeszyty, tablice korkowe, zakreślacze, karteczki samoprzylepne itd.
  • jak mam trochę wolnego czasu, a nie mam na nic za bardzo weny to lubię pograć sobie na konsoli - albo Wii U, albo PS4

Trochę długie mi to 'w pigułce' wyszło :D Dołączyłam do Was z dwóch względów - chciałabym poznać fajnych ludzi i poczytać co macie ciekawego do powiedzenia :)

Posted
3 minuty temu, Okapi2016 napisał:

uwielbiam akcesoria biurowe typu zeszyty, tablice korkowe, zakreślacze, karteczki samoprzylepne itd.

Powiem, że zaintrygowało mnie to. :D

Witaj. ;)

Posted
Godzinę temu, Okapi2016 napisał:

najlepszym sposobem na zrelaksowanie się, kiedy jestem w domu, jest kolorowanie kolorowanek dla dorosłych

Witam w klubie maniaków kolorowania :D 

Godzinę temu, Okapi2016 napisał:

uwielbiam akcesoria biurowe typu zeszyty, tablice korkowe, zakreślacze, karteczki samoprzylepne itd.

Hm... Chyba też mam na tym punkcie bzika, bo ciągle dokupuję na zapas nowe rzeczy, bo "a może się przyda". To nic, że w domu wypełnione 3 szuflady. 

Witam Cię serdecznie i mam nadzieję, że będziesz tu częstym gościem! 

Posted

cześć :)

ile masz lat jeśli można wiedzieć? :P

Posted
17 godzin temu, Borowy napisał:

Powiem, że zaintrygowało mnie to. :D

Witaj. ;)

Hej Borowy! :) A cóż takiego intrygującego jest w materiałach biurowych? :D Moim zdaniem wszystkie te pierdółki bardzo użyteczne przy codziennym planowaniu, żeby wszystko miało ręce i nogi.

16 godzin temu, Shady-Lane90 napisał:

Witam w klubie maniaków kolorowania :D 

Witaj Shady-Lane90! Co lubisz kolorować? I jakimi metodami? Miło widzieć, że też jest tu jakiś maniak :D

15 godzin temu, karr napisał:

I tak mają lepiej niż kury na fermach drobiu (no, ale kto będzie płacić za możliwość oglądania jakichś tam kur?).

Cześć karr! No oczywiście, że mają lepiej. Jak to mówią, czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Gdybym miała iść do fabryki, gdzie jest ubój kurczaków to bym tam pewnie pawia puściła, kolokwialnie mówiąc.

14 godzin temu, Kerosine napisał:

¡hola!

I jak wrażenia? Też miałam okazję się z nią zapoznać, choć z racji miejsca, w jakim się to odbyło [hipermarket] i nader ograniczonego czasu bardziej chyba pasuje określenie "pobieżnie przejrzeć" :D 

Co sądzisz o ich cyfrowych wersjach? Ja również lubię bawić się w kolorowanie, choć używam wyłącznie zainstalowanych na tablecie aplikacji.

Tak jeszcze dopytam, kolorując stawiasz przede wszystkim na rozrywkę i spontan czy podchodzisz do sprawy nieco bardziej ambitnie i próbujesz tworzyć małe arcydzieła, jakie często można spotkać w stosownych grupach na fejsie?

A myślałam, że jestem jedyna ze swoją obsesją :D Z tym że ja dopisałabym jeszcze do listy wszelkiego rodzaju pisadełka - żelo/cienkopisy, pióra kulkowe i zwykłe, flamastry itp.

Baw się dobrze na forum!

Hej Kerosine! Co do książki to się na razie jeszcze wstrzymam z opinią, bo za mało stron przeczytałam, żeby ją wystawiać. Kolorowania w wersji cyfrowej próbowałam, ale zdecydowanie mnie nie pociąga, może po prostu dlatego, że nie pałam miłością do technologii i jak coś mogę robić na papierze (jak np. czytanie książki, uczenie się) to robię to na papierze :) Nie mogę nazwać mojego malowania spontanicznego. Czasami czaję się kilka dni z tym, żeby zacząć kolorowanie, bo muszę mieć już wstępny projekt w głowie, żeby się za nie zabrać. Zdecydowanie nie mam daru artystycznego, ale zawsze staram się wszystko robić najładniej jak potrafię. Teraz właśnie jestem na rysunku, który robię już od 6 godzin, a może z 1/3 jego jest zrobiona :D Pisaki różnego rodzaju też lubię, bo i przydają się do kolorowania tych wszystkich cudownych stron ;)

14 godzin temu, Algo napisał:

cześć :)

ile masz lat jeśli można wiedzieć? :P

Hejo Algo! Jasne, 21 mam (a opisie swojego powitania pewnie brzmię jakbym miała z 13 :P )

W ogóle to dziękuję za to, że tyle osób mnie powitało. Bardzo mi miło!

Posted
13 minut temu, Kerosine napisał:

Po prostu wydajesz się być z jednej strony niezwykle sympatyczną, a z drugiej oryginalną i interesującą osóbką, that's all :D Zdradzisz nam jeszcze, jakiej tematyce poświęcony jest Twój blog?

Aj przestań, bo się zarumienię :D Miło słyszeć takie słowa. Czy jestem oryginalna to nie wiem, ale na pewno zawsze jestem sobą, czy to się komuś podoba czy nie ;) Blog jest głównie o motywacji i ćwiczeniach ściśle związanych z siłownią, ale też piszę o swoich codziennych sprawach od czasu do czasu. 

Kalafior_Grozy
Posted

Dołączam się do powitań :) Baw się dobrze i zaglądaj czasem na czat :)

Posted
2 godziny temu, Okapi2016 napisał:

Witaj Shady-Lane90! Co lubisz kolorować? I jakimi metodami? Miło widzieć, że też jest tu jakiś maniak :D

Początkowo były to kolorowanki Johanny Basford, ale przerzuciłam się na Crazy Drawings i muszę przyznać, że znacznie bardziej przypadły mi do gustu :D 

Metody kolorowania? Stemplowanie pisakami, oczywiście kredki Mondeluz i czasem zdarzają się także cienkopisy! A Ty co i czym kolorujesz? 

Posted
2 godziny temu, Kalafior_Grozy napisał:

Dołączam się do powitań :) Baw się dobrze i zaglądaj czasem na czat :)

Ok, będę zaglądała :) Dzięki za powitanie : )

23 minut temu, Shady-Lane90 napisał:

Początkowo były to kolorowanki Johanny Basford, ale przerzuciłam się na Crazy Drawings i muszę przyznać, że znacznie bardziej przypadły mi do gustu :D 

Metody kolorowania? Stemplowanie pisakami, oczywiście kredki Mondeluz i czasem zdarzają się także cienkopisy! A Ty co i czym kolorujesz? 

Właśnie zaglądnęłam na Johannę Basford i widzę, że bardzo fajne książki ma :) Crazy Drawings też prześwietne!

Ja malowałam Mandalas cienkopisami cały czas. Teraz robię kredkami WHSmith książkę Wild Savannah. Mam jeszcze książkę Animorphia, ale za nią chcę się zabrać jak zainwestuję w 120 kredek Faber-Castell, które mają taką cenę, że chyba będę musiała zostać żebrakiem przez jakiś czas :D:D:D

Może chciałabyś się pochwalić jakąś swoją pracą? :)

Posted
1 minutę temu, Okapi2016 napisał:

Faber-Castell

O cholera! A ja narzekałam, że moje Mondeluzy kosztowały 100! :D Hah! 

2 minuty temu, Okapi2016 napisał:

Może chciałabyś się pochwalić jakąś swoją pracą? :)

Jak będę w posiadaniu jakichś zdjęć, to na pewno chętnie się z Tobą nimi podzielę :) A może Ty fotografujesz swoje "dzieła"? Chętnie bym zobaczyła! 

Posted

Ooo, uwielbiam kolorować. Zwłaszcza w te leniwe dni, gdy postanawiam, że to będzie jedyna produktywna rzecz, jaką wykonam! :D

Teraz mam The Bicycle Colouring Book Shan Jiang, w której fantastyczne obrazy splatają się z rzeczywistymi, a do tego w każdej kolorowance występuje kot! :D

Posted
5 godzin temu, Shady-Lane90 napisał:

A może Ty fotografujesz swoje "dzieła"? Chętnie bym zobaczyła! 

Szerze mówiąc to mam tylko zdjęcia całkowicie pierwszych prac, które robiłam ;) Nie są jakieś szałowe, ale lubię tą z serduszkami :)

5 godzin temu, annka17 napisał:

Ooo, uwielbiam kolorować. Zwłaszcza w te leniwe dni, gdy postanawiam, że to będzie jedyna produktywna rzecz, jaką wykonam! :D

Teraz mam The Bicycle Colouring Book Shan Jiang, w której fantastyczne obrazy splatają się z rzeczywistymi, a do tego w każdej kolorowance występuje kot! :D

Super, że tyle osób koloruje! Aż się zdziwiłam, naprawdę! :) O tej książce słyszę całkowicie po raz pierwszy, nie widziałam też jej w żadnym sklepie. 

Co myślicie o tym, żeby założyć osobny wątek, gdzie moglibyśmy dodawać swoje prace i wymieniać się pomysłami? :)

mandalas3.jpg

mandalas1.jpg

mandalas2.jpg

Posted

@Okapi2016 bardzo ładne te Twoje prace! Chyba najbardziej podoba mi się numer 3! :)

Posted

@Shady-Lane90 Dziękuję :) Teraz muszę nauczyć się mieszać kolory i cieniować, ale przy 32 kredkach to z tym raczej nie zaszaleję :P

Posted
2 godziny temu, Okapi2016 napisał:

przy 32 kredkach to z tym raczej nie zaszaleję :P

Miałam ten sam problem, dlatego też ostatecznie kupiłam zestaw 72 kredek. Sprawdza się znakomicie, a dodatkowo można uzyskać ładny efekt za pomocą mokrego pędzelka, gdyż moje kredki są akwarelowe :) 

Posted
3 minuty temu, Shady-Lane90 napisał:

Miałam ten sam problem, dlatego też ostatecznie kupiłam zestaw 72 kredek. Sprawdza się znakomicie, a dodatkowo można uzyskać ładny efekt za pomocą mokrego pędzelka, gdyż moje kredki są akwarelowe :) 

Mam nadzieję, że prędzej czy później dodasz jakieś zdjęcie swojego dzieła. Bardzo chciałabym zobaczyć :)

Posted

@Okapi2016 zapewne za jakiś czas podeślę Ci jakieś zdjęcie :) 

Posted

@Shady-Lane90 Super, będę czekała :) A tak w ogóle to często malujesz?

Posted

@Okapi2016 teraz trochę mniej niż kiedyś. Mój szał na punkcie kolorowanek zaczął się rok temu i wtedy właśnie spędzałam prawie każdy wieczór z kredkami w ręku. Aktualnie nie mam tyle czasu co wówczas, no i zdecydowanie bardziej cenię sobie wieczór z dobrą książką. Po kolorowanki zaś sięgam, kiedy chcę się odstresować, co nie zmienia jednak faktu, że nadal bardzo lubię tworzyć swoje małe dzieła :) 

Posted

@Shady-Lane90 Dobrze od czasu do czasu pokolorować i poćwiczyć drugą półkulę mózgową :D Ja chciałabym więcej kolorować, ale czasami trudno znaleźć na to czas (tak wiem, zamiast siedzieć np. na forum mogłabym kolorować, ale kontakt z ludźmi i pisanie też za ważne uważam :) ). Jakie książki lubisz czytać?

Posted

@Okapi2016 książki głównie w tematyce kryminologicznej. Z racji zainteresowań i przyszłego fachu :) 

Posted
Teraz, Shady-Lane90 napisał:

@Okapi2016 książki głównie w tematyce kryminologicznej. Z racji zainteresowań i przyszłego fachu :) 

O, to masz wielkiego plusa u mnie! :D:D:D Ja kiedyś też dużo takowych czytałam. Moi ulubieni pisarze z tej tematyki to Coben i Grisham, ale najlepszą książkę jaką czytałam to ,,Intensywność'' Koontza (jakoś zagrała mi na strunie). I wyobraź sobie że też chciałam iść w ślady kryminologii, w sumie odkąd miałam 14 lat. Dopiero zmieniłam zdanie w tym roku, choć dalej mam w planach pracowanie charytatywne w policji. Jaki ten Twój przyszły fach dokładnie będzie? Trzymam za Ciebie kciuki, bo zawsze będę uważała, że wszystko z kryminologią związane jest jednym z najbardziej ekscytujących jak i niewdzięcznych zawodów na świecie ;)

Posted

Mówisz o kryminałach. Z tej działki także czytam książki, ale znacznie mniej. Kryminologiczne to książki głównie typowo naukowe autorów takich jak choćby B. Hołyst :)

Jeśli chodzi o mnie to skończyłam studia prawnicze w tym roku, a za tydzień zaczynam właśnie Kryminologię! Tak więc spełniam swoje marzenia i dążę do tego, by osiągnąć to, czego chcę w życiu. A Ty czym się zajmujesz? Studiujesz? Pracujesz? 

Posted
31 minut temu, Shady-Lane90 napisał:

Mówisz o kryminałach. Z tej działki także czytam książki, ale znacznie mniej. Kryminologiczne to książki głównie typowo naukowe autorów takich jak choćby B. Hołyst :)

Wybacz, mój błąd :D

31 minut temu, Shady-Lane90 napisał:

Jeśli chodzi o mnie to skończyłam studia prawnicze w tym roku, a za tydzień zaczynam właśnie Kryminologię! Tak więc spełniam swoje marzenia i dążę do tego, by osiągnąć to, czego chcę w życiu.

Uwielbiam ludzi, którzy ekscytują się zdobywaniem nowej wiedzy, a przede wszystkim, którzy podążają za swoimi marzeniami! Trzymam za Ciebie kciuki! A na resztę pytań myślę, że już po chacie odpowiadać nie muszę ;]

Posted
Teraz, Okapi2016 napisał:

Trzymam za Ciebie kciuki!

Bardzo Ci dziękuję! ;)