Jump to content

żałoba vs śpiewanie


matrix18

Recommended Posts

Posted

Jako nastolatek odszedł ode mnie mój dziadek, z tego co pamiętam rodzice mnie wtedy uczyli że w żałobie nie można słuchać muzyki, dla mnie wtedy oznaczało to całkowicie odcięcie od świata którego otacza jakakolwiek melodia nie związana z religią, owszem również mówiła mi mama że jak np.jest sytuacja że jest się w jakimś miejscu gdzie cicho coś gra to nie każemy wyłączać tylko zachowujemy  kulturę  i że w takich tylko przypadkach można jeszcze słuchać muzyki ale żeby się w nią nie wczuwać. Jakiś czas temu zmarła moja babcia, jestem już wiele starszy i nie mieszkam z rodzicami. Na pewno tok myślenia jest inny, lecz widzę również zmiany, nie ma tego przywiązania co dawniej, fakt faktem ze młodsze rodzeństwo ma większą wolę i żałoba nie jest tak ścisła bo normalnie każde dziecko się bawi jak lubi, a opieka musi być więc rodzice chodzą na jakieś imprezy gminne aby brat się mógł rozerwać. Ja odmówiłem sobie koncert mojego idola, pomimo że miałem bilety i już załatwione wolne w pracy. Boli mnie jedna rzecz, od dawna chciałem ładnie śpiewać i wiem że potrzebuje do tego mnóstwo pracy, lecz z związku z tym wszystkim nie wiem czy dać sobie siana i żałować zmarnowanego roku, czy tylko ćwiczyć jakieś drobne rzeczy jak oddychanie i ewentualnie jakieś tonacje. Czy coś śpiewać jakieś piosenki żałobne, ale nie chce aby były związane z religią. Czy coś słuchać, czy może kupić np. gitarę i nucić tylko melodię? Proszę o rady bo nie wiem co robić ;(

Poprawiłam ortografię. Popracuj trochę nad poprawną pisownią./NYC

Link to comment
Posted

Nie popadajmy w paranoję. To, że ktoś śpiewa czy słucha muzyki, to nie znak, że nie przeżywa śmierci bliskiej mu osoby. Pamiętaj - żałobę przeżywa się w sercu, w swojej duszy, a nie na pokaz ludziom. 

Link to comment
Posted
O 22.09.2016 at 17:48, karr napisał:

To okres, który powinieneś przeżyć w sposób, który odpowiada twoim potrzebom, a nie temu, co narzucają ci inni. 

Wiesz, moim zdaniem również powinno się szanować zdanie innych. Co do twojej odpowiedzi to właśnie moje potrzeby są aby to zmienić, odłożyć to co miłe na póżniej, chciałbym ćwiczyć ale w sposób który będzie przypominał mi również ważną osobę. Nie znam takich piosenek, może ktoś słucha jakiś wolnych oraz smutnych piosenek związane ż życiem? Z  śmiercią bliskiej osoby?

Link to comment
Posted
2 godziny temu, matrix18 napisał:

Wiesz, moim zdaniem również powinno się szanować zdanie innych.

Gorzej, że to zdanie tobie narzucili.

2 godziny temu, matrix18 napisał:

Nie znam takich piosenek, może ktoś słucha jakiś wolnych oraz smutnych piosenek związane ż życiem? Z  śmiercią bliskiej osoby?

Coś mi mówi, że większość piosenek z "emo zespołów" będzie o śmierci kogoś.

 

Link to comment
Posted

Żałoba to twoja indywidualna sprawa i nikt nie ma prawa mówić Ci, jak masz ją przeżywać. Słuchaj, śpiewaj, graj taką muzykę, jaką zechcesz. To, że starasz się żyć normalnie po śmierci bliskiej osoby wcale nie znaczy, że zapomniałeś o tej osobie. Śmierć to nieodłączna część życia, a żałoba to czas na "ogarnięcie" się po stracie. Nie kieruj się tym, co Ci mówią inni, rób swoje. 

A jeśli chcesz utwory o stracie bliskiej osoby to polecam Ci: Pearl Jam "Come back", The band of horses "Funeral", Green day "Wake me up when september ends", Eric Clapton "Tears in Heaven". To nie wszystkie i jeśli potrzebowałbyś więcej, pisz na PW. 

 

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   Witam, to mój pierwszy post. Opiszę po krótce.  Jestem 24-letnim chłopakiem, który nawet... nie trzymał dziewczyny za rękę. Winą tego jest, iż nie widziałem nigdy zainteresowania od kobiet, moje próby kończyły się ghostingiem. Być może z powodu przeciętnej twarzy (odpad genetyczny). Wygrałem tylko w wzroście - 190 cm. Nigdy nie miałem koleżanek bliskich, zawsze trzymałem się facetów. W gimnazjum to nawet żadna nie chciała rozmawiać - otyłość, zaawansowany trądzik. Po tym poszedłem do technikum, gdzie sami faceci. Odciąłem od kobiet. W wieku 22 lat pierwszy raz miałem u prostytutki. Z racji tego, że jeśli do tej pory nie widziałem zainteresowania od nich, to nie zobaczę nigdy, a opcja zapasową po 30 nie zamierzam być. Co do charakteru mojego. Jestem introwertykiem, bardziej stroniący się od bycia w centrum uwagi. Dobieram osoby na znajomych pod względem charakteru. Nie piję, nie palę. Zauważyłem, że taki typ faceta w ogóle nie jest pożądany na partnera. Zanim się rozkręciłem, to każda mnie olała, lub nie była zainteresowana. Przestałem już robić pierwszy krok nawet, obojętność się zrobiła wobec kobiet rówieśniczek. Przyszłość moja wyglądać prawdopodobnie będzie tak: zostanę singlem z dużym przebiegiem na prostytutkach (który by jest duży), albo coś sobie zrobię. Co myślicie?    
  • Kerosine
   ... to, że uczeni [tak, właśnie oni] znajdą kiedyś dowód na istnienie Boga.
  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  479 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up