Sign in to follow this  
Followers0
Emilia072003

Jak w gimnazjum traktują niepełnosprawnych?

Recommended Posts


Jestem niepełnosprawna ruchowo. Choruję na porażenie mózgowe, chodzę tylko o kulach. Bez nich nie potrafię nawet stać, mam bardzo słabą równowagę. Dodatkowo mam wadę wymowy (można mnie jednak bez problemu zrozumieć). W tym roku idę do gimnazjum i nie wiem, jak będę traktowana i czy znajdę kogoś z kim mogłabym się zaprzyjaźnić Ogólnie jestem otwarta na ludzi. Jest to zwykłe gimnazjum, nie integracyjne. W podstawówce nie było tego problemu, bo miałam nauczanie indywidualne i ograniczony kontakt z grupą, czego bardzo mi brakowało. Jednak niedawno mój stan poprawił się na tyle, że razem z rodzicami zdecydowałam, że będę normalnie chodzić do szkoły, żeby mieć kontakt z rówieśnikami.

Share this post


Link to post

Co szkoła, to inni ludzie. Nie wiem, na jaką grupę rówieśników trafisz w szkole, młodzież różnie reaguje na osoby "inne". Jeżeli masz dostęp do listy uczniów, może na portalach społecznościowych sprawdź, z kim będziesz w klasie?

Share this post


Link to post

Nie ma sensu patrzenia kto będzie w przyszłej klasie. Gimnazjum to stan umysłu. To najgorszy okres w życiu młodego człowieka. Zastanów się poważnie czy warto iść i słuchać potem plotek i głupich komentarzy. Warto poszukać znajomych tam gdzie masz pewność, że spotkasz wartościowych ludzi np. wolontariusze, KSM czy coś w tym stylu. 

Share this post


Link to post

Rozumiem Twoje obawy,bo wszyscy wiemy jacy podli  są niektórzy uczniowie,dobrze byłoby gdyby Twoja mama porozmawiała z Twoją przyszłą wychowawczynią i poprosiła ją porozmawianie z resztą Twojej potencjalnej klasy - mam nadzieję, że i bez tego nauczycielka to zrobi, a Ty skoro zdecydowałyście się na normalną szkołę, masz się nie przejmować niczym i zachowywać się w tej szkole w miarę normanie,młodzież jest dokuczliwa,ale nie głupia, odróżnią chorego od zdrowego. Nie martw się na zapas, będzie dobrze. :)

//Nie musisz cytować głównego postu, żebyśmy wiedzieli na co odpowiadasz. ;)

Share this post


Link to post

Spróbuj, młodzież nie jest jednogłośnie taka sama. Życie nie jest usłane różami nawet dla zdrowych osób, lecz w twoim przypadku nikt nie powinien się naśmiewać. Jeśli jednak będą, to zawsze możesz sobie taką szkołę odpuścić.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Trzymam magiczne kciuki! Serduchem jestem z Tobą Fifi! Pamiętaj, że jak coś, to ściągamy odszkodowanie! ;D 
   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   "Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch*ja. Za moją kasę."
   · 4 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Chińska klątwa brzmi: "Obyś żył w ciekawych czasach.".
   I my faktycznie żyjemy w ciekawych czasach.
   · 3 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor...
   · 0 replies
 • Posts

  • daga3ka
   Czego się boisz?
   tak na prawdę sama nie wiem czego się boję. Jeśli człowiek pogodzi się z swoim życiem to niewiele rzeczy jest go w stanie "wystraszyć". No może boję się o własną latorośl. Tak to jest chyba jedyne o co się boję na tą chwilę.
  • daga3ka
   Wasz ostatni zakup.
   no więc właśnie z racji tego, że mam bzika na punkcie handamedów wszelakich kupiłam mega, odjazdowy obraz z diamencików do samodzielnego "montażu"  jest piękny i jaka satysfakcja po wyklejeniu całego
  • daga3ka
   samopoczucie zimą
   Delikatny spadek formy w pochmurne dni, ale mimo wszystko w miarę na jednym pozytywny poziomie. W końcu życie wbrew wszystkiemu jest piękne.
  • daga3ka
   Jak się czujesz?
   rewelacyjnie, bardzo pozytywnie, zresztą jak przez większość czasu. A  poza tym jestem prawie zrelaksowana  oaza spokoju i tego typu historie.
  • daga3ka
   O czym teraz myślisz?
   ile jeszcze pracy przede mną i kiedy ja to zrobię, skoro dzień ma tylko 24 godziny. Ale ja nie dam rady ?? jasne, że dam bo kto jak nie ja. :)