Sign in to follow this  
Followers0
Emilia072003

Jak w gimnazjum traktują niepełnosprawnych?

Recommended Posts


Jestem niepełnosprawna ruchowo. Choruję na porażenie mózgowe, chodzę tylko o kulach. Bez nich nie potrafię nawet stać, mam bardzo słabą równowagę. Dodatkowo mam wadę wymowy (można mnie jednak bez problemu zrozumieć). W tym roku idę do gimnazjum i nie wiem, jak będę traktowana i czy znajdę kogoś z kim mogłabym się zaprzyjaźnić Ogólnie jestem otwarta na ludzi. Jest to zwykłe gimnazjum, nie integracyjne. W podstawówce nie było tego problemu, bo miałam nauczanie indywidualne i ograniczony kontakt z grupą, czego bardzo mi brakowało. Jednak niedawno mój stan poprawił się na tyle, że razem z rodzicami zdecydowałam, że będę normalnie chodzić do szkoły, żeby mieć kontakt z rówieśnikami.

Share this post


Link to post

Co szkoła, to inni ludzie. Nie wiem, na jaką grupę rówieśników trafisz w szkole, młodzież różnie reaguje na osoby "inne". Jeżeli masz dostęp do listy uczniów, może na portalach społecznościowych sprawdź, z kim będziesz w klasie?

Share this post


Link to post

Nie ma sensu patrzenia kto będzie w przyszłej klasie. Gimnazjum to stan umysłu. To najgorszy okres w życiu młodego człowieka. Zastanów się poważnie czy warto iść i słuchać potem plotek i głupich komentarzy. Warto poszukać znajomych tam gdzie masz pewność, że spotkasz wartościowych ludzi np. wolontariusze, KSM czy coś w tym stylu. 

Share this post


Link to post

Rozumiem Twoje obawy,bo wszyscy wiemy jacy podli  są niektórzy uczniowie,dobrze byłoby gdyby Twoja mama porozmawiała z Twoją przyszłą wychowawczynią i poprosiła ją porozmawianie z resztą Twojej potencjalnej klasy - mam nadzieję, że i bez tego nauczycielka to zrobi, a Ty skoro zdecydowałyście się na normalną szkołę, masz się nie przejmować niczym i zachowywać się w tej szkole w miarę normanie,młodzież jest dokuczliwa,ale nie głupia, odróżnią chorego od zdrowego. Nie martw się na zapas, będzie dobrze. :)

//Nie musisz cytować głównego postu, żebyśmy wiedzieli na co odpowiadasz. ;)

Share this post


Link to post

Spróbuj, młodzież nie jest jednogłośnie taka sama. Życie nie jest usłane różami nawet dla zdrowych osób, lecz w twoim przypadku nikt nie powinien się naśmiewać. Jeśli jednak będą, to zawsze możesz sobie taką szkołę odpuścić.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Trzymam magiczne kciuki! Serduchem jestem z Tobą Fifi! Pamiętaj, że jak coś, to ściągamy odszkodowanie! ;D 
   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   "Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch*ja. Za moją kasę."
   · 4 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Chińska klątwa brzmi: "Obyś żył w ciekawych czasach.".
   I my faktycznie żyjemy w ciekawych czasach.
   · 3 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor...
   · 0 replies
 • Posts

  • Kerosine
   "Kultura" kierowców
   Korzystam z dróg przede wszystkim jako pieszy [oraz pasażer komunikacji miejskiej], zatem poniższa - równie krótka, co wysoce subiektywna - lista najbardziej irytujących mnie zachowań i zjawisk na nich spotykanych stworzona została właśnie z takiej perspektywy: Wszechobecny pośpiech - wielu kierowców, przepuszczając pieszego na przejściu, sprawia wrażenie, że gdyby tylko mogli przejechaliby mu po stopach [nie zatrzymują swojego pojazdu, jedynie zwalniają prędkość, a sam pieszy zmuszony j
  • Kalafior_Grozy
   Co ostatnio oglądałeś?
   Mroczna Przyjaźń Jest sobie prawniczka z sukcesami i poznaje detektywa co jest wporzo gościem. Jednego razu uderza ona swoim autem w auto Vanessy co tak na prawdę nie jest Vanessą a uciekła z psychiatryka i ta "nie-Vanessa" zaczyna mieć na punkcie tej prawniczki obsesję.
  • Martusiaaaaaa92
   Czy intuicja kiedykolwiek was zawiodła?
   Zdarzyło się parę razy dość boleśnie w życiu uczuciowym.
  • Kalafior_Grozy
   Co ostatnio oglądałeś?
   Nieznana Siostra Jest sobie małżeństwo z kłopotami, gdzie ona ma depresję a on jest prawnikiem. Pewnego razu ona dostaje list i odkrywa, że ma siostrę bliźniaczkę i ta bliźniaczka się chce z nią spotkać, ale się nie spotykają bo ta z depresją ma depresję. Tymczasem nowa bliźniaczka podbija do tego męża i w ogóle to niezłe jaja wychodzą na koniec filmu, ale nie chcę robić spoilera.
  • Kerosine
   Co ostatnio oglądałeś?
   Pozostawania w klimatach fantastyczno-naukowych ciąg dalszy. Tym razem film znacznie bardziej "poważny" i realistyczny niż poprzedni; dogłębnie uzmysławiający widzowi nie tylko, że Ziemia jest tylko jedna, ale i miejsce ludzkości znajduje się tylko i wyłącznie na jej powierzchni, a Kosmos - choć może uwodzić obrazami rozrzuconych po nim barwnych mgławic czy egzotyką zjawisk niespotykanych w żadnym zakątku naszej planety - jest tak naprawdę zimnym, mrocznym, zionącym pustką potworem zdolnym przyp