• Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

Sign in to follow this  
Followers0
Emilia072003

Jak w gimnazjum traktują niepełnosprawnych?

Recommended Posts


Jestem niepełnosprawna ruchowo. Choruję na porażenie mózgowe, chodzę tylko o kulach. Bez nich nie potrafię nawet stać, mam bardzo słabą równowagę. Dodatkowo mam wadę wymowy (można mnie jednak bez problemu zrozumieć). W tym roku idę do gimnazjum i nie wiem, jak będę traktowana i czy znajdę kogoś z kim mogłabym się zaprzyjaźnić Ogólnie jestem otwarta na ludzi. Jest to zwykłe gimnazjum, nie integracyjne. W podstawówce nie było tego problemu, bo miałam nauczanie indywidualne i ograniczony kontakt z grupą, czego bardzo mi brakowało. Jednak niedawno mój stan poprawił się na tyle, że razem z rodzicami zdecydowałam, że będę normalnie chodzić do szkoły, żeby mieć kontakt z rówieśnikami.

Share this post


Link to post

Co szkoła, to inni ludzie. Nie wiem, na jaką grupę rówieśników trafisz w szkole, młodzież różnie reaguje na osoby "inne". Jeżeli masz dostęp do listy uczniów, może na portalach społecznościowych sprawdź, z kim będziesz w klasie?

Share this post


Link to post

Nie ma sensu patrzenia kto będzie w przyszłej klasie. Gimnazjum to stan umysłu. To najgorszy okres w życiu młodego człowieka. Zastanów się poważnie czy warto iść i słuchać potem plotek i głupich komentarzy. Warto poszukać znajomych tam gdzie masz pewność, że spotkasz wartościowych ludzi np. wolontariusze, KSM czy coś w tym stylu. 

Share this post


Link to post

Rozumiem Twoje obawy,bo wszyscy wiemy jacy podli  są niektórzy uczniowie,dobrze byłoby gdyby Twoja mama porozmawiała z Twoją przyszłą wychowawczynią i poprosiła ją porozmawianie z resztą Twojej potencjalnej klasy - mam nadzieję, że i bez tego nauczycielka to zrobi, a Ty skoro zdecydowałyście się na normalną szkołę, masz się nie przejmować niczym i zachowywać się w tej szkole w miarę normanie,młodzież jest dokuczliwa,ale nie głupia, odróżnią chorego od zdrowego. Nie martw się na zapas, będzie dobrze. :)

//Nie musisz cytować głównego postu, żebyśmy wiedzieli na co odpowiadasz. ;)

Share this post


Link to post

Spróbuj, młodzież nie jest jednogłośnie taka sama. Życie nie jest usłane różami nawet dla zdrowych osób, lecz w twoim przypadku nikt nie powinien się naśmiewać. Jeśli jednak będą, to zawsze możesz sobie taką szkołę odpuścić.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Rzadko o coś proszę.
   Ale dzisiaj - proszę Was o pomoc.
   https://zrzutka.pl/bf8wmk
   · 0 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Fifi! Do lekcji! ;D 
   · 3 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92

   Po zamachu na London Bridge media i politycy mówią dobrze o tutejszych Polakach jak nigdy Co ciekawe, głównie lewicowi politycy i media, by pokazać, że imigranci z UE nie są tacy źli jak ich zwolennicy brexitu przedstawiają. Zwłaszcza, że drugi z bohaterów, rodowity Brytyjczyk, okazał się nie być bez skazy: jest mordercą niepełnosprawnej dziewczyny, który dopiero co wyszedł przedterminowo z więzienia.
   · 3 replies
  • Filip

   Filip

   Herbaty dawno nie piłem, tym bardziej na czas, ale podoba mi się kreatywność tych tytułów, z niecierpliwością czekam na następne.  
   · 16 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Gdzie jest Fifi :> ;D 
   · 17 replies
 • Posts