Jump to content

Przyjaciel, czy może jednak ktoś inny?


Karolka

Recommended Posts

Posted

Witajcie! Mam na imię Karolina (wiem, wiem że pięknie) i właśnie dołączyłam do grona użytkowników m-forum. Chciałabym podzielić się z Wami sprawą, która od dłuższego czasu zapląta mi głowę. Chodzi o faceta, z którym się przyjaźnię. Ma on  na imię Hubert. Jest to FANTASTYCZNY człowiek. Dogadujemy się nawet nie rozmawiając ze sobą. Gdy tylko na niego spojrzę on od razu wie o co mi chodzi. Mamy wspólne zainteresowania, pasje. Słuchamy tej samej muzyki i oglądamy te same filmy. Zawsze jest obok mnie gdy potrzebuję pomocy, zawsze miły, radosny, pełen życia. I jak tak o nim myślę, to coraz częściej się zastanawiam, czy to przypadkiem nie jest ktoś, z kim mogłabym...no wiecie ;) Może to ktoś, z kim powinnam spróbować znaleźć swoje miejsce na ziemi. Niestety...nie wszystko  jest takie kolorowe. Są pewne "ALE". Chodzi o to, że po pierwsze - od jakiegoś czasu jestem w związku, ale to świeża sprawa, 3 tydzień (mam coraz więcej wątpliwości co do tego, czy to był słuszny wybór). Po drugie - Hubert jest niski, ma tylko 172 cm wzrostu. Ja mam 174 cm. To jego jedyna wada. Do tego... moja koleżanka z pracy ewidentnie do niego podbija. Zaczyna mnie już tym wkurzać ponieważ jest strasznie natarczywa. Już raz nawet chciałam dać jej w twarz i powiedzieć żeby się ogarnęła, ale zrobiłam to tylko w swojej wyobraźni. Strasznie mnie wkurza ta laska.

I tu powstają moje pytania: CO JA MAM ZROBIĆ? Zaryzykować i dać szansę temu "czemu" co między nami jest, czy też odpuścić? Rozstać się z moim aktualnym facetem? I co z tą dziewczyną? Jak to rozwiązać? Jestem w kropce, nie wiem co mam robić. Pomóżcie. Czekam na Wasze rady. ;) 

Link to comment
Shady-Lane90
Posted

Przede wszystkim - nie wiesz, czy on odczuwa to samo wobec Ciebie. Całkiem możliwe, ze traktuje Cię tylko jak przyjaciółkę i nie w głowie mu związek z Tobą. 

Jeśli masz wątpliwości co do związku, w którym tkwisz - to powinnaś go zakończyć. W związkach nie ma miejsca na wątpliwość co do ich dalszego trwania. Zwłaszcza, kiedy zwątpienie przychodzi po 3 tygodniach...

Wzrost faceta nie różni się wiele od Twojego. 2 cm? No proszę Cię. To nie 20 cm. Zrezygnujesz z obcasów jeśli rzeczywiście zdecydujecie się być razem i tyle. Poza tym na świecie jest coraz więcej par, w których dziewczyna jest wyższa od faceta i nikogo to już nie rusza. 

Póki co - Twój kolega jest wolny. To nic złego, że ta dziewczyna jest nim zainteresowana, ma do tego prawo. Nie reaguj zbyt gwałtownie, bo wnioskuję z postu, że nie macie po 14 lat (chyba). 

Najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji będzie rozmowa z Hubertem. Powiedz mu, co czujesz, i że chciałabyś spróbować. Licz się jednak z tym, że jeśli wyznasz uczucia, a on nie będzie odczuwał tego samego, to jest duże prawdopodobieństwo, że wasza relacja bardzo się zepsuje. 

 

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   @Gloria Ale sam w sobie już jestem alertem, jeśli wszystko zbierzemy do kupy. Jeśli nie widziałem do tej pory np spojrzeń.  Tylko nie mam gdzie poznawać młodszych, gdyż na studia nie chodzę, dzienne i zaoczne. Zauważyłem, że dużo właśnie młodszych dziewczyn mało coś od siebie daje; prowadzi tak rozmowę bym ją prowadził i ciągle dawał. Facet introwertyk ma o wiele gorzej w tych sprawach.
  • Gloria
   Moim zdaniem, mógłbyś troszeczkę popracować nad dowartościowaniem się. Na pewno posiadanie dziewczyny nie może być wyznacznikiem tego, jakim człowiekiem jesteś. Co do samego poznawania kobiet, to trzeba by po prostu udać się w miejsca, gdzie kobiety można spotkać (w zasadzie może być to jakiekolwiek miejsce). Piszesz o rówieśniczkach - być może warto zapoznać się z młodszymi dziewczynami? W końcu one także nie powinny mieć dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Często zdarza się, że kobiety szukają starszych od siebie mężczyzn.
  • Gloria
   Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
  • grzechu98
   Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
  • yiliyane
   I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  grzechu98
  grzechu98
  4 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  2 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  480 posts
  yiliyane
  yiliyane
  440 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up