Cukierek

Co ma mieć dobre forum?

Recommended Posts

Pytanie: co Waszym zdaniem powinno posiadać dobre forum dyskusyjne?

Patrzycie bardziej na poziom dyskusji czy wygląd i dodatki?

Bez jakich elementów nie wyobrażacie sobie forum?

Share this post


Link to post

Koniec końców i tak wszystko sprowadza się do użytkowników. W przypadku forów tematycznych, liczy się też znajomość tematu.

Share this post


Link to post

Dobre forum powinno mieć dobrą szatę graficzną, użytkowników i po prostu coś co wyróżnia je na tle innych for.

Share this post


Link to post

A ja uważam, że dobre forum,oprócz w/w czynników, powinno mieć nie tylko użytkowników, bo bez nich forum nie będzie istniało,ale  ci użytkownicy muszą posiadać minimum kultury,ponieważ forum ma uczyć,bawić,ale z całą pewnością nie stresować. Bywa, że na niektórych forach użytkownikom brakuje opanowania, cechuje ich arogancja i niestety - chamstwo. :)

Share this post


Link to post

Przede wszystkim dobrą atmosferę bo wtedy przyjemniej i chętniej się z forum korzysta. Czujesz się tu dobrze - podrzucasz link do forum znajomemu, mówisz że tu fajnie i w ogóle zajebiście, znajomy się rejestruje i podaje dalej - userów przybywa. W momencie gdy ktoś ni z gruchy ni z pietruchy zaczyna się dopieprzać, obrażać, zniechęcasz się do forum i prędzej czy później robisz "goodbye" - proste.

Konkluzja: choćby było 100.000 userów, bez dobrej atmosfery i z jakimiś chorymi jazdami typu obrażanie kogoś, mało kto sie będzie chciał udzielać.

Share this post


Link to post

Obiektywny admin, duża ilość osób, przejrzysty wygląd forum, ciekawe wątki (Czasem trzeba długo na takie poczekać) i odpowiednie działy adekwatne do tematyki forum.

Share this post


Link to post
11 godzin temu, Kuba231 napisał:

Przemyślane działy to najważniejszy problem właścicieli for 

...tu są chyba całkiem nieźle wprowadzone? Przynajmniej ja się odnajduję.

Atmosfera przede wszystkim! Chociaż ją tworzą ludzie, a to jacy trafią akurat na to forum zakrawa o loterie. Tak też ze wszystkimi wymienionymi cechami dobrych, przyjemnych użytkowników mogę się zgodzić, że pewnie zachęcają potencjalne osoby do rejestracji, a resztę do pozostania ale! Zaczynam znowu z tym ale...

zupełny brak spin byłby "dziwny". Jednak ludzie prowadzeni emocjami stają się szczersi i fakt, może to się skończyć nieprzyjemnościami, ale też może scementować społeczność, jeśli po jakiejś sprzeczce dojdzie do ponownego pogodzenia się. Poznajemy się lepiej z każdej strony, nie tylko z tej dobrej. Świadomość wad drugich osób, w rzeczywistym świecie czy w tym wirtualnym, sprawia że (chociażby dla mnie) są bardziej ludzcy.

Share this post


Link to post
17 godzin temu, Kerosine napisał:
O 31.05.2017 at 10:24, WszyscyZginiemy napisał:

to jacy trafią akurat na to forum zakrawa o loterie

Jacy trafią być może i tak, ale jacy pozostaną już nie do końca

Z forami moje doświadczenie ogranicza się do tego tutaj, gdzie się udzielam, i kilku innych, które podczytuję tylko. Jednak właśnie zaczynam zauważać pewne zależności czy to w przypadku osób, które nie wychodzą poza temat powitalny(zresztą jest to dla mnie trochę niezrozumiałe bo wydawało mi się, że to taki temat dodatek. Nie musisz nawet go zakładać, ewentualnie miło by było), tych którym brakuję chyba dystansu(?) i po pierwszej intensywniejszej dyskusji uciekają, albo takich co szukają atencji ale jej nie znajdują. A jacy zostają? Wszyscy inni, czy jakiś szczególny sort?

17 godzin temu, Kerosine napisał:

Rozumiem o co Ci chodzi, forum, na którym wszyscy by się ze sobą zgadzali i kochali mogłoby być odbierane jako nudne i mdłe, pewnie też w jakimś sensie sztuczne. Trzeba jednak uważać, flame to przyprawa, którą bardzo łatwo przedawkować i stracić nad nią kontrolę. Poza tym konflikt konfliktowi nierówny, gorące dyskusje w tematach jak najbardziej mogą ożywić forum, ale prywatne wojny potrafią być bardzo wyniszczające.

Dlatego najlepiej zachować umiar gdzieś pomiędzy, albo balansować nie przeginając w żadną stronę.

Share this post


Link to post
24 minut temu, Kerosine napisał:

być może jesteś w stanie rozszyfrować skróty, jeśli tak jak piszesz podglądasz kilka for

Nope, przesiaduję na forach dotyczących mangi&anime raczej, na jakimś podróżniczym i śledzę jeden temat na większej platformie, forum-nie-forum. Dlatego też pisałam, że moje doświadczenie ogranicza się głównie do tego, co zdążyłam tutaj zaobserwować.

Share this post


Link to post

Dobre forum powinno posiadać przede wszystkim zasady niżeli "kwasy".

Mianowicie administratorzy nie powinni być skorumpowani ani faworyzujący daną "grupkę" na forum, co niestety miałem w przeszłości do czynienia i ubolewam, że nadal tamto forum istnieje.Osobiście uważam, że forum też nie powinno być bardzo rygorystyczne, że za małe wykroczenie można dostać bana na zawsze.Powinna być zachowana homeostaza na forum, ponieważ dzięki niej można funkcjonować.

Dodam jeszcze, iż estetyka i animacja przyciąga ludzi do danego forum.

Share this post


Link to post

Według Nas dobre forum internetowe to takie, w które tworzenie ktoś włożył swoje serce oraz pasję. W internecie istnieje ogromna liczba for internetowych, które pojawia się i znika. Przeważnie aby forum było poprawne to wystarczy trochę się wysilić oraz nie tworzyć kopii poprzedników lub nastawiać się na zarobek i łatwą pracę, która polega tylko na pisaniu i banowaniu złych użytkowników.

Do tego wszystkiego dochodzi marketing i obiektywna administracja..  

Share this post


Link to post

W czasach hegemonii Facebooka i jego żałośnie niefunkcjonalnych, choć trzeba przyznać, że zdecydowanie górujących nad forami pod względem dawania użytkownikom poczucia bliskości między sobą i autentycznej interakcji grup dyskusyjnych wydaje się, iż po prostu - wystarczy, że jest i cechuje się jako-taką aktywnością :rolleyes:

Chociaż wiadomo, że tak naprawdę potrzebne jest o wiele więcej - tzw. poziom dyskusji / wypowiedzi [zdecydowane nie dla wynurzeń o chęci lizania pupy nastolatce], przyjazna atmosfera, obiektywna i zaangażowana ekipa, estetyczna i "ciepła" szata graficzna, brak usterek technicznych itd., itp.

O 1.06.2017 at 22:20, Anarchist napisał:

Osobiście uważam, że forum też nie powinno być bardzo rygorystyczne

Częściowo się z tym zgadzam [przede wszystkim jeśli chodzi o podejście do offtopicu], jednak bezwzględne tępienie reklamiarzy - w tym tych ukrytych i nieoczywistych, tzw. szeptaczy - i ewidentnych trolli nie wnoszących zbyt wiele na forum swoimi wypowiedziami zawsze uważałam za ze wszech miar właściwe :D 

O 31.05.2017 at 10:24, WszyscyZginiemy napisał:

może scementować społeczność, jeśli po jakiejś sprzeczce dojdzie do ponownego pogodzenia się

Takie sytuacje rzadko mają miejsce, niestety.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  • Ankaflorczak
  • Chris1991
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Jak się nazywa ten większy dzyndzel, co się go zakłada na mniejszy dzyndzel przy słuchawkach? Takie to samo, ale większe braciszku.  
   · 1 reply
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Nie ma to jak świętować 30. rocznicę odzyskania wolności, która jeszcze nie przyszła.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   · 0 replies
  • Borowy

   Borowy

   Witajcie, mam do Was ogromną prośbę... potrzebuje wypełnionych ankiet do badań naukowych... na koniec maja mam termin oddania. Temat Tabu - SEKSUALNOŚĆ, dlatego rodzice do których kierowałem tą ankietę nie chcą mi jej wypełniać, choć uważam, że nie ingeruję w ich życie intymne. 2 miesiące temu ankieta już istniała online, a dostałem tylko 4 odpowiedzi :c Zajmie od 5 do 10 minut. Prawie wszystkie zadania zamknięte.
   Musielibyście wcielić się w rodzica, który ma dziecko z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Ankieta jest oczywiście anonimowa.

   https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc35FjqvALX9OYdkmC8p4LFMjfvp9sEyGFAuHiG6MCFurqWBQ/viewform?fbclid=IwAR0BBy3Clovc9HZH-pMkOzC8sUF6UJ-LuOPcDC2HSLdZsHL_dVYN5zb9mzE
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Czy posiadanie "judasza" w drzwiach to już antysemityzm?
   · 3 replies
 • Posts

  • michaelowax3
   O czym teraz myślisz?
   Ludzie właśnie tacy są. Dopóki świetnie im się układa nie potrzebują nikogo a gdy tylko wali im się porządek przypominają sobie nagle i oczekują wsparcia.  Można liczyć tylko na siebie. 
  • Kerosine
   Opisz siebie jednym słowem!
   Ruina Wyłącznie do utylizacji.
  • natiii95
   Cześć - anonimowa krótka ankieta POMOCY
   Poniżej zamieszczam ponownie link do ankiety (działa): https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfPbLCEi1N3wcekFnSVfzbo0aQzdl8PiNKXuVaFq_AzriBiWw/viewform?usp=sf_link Będę wdzięczna za poświęcenie kilku minut na wypełnienie ankiety pozdrawiam
  • yiliyane
   Pomożecie mi?
   Takie huśtawki nastrojów, o których piszesz prawdopodobnie wynikają z burzy hormonów. Takie są uroki dojrzewania. Jednych dopada to w większym stopniu, innych w mniejszym. Zastanów się na spokojnie co czujesz do tego chłopaka. Czy jednak skłaniasz się ku temu, że mu nie ufasz, czy jednak sądzisz, że jest on jedną z nielicznych osób, które Cię w pełni akceptują? Nie sądzę, żeby przy takich huśtawkach nastrojów związek był dobrym pomysłem (musisz mieć też na uwadze jego uczucia), ale może z
  • 空白愛
   Nieodwzajemniona miłość?
   Witam wszystkich, którzy to czytają. Piszę to, ponieważ uważam, że nie jestem w stanie myśleć już trzeźwo, a nie mam osoby, która mogłaby mi z tym pomóc. Jestem 19-letnim chłopakiem, który niedługo zacznie studia. Około półtora miesiąca temu zakochałem się w swojej znajomej, przez pierwszy tydzień nie byłem świadomy swoich uczuć, ale powoli zaczęło do mnie docierać co do niej czuję. Zacząłem sobie wyobrażać nas razem, po paru dniach od uświadomienia sobie co do niej czuję zacząłem myśleć „P