Cukierek

Co ma mieć dobre forum?

14 postów w tym temacie

Pytanie: co Waszym zdaniem powinno posiadać dobre forum dyskusyjne?

Patrzycie bardziej na poziom dyskusji czy wygląd i dodatki?

Bez jakich elementów nie wyobrażacie sobie forum?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koniec końców i tak wszystko sprowadza się do użytkowników. W przypadku forów tematycznych, liczy się też znajomość tematu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja uważam, że dobre forum,oprócz w/w czynników, powinno mieć nie tylko użytkowników, bo bez nich forum nie będzie istniało,ale  ci użytkownicy muszą posiadać minimum kultury,ponieważ forum ma uczyć,bawić,ale z całą pewnością nie stresować. Bywa, że na niektórych forach użytkownikom brakuje opanowania, cechuje ich arogancja i niestety - chamstwo. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przede wszystkim dobrą atmosferę bo wtedy przyjemniej i chętniej się z forum korzysta. Czujesz się tu dobrze - podrzucasz link do forum znajomemu, mówisz że tu fajnie i w ogóle zajebiście, znajomy się rejestruje i podaje dalej - userów przybywa. W momencie gdy ktoś ni z gruchy ni z pietruchy zaczyna się dopieprzać, obrażać, zniechęcasz się do forum i prędzej czy później robisz "goodbye" - proste.

Konkluzja: choćby było 100.000 userów, bez dobrej atmosfery i z jakimiś chorymi jazdami typu obrażanie kogoś, mało kto sie będzie chciał udzielać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obiektywny admin, duża ilość osób, przejrzysty wygląd forum, ciekawe wątki (Czasem trzeba długo na takie poczekać) i odpowiednie działy adekwatne do tematyki forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, Kuba231 napisał:

Przemyślane działy to najważniejszy problem właścicieli for 

...tu są chyba całkiem nieźle wprowadzone? Przynajmniej ja się odnajduję.

Atmosfera przede wszystkim! Chociaż ją tworzą ludzie, a to jacy trafią akurat na to forum zakrawa o loterie. Tak też ze wszystkimi wymienionymi cechami dobrych, przyjemnych użytkowników mogę się zgodzić, że pewnie zachęcają potencjalne osoby do rejestracji, a resztę do pozostania ale! Zaczynam znowu z tym ale...

zupełny brak spin byłby "dziwny". Jednak ludzie prowadzeni emocjami stają się szczersi i fakt, może to się skończyć nieprzyjemnościami, ale też może scementować społeczność, jeśli po jakiejś sprzeczce dojdzie do ponownego pogodzenia się. Poznajemy się lepiej z każdej strony, nie tylko z tej dobrej. Świadomość wad drugich osób, w rzeczywistym świecie czy w tym wirtualnym, sprawia że (chociażby dla mnie) są bardziej ludzcy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
17 godzin temu, Kerosine napisał:
O 31.05.2017 at 10:24, WszyscyZginiemy napisał:

to jacy trafią akurat na to forum zakrawa o loterie

Jacy trafią być może i tak, ale jacy pozostaną już nie do końca

Z forami moje doświadczenie ogranicza się do tego tutaj, gdzie się udzielam, i kilku innych, które podczytuję tylko. Jednak właśnie zaczynam zauważać pewne zależności czy to w przypadku osób, które nie wychodzą poza temat powitalny(zresztą jest to dla mnie trochę niezrozumiałe bo wydawało mi się, że to taki temat dodatek. Nie musisz nawet go zakładać, ewentualnie miło by było), tych którym brakuję chyba dystansu(?) i po pierwszej intensywniejszej dyskusji uciekają, albo takich co szukają atencji ale jej nie znajdują. A jacy zostają? Wszyscy inni, czy jakiś szczególny sort?

17 godzin temu, Kerosine napisał:

Rozumiem o co Ci chodzi, forum, na którym wszyscy by się ze sobą zgadzali i kochali mogłoby być odbierane jako nudne i mdłe, pewnie też w jakimś sensie sztuczne. Trzeba jednak uważać, flame to przyprawa, którą bardzo łatwo przedawkować i stracić nad nią kontrolę. Poza tym konflikt konfliktowi nierówny, gorące dyskusje w tematach jak najbardziej mogą ożywić forum, ale prywatne wojny potrafią być bardzo wyniszczające.

Dlatego najlepiej zachować umiar gdzieś pomiędzy, albo balansować nie przeginając w żadną stronę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
24 minut temu, Kerosine napisał:

być może jesteś w stanie rozszyfrować skróty, jeśli tak jak piszesz podglądasz kilka for

Nope, przesiaduję na forach dotyczących mangi&anime raczej, na jakimś podróżniczym i śledzę jeden temat na większej platformie, forum-nie-forum. Dlatego też pisałam, że moje doświadczenie ogranicza się głównie do tego, co zdążyłam tutaj zaobserwować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobre forum powinno posiadać przede wszystkim zasady niżeli "kwasy".

Mianowicie administratorzy nie powinni być skorumpowani ani faworyzujący daną "grupkę" na forum, co niestety miałem w przeszłości do czynienia i ubolewam, że nadal tamto forum istnieje.Osobiście uważam, że forum też nie powinno być bardzo rygorystyczne, że za małe wykroczenie można dostać bana na zawsze.Powinna być zachowana homeostaza na forum, ponieważ dzięki niej można funkcjonować.

Dodam jeszcze, iż estetyka i animacja przyciąga ludzi do danego forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Według Nas dobre forum internetowe to takie, w które tworzenie ktoś włożył swoje serce oraz pasję. W internecie istnieje ogromna liczba for internetowych, które pojawia się i znika. Przeważnie aby forum było poprawne to wystarczy trochę się wysilić oraz nie tworzyć kopii poprzedników lub nastawiać się na zarobek i łatwą pracę, która polega tylko na pisaniu i banowaniu złych użytkowników.

Do tego wszystkiego dochodzi marketing i obiektywna administracja..  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W czasach hegemonii Facebooka i jego żałośnie niefunkcjonalnych, choć trzeba przyznać, że zdecydowanie górujących nad forami pod względem dawania użytkownikom poczucia bliskości między sobą i autentycznej interakcji grup dyskusyjnych wydaje się, iż po prostu - wystarczy, że jest i cechuje się jako-taką aktywnością :rolleyes:

Chociaż wiadomo, że tak naprawdę potrzebne jest o wiele więcej - tzw. poziom dyskusji / wypowiedzi [zdecydowane nie dla wynurzeń o chęci lizania pupy nastolatce], przyjazna atmosfera, obiektywna i zaangażowana ekipa, estetyczna i "ciepła" szata graficzna, brak usterek technicznych itd., itp.

O 1.06.2017 at 22:20, Anarchist napisał:

Osobiście uważam, że forum też nie powinno być bardzo rygorystyczne

Częściowo się z tym zgadzam [przede wszystkim jeśli chodzi o podejście do offtopicu], jednak bezwzględne tępienie reklamiarzy - w tym tych ukrytych i nieoczywistych, tzw. szeptaczy - i ewidentnych trolli nie wnoszących zbyt wiele na forum swoimi wypowiedziami zawsze uważałam za ze wszech miar właściwe :D 

O 31.05.2017 at 10:24, WszyscyZginiemy napisał:

może scementować społeczność, jeśli po jakiejś sprzeczce dojdzie do ponownego pogodzenia się

Takie sytuacje rzadko mają miejsce, niestety.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz