Jump to content

Wojskowy ZAMACH STANU w Turcji


Pizzaro

Recommended Posts

Posted

Wojsko wkroczyło do siedziby i przejęło kontrolę nad publiczną telewizją TRT. W stacji odczytano oświadczenie władz wojskowych stojących za zamachem stanu. Poinformowano o zakazie przemieszczania się - obowiązuje godzina policyjna w całym kraju. Zamknięte są wszystkie lotniska w Turcji.

Reuters: siły wojskowe poinformowały o całkowitym przejęciu władzy i zapowiedziały przestrzeganie wszystkich standardów demokratycznych oraz umów międzynarodowych zobowiązujących Turcję.

http://wiadomosci.wp.pl/lbid,11042,title,Strzaly-w-Ankarze-zamkniete-mosty-w-Stambule-Premier-proba-wojskowego-zamachu-stanu,nazywo.html?ticaid=1175f7

Link to comment
Kalafior_Grozy
Posted

No niestety nie tym razem.

Swoją drogą dość nieudolnie to wszystko zostało przeprowadzone. Obalaj władzę i nie chciej dopaść premiera albo prezydenta. No trochę się to kupy nie trzyma, nawet rzadkiej. Strzelaj w środku nocy w pusty parlament. No bez sensu. Nie staraj się przejąć rządowe media, serio?

A teraz co? Erdogan wyjdzie na wielkiego obrońcę demokracji bo będzie masowo aresztował buntowników. Puści kilka razy perskie oko do wujka Władimira i będzie się coraz mocniej macać z ruskimi. Ciekawe jak to się będzie miało w kontekście ewentualnego wcielenia Turcji do Eurokołchozu.

Robi się ciekawie.

Link to comment
Kalafior_Grozy
Posted

Teraz Erdogan ma pretekst do przyspieszenia islamizacji Turcji, już coś tam gęga o przywróceniu kary śmierci dla buntowników.

Przypomnijmy, że Turcja jest członkiem Rady Europy (Której organem jest m.in Komisja Wenecka) i ma drugą największą armię w NATO. Ciekawe jak to się będzie miało z faktem, że Erdogan coraz mocniej stuka się grzybami z Putinem.

Link to comment
Posted

 Jeśli zamach był sfingowany to oczywista reakcja na zapędy koncernów paliwowych i syjonistów z zachodu na bliskim wschodzie. Znak że zabawa laleczkami w Turcji sie skończyła .Turcja nie chce aby lewactwo doprowadziło do oslabienia kodu kulturowego Turków . Chociaż może przeceniam turecki wywiad wojskowy .

Link to comment
Posted

Patrząc na nieudolność puczu i na to, jakie są jego konsekwencje to na 90% był on inspirowany przez Erdogana. 

Link to comment
Kalafior_Grozy
Posted

No gostek wyszedł z tego niemal jak bohater. Co z tego że robi czystki w wojsku i mediach jak "dobry wujek Józek". Swoją drogą musi byc tam teraz niezły kipisz. Armia ma kilkaset tysięcy żołnierzy czyli niemal każdy Turek ma w rodzinie wojskowego. Nie zazdroszczę ludziom. Pewnie się teraz zabijają w kolejkach do banków po swoją kasę bo płatności bezgotówkowe mogą być utrudnione. Ucierpią finansowo na braku turystów i pewnie niedługo niektórzy Turkowie bedą grzać do Unii jako imigranci bo im biznesy poupadają.

Link to comment
Posted
O 17.07.2016 at 22:30, Highline napisał:

 Jeśli zamach był sfingowany to oczywista reakcja na zapędy koncernów paliwowych i syjonistów z zachodu na bliskim wschodzie. Znak że zabawa laleczkami w Turcji sie skończyła .Turcja nie chce aby lewactwo doprowadziło do oslabienia kodu kulturowego Turków . Chociaż może przeceniam turecki wywiad wojskowy .

Wiesz tam od kilku dekad Armia była gwarantem świeckości państwa, więc gdyby to naprawdę był zamach organizowany przez Armię to zdaje się nie z tych motywacji co myślisz. Bo byłby to odpór przeciwko..islamizacji Turcji przez Erdogana (ostatnia reforma szkolnictwa). Więc no nie.


Cóż to ewidentnie wygląda na jakąś podpuchę władzy. Bo co to za zamach wojskowy, gdy cała generalicja i oficerowie średniego szczebla popierają władzę, a największe armię (np. 1 armia stacjonująca w okolicach Stambułu) w ogóle nie biorą w nim udziału?
Co to za zamach w którym puczyści nie ogłaszają nowej władzy, nie przejmują mediów (1 stacja, przy całej reszcie działających...wolne żarty).
Co to za pucz bez jakiegokolwiek poparcia społecznego i politycznego?

Takiego puczu za strony armii to można było się spodziewać parę lat temu, kiedy Erdogan robił tam czystki, zmieniał jej rolę w systemie politycznym, a do tego...prowadził politykę przyjazną Kurdom.

 

Link to comment
 • 1 month later...
Posted
O 21.07.2016 at 08:23, Wulf napisał:

Wiesz tam od kilku dekad Armia była gwarantem świeckości państwa, więc gdyby to naprawdę był zamach organizowany przez Armię to zdaje się nie z tych motywacji co myślisz. Bo byłby to odpór przeciwko..islamizacji Turcji przez Erdogana (ostatnia reforma szkolnictwa). Więc no nie.
 

Zgadza się, pozwole sobie zaznaczyć tylko jedną rzecz, jesteś w błędzie pisząc że zamach mógł być zoorganizowany przez Armię. Armia w każdym kraju jest integralną częścią państwa więc państwo nie może samo przeciwko sobie zoorganizować zamachu stanu.Tym bardziej w kraju tak silnie jednolitym kulturowo. Jeżeli w tureckiej armii ( w co niezbyt wierze) znalazł się ktoś tak głupi aby rzucić sie z motyką na słońce i zoorganizował coś takiego to raczej tylko dla kasy z zachodu, zwyczajni zdrajcy z gotową drogą ucieczki.

Link to comment
Posted

Chyba nieco nie rozumiesz Tureckiej specyfiki, tam już dochodziło do zamachu stanu przeciwko rządowi właśnie w imię obrony świeckości republiki. Zresztą jeszcze stosunkowo niedawno Armia miała wpisaną tę rolę do konstytucji, w pewnym sensie miała prawo obalić rząd jeśli w jej ocenie jego działania stanowiły zagrożenie dla podstaw republiki. 
Poza tym nie napisałem, że był to zamach organizowany przez armię.
Armia lub jej część generalnie odpowiada za bardzo dużą ilość zamachów stanu, bo ten jako taki polega nie na obaleniu(?) państwa, co jego władz.

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • grzechu98
  • Gloria
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Gloria
   Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
  • grzechu98
   Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
  • yiliyane
   I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
  • grzechu98
   Startowałem do różnych dziewczyn, tych co mi podobały się. Realnie, oraz na aplikacjach typu Tinder. Nie, nie byłem znajomym żadnych z tych poznanych; od czasów gimnazjum nie mam koleżanek żadnych, o ile tamte można nazwać koleżankami, bardziej pseudo. Mam parę zaintesowań, lecz rozwijam je sam - biologia, historia, piłka nożna, trochę robię zdjęć amatorskich. Mam znajomych paru, wszyscy płci męskiej. Oni mnie akceptują, gdyż jestem osobą nie paląca, nie pijącą. Przez co w wieku 24 lat byłem pierwszy raz na domówce, wcześniej nikt mnie z tych powodów nie zapraszał. Rozmawiać umiem, wydaje mi się że na wszystko. Jak trafi się temat, to nie umiem się zamknąć. Kontakt z kobietami (dziwnie brzmi wyrażenie, wiem) mam w pracy, gdzie jedynym facetem jestem obecnie na dziale. Z niektórymi mam lepszy, niektórymi gorszy.  Jestem typem słuchacza, lubię słuchać drugiej osoby, wysłuchiwać. Lubię doradza, pomagać. Paru znajomych powiedziało, że to zła cecha u faceta, gdyż łatwo wejdę w friendzone tzw. Szufladka aseksualnegi przyjaciela, nie szufladka partner. Co do prostytutek, to szedłem tam na sam seks, nie szukałem szczęścia tam. Aseksualny nie jestem. Patrzeby mam, jak każdy człowiek. Nie mam "normalnie" seksu, to namiastkę mam jego. Każdy urolog powie Ci, że "wstrzymywanie" źle wpływa na organizm.  
  • Kerosine
   ... swojej własnej mocy. I prawdziwej natury.
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  grzechu98
  grzechu98
  3 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  2 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
  Gloria
  Gloria
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  25 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  480 posts
  yiliyane
  yiliyane
  440 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up