Jump to content

Życzenia na Facebooku

JustynaBiber

Recommended Posts

JustynaBiber
Posted

Składacie życzenia urodzinowe swoim drugim połówkom na Facebooku na tablicy? Jak tak, to co piszecie?

Mam problem, bo jestem z facetem, jeszcze nikt o tym nie wie, on niedługo ma urodziny, jesteśmy w związku na odległość i nie wiem co mu tam opublikować. Czy sarkastyczne "Wszystkiego najlepszego", czy może nic, albo coś, co pokaże znajomym że jesteśmy razem? Nie ukrywam, że chciałabym żeby ktoś się o nas dowiedział, choć to skomplikowana kwestia, bo wolałabym nie publikować statusu "w związku". Wiem, że opowiadał swoim znajomym o mnie, gdy sprawy jeszcze nie były poważne. Co poradzicie?

Posted

Jak dla mnie życzenia na fejsbuku są bez sensu. Na prawdę czujesz taką potrzebę pokazywania  związku innym? Nie wystarczy, że  złożysz mu życzenia np. przez telefon, albo zaskoczysz go przyjazdem do niego  + może jeszcze jakimś prezentem?  Ogólnie życzenia na fejsie to ja np. składam jeśli już, znajomym z którymi nie utrzymuje już bliższych kontaktów, ale żeby facetowi swojemu  życzenia na fejsie.. To tak jakby Ci musiał fejsbuk o nich przypominać.. 

Shady-Lane90
Posted

Nie, nie składamy, bo to idiotyczne. Czy naprawdę nastały takie czasy, że ludzie nie są w stanie do siebie choćby zadzwonić, aby złożyć życzenia urodzinowe, tylko muszą o tym trąbić na fb?

JustynaBiber
Posted

Nie mam możliwości spotkania się w dniu jego urodzin, ale umówiliśmy się na świętowanie w następnym tygodniu. Mam mega prezent, planuję złożyć mu życzenia na Skype, 
ALE
ten Facebook to raczej na pokaz miałby być. Jestem moralna :D nie podoba mi się idea mediów społecznościowych, ale jakoś brakuje mi aprobaty otoczenia...

Shady-Lane90
Posted
11 godzin temu, JustynaBiber napisał:

ten Facebook to raczej na pokaz miałby być.

11 godzin temu, JustynaBiber napisał:

nie podoba mi się idea mediów społecznościowych

Zaraz, zaraz... jedno z drugim lekko się gryzie, ale ok...

JustynaBiber
Posted
O 21.06.2016 at 14:16, karr napisał:

To dlaczego z nich korzystasz? 

Nie sądzę, żeby Facebook był dobrym miejscem na leczenie swoich kompleksów. 

Studiuję i wygodnie jest mi porozumiewać się ze znajomymi przez FB, wszyscy wszystko tam udostępniają w terminie...

O 21.06.2016 at 20:52, Shady-Lane90 napisał:

Zaraz, zaraz... jedno z drugim lekko się gryzie, ale ok...

Bo to wszystko takie jest :/ jestem po prostu strasznie zazdrosna (mimo, że nie mam powodów...), nie potrafię się do tego przyznać przed moim facetem. Chciałabym napisać coś, przez co on uśmiechnie się, a reszta świata subtelnie odczuje, że on jest 'mój'.

Shady-Lane90
Posted
10 godzin temu, JustynaBiber napisał:

Chciałabym napisać coś, przez co on uśmiechnie się, a reszta świata subtelnie odczuje, że on jest 'mój'.

O 20.06.2016 at 13:02, JustynaBiber napisał:

Nie ukrywam, że chciałabym żeby ktoś się o nas dowiedział, choć to skomplikowana kwestia, bo wolałabym nie publikować statusu "w związku".

Chcesz, żeby wszyscy wiedzieli, że jest Twój, ale jednocześnie nie chcesz, żeby wiedzieli, bo nie chcesz ustawiać statusu w związku. Ludzie... ile Wy macie lat? 5? :) 

Kalafior_Grozy
Posted

Problemy pierwszego świata.

Napisz gościowi życzenia na "tablicy" i tyle, a jak kogoś to będzie uwierało w oczy to jego problem, nie Twój.

• 1 month later...
Posted
O 20.06.2016 at 13:02, JustynaBiber napisał:

Mam problem, bo jestem z facetem, jeszcze nikt o tym nie wie, on niedługo ma urodziny, jesteśmy w związku na odległość i nie wiem co mu tam opublikować. Czy sarkastyczne "Wszystkiego najlepszego", czy może nic

Sarkazm – spotęgowana ironia, używana zazwyczaj jako sposób wyrażenia negatywnego nastawienia do czegoś lub kogoś; złośliwość

Ja wiem, urodziny już pewnie były, ale co za czasy. Że osobie, którą się bardzo lubi, dziś w prezencie urodzinowym daje się sarkazm...I to na samym początku związku. Hum hum. 

Posted

Justyno - jeśli ten Twój facet ma konto na fb,to dlaczego masz mu nie złożyć tą drogą życzeń?  tak robią wszyscy - którzy oczywiście chcą - i nikt nikomu nie ma tego za złe,a co napisać,aby się uśmiechnął ,a inni dowiedzieli się,że jesteście razem? coś wymyślę ,np:

Spełnienia marzeń najskrytszych

niech będą piękne i jasne

marzenia często się spełniają

niech spełnią się też Twoje własne

więc wiele uśmiechów,a mało złości

jak najmniej smutków,dużo radości

długich lat życia i moc słodyczy

tego Ci dzisiaj Twoja  Justyna   życzy

• 1 month later...
Posted

Ja nie składam. To niezbyt mądre:D

plus.osiemnaście
Posted
O 24.06.2016 at 23:48, JustynaBiber napisał:

Chciałabym napisać coś, przez co on uśmiechnie się, a reszta świata subtelnie odczuje, że on jest 'mój'.

''Czaruś, od tygodnia leżą u mnie Twoje skarpetki, wpadnij po odbiór to złożę Ci ładnie wszystkiego najlepszego.''

Justynka

• 2 weeks later...
Posted

Ja czasem bliskim piszę na tablicy te denne teksty typu 'wn' albo '100' tak dla śmiechu, ale życzenia tylko przez telefon, ewnetualnie pw na fejsie.

• 1 month later...
Posted

ja takie życzenia składam tylko osobom, z którymi nie mam kontaktu tak o, a którym chcę życzyć. reszta dostaje telefon, smsa, cokolwiek. 

Posted

Życzenia składam tylko bliższym znajomym i nie sądzę, że do tego służy "oś czasu". 

Posted

Ja składam tylko tym, którym nie składam osobiście lub telefonicznie.

Posted

A ja lubię składać życzenia na tablicy :) Nie uważam, żeby to było głupie. Można złożyć "fizycznie" a później jeszcze "poprawić" ta facebookowej tablicy, to miłe. Takie ja mam zdanie na ten temat. Mój ukochany w tym roku oczywiście równo o północy dostał prezent, życzenia i buziaka, ale i na fb mu później napisałam jakieś miłe słówko, czułości nigdy za wiele.

Posted

To może nie do końca na temat, ale dostałam dziś pierwsze życzenia, właśnie na tablicy,  od...  Mamy :D Przyznaję, to mnie rozbawiło. Zadzwoniła później, no ale. To dopiero postęp. Podstęp. 

• 2 months later...
Posted

A ja nie widzę w tym nic złego, właśnie to jest dobra okazja żeby napisać coś w rodzaju "Kochanie, nie możemy dzisiaj świętować razem, ale życzę Ci...", i spoko! ;) wiem że już dużo czasu minęło ale moze ktos jeszcze ma takie dylematy.

• 4 weeks later...
Posted

Gardzę tym szczerze, zwłaszcza jeśli ktoś mi tak składa. W wiadomościach prywatnych to wciaż nie to, ale jest przynajmniej "uzasadnione". Facebook za bardzo nas uzależnił od siebie. 

Posted

Również, jestem przeciwny takim życzeniom. Jeśli, komuś składam to przez prywatną wiadomość.

• 3 months later...
TheSonglessBird
Posted

Jeśli już komuś składam życzenia na facebooku, to tylko przez prywatną wiadomość. Ogółem zwyczajnie nie potrafię składać życzeń i strasznie mnie to krępuje. Wysyłam je tylko osobom, które w pewnym momencie coś dla mnie znaczyły i je miło wspominam. Dlatego wolę PW, niż tablicę, bo wtedy przynajmniej ta druga osoba widzi, kto do niej napisał - mam wrażenie, że na tablicowy spam po prostu nie zwraca uwagi i z automatu odpisuje "dzięki" wszystkim jak leci, lub na drugi dzień zbiorowo :P 

Sam też nie lubię, gdy ktoś mi spamuje po tablicy, dlatego mam w ogóle zablokowaną opcję dodawania mi na nią czegokolwiek. Dodatkowo jeśli o tym pamiętam, to kilka dni przed urodzinami ukrywam datę, lub ją zmieniam. 

Kalafior_Grozy
Posted
7 godzin temu, TheSonglessBird napisał:

Jeśli już komuś składam życzenia na facebooku, to tylko przez prywatną wiadomość.

Też staram się by zawsze życzenia wysyłać w taki właśnie sposób.

Wiąże się to m.in. z tym, że lubię czasem napisać do danej osoby kilka zdań. Mój facebook istnieje tylko i wyłącznie temu, że nie działa czat na forum, więc liczba moich "znajomych" równa się liczbie osób z forum z którymi chcę mieć kontakt. Pamiętam daty urodzin najbliższych mi osób, więc nie muszę prosić pana Cukierberga by mi je przypominał ;)

Posted

W moim odczuciu nie ma większego znaczenia za pośrednictwem jakiego narzędzia postanowimy złożyć komuś życzenia - osobiście, na tablicy FB bądź w prywatnej wiadomości, w rozmowie telefonicznej czy SMS-em... ważne jest, aby druga osoba odczuła/wiedziała, że są szczere i płyną prosto z serca, a nie zostały złożone jedynie dlatego, "bo wypadało" [w tym miejscu muszę powiedzieć, choć to chyba dosyć oczywiste, że facebookowe przypominajki o urodzinach znajomych - jakkolwiek być może pomyślane w dobrej intencji - w pewien sposób jednak właśnie do tego prowokują].

Nie, większy problem niż z metodą komunikacji mam z samym faktem składania życzeń - tylu ludzi mówi, że za nimi nie przepada albo ogólnie nie cierpi swoich urodzin, że zawsze zastanawiam się czy aby na pewno będą one mile widziane ^^