Jump to content

Mąż nie ma cierpliwości do niemowlaka

Lenka

Recommended Posts

Posted

Witam serdecznie, 

Jestem tutaj aby zasięgnąć jakiejś porady. Te zachowania przeplatają się z normalnym zachowaniem stąd też moja dezorientacja. Mąż jest człowiekiem sukcesu(z zawodu Prawnik) ma swoją Kancelarie Adwokacką. Posiada także spółkę wraz ze swoim wspólnikiem w której posiadanie wchodzi Hotel ***. Nie mamy żadnych problemów z płynnością finansową. Mamy też synka, 3 letniego, oraz 4 miesięcznego bobaska(też syn). Mąż nie ma cierpliwości do malutkiego, a nigdy wcześniej takie zachowanie nie pojawiało się w stosunku do naszego 3 letniego synka. Gdy mały płacze, to potrafi wpaść w jakiś szał, krzyczy "zamknij się", "zamknij ryja", itp. Tłumaczyłam mężowi, że nie mały nie robi tego specjalnie, tylko może chce jest głodny, że w taki sposób to pokazuje jak potrafi, że może go brzuszek boli i żeby zamiast krzyczeć na niego, to żeby się nim zajął, przytulił, pomasował brzuszek, itp. W stosunku do naszego starszego syna mąż jest jak jego najlepszy przyjaciel, bawi się z nim, zabiera na wycieczki, do firmy, itp. Natomiast jeżeli słyszy płacz małego, to nawet nie podejdzie sprawdzić czy wszystko z nim jest okej, jedynie po to żeby się wydrzeć na małego, że go denerwuje pt. "Utkaj kurwe". O zmienieniu pampersa też można zapomnieć tak samo jak o pokarmieniu małego. Boje się wyjść z domu i zostawić małego samego w domu z mężem, W stosunku do mnie mąż nigdy nie użył takich słów. Nie wiem w czym może tkwić problem :( Dochodzi do tego, że jeżeli zostawię dziecko samo z mężem w domu, to on nic przy nim nie robi, najzwyczajniej w świecie olewa małego. Dziecko może się zachodzić płaczem, łzami a jego to nie rusza. Apogeum tego wszystkiego było, jak mały pełzając po narożniku w salonie spadł na dywan przy okazji strącając szklankę z sokiem i zalewając dokumenty męża. Mąż wpadł w jakiś szał zaczął wydzierać się w stylu "Ty mały skurwielu", nie sprawdził nawet czy malutkiemu nic się nie stało, zajął się papierami a mały mógłby tak leżeć aż ja bym nie wróciła. O wzięciu małego na ręce nie ma nawet mowy, odkłada małego do łóżeczka i ma w tyłku. 

Black Haze
Posted

Czy Twój mąż ma jakiś powód by mieć "żal" do Waszego młodszego syna? Czy on chciał tego dziecka czy to była Twoja decyzja, ew. "wpadka"? Czy po tym jak zaszłaś w ciąże w Waszym życiu coś się zmieniło? Może po urodzeniu tego dziecka przestałaś zajmować się mężem wszystkie tory kierując na dzieci, może przestaliście współżyć, może ma jakieś inne powody aby obwiniać niemowlę o coś, co w jego życiu zmieniło się na gorsze? 

Zachowania męża nic nie usprawiedliwia, ale zastanów się z jakiego powodu tak te dziecko traktuje. 

• 5 months later...
Posted

Oczywiście, że zachowanie męża jest skandaliczne i nalezy z nim na ten temat porozmawiać. Może wizyta u psychologa. Jak urodziłam drugie dziecko mąż też nie chciał się nim zajmować. Zaś ze starszym synem kopał piłkę, chodził na spacery. Kłóciłam się o to z mężem, atmosfera w domu była napięta, żeby męża nie pozabijać sięgałam po "upokajacze", najczęściej po nervomix bo ziołowy i bezpieczny. Kiedyś postanowiłam z tym skończyć i porozmawiać z mężem. Wzięłam nervomix, który zresztą ostatnio często brałam, by się uspokoić, wzięłam parę glębokich wdechów i porozmawiałam z mężem. Okazało się, że mąż poprostu nie czuje jeszcze z nim więzi bo jest za małe, a nadrabia czas ze starszym. Czasami spokojna rozmowa duzo zmienia.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• Kerosine
  • Najnowsze posty

• Celt
      Jak dla mnie, najbardziej wkurzające cechy kobiet to: nieszczerość, brak empatii, obrażanie się o byle co i milczenie lub owijanie w bawełnę zamiast mówienia wprost o co chodzi - połączone ze skazywaniem drugiej osoby na domysły, co owa druga osoba zrobiła źle (według kobiety). Wkurzających cech ludzi ogólnie jest znacznie więcej. Jednak brak empatii razi, przynajmniej mnie, szczególnie u kobiet, zaś obrażanie się o byle co i silna niechęć do mówienia wprost, o co chodzi, to rzeczy, które spotykam wyłącznie u kobiet - i doprowadzają mnie wtedy do szewskiej pasji. To szczególny rodzaj nieszczerości, wyjątkowo rażący.
    • Celt
      Zależy, co właściwie ma oznaczać zwrot "wspólna depilacja". Depilacja których części ciała (nóg, pach, miejsc intymnych), i czy chodzi o wspólne pójście do kosmetyczki z zamiarem wspólnego wydepilowania się przez Was, czy o wzajemną depilację Ciebie i dziewczyny. I czy mowa o depilacji sensu stricto, czyli woskowaniu lub podobnym zabiegu, czy o usuwaniu owłosienia w inny sposób, np. poprzez golenie. Ogólnie to IMHO lepiej zostawić depilację kosmetyczce, chyba że samemu/samą ma się kompetencje w tej kwestii. A jeśli chodzi o wzajemne golenie miejsc intymnych, to na pewno zależy od wprawy obojga - choć w sumie, nie miałbym nic przeciwko temu. Jednak sam raczej bym tego nie zasugerował - po prostu, byłbym otwarty na taką propozycję, gdyby wyszła od drugiej strony.
    • Celt
      Elektryczną maszynką. Choć ogólnie, nie lubię się golić.
    • Doradca
      Chciałem się tylko przywitać, cześć wszystkim!  
    • Tatiana876
      Osobiście chciałabym zostać skremowana tradycyjny pogrzeb to relikt przeszłości
  • Recent Status Updates

• Lina_Evi

Lina_Evi

Witam ponownie.
      · 2 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Martusiaaaaaa92
      Martusiaaaaaa92
      2
    2. 2
      Gloria