Jump to content

Praca a studia?

Wędrowniczka

Recommended Posts

Wędrowniczka
Posted

Słuchajcie, nie mam pojęcia czy ten temat się tutaj wcześniej pojawił? Jestem tegoroczną maturzystką i wiem, że idąc na studia na pewno chcę już zacząć pracować. Czy może jest tutaj ktoś, kto studiuje i może doradzić mi jakąś prywatną uczelnię w stolicy? Słyszałam o Społecznej Akademii Nauk. Wiem, że mają fajny program i dużą różnorodność. Mogę liczyć na jakieś opinie? Z góry dzięki! :D

Posted

Co chcesz studiować?

Posted

Podstawowe pytanie (które sama sobie powinnaś zadać i, co najważniejsze, szczerze na nie odpowiedzieć) czy ty chcesz iść na studia? Czy może myślisz o tym, żeby mieć ten papier, nie ważne z jakiego kierunku, i móc nim w przyszłości machnąć pracodawcy przed nosem? Bo jeśli to drugie, to nie lepiej podjąć się samej pracy? Zacząć zdobywać jakieś doświadczenie? Może gdzieś wyjechać?

• 3 weeks later...
Posted

Najpierw trzeba wiedzieć czego się chce, a pracować i studiować można zawsze, czy to na uczelniach państwowych, czy prywatnych, będąc na zaocznych czy dziennych. Ja sama na dziennych studiach pracowałam, choć może to trochę za dużo powiedziane, bo miałam staż, ale umiałam to pogodzić. Wielu moich znajomych ze studiów dziennych też studiowało czy studiuje i pracuje jednocześnie, więc można to spokojnie pogodzić.

• 1 month later...
Posted

Naprawdę z luzem da się pogodzić prace i studiach ( chyba, ze to prawo, medycyna) śmiać mi się chce jak słyszę studenta, który ma wykłady 3 razy w tyg. że nie ma jak pracować.

Posted
O 28.04.2016 at 09:00, Wędrowniczka napisał:

Słuchajcie, nie mam pojęcia czy ten temat się tutaj wcześniej pojawił? Jestem tegoroczną maturzystką i wiem, że idąc na studia na pewno chcę już zacząć pracować. Czy może jest tutaj ktoś, kto studiuje i może doradzić mi jakąś prywatną uczelnię w stolicy? Słyszałam o Społecznej Akademii Nauk. Wiem, że mają fajny program i dużą różnorodność. Mogę liczyć na jakieś opinie? Z góry dzięki! :D

OK, ja skończyłam tzw. SAN w stolicy (z tego co się orientuję działają też preżnie Łodzi) a o co konkretnie pytasz? Dosyc ogolnei napisałaś: fajny program i duża różnorodność... myślę, że to dosyć subiektywne kwestie. Najlepiej zacząć od kierunku, jaki chcesz studiować, wtedy różnorodnośc przestaje Cię interesować;)odpowiem Ci na moim przykładzie, bo skończyłam licencjat z kosmetologii a jest tam naprawde sporo kierunków, każdy trzeba oceniać indywidualnie. Według moje prywatnej opinii uczelnię wyróznia dobry stosunek teorii do praktyki i dobór wykładowców (bardzo dobrzy specjaliści w swojej dziedzinie). Gdybys miała konkretniejsze pytania, to służę pomoca.

• 1 month later...
Posted

Ja SAN poznałam bardzo dobrze studiując tutaj tzn w stolicy. Podobnie jak Ty chciałam studiowac i pracować i tak własnie zrobiłam;). Fajny program? Hm wszystko w zasadzie jest uzależnione od tego jaki kierunek wybierzesz, jedne sa ciekawsze inne mniej. Ja akurat wybrałam stosunki międzynarodowe i absolutnie nie żałuję, a program faktycznie był ciekawy ;)
Zastanów się dobrze nad kierunkiem, musisz sie tym po prostu interesować;)
Pozdrowionka

• 4 weeks later...
Posted

Ja studiowałem zaocznie i pracowałem w gastronomii, nie polecam :)

• 3 weeks later...
Posted

@gugos86 Czy mogę prosić o przybliżenie parametrów i na jakiej zasadzie podnoszą opłaty za użytkowanie wraz z obrotami?

Posted

ok, z teorii wygląda pięknie ładnie i wspaniale...a tak na poważnie to faktycznie warta uwagi sprawa. od praktyki mi powiedz jak twórcy się zapatrują na pomoc techniczną, wiszą problemy po kilka dni czy jak coś się dzieje to usuwają im szybciej tym lepiej? no i może jeszcze chciałabym wiedzieć czy mogę to zintegrować jakoś ze swoim asystentem żeby nie płacić milionów za to? bo jego nie chciałabym zmieniać. co do stopni opłat, takiego rozwiązania od zera jeszcze nie widziałam i musze przyznać że kusiii!

Posted

A chcąc z tego skorzystać muszę mieć swoją domene czy nie? Bo tej nie mam. Mam za to grafikę pod sklep którą chciałbym użyć żeby zaoszczędzić bo to chyba zawsze najdrożej wychodzi. Czy to w tym przypadku jest możliwe?

Posted

Ja studiuje dziennie w państwowej uczelni i do tego mam nawet dwie prace i... uwaga... swoje prywatne życie! Na wszystko w sumie mam czas i gdyby mi się chciało to nawet i czas na naukę znalazłby się. 

Jako studentka nie przyjmą Ciebie to jakieś pracy gdzie masz godzinowo od 8 do 16 i jeszcze od poniedziałku do piątku. Studentów szukają w kinach, kawiarniach, cukierniach czy też znienawidzonych przeze mnie sklepach z odzieżą. Wszędzie jest grafik ustalany pod Twoją dyspozycyjność, piszesz kiedy chcesz pracować i w jakich godzinach i zazwyczaj tak dostajesz. 

Posted

Hej, ja pracowałam i studiowałam zaocznie. To bardzo dobra opcja. Masz szansę na wykształcenie  grosz dla siebie:)

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• grzechu98
      Witam, to mój pierwszy post. Opiszę po krótce.  Jestem 24-letnim chłopakiem, który nawet... nie trzymał dziewczyny za rękę. Winą tego jest, iż nie widziałem nigdy zainteresowania od kobiet, moje próby kończyły się ghostingiem. Być może z powodu przeciętnej twarzy (odpad genetyczny). Wygrałem tylko w wzroście - 190 cm. Nigdy nie miałem koleżanek bliskich, zawsze trzymałem się facetów. W gimnazjum to nawet żadna nie chciała rozmawiać - otyłość, zaawansowany trądzik. Po tym poszedłem do technikum, gdzie sami faceci. Odciąłem od kobiet. W wieku 22 lat pierwszy raz miałem u prostytutki. Z racji tego, że jeśli do tej pory nie widziałem zainteresowania od nich, to nie zobaczę nigdy, a opcja zapasową po 30 nie zamierzam być. Co do charakteru mojego. Jestem introwertykiem, bardziej stroniący się od bycia w centrum uwagi. Dobieram osoby na znajomych pod względem charakteru. Nie piję, nie palę. Zauważyłem, że taki typ faceta w ogóle nie jest pożądany na partnera. Zanim się rozkręciłem, to każda mnie olała, lub nie była zainteresowana. Przestałem już robić pierwszy krok nawet, obojętność się zrobiła wobec kobiet rówieśniczek. Przyszłość moja wyglądać prawdopodobnie będzie tak: zostanę singlem z dużym przebiegiem na prostytutkach (który by jest duży), albo coś sobie zrobię. Co myślicie?    
    • Kerosine
      ... to, że uczeni [tak, właśnie oni] znajdą kiedyś dowód na istnienie Boga.
    • Olcia15273
      Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
    • yiliyane
      Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
    • Kerosine
      ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
  • Recent Status Updates

• Lina_Evi

Lina_Evi

Witam ponownie.
      · 2 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane
      yiliyane
      3
    2. 2
      wolnaczeczenia