Jump to content

Która manga wywarła na Was duży wpływ?


Kurapika

Recommended Posts

 • 3 weeks later...

Niewątpliwie "Koe no Katachi". Właściwie, to jestem jeszcze w trakcie czytania, ale i tak... Piękna manga o niesłyszącej dziewczynie. Nigdy jakoś specjalnie nie spotykałam się z problemem poważnej wady słuchu. Trochę mnie ta manga poruszyła. Niedługo potem zauważyłam w galerii handlowej, jak idzie sobie jedyna para, kobieta dorosła i dziewczynka, która nie rozmawia, a miga. Jakby były otoczone taką bańką ciszy. Pamiętam, że widziałam je tak wiele razy, ale dopiero wtedy zauważyłam ich obecność.

Link to comment
 • 3 weeks later...

Death Note of coures, majstersztyk psychologiczno - kryminalny. A do tego uwielbiam Noragami, choć miałem opory, jakoś tak pachniało mi to mangą shoujo, ale że to kawałek dobrej komedii, to czytam namiętnie :D

Link to comment
 • 8 months later...

Chyba Bleach, jestem dużym fanem i nie mogłam się doczekać anime. Często sobie w głowie układam rózne fan fiction w tamtymświecie i w ogole lubię samurajów wszelści. :)kiej ma

Link to comment

Czy akurat "wywarła na mnie duży wpływ" to nie wiem, z pewnością jednak zrobiła na mnie spore wrażenie i mocno zapadła mi w pamięć - sprawiając, że jest w zasadzie pierwszym tytułem, jaki przychodzi mi do głowy gdy pada pytanie o ulubioną mangę. Oczywiście chodzi o

O 24.05.2016 at 13:45, Yato napisał:

Death Note (...), majstersztyk psychologiczno - kryminalny

Po pierwsze - genialna, skomplikowana i pieczołowicie dopracowana do najdrobniejszego szczegółu fabuła. Owo skomplikowanie i dopracowanie sprawiają wprawdzie, że łatwo można się w jej zawiłościach pogubić, ale obcowanie z tak ambitnym pod tym [zresztą nie tylko] względem tytułem to prawdziwa uczta intelektualna.

Po drugie - główni bohaterowie. Jeśli już być złoczyńcą, to takim jak Yagami Light, którego szaleństwu dorównuje tylko jego geniusz [czyż jednak to pierwsze nie jest w mniejszym lub większym stopniu nieodłączną cząstką tego drugiego?]. Zarówno on, jak i L to postacie niezwykle interesujące pod względem psychologicznym: w przypadku Lighta mamy do czynienia ze studium psychopaty [ale także człowieka na dobrą sprawę uzależnionego/owładniętego przez przedmiot, którym się posługuje], L natomiast to z dużym prawdopodobieństwem jeden z nielicznych w kulturze wizerunek cool autystyka. Obydwaj główni bohaterowie są także po prostu niezwykle charyzmatyczni [choć w skrajnie odmienny sposób] i tworzą jedną z najbardziej udanych par przeciwników - w pewnym sensie jeden bez drugiego nie istnieje.

<spoiler alert>

Po trzecie wreszcie sama tematyka mangi i nasuwające się w trakcie jej lektury filozoficzne refleksje. Kira był mordercą tysięcy, jednak pozostaje faktem, że dzięki niemu pozornie utopijne marzenie wielu o "idealnym świecie" udało się zrealizować. Być może jest to cena, jaką w kontekście ogółu ludzkości warto było jednak zapłacić? Także sama idea DN jako opowieści o "człowieku, który postanowił zostać Bogiem" skłania do rozmyślań.

Link to comment
 • 2 years later...
 • 2 months later...
 • 1 month later...
 • 1 year later...
WszyscyZginiemy

Nie czytam wielu mang, a jeśli już to jedynie czytywałam wręcz namiętnie gatunek, którego z reguły unikam zarówno w anime jak i książkach czy filmach - a mianowicie romansidła. Głównie shoujo i yuri.

Na pewno pierwsze mangi yuri, na które wpadłam pomogły mi znormalizować to, że wolę/lubię też dziewczyny, co było bardzo pomocne bo mogłam już nie brać tak do siebie słyszanych od czasu do czasu docinek albo głupich komentarzy w gimnazjum. Nie powiedziałabym, że jakaś zasłużyła na miano szczególnej, ale w pamięć zapadło na pewno najbardziej Citrus, jako nie tylko pierwsze yuri ale w ogóle pierwsza manga jaką czytałam. :sweatdrop:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • Zielona.
  • yiliyane
 • Najnowsze posty

  • yiliyane
   Odpowiedziałam w pierwszym   Wyznaczam teraz @Vertigos i @Anarchist, a tematy to:  
  • yiliyane
   Już dawno nie byłam u lekarza państwowego. Nie chodzę za często do lekarzy, ale jak już idę, to raczej prywatnie. Prędzej człowiek umrze niż doczeka się wizyty na NFZ. Pół roku czekania na wizytę u lekarza rodzinnego, potem co najmniej półtora roku na wizytę u specjalisty. NFZ "opłaca się" tylko przy bardzo drogim leczeniu i takim, które może być odwleczone w czasie. Jeżeli jest pilna potrzeba wizyty u lekarza, zrobienia badań i postawienia diagnozy, to w naszym pięknym kraju takie są realia, że się człowiek tej wizyty państwowo nie doczeka. Powinien być państwowy, plus oczywiście możliwość otwarcia i prowadzenia prywatnych klinik i gabinetów. Całkowicie płatna służba zdrowia prowadziłaby do tego co jest w Stanach - że za byle wizytę z katarem dostajesz rachunek na tysiąc dolarów, w efekcie czego na leczenie stać tylko najbogatszych. Nie. Jak już wspomniałam, całkowicie wolny rynek w przypadku służby zdrowia spowodowałby, że większość ludzi de facto straciłaby możliwość leczenia się, bo nie byłoby ich na to stać. Teraz za wizytę u specjalisty płacisz, powiedzmy, 200 zł. To i tak dużo i wiele osób na to nie stać. Ale wyobraźmy sobie byle wizytę za 2 tysiące. Nie chcielibyśmy takiej sytuacji.
  • Kerosine
   @Gloria i @yiliyane, zapraszam  
  • yiliyane
   Nie. Nie mam takiej potrzeby. Stosuję filtry tylko na intensywne letnie słońce, a i też nie zawsze. Słońce rzadko mnie parzy. Ratują mnie włoskie geny Nie. Właściwie tylko na początku lata, kiedy skóra jest jeszcze zupełnie nieopalona po zimie, muszę uważać. W ten sposób trochę mnie przypiekło w czerwcu, kiedy byłam w termach (w Polsce) na świeżym powietrzu. Z kolei jak byłam teraz we wrześniu na Teneryfie, to w ogóle się nie smarowałam i nic mi nie było - bo skóra już się przyzwyczaiła do słońca. Opalanie się nie jest niczym złym, o ile robi się to z umiarem. Spiekanie się na raka, leżąc od rana do wieczora plackiem na plaży to zdecydowanie zły pomysł. Podobnie jak chodzenie na solarium. Ale lekka, naturalna opalenizna, która tworzy się latem, nie jest niezdrowa. Zupełnie nie wystawiając skóry na światło słoneczne blokuje się dopływ witamy D3. Kiedyś więcej się smarowałam kremami z filtrem i unikałam słońca i efektem było stężenie witaminy D3 na poziomie 7 ng/ml (gdzie norma to 31-50 ng/ml, a mój wynik uznawany jest za ciężki niedobór). Więc, jak we wszystkim, trzeba umieć znaleźć złoty środek. Może nie nazwałabym tego obawą, ale nie przepadam za efektami długiego siedzenia przed urządzeniami elektronicznymi. Najczęściej skutkuje to u mnie bólem głowy, silniejszym niż zazwyczaj.
  • yiliyane
   Nie mogłabym oddawać krwi, nawet gdybym bardzo chciała. Ze względu na problemy zdrowotne moja krew nie zostałaby przyjęta. Poza tym nie sądzę, żeby mój organizm zniósłby taki ubytek krwi. Przy krwiodawstwie pobiera się aż 450 ml krwi, co trwa 5-8 minut. Do morfologii pobiera się podobno do 5 ml krwi, a mnie już zdarzyło się raz zemdleć (spadek cukru najprawdopodobniej, spowodowany utratą krwi i byciem wiele godzin na czczo), wielokrotnie też robiło mi się słabo lub też mdliło mnie, ale poza tym obyło się bez większych konsekwencji. Tak więc w moim przypadku bycie dawcą krwi odpada.
 • Recent Status Updates

  • Anarchist

   Anarchist

   Och, te remonty w mieście, nie widać końca :C 
   · 2 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Więcej czasu potrzebne od zaraz! :/
   · 2 replies
  • NYC

   NYC  »  Martusiaaaaaa92

   Odpisałam;)
   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   2
  2. 2
   mw2
   mw2
   1
  3. 3
   Anarchist
   Anarchist
   1
  4. 4
   Gloria
   Gloria
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  9 posts
  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Anarchist
  Anarchist
  2 posts
  trombalski300
  trombalski300
  1 post
  Celt
  Celt
  1 post
  Gloria
  Gloria
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  40 posts
  Anarchist
  Anarchist
  38 posts
  yiliyane
  yiliyane
  19 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  816 posts
  yiliyane
  yiliyane
  705 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  637 posts
×
×
 • Create New...