barba

co na alergię??

21 postów w tym temacie

Znacie jakieś leki na alergię bez recepty? Chyba mi się zaczyna katar sienny czy coś, bo wczoraj byłam trochę na zewnątz i dzisiaj mam katar na maksa, oczy mi łzawią :((

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Allegra jest całkiem skuteczna, wystarczy jedna tabletka na dobę, żeby poczuć ulgę. Nie powoduje senności, jak na przykład Clemastinum albo Zyrtec. 

Jedyną wadą jest małe opakowanie (10 tabletek) - no, ale ja mam problemy z lekomanią i zawsze mi mało.  

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:D hehe, wczoraj się powlekłam do apteki i kupiąłm sobie hitaxe fast, na razie wzięłam jedną tabletkę i jakoś nie cuzje się senna po niej, natomiast katar przeszedł. No właśnie sporo słyszałam o tych alergicznych że usypiają i od razu w aptece mówiłam, że chcę taką co mnie nie przymuli, bo jakoś musze pracować. Czy takie leki trzeba brać codziennie?? Dzisiaj pracuję w domu i w sumie czuję się dobrze, wiec chyba nie ma sensu brać teraz? Bo to chyba szybko zaczyna działać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do dawkowania, to polecam zapoznać się z ulotką. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak właśnie zrobiłam, dawkowanie jest w razie potrzeby, maks 1 na dobę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak dla mnie na alergię najlepsza jest wizyta u lekarza, który powinien coś sensownego doradzić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko jeszcze trzeba na dobrego lekarza trafić, a do alergologa się dostać i trafić na sensownego, mogę policzyć na palcach jednej ręki normalnych lekarzy na których trafilam, reszta testowała na mnie różne leki w nadziei że może trafią z tym leczeniem. Już wolę w miarę możliwości leczyć się sama.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli nie chcesz zażywać tabletek, to polecam też herbatę miętową. Sprawdziłam na sobie - faktycznie ma właściwości odczulające.

Oprócz tego, jak nie pomagają mi leki i np. mocno łzawią oczy, to czasem sięgam po Calcium rozpuszczalne w wodzie. Działa błyskawicznie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 7.07.2016 at 08:54, adela666 napisał:

a mnie męczy od 3 tyg suchy kaszel czy to już alergia? 

może być. Ja się najgorzej czuję jak deszcz zaczyna padać, nie wiem cyz to przez ten unoszący się wszędzie pył, szczególnie jak jest bardziej suchy okres a potem zacznie lać to ja mam jakiś mega atak alergii, też tak macie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 13.04.2016 at 16:27, karr napisał:

Allegra jest całkiem skuteczna, wystarczy jedna tabletka na dobę, żeby poczuć ulgę. Nie powoduje senności, jak na przykład Clemastinum albo Zyrtec. 

Jedyną wadą jest małe opakowanie (10 tabletek) - no, ale ja mam problemy z lekomanią i zawsze mi mało.  

allegra nic nie daje :D alertec tez nie, najlepsze sa te na recepte ;) zyx np :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy ja wiem że są takie najlepsze, kiedyś brałam taki przepisany to mnie ścinało i mogłam spać cały dzień po tym, wszystko zależy od składu, nowszej generacji tak nie usypiają, ja biorę hitaxe fast na bazie desloradatyny i nie czuję żadnego przymulenia itp.

-1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od dziecka mam alergię na pyłki i muszę wam powiedzieć, że z roku na rok jest coraz słabsza :-) Bez żadnego odczulania. Jak zbliża się okres pyłkowy, to po prostu mówię w aptece, że poproszę coś na katar sienny i w zupełności wystarcza i szczerze, stosuję tylko wtedy kiedy zaczynam kichać lub mam czerwone oczy. Kiedyś brałam tylko leki na receptę. Także może za kilka lat w ogóle nie będę miała alergii :-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy alergia sama może przejść? wątpię , moją 40-letnią córkę łatwiej byłoby zapytać na co nie ma alergii i jeśli nie zalecenia lekarzy samo nigdy by jej nie przeszlo, zresztą  i tak nie przeszło ,dlatego dziwię się, jeśli ktoś pisze, że alergia sama przeszła.To nie jest aż tak prosta sprawa, żeby sama przeszła.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zależy od rodzaju alergii i od osoby, ale Zyrtec bywa skuteczny :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 18.01.2017 at 18:20, karakara napisał:

Czy alergia sama może przejść? wątpię , moją 40-letnią córkę łatwiej byłoby zapytać na co nie ma alergii i jeśli nie zalecenia lekarzy samo nigdy by jej nie przeszlo, zresztą  i tak nie przeszło ,dlatego dziwię się, jeśli ktoś pisze, że alergia sama przeszła.To nie jest aż tak prosta sprawa, żeby sama przeszła.

Nie próbowała odczulania? Różne opinie o tym są, na pewno nie ma gwaracji że na pewno alergia przejdzie, no i to trwa latami.

Raceboy- brałam ale strasznie mnie zamulał :/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja stosuję claritine plus na noc atarax na wyciszenie mam zapisany. Pomaga to powiem szczerze. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te leki bez recepty niewiele dają przynajmniej mi. Najlepiej iść na jakieś odczulanie.

-1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi hitaxa fast pomaga, wiem że ten składnik główny jest też w lekach na receptę, dla mnie to spore ułatwienie że mogę kupić bez recepty

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz