Jump to content

Aborcja


Jigga

Recommended Posts

Poprzedni temat został zamknięty ponieważ był błąd w starym skrypcie. Prosze o kontynuowanie wątku tutaj. Jakby ktoś nie wiedział to poprzedni temat znajduje się Tutaj.

 

Czekam na wasze opinie na ten temat.

Link to post

Hmm zdania na ten temat są podzielone. Ja osobiście nie jestem zwolenniczką aborcji, ale jezeli jakaś młoda dziewczyna zostałaby zgwałcona no i wtedy byłaby w ciąży no to wtedy tak.

Link to post

[fquote]jakaś młoda dziewczyna zostałaby zgwałcona no i wtedy byłaby w ciąży no to wtedy tak.

[/fquote]

A jakby jakaś stara dziewczyna została zgwałcona to nie :wink: ?

Link to post

czepiasz sie. Co do gwałtu mam podobne zdanie. A co do sytuacji zagrożenia życia matki.. hmm. Tutaj już chyba powinna natura decydowac, bo zarówno dziecko jak i matka maja takie samo prawo do zycia. Sam nie wiem - to wszystko mozna traktować bardzo subiektywnie, bo np. ja nie poświęciłbym zycia własnej żony dla dziecka.. chyba.

Link to post
A co na to matka?? Ja na pewno bym ryzykowała. Gdybym zabiła własne dziecko miałabym wyrzuty do końca życia.

Ja również. Aborcja nie :/

Dziecko to też człowiek

Link to post

No więc kontynując poprzedni wątek.

Ja nie bronie aborcji, ja bronie prawa do wyboru. Jeśli ktoś nie chce mieć dzieci, a przypadek nieszczęście sie zdaży, zeby nie musiał z tego powodu męczyc sie itp. Co więcej uważam, że walczenie z czymkolwiek poprzez zakazywanie tego i grożenie konsekwencjami prawnymi to walka z wiatrakami. Ponadto jak pisałem wcześniej nielegalność zwiększa zagrożenie zdrowia i zycia kobiet.

Chcąc walczyć z aborcją poprzez zakazy nie pozostaje nic innego, jak wzorem nieżyjącego już rumuńskiego dyktatora Caucesku wprowadzić tgz policje ciążową, czy o to właśnie wam chodzi ?

Zalegalizowanie, nie tylko daje nam wiedze o faktycznej skali zjawiska, ale również daje kontakt z kobietami które chcą pozbyć się ciąży.

Kontakt ten daje nam szanse realnego wpływu na taka decyzje. Być może wystarczy rozmowa z psychologiem, skierowanie do odpowiedniego ośrodka pomocowego, rozmowa o różnych możliwościach rozwiązania problemu, może to wystarczyłoby, żeby przynajmniej część przypadków zapobiec.

Link to post

Nie, aborcja to coś strasznego.Nie pozwoliłabym ludziom na taki krok. Jednak coś zmusza ich do tego. Kto lub co? Myślę, że zamiast aborcji, można po prostu urodzić dziecko i albo oddać je do adopcji (choć to też jest straszne), albo po prostu pokochać to dziecko. Ja tak myślę, i nic mego zdania nie zmieni.

Link to post

Co za róznica czy zabijasz nie narodzonie dziecko, czy przykładasz swojemu 5 letniemu dziecku kulkę w łeb? Niewielka...

Kiedy kobieta zostaje zgwałcona? To nie wiem. Ciężko mi mieć zdanie na ten temat.

Link to post

Aborcja-obsolutne zlo.Jedynie uwazam ze dopuszczalna gdy ziwczyna zostanie zgwalcona bo wtedy patrzac caly zycie na swoje dziecko bedzie widziala tamto straszne zdarzenie.W innych przypadkach absolutnie nie!

Link to post

Jestem przeciwniczką aborcji. Jedynie powinna być dopuszczona gdy życiu matki grozi niebezpieczeństwo. A co do gwałtu, to mam podzielone zdanie. Kobieta po porodzie może oddać dziecko, lecz jeśli donoszenie ciąży sprawiłoby jej zbyt wielki ból, to powinna poddać się aborcji.

Link to post

Przecież dziecko powstałe poprzez gwałt to tez człwiek. Nie jego wina, że jest kim jest, i ze powstało jak powstało

Link to post

Też tak sądze. Dziecko nie jest winne, tego co się stało. Ale napewno kobietom trudno jest urodzic takie dziecko.

Link to post

Ja jestem przeciwny aborcji... chyba że ciąża zagraża życiu matki.

Przecież ten płód kiedyś urośnie, będzie taki jak my... niektórzy myślą że jak zabiją go w stanie nie świadomości(pobytu w brzuchu matki) to nie popełniają morderstwa. Ale to tak samo jakbyśmy zabili śpiącego człowieka.. też jest wtedy nie świadom co się dzieje wokół niego...

Dlatego nie jestem za aborcją i nigdy nie będę - powtórze jeszcze raz - kiedyś będzie świadomym życia człowiekiem a czy zabijemy je podczas nie świadomości to zupełnie to samo ;/

Link to post

Jak dla mnie nic nie jest w stanie wytłumaczyć aborcji. No chyba, że dziecko urodziłoby się ze strasznymi zmianami somatycznymi, z którymi ciężko byłoby żyć. Choć ja i tak bym miała wyrzuty sumienia. A co do gwałtu to przecież takie dziecko też ma prawo żyć. To już lepiej zabić tego co zgwałcił kobietę. :roll:

Link to post
Jak dla mnie nic nie jest w stanie wytłumaczyć aborcji. No chyba, że dziecko urodziłoby się ze strasznymi zmianami somatycznymi, z którymi ciężko byłoby żyć.

A co wtedy już człowiek nie ma prawa żyć? Tak samo jak u niektórych dzieci wykrywa się zespół downa jeszcze podczas ciąży... to je też zabijamy bo jest chore??? Nie rozumiem takiego myślenia...

Link to post

nie zdążyłem dodać do poprzedniego posta (tak przy okazji przystkich przeciwnych odsyłam do niego)

Otóż czy jesteście pewnie, że na pewno warto na siłe zmuszać, żeby rodziły dzieci? Czy na pewno jest to dużo bardziej odpowiedzialne (ktoś z was nazwał aborcje największą nieodpowiedzialnością) ?

Tak mnie natchneło po wyroku skazującym za skatowanie 4-letniego dziecka (michałka bodajrze). Bo rodzicom przeszkadzał w życiu...

Link to post

Ja jestem przeciw aborcji po co dawać początek życia by później je odbierać to przecież głupota. Dlatego na aborcje mówię wielkie NIE

Link to post

Jak widać łatwo powiedzieć "oddać". Gdyby to naprawde było takie proste to nie było by dzieci w beczkach nielegalnych aborcji etc. Zastanów się może dlaczego ludzie mimo, że mogą oddać co tak uparcie głosicie czesto wybierają bardziej drastyczne rozwiązania ?

A nawet gdyby oddawali to masz pomysł co zrobić z dodatkowymi kilkadziesiat-kilkuset tysiacami dzieci w domach dziecka? Pytam z ciekawości, bo chce wiedzieć czy to oddanie to taka idea fixe czy jakieś przemyślane rozwiązanie :)

Swoją drogą czy twój program przeciwdziałania aborcji ogranicza sie tylko do zakazywania ?

Ja uważam, że jedynym sensownym sposobem jest legalizacja aborcji co wyjaśniłem w poscie na 1 stronie.

To teoche jak z narkotykami, odkąd wprowadzono karanie za posiadanie ich na własny użytek, większość osó mająca z tym problem po prostu przestała się zgłaszać do placówek zajmujących się pomocą w wychodzeniu z uzależnień.

Link to post
A nawet gdyby oddawali to masz pomysł co zrobić z dodatkowymi kilkadziesiat-kilkuset tysiacami dzieci w domach dziecka? Pytam z ciekawości,

Wulf, zauważ że te kilka tysięcy dzieci które tam są, nie mają prawa zostać adoptowane, a to z winy ich własnych rodziców ! Rodzice nie zrzekli się praw do dziecka, i dlatego nie mogą zostać adoptowane, a my mówimy tutaj, żby te matki które poddają się adopcji zrzekły się tych praw

Link to post

jak nie zauważyłaś zauważyułem ten fakt już dawno temu, swoją drogą napisałaś kilka tys., a ja podałem liczbę dużo większą.

Zresztą jak na razie to puki co wychodzi na wasze, aborcja jest karana, i jakoś postępów w tej kwesti nie ma.

Link to post
 • Guest pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Najnowsze posty

  • Maggie
  • Martusiaaaaaa92
   Od niedawna jestem zafascynowana Camille Alexander. Natrafiłam na nią oglądając projekt Natural Beauty Bena Hoppera, Camille wystąpiła tam jako jedna z wielu modelek, ale szczególnie przykuła mą uwagę. Podziwiam Camille za odwagę w prezentowaniu naturalności swojego ciała. Parę lat temu był czas, że sama miałam owłosione pachy, potem wróciłam do ich golenia, ale szanuję że Camille wbrew schematom nie wstydzi się tego pokazać. W internecie jest więcej jej zdjęć różnych autorów (tu na przykład jej profil na PurplePort) na wielu z nich wzrok przykuwa właśnie jej naturalne owłosienie, a na innych równie ciekawa piegowata twarz. I ma też u mnie plus za kolczyk w sutku. Choć sama jestem fanką piercingu, to nie wiem czy kiedyś się odważę na kolczyk w sutku, tym większy szacun ma u mnie
  • Marian78
   Jest finał tej opowieści: ona jest amebą umysłową  ufffff 
  • Shady-Lane90
   Daj znać czy zadziałało! ;D 
  • Kalafior_Grozy
   A więc wyznaczam Panią Olę @dannonka Pytania są 2 posty wyżej
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Kerosine

   Myślę, że ten podcast też Cię zainteresuje.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Kerosine

   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
    
   · 1 reply
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak poniedziałkowo, choć podobno czwartek
   · 1 reply
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   KARATE PUMO LEPSZE NIŻ SUMO!!
   STRASZLIWE CIOSY, ŁAMIĄ SIĘ NOSY!!
   · 3 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   6
  2. 2
   michaelowax3
   michaelowax3
   4
  3. 3
   Kerosine
   Kerosine
   3
  4. 4
   Shady-Lane90
   Shady-Lane90
   2
  5. 5
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   2
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  19 posts
  Kerosine
  Kerosine
  16 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  10 posts
  michaelowax3
  michaelowax3
  8 posts
  Highline
  Highline
  6 posts
  Kalafior_Grozy
  Kalafior_Grozy
  3 posts
  Vertigos
  Vertigos
  3 posts
  Oliwka 800
  Oliwka 800
  3 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  3 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  yiliyane
  yiliyane
  125 posts
  Kerosine
  Kerosine
  101 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  77 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  1053 posts
  yiliyane
  yiliyane
  930 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  845 posts
×
×
 • Create New...