Sign in to follow this  
Followers0
eko

Dzieło, które zmieniło Twoje postrzeganie świata

Recommended Posts

Chodzi o to, czy czytaliście jakąś książkę/opowiadanie, oglądaliście film, plakat, zdjecie   dosłownie wszystko, które zmieniły wasze  postrzeganie rzeczywistości ?  Coś co sprawiło, że jesteście inni niż do tej pory. 

Nie chodzi o to, że jak ktoś obejrzał "Piątek 13-tego" i zaczął z maczetą po ulicy latać :D

To może ja zacznę :

film pt. "Życie jest piękne "  Roberto Benigni-  Pokazuje, co tak naprawdę jest zrobić człowiek dla swojego dziecka. Z jednej strony przerażający, lecz przepełniony przezabawnymi scenami . 

 

Edited by Kerosine
Sprecyzowanie nazwy tematu

Share this post


Link to post

Idiota Dostojewskiego i Zmartwychwstanie Tołstoja to dwie książki, które miały wpływ na rozwój mojego światopoglądu. Oczywiście nie mam na myśli żadnych diametralnych zmian, które zaszły pod wpływem przeżytego wstrząsu - to był raczej powolny proces, który zaczął się od niezobowiązujących przemyśleń, nasuwających się w trakcie lektury. 

Share this post


Link to post

Rzucę dosyć specyficzną pozycją, mianowicie "Biblią Szatana". Może i nie zmieniła mojego życia jakoś bardzo, satanistką też nie zostałam, ale jest swoistym początkiem moich zainteresowań "inną" stroną rzeczywistości.

Share this post


Link to post

Można tak powiedzieć, że trochę zmieniło moje spostrzeżenie na świat a mianowicie były to 2 istotne dzieła: 1. epizod anime pt: "Anemone" oraz 2. obraz Vincentego van Gogha pt: "Gwieździsta Noc".

Share this post


Link to post

Mój pamiętnik z 2002 roku.

Tak. Śmiejcie się. Ale to "dzieło" stworzone przez skrzywdzone dziecko, które z upływem lat uświadomiło mi bardzo wiele. 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Jak się nazywa ten większy dzyndzel, co się go zakłada na mniejszy dzyndzel przy słuchawkach? Takie to samo, ale większe braciszku.  
   · 1 reply
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Nie ma to jak świętować 30. rocznicę odzyskania wolności, która jeszcze nie przyszła.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   · 0 replies
  • Borowy

   Borowy

   Witajcie, mam do Was ogromną prośbę... potrzebuje wypełnionych ankiet do badań naukowych... na koniec maja mam termin oddania. Temat Tabu - SEKSUALNOŚĆ, dlatego rodzice do których kierowałem tą ankietę nie chcą mi jej wypełniać, choć uważam, że nie ingeruję w ich życie intymne. 2 miesiące temu ankieta już istniała online, a dostałem tylko 4 odpowiedzi :c Zajmie od 5 do 10 minut. Prawie wszystkie zadania zamknięte.
   Musielibyście wcielić się w rodzica, który ma dziecko z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Ankieta jest oczywiście anonimowa.

   https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc35FjqvALX9OYdkmC8p4LFMjfvp9sEyGFAuHiG6MCFurqWBQ/viewform?fbclid=IwAR0BBy3Clovc9HZH-pMkOzC8sUF6UJ-LuOPcDC2HSLdZsHL_dVYN5zb9mzE
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Czy posiadanie "judasza" w drzwiach to już antysemityzm?
   · 3 replies
 • Posts

  • umcia
   Jak umówić się z dziewczyną
   Moze powiedz ktorejs niedzieli, ze nie mozesz isc do kosciola bo cos tam i sprobuj sie gdzies zaczaic, zeby ja przyfilowac i ze niby akurat szedles ta droga i ja spotkales. Zagadaj zwyklym „czesc”... widzialem Cie kilka razy w kosciele, moze sie poznamy? troche odwagi i bedzie git!
  • umcia
   Zdrada/snapchat
   Zawsze można użyć sabotażu i spróbować sprawdzić np z innego konta, ale generalnie to popularne zjawisko obecnie, wiec bardzo prawdopodobne, ze tak robi :p
  • Czarny_Charakter
   Używki
   Mam pytanie. Wczoraj jedząc suchą oranżadę wziełam oddech i wciągnęłam troche nosem. Dziś odczuwam silny ból w okolicach mostka i czasami nie potrafie złapać oddechu. Odczuwam również bóle głowy. Strasznie się martwie. Czy te objawy przejdą. Idąc do apteki jedna z aptekarek zaproponowała mi wizyte w okolicznym szpitalu i powrót z receptą na wziew. Prosze o pomoc. Czy to możliwe żebym przez wciąganie oranżady miała trudności z oddychaniem?
  • Kerosine
   Co macie(mieliście) dzisiaj na obiad ?
   Sałatkę z trzech rodzajów sałat, tuńczyka w sosie własnym, jajka na twardo, groszku konserwowego, pomidorków koktajlowych i cebulki szalotki polaną sosem czosnkowym. Bogowie, jak ten tuńczyk skomponował się z tym sosem *kulinarny orgazm*
  • KrystianC
   Czy zdam egzamin komisyjny z niemieckiego ?
   Witam. 28 sierpnia mam egzamin komisyjny z niemieckiego, żeby dostać się do innej szkoły. Dostałem zagadnienia tylko z pierwszej klasy, które mnie obowiązują. Umiem już wszystko z tej kartki jak i również cały podręcznik na pamięć. Boje się ze zadania będą trudne i nic nie napisze. Mam tez cześć ustna. Czy taki egzamin jest trudny ? Jak wyglądają zadania? Jestem w klasie 1 LO i w gimnazjum miałem niemiecki , chodzę również na korepetycje