• Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

eko

Dzieło, które zmieniło Twoje postrzeganie świata

Recommended Posts

Chodzi o to, czy czytaliście jakąś książkę/opowiadanie, oglądaliście film, plakat, zdjecie   dosłownie wszystko, które zmieniły wasze  postrzeganie rzeczywistości ?  Coś co sprawiło, że jesteście inni niż do tej pory. 

Nie chodzi o to, że jak ktoś obejrzał "Piątek 13-tego" i zaczął z maczetą po ulicy latać :D

To może ja zacznę :

film pt. "Życie jest piękne "  Roberto Benigni-  Pokazuje, co tak naprawdę jest zrobić człowiek dla swojego dziecka. Z jednej strony przerażający, lecz przepełniony przezabawnymi scenami . 

 

Edited by Kerosine
Sprecyzowanie nazwy tematu

Share this post


Link to post

Idiota Dostojewskiego i Zmartwychwstanie Tołstoja to dwie książki, które miały wpływ na rozwój mojego światopoglądu. Oczywiście nie mam na myśli żadnych diametralnych zmian, które zaszły pod wpływem przeżytego wstrząsu - to był raczej powolny proces, który zaczął się od niezobowiązujących przemyśleń, nasuwających się w trakcie lektury. 

Share this post


Link to post

Rzucę dosyć specyficzną pozycją, mianowicie "Biblią Szatana". Może i nie zmieniła mojego życia jakoś bardzo, satanistką też nie zostałam, ale jest swoistym początkiem moich zainteresowań "inną" stroną rzeczywistości.

Share this post


Link to post

Można tak powiedzieć, że trochę zmieniło moje spostrzeżenie na świat a mianowicie były to 2 istotne dzieła: 1. epizod anime pt: "Anemone" oraz 2. obraz Vincentego van Gogha pt: "Gwieździsta Noc".

Share this post


Link to post

Mój pamiętnik z 2002 roku.

Tak. Śmiejcie się. Ale to "dzieło" stworzone przez skrzywdzone dziecko, które z upływem lat uświadomiło mi bardzo wiele. 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Filip

   Filip

   Słoneczny Filip niczym Słoneczny Patrol 8-) 
   · 0 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Rzadko o coś proszę.
   Ale dzisiaj - proszę Was o pomoc.
   https://zrzutka.pl/bf8wmk
   · 0 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Fifi! Do lekcji! ;D 
   · 3 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92

   Po zamachu na London Bridge media i politycy mówią dobrze o tutejszych Polakach jak nigdy Co ciekawe, głównie lewicowi politycy i media, by pokazać, że imigranci z UE nie są tacy źli jak ich zwolennicy brexitu przedstawiają. Zwłaszcza, że drugi z bohaterów, rodowity Brytyjczyk, okazał się nie być bez skazy: jest mordercą niepełnosprawnej dziewczyny, który dopiero co wyszedł przedterminowo z więzienia.
   · 3 replies
  • Filip

   Filip

   Herbaty dawno nie piłem, tym bardziej na czas, ale podoba mi się kreatywność tych tytułów, z niecierpliwością czekam na następne.  
   · 16 replies
 • Posts

  • Kerosine
   Wigilia w towarzystwie samotnej osoby
   Trudny temat, z którym jednak miałam w zeszłym roku styczność - gościliśmy u siebie byłą koleżankę mojej mamy z kursu, na który obie swego czasu uczęszczały i która jak się później okazało mieszka niedaleko nas. Nie było źle [przynajmniej tak mi się wydaje...], wieczór z całą pewnością uratował jednak fakt, iż jest ona w pierwszej kolejności znajomą mojej rodzicielki oraz reprezentantką pokolenia mimo wszystko starszego niż moje - mogła zatem bez problemu znaleźć wspólne tematy do rozmowy z pozo
  • Filip
   Wigilia w towarzystwie samotnej osoby
   Trudno jest mi postawić się w takiej sytuacji. Na pewno musiałbym to przemyśleć, natomiast wydaje mi się, że możliwe, iż bym się zgodził. Tyle, że z drugiej strony, ta osoba (moim zdaniem) nie czułaby się jakoś bardzo komfortowo wśród (jakby nie było) prawie obcych łudzi. Gdybym to ja był w tego typu sytuacji to raczej wolałbym spędzić święta samotnie. Mimo tego, że byłyby to nieco smutne święta, to jednak nie czułbym dyskomfortu związanego z tym, że się do kogoś "wprosiłem". Możliwe jednak, że
  • yiliyane
   Wigilia w towarzystwie samotnej osoby
   Tradycją wigilijną jest zostawienie pustego miejsca przy stole dla zbłąkanego wędrowca. To, jak w praktyce wyglądałoby przyjęcie pod swój dach zupełnie obcej osoby, to już zupełnie inna kwestia. Chcę tu jednak poruszyć nieco inny temat. Wyobraźcie sobie, że na kilka, kilkanaście dni przed świętami zgłasza się do Was ktoś, kogo znacie zaledwie z widzenia. Może być to bardzo daleki krewny, sąsiad lub dawny znajomy ze szkoły. W każdym razie ktoś, kogo kojarzycie tyle o ile, ale z kim nie utrzy
  • yiliyane
   Co ostatnio oglądałeś?
   The Mandalorian S01E05 - lepszy niż czwarty odcinek, ale to jeszcze nie to, co by się chciało.
  • Kerosine