Jump to content

Dzieło, które zmieniło Twoje postrzeganie świata


eko

Recommended Posts

Posted (edited)

Chodzi o to, czy czytaliście jakąś książkę/opowiadanie, oglądaliście film, plakat, zdjecie   dosłownie wszystko, które zmieniły wasze  postrzeganie rzeczywistości ?  Coś co sprawiło, że jesteście inni niż do tej pory. 

Nie chodzi o to, że jak ktoś obejrzał "Piątek 13-tego" i zaczął z maczetą po ulicy latać :D

To może ja zacznę :

film pt. "Życie jest piękne "  Roberto Benigni-  Pokazuje, co tak naprawdę jest zrobić człowiek dla swojego dziecka. Z jednej strony przerażający, lecz przepełniony przezabawnymi scenami . 

 

Edited by Kerosine
Sprecyzowanie nazwy tematu (see edit history)
Link to comment
Posted

Idiota Dostojewskiego i Zmartwychwstanie Tołstoja to dwie książki, które miały wpływ na rozwój mojego światopoglądu. Oczywiście nie mam na myśli żadnych diametralnych zmian, które zaszły pod wpływem przeżytego wstrząsu - to był raczej powolny proces, który zaczął się od niezobowiązujących przemyśleń, nasuwających się w trakcie lektury. 

Link to comment
 • 1 year later...
Sibethesto
Posted

Rzucę dosyć specyficzną pozycją, mianowicie "Biblią Szatana". Może i nie zmieniła mojego życia jakoś bardzo, satanistką też nie zostałam, ale jest swoistym początkiem moich zainteresowań "inną" stroną rzeczywistości.

Link to comment
 • 5 weeks later...
Posted

Można tak powiedzieć, że trochę zmieniło moje spostrzeżenie na świat a mianowicie były to 2 istotne dzieła: 1. epizod anime pt: "Anemone" oraz 2. obraz Vincentego van Gogha pt: "Gwieździsta Noc".

Link to comment
 • 1 month later...
Posted

sposoby widzenia bergera zmieniły mi patrzenie. i dobrze. i widzę poprawniej.

Link to comment
Posted

Książka "Panna Nikt", dla dziecka to dziwna pozycja do czytania 

Link to comment
Shady-Lane90
Posted

Mój pamiętnik z 2002 roku.

Tak. Śmiejcie się. Ale to "dzieło" stworzone przez skrzywdzone dziecko, które z upływem lat uświadomiło mi bardzo wiele. 

Link to comment
 • 2 years later...
Posted

Gwiezdne wojny :D

Link to comment
 • 10 months later...
Posted

Mogłoby to być np. czytane przeze mnie obecnie [po raz wtóry]...

sapiens-od-zwierzat-do-bogow-b-iext53527891.jpg

... aczkolwiek jego lektura nie stanowiła dla mnie rewolucji w ścisłym tego słowa znaczeniu - większość zawartych tu prawd tak czy siak bowiem przeczuwałam, a pewne fakty były mi już wcześniej znane. Mimo wszystko to pozycja, która genialnie wręcz całą tę intuicyjną i rozrzuconą w głowie wiedzę porządkuje; gdybym miała polecić komuś tylko jedną, jedyną książkę na temat zarówno człowieka jako jednostki, jak i tworzonych przezeń zbiorowości / całego gatunku ludzkiego [jego historii, kultury, znaczenia i kierunku przemian itp.] wybrałabym bez wahania ten właśnie tytuł.

obsesja-piekna-b-iext52936625.jpg

Ta książka z kolei bez wątpienia byłaby dla mnie przełomowa gdyby nie to, że z zawartymi w niej ideami zetknęłam się już wcześniej na ciałopozytywnych blogach oraz Instagramie. Mimo wszystko czuję, że zdecydowanie warto ją tu umieścić jako literacko-papierową reprezentację wyżej wymienionych.

40147e99-56ac-4724-b706-c992280ad0f8.jpg

Sytuacja podobna jak w pierwszym przypadku, czyli genialne uporządkowanie zawczasu już istniejących intuicyjnych przeczuć i refleksji. Podczas gdy cały świat dyskutując nad serialem "Westworld" koncentruje się na dość powierzchownym mimo wszystko aspekcie rozwoju sztucznej inteligencji i narodzin jej świadomości, ja dorzucam do tego najbardziej sugestywną, z jaką kiedykolwiek miałam styczność i niesłychanie dającą do myślenia wizję ludzi [tak, ludzi ;) ] jako zaledwie pionków na boskiej szachownicy.

Czy kiedykolwiek kwestionowałeś / aś swoją rzeczywistość?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • grzechu98
  • Gloria
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   @Gloria Ale sam w sobie już jestem alertem, jeśli wszystko zbierzemy do kupy. Jeśli nie widziałem do tej pory np spojrzeń.  Tylko nie mam gdzie poznawać młodszych, gdyż na studia nie chodzę, dzienne i zaoczne. Zauważyłem, że dużo właśnie młodszych dziewczyn mało coś od siebie daje; prowadzi tak rozmowę bym ją prowadził i ciągle dawał.
  • Gloria
   Moim zdaniem, mógłbyś troszeczkę popracować nad dowartościowaniem się. Na pewno posiadanie dziewczyny nie może być wyznacznikiem tego, jakim człowiekiem jesteś. Co do samego poznawania kobiet, to trzeba by po prostu udać się w miejsca, gdzie kobiety można spotkać (w zasadzie może być to jakiekolwiek miejsce). Piszesz o rówieśniczkach - być może warto zapoznać się z młodszymi dziewczynami? W końcu one także nie powinny mieć dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Często zdarza się, że kobiety szukają starszych od siebie mężczyzn.
  • Gloria
   Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
  • grzechu98
   Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
  • yiliyane
   I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  grzechu98
  grzechu98
  4 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  2 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  480 posts
  yiliyane
  yiliyane
  440 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up