Sign in to follow this  
Followers0
Kerosine

[ANKIETA] Zmiana systemu reputacji

Zmiana systemu reputacji  

20 members have voted

 1. 1. Czy jesteś za zmianą obecnego systemu reputacji?

  • Nie, uważam, że użytkownicy powinni nadal mieć możliwość przyznawania jedynie punktów dodatnich (pochwał, "lajków")
   9
  • Tak, uważam, że użytkownicy powinni uzyskać możliwość przyznawania zarówno punktów dodatnich ("plusów"), jak i ujemnych ("minusów")
   3
  • Uważam, że system reputacji powinien zostać w ogóle wyłączony
   8


Recommended Posts

Jak zapewne wiecie, jedną ze zgłaszanych propozycji odnośnie poprawy funkcjonowania forum jest zmiana systemu reputacji - tak, aby obok przyznawanych obecnie punktów dodatnich [pochwał, "lajków"] można było przyznawać również punkty ujemne. Miałoby to na celu przede wszystkim zobiektywizowanie oceny danego użytkownika i jego wypowiedzi - jakby na to nie patrzeć możliwość jedynie docenienia i pochwalenia kogoś tej obiektywnej oceny nie umożliwia. Możliwym zagrożeniem jest natomiast wzrost poziomu hejtu na forum.

Decyzja w tej sprawie należy do Was - do niniejszego tematu dołączona jest trwająca tydzień* ankieta, w której każdy z użytkowników może oddać swój głos i tym samym mieć realny wpływ na utrzymanie lub zmianę dotychczasowego systemu. Wynik ankiety jest wiążący, aczkolwiek jeśli okaże się, że ewentualna zmiana systemu i wprowadzenie "minusów" spowoduje pogorszenie atmosfery na forum zostanie ona cofnięta.

Zapraszam do głosowania, naturalnie w temacie można nie tylko oddawać głosy w ankiecie, lecz również wypowiadać się w zwykły sposób i komentować [choć o zmianie systemu decyduje jedynie wynik ankiety] =)

EDIT:  W związku z pojawieniem się głosów sugerujących wyłączenie w ogóle systemu reputacji dotychczasowa ankieta [swoją drogą z dniem 29.03.2016 już zakończona - ze zdecydowaną większością głosów za pozostawieniem systemu reputacji w dotychczasowym kształcie] ulega wyzerowaniu i założona zostaje nowa, uwzględniająca opcję całkowitego usunięcia reputacji na forum. Równocześnie czas głosowania ulega wydłużeniu do dwóch tygodni.

Share this post


Link to post

Powiem szczerze - jak dla mnie cała ta idea z wprowadzeniem facebookowego systemu była od początku do dupy. Ktoś coś polubi - koło adoracji. Ktoś będzie klikał "łapę w dół" - hejt. Zapewne nikomu nie da się dogodzić, ale jeśli chodzi o mnie, to albo dodajemy opcję "nie lubię tego " albo usuwamy cały ten system całkowicie  (i to byłoby najlepsze wyjście ). 

Share this post


Link to post

Małe sprecyzowanie - na decyzję o zmianie systemu wpływ ma tylko wynik ankiety, posty w tym temacie mają jedynie charakter komentarzy.

Share this post


Link to post

Popieram Schady, aby była opcja głosowania za usunięciem tego systemu. Wynik tej ankiety i tak nie spowoduje wzrostu obiektywnych osądów userów. Same plusy będą świadczyć tylko o pozytywnych opiniach, a plusy i minusy mogą spowodować skrajności w ocenianiu i tak naprawdę brak obiektywizmu, bo np. Ktoś kogoś nie lubi i przy każdej okazji da mu minusa. 

Share this post


Link to post

Minusy i tak będą przyznawane za wypowiedzi, z którymi się nie zgadzamy, a nie za te, które faktycznie na minusa zasługują. Bez sensu.

Share this post


Link to post

Mnie się podoba system reputacji i "lubię to", bo zawsze jest to jakieś urozmaicenie. Zostawiłbym to tak jak jest - bez możliwości minusowania wypowiedzi. 

Share this post


Link to post

@Księżycowa, akurat właśnie pozostawienie wszystkiego po staremu czyni z forum poniekąd drugiego Facebooka.

Osobiście jestem za wprowadzeniem minusów, choć z oddaniem głosu w ankiecie jeszcze się wstrzymam.

Share this post


Link to post

Przykro, że nikt nie bierze pod uwagę wprowadzenia 3 opcji - usunięcia tego systemu całkowicie. Ci, którzy są właśnie za tym, mają bowiem ograniczony wybór jeśli chodzi o odpowiedź w ankiecie ;)

Share this post


Link to post

Plusy powodują, że nie musimy nieraz dublować wypowiedzi - i to jest w porządku, choć nie jest niezbędne. Sam minus niczego nie wyjaśnia i właściwie niewiele znaczy. Męczyłoby mnie, gdybym była minusowana, ale musiała się dopytywać dlaczego :D Myślę, że minusy nie są dobrym pomysłem, a plusy mam totalnie umiarkowanie w nosie. 

Share this post


Link to post

Według mnie wprowadzenie minusów nie spełni swojej głównej roli tzn. sita, dzięki któremu odsiejemy wartościowe i merytoryczne posty od reszty barachła. Ogólnie system plusów i minusów nie jest do końca wiarygodny, ponieważ każdy użytkownik dając plusa, bądź ewentualnego minusa, subiektywnie ocenia daną wypowiedź. Jeden przybiłby piątaka z autorem postu, podczas gdy ktoś inny zdzieliłby go rękawiczką z kawałkiem czerwonej cegły w środku (epicki motyw z kreskówek :D).  Na pewno zadziałają również forumowe antypatie. Albo zostawiamy jak jest, albo usuwamy system oceniania całkowicie. 

Share this post


Link to post

Wydaje mi się, że najlepszy system był na starym forum, jedynie pochwały. Minusy zależeć będą od wartości posta i sympatii/antypatii dla danej osoby.

Share this post


Link to post

W związku z pojawieniem się głosów sugerujących wyłączenie w ogóle systemu reputacji dotychczasowa ankieta [swoją drogą z dniem dzisiejszym już zakończona - ze zdecydowaną większością głosów za pozostawieniem systemu reputacji w dotychczasowym kształcie] ulega wyzerowaniu i założona zostaje nowa, uwzględniająca opcję całkowitego usunięcia reputacji na forum. Równocześnie czas głosowania ulega wydłużeniu do dwóch tygodni.

Wyniki starej ankiety:

Ankieta.thumb.png.c5b2c01766138a36f6617f

Przepraszam za zwłokę w odniesieniu się do sugestii.

Share this post


Link to post

Ze względu na problemy z poprawnym dodaniem nowej ankiety [nasz cudowny nowy silnik...] musiałam przywrócić wyniki pierwszego głosowania. W ankiecie można jednak zmienić głos, także jeśli ktoś uprzednio zagłosował na daną opcję głównie z braku tej, na której naprawdę mu zależało bądź się pomylił może dokonać teraz poprawki.

Share this post


Link to post

Bo mając do wyboru schabowego pomidorówkę albo kiełbasę z grilla wybrać można inną opcję niż jak ma się tylko pomidorówkę i kiełbę ; część osób nie wie / będzie mieć w duszy zmienianie odpowiedzi w zmienionej ankiecie, więc czy jest to miarodajne? 
naprawcie problem i wtedy zróbcie ankietę 

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers0

 • Similar Content

  • Kerosine
   By Kerosine
   W związku z tym, że pojawiły się zastrzeżenia odnośnie miarodajności/rzetelności wyników dotychczasowej ankiety [na skutek błędu w skrypcie forum całkowite jej wyzerowanie celem uaktualnienia opcji głosowania okazało się niemożliwe], głosowanie z tego tematu zostaje przeniesione do osobnego wątku. Czas jego trwania wynosi podobnie jak uprzednio dwa tygodnie, a wyniki są wiążące - którąkolwiek opcję wybierze ogół użytkowników, ta zostanie wprowadzona w życie.
   Zapraszam do głosowania oraz przepraszam zarazem za zwłokę i zamieszanie.
  • pealike
   By pealike
   No halo. Zauważyłem, że na forum istnieje "reputacja" lecz nie wiem co to daje, lub jak to dawać, mógłby ktoś mi o tym powiedzieć?
 • Who's Online (See full list)

  • WszyscyZginiemy
  • Kerosine
  • alegoria
  • Shady-Lane90
  • Gloria
  • mw2
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Lato w mieście lesie, wakacje pod sosną.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
   Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
   W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
   W godzinie – nieskończoność czasu.
   ["how the universe ends is how it begins"]
   · 0 replies
 • Posts

  • Kerosine
   Książka, którą aktualnie czytasz
   Istnieje również inna, poniekąd komplementarna książka popularnonaukowa na temat psychopatii: Nie przeczytałam jej osobiście, uczciwie przyznaję, jednak perspektywa, z jakiej autor zaprasza czytelnika, by spojrzał na temat jest z całą pewnością interesująca i potencjalnie także z tej pozycji można wiele wynieść.
  • Kerosine
   Burza wokół ostatniej działalności aktywistów LGBT i reakcji władz
   Jak zapewne wiecie, od kilkunastu dni jednym z głównych tematów w polskich mediach są działania kolektywu Stop Bzdurom, Gangu Samzamęt i Poetki oraz ostre reakcje, jakie wywołały one ze strony władzy i podlegających jej służb bezpieczeństwa oraz sądu. Mająca swój początek [?] w happeningu podczas którego nocą 27 / 28 lipca na kilku warszawskich pomnikach zawieszono tęczowe flagi oraz umieszczono manifesty, w których członkowie wyżej wymienionych grup reprezentujących środowisko LGBT wyjaśniają m
  • Bloody.
   W co grasz??
   Morroc&Bean na androida.
  • Maggie
   Książka, którą aktualnie czytasz
   Książke miałam na swojej liście "do przeczytania" od kiedy tylko zainteresowałam się tematem osobowości dyssocjalnej. Jest napisana w przystępny sposób - tak, aby zwykły czytelnik, nieposiadający wiedzy z zakresu psychologii czy psychiatrii mógł dobrze zapoznać się z tematem.  Polecam osobom, które podejrzewają, że mogli kiedyś spotkać na swojej drodze psychopatę (lub wciąż z nim obcują). Książka pokazuje na co uważać podczas wchodzenia z nim w relację - bowiem psychopaci to nie tylko morde
  • Shady-Lane90
   Co właśnie wyczynia twój zwierzak?
   Zajmuje większą część mojego łóżka. Chociaż w sumie mam wrażenie, że to bardziej jej labradorowe łoże, niźli moje, ludzkie ;D