Sign in to follow this  
Followers0
Kerosine

[ANKIETA] Zmiana systemu reputacji

Zmiana systemu reputacji  

20 members have voted

1. 1. Czy jesteś za zmianą obecnego systemu reputacji?

• Nie, uważam, że użytkownicy powinni nadal mieć możliwość przyznawania jedynie punktów dodatnich (pochwał, "lajków")
      9
    • Tak, uważam, że użytkownicy powinni uzyskać możliwość przyznawania zarówno punktów dodatnich ("plusów"), jak i ujemnych ("minusów")
      3
    • Uważam, że system reputacji powinien zostać w ogóle wyłączony
      8

Recommended Posts

Jak zapewne wiecie, jedną ze zgłaszanych propozycji odnośnie poprawy funkcjonowania forum jest zmiana systemu reputacji - tak, aby obok przyznawanych obecnie punktów dodatnich [pochwał, "lajków"] można było przyznawać również punkty ujemne. Miałoby to na celu przede wszystkim zobiektywizowanie oceny danego użytkownika i jego wypowiedzi - jakby na to nie patrzeć możliwość jedynie docenienia i pochwalenia kogoś tej obiektywnej oceny nie umożliwia. Możliwym zagrożeniem jest natomiast wzrost poziomu hejtu na forum.

Decyzja w tej sprawie należy do Was - do niniejszego tematu dołączona jest trwająca tydzień* ankieta, w której każdy z użytkowników może oddać swój głos i tym samym mieć realny wpływ na utrzymanie lub zmianę dotychczasowego systemu. Wynik ankiety jest wiążący, aczkolwiek jeśli okaże się, że ewentualna zmiana systemu i wprowadzenie "minusów" spowoduje pogorszenie atmosfery na forum zostanie ona cofnięta.

Zapraszam do głosowania, naturalnie w temacie można nie tylko oddawać głosy w ankiecie, lecz również wypowiadać się w zwykły sposób i komentować [choć o zmianie systemu decyduje jedynie wynik ankiety] =)

EDIT:  W związku z pojawieniem się głosów sugerujących wyłączenie w ogóle systemu reputacji dotychczasowa ankieta [swoją drogą z dniem 29.03.2016 już zakończona - ze zdecydowaną większością głosów za pozostawieniem systemu reputacji w dotychczasowym kształcie] ulega wyzerowaniu i założona zostaje nowa, uwzględniająca opcję całkowitego usunięcia reputacji na forum. Równocześnie czas głosowania ulega wydłużeniu do dwóch tygodni.

Powiem szczerze - jak dla mnie cała ta idea z wprowadzeniem facebookowego systemu była od początku do dupy. Ktoś coś polubi - koło adoracji. Ktoś będzie klikał "łapę w dół" - hejt. Zapewne nikomu nie da się dogodzić, ale jeśli chodzi o mnie, to albo dodajemy opcję "nie lubię tego " albo usuwamy cały ten system całkowicie  (i to byłoby najlepsze wyjście ). 

Małe sprecyzowanie - na decyzję o zmianie systemu wpływ ma tylko wynik ankiety, posty w tym temacie mają jedynie charakter komentarzy.

Popieram Schady, aby była opcja głosowania za usunięciem tego systemu. Wynik tej ankiety i tak nie spowoduje wzrostu obiektywnych osądów userów. Same plusy będą świadczyć tylko o pozytywnych opiniach, a plusy i minusy mogą spowodować skrajności w ocenianiu i tak naprawdę brak obiektywizmu, bo np. Ktoś kogoś nie lubi i przy każdej okazji da mu minusa. 

Minusy i tak będą przyznawane za wypowiedzi, z którymi się nie zgadzamy, a nie za te, które faktycznie na minusa zasługują. Bez sensu.

Mnie się podoba system reputacji i "lubię to", bo zawsze jest to jakieś urozmaicenie. Zostawiłbym to tak jak jest - bez możliwości minusowania wypowiedzi. 

@Księżycowa, akurat właśnie pozostawienie wszystkiego po staremu czyni z forum poniekąd drugiego Facebooka.

Osobiście jestem za wprowadzeniem minusów, choć z oddaniem głosu w ankiecie jeszcze się wstrzymam.

Przykro, że nikt nie bierze pod uwagę wprowadzenia 3 opcji - usunięcia tego systemu całkowicie. Ci, którzy są właśnie za tym, mają bowiem ograniczony wybór jeśli chodzi o odpowiedź w ankiecie ;)

Plusy powodują, że nie musimy nieraz dublować wypowiedzi - i to jest w porządku, choć nie jest niezbędne. Sam minus niczego nie wyjaśnia i właściwie niewiele znaczy. Męczyłoby mnie, gdybym była minusowana, ale musiała się dopytywać dlaczego :D Myślę, że minusy nie są dobrym pomysłem, a plusy mam totalnie umiarkowanie w nosie. 

Według mnie wprowadzenie minusów nie spełni swojej głównej roli tzn. sita, dzięki któremu odsiejemy wartościowe i merytoryczne posty od reszty barachła. Ogólnie system plusów i minusów nie jest do końca wiarygodny, ponieważ każdy użytkownik dając plusa, bądź ewentualnego minusa, subiektywnie ocenia daną wypowiedź. Jeden przybiłby piątaka z autorem postu, podczas gdy ktoś inny zdzieliłby go rękawiczką z kawałkiem czerwonej cegły w środku (epicki motyw z kreskówek :D).  Na pewno zadziałają również forumowe antypatie. Albo zostawiamy jak jest, albo usuwamy system oceniania całkowicie. 

Wydaje mi się, że najlepszy system był na starym forum, jedynie pochwały. Minusy zależeć będą od wartości posta i sympatii/antypatii dla danej osoby.

W związku z pojawieniem się głosów sugerujących wyłączenie w ogóle systemu reputacji dotychczasowa ankieta [swoją drogą z dniem dzisiejszym już zakończona - ze zdecydowaną większością głosów za pozostawieniem systemu reputacji w dotychczasowym kształcie] ulega wyzerowaniu i założona zostaje nowa, uwzględniająca opcję całkowitego usunięcia reputacji na forum. Równocześnie czas głosowania ulega wydłużeniu do dwóch tygodni.

Wyniki starej ankiety:

Ankieta.thumb.png.c5b2c01766138a36f6617f

Przepraszam za zwłokę w odniesieniu się do sugestii.

Ze względu na problemy z poprawnym dodaniem nowej ankiety [nasz cudowny nowy silnik...] musiałam przywrócić wyniki pierwszego głosowania. W ankiecie można jednak zmienić głos, także jeśli ktoś uprzednio zagłosował na daną opcję głównie z braku tej, na której naprawdę mu zależało bądź się pomylił może dokonać teraz poprawki.

Bo mając do wyboru schabowego pomidorówkę albo kiełbasę z grilla wybrać można inną opcję niż jak ma się tylko pomidorówkę i kiełbę ; część osób nie wie / będzie mieć w duszy zmienianie odpowiedzi w zmienionej ankiecie, więc czy jest to miarodajne? 
naprawcie problem i wtedy zróbcie ankietę 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers0

• Similar Content

• Kerosine
      By Kerosine
      W związku z tym, że pojawiły się zastrzeżenia odnośnie miarodajności/rzetelności wyników dotychczasowej ankiety [na skutek błędu w skrypcie forum całkowite jej wyzerowanie celem uaktualnienia opcji głosowania okazało się niemożliwe], głosowanie z tego tematu zostaje przeniesione do osobnego wątku. Czas jego trwania wynosi podobnie jak uprzednio dwa tygodnie, a wyniki są wiążące - którąkolwiek opcję wybierze ogół użytkowników, ta zostanie wprowadzona w życie.
      Zapraszam do głosowania oraz przepraszam zarazem za zwłokę i zamieszanie.
    • pealike
      By pealike
      No halo. Zauważyłem, że na forum istnieje "reputacja" lecz nie wiem co to daje, lub jak to dawać, mógłby ktoś mi o tym powiedzieć?
  • Who's Online (See full list)

• Shady-Lane90
    • mw2
  • Chatbox

Load More
    You don't have permission to chat.
  • Recent Status Updates

• Shady-Lane90

Shady-Lane90  »  Filip

Trzymam magiczne kciuki! Serduchem jestem z Tobą Fifi! Pamiętaj, że jak coś, to ściągamy odszkodowanie! ;D 
      · 9 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

"Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch*ja. Za moją kasę."
      · 4 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

· 9 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Chińska klątwa brzmi: "Obyś żył w ciekawych czasach.".
      I my faktycznie żyjemy w ciekawych czasach.
      · 3 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor...
      · 0 replies
    • Kerosine
      Witam serdecznie
      Czyli dobrze skojarzyłam z czasami swojego dzieciństwa!  Faktycznie, można zerknąć w wolnej chwili. Nie, to tylko jeden z powodów - moja rodzina chyba wyrzuciłaby mnie z domu gdybym sprowadziła do niego takiego lokatora =) Poza tym osobną kwestią jest trzymanie podobnych zwierząt jako takich, a osobną karmówki dla nich - brr. Ukłucia się nie boję, zresztą gatunki, na których przede wszystkim by mi zależało [Pandinus imperator, Heterometrus spp.] charakteryzują się łagodnym usposobien
    • BiałyKruk
      Witam serdecznie
      Sprawdziłem na filmweb. Tajemnica Sagali jest z 96 roku polsko-niemieckiej produkcji. Ja sam pewien nie jestem czy widziałem wszystkie odcinki bo zakończenia nie pamiętam. Wiem ze oglądałem i mi się podobał. Zawsze można pooglądać bo jest na cda.pl   Entomofobia kojarzy mi się z entami  Czemu nie masz możliwości ? Chodzi tylko o odpowiedzialność ?? Ja już 10 lat hoduję ptaszniki. Brałem kiedyś na rękę i żaden mnie nie dziabnął. Odpowiedzialny człowiek umie podejść do takiej sprawy z o
    • Kerosine
      Samotność
      +1 Wykorzystywanie swoich zainteresowań [tak już istniejących, jak i aktywności, które dopiero mają szansę stać się nimi w przyszłości gdy już przekonamy się, czy to nasza bajka] zdecydowanie stanowi jedną z lepszych metod na poznawanie nowych osób - warto z niej skorzystać. +1 Odniosę się jeszcze tylko do tego: Czy te grupki aby na pewno są tworami uformowanymi ostatecznie i całkowicie zamkniętymi na osoby z zewnątrz? Być może - zasugerowana stopniem ich wzajemnego zgr
    • Martusiaaaaaa92
      Samotność
      Wyjazd do innego kraju to ciężka sprawa. Człowiek staje się wyrwany z korzeniami i przesadzony gdzie indziej. Zwłaszcza, że Ty od 6 roku życia, od dziecka mieszkałaś w Anglii i zdążyłaś się przyzwyczaić. I to Polska była Ci bardziej obcym krajem. Sama przeżywałam wyjazd z kraju i na początku było ciężko. Przetrwałam dzięki temu, że wyjechałam razem z chłopakiem i synkiem, potem też, już w Anglii, urodziła nam się córeczka. Szkoła średnia się niedawno zaczęła, wtedy kontakty się nawiązuje na
    • yiliyane
      Samotność
      Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to zapisanie się na jakieś zajęcia dodatkowe. Mogą to być pozalekcyjne zajęcia w szkole (może w innej klasie jest ktoś fajny, z kim mogłabyś się zaprzyjaźnić?), a mogą być to zajęcia poza szkołą. Znajdź coś, co Cię zainteresuje i co jednocześnie nie będzie zajęciami indywidualnymi - nie tylko zredukujesz nadmiar czasu wolnego i nudy, ale też będziesz miała szansę poznać kogoś nowego. Możesz próbować też nawiązać jakiś kontakt ze swoim kuzynostwem, jeśli masz k