Jump to content

Pizzaro

Recommended Posts

Posted

Hej! Jakie macie zdanie na temat tzw. "oddolnego" ruchu protestu, który kryje się pod nazwą "Komitet Obrony Demokracji"? Wydmuszka polityczna czy realna siła społeczna? Popieracie ich, jesteście przeciwnikami czy może KOD jest wam obojętny?

Jak dla mnie jest to projekt sterowany z góry, w którym mimo wszystko uczestniczą obywatele. Śmieszy mnie ta nagła obrona demokracji, jakby wcześniej nic złego się nie działo. Jest to ruch, który walczy tylko z jednym ugrupowaniem politycznym. Na nic to, że Komisja Wenecka stwierdziła, iż zaniedbania są po stronie poprzedniego rządu, jak i obecnego. Kijowski nadal będzie paradował obok Petru, Schetyny i innych typów tego pokroju. A na Razem pomstuje, no śmieszny typ. 

Zapraszam do dyskusji! Tylko odstawcie kodeinę! 

Link to comment
 • 3 weeks later...
Posted

Z kodów to tylko te do simsów na simoleony.

Jak już sam napisałeś, nagle zaczęto bronić demokrację. Trzeba było inaczej głosować lub na te wybory pójść... Lub lepiej opłacić sondaże? 
Jakikolwiek protest i sprzeciw dla działań rządu byłby w porządku, gdyby nie ta hipokryzja i głupota. Nagle wrogowie połączyli siły, bo zły Karakan przejął władze. Krakena bałbym się owszem, ale bez przesady.

 

Link to comment
Kalafior_Grozy
Posted

Bitwę o "demokrację i wolność słowa" napędza GAZetka, która pod swoimi artykułami wyłącza możliwość komentowania. Samozwańczy mesjasz "kodziorzy" powinien siedzieć za alimenty a "spontaniczny i apolityczny" ruch koordynują politycy, którzy nie mogą przeboleć tego że stracili władzę.

Wychodzą na ulice, demonstrują i jakoś nie pałuje ich policja, nie są spisywani i filmowani przez tajniaków, nie są trzymani w wielogodzinnych kontrolach drogowych pod Warszawą, nikt im nie wjeżdża na chatę o 6 rano i oni głoszą że "demokracji nie ma". Skoro mogą sobie chodzić i głosić te swoje krzywe hasełka i nikt ich nie niepokoi to znaczy że chyba coś się pozmieniało ku lepszemu przynajmniej w kwestii tego, że mogą spokojnie demonstrować. To jest ta wolność słowa w końcu czy nie ma? Bo już się w tym gubię.

Ciekawe swoją drogą kto ich finansuje, bo wierzyć mi się nie chce że ci "biedni emeryci" zjeżdżają się z całej Polski na własny koszt płacąc ze swoich dziadowskich rent i emerytur. Chcą majdanu? Chcą wyciągać ludzi na ulicę? Ulica ich przywita ;)

Raz rządzą jedni, raz drudzy. Chyba o to w demokracji chodzi? A i jeszcze jedno - rządzi większość. Czy mają racje, czy nie - jest ich więcej i rządzą. Jedyne co mnie cieszy to fakt że być może ten rząd nie wpuści dzikusów do Polski. Lewackiej Europie sytuacja w Polsce jest nie na rękę i bardzo dobrze. Nie chcemy popełnić tego samego błędu co Francja, Belgia, Szwecja, czy to tak ciężko zrozumieć?

A każdemu, kto broni imigrantów proponuję podpisać lojalkę że w razie czego weźmie ich pod swój dach i będzie utrzymywać za własne pieniądze.

Link to comment
Posted

Szkoda, że nie zajmują się rzeczami, które od dawna wołają o pomstę do nieba. Od służby zdrowia, po tą nieszczęsną ustawę antyaborcyjną. Wybory przebiegły legalnie, lud sam wybrał władzę i zmieni ją podczas kolejnych wyborów. Zamiast bronić demokracji- która jest pojęciem abstrakcyjnym, jak sprawiedliwość, niech bronią naszych praw!

Link to comment
Posted

Cóż różne rzeczy się działy, ale powiedzmy, że dotychczas jednak wszyscy starali się zachowywać pozory, a PiS no cóż ma swoją "dobrą zmianę". No i dotychczas jednak nikt nie próbował robić takich igrzysk z TK. To jednak poważny problem bo został naruszony porządek prawny, a sam trybunał jakby nie patrzeć jest sparaliżowany. W zasadzie po "ustawie naprawczej" bardzo łatwo będzie można sprowadzić każde orzeczenie do "prywatnej opinii ze spotkania", inna sprawa że ustawa ta jest niekonstytucyjna...no ale kogo to obchodzi. 
Póki to przepychanki o stołki sędziowskie na lini tk-rząd to pół biedy gorzej jak zacznie to generować problemy w kwestii działania prawa w kwestiach które nas jako obywateli dotyczą.
l
PS. Komitet obrońców państwa prawa (KOPP) był by pewnie adekwatniejszy, ale mniej chwytliwy...choć w sumie ten skrót :)

Link to comment
Strangelove
Posted

Mnie tam się podoba, że w Polsce są przejawy społeczeństwa obywatelskiego a ludzie potrafią zorganizować się w inny sposób niż paląc opony i niszcząc pół miasta. 

O 3.04.2016 at 12:21, Nineku napisał:

Wybory przebiegły legalnie, lud sam wybrał władzę i zmieni ją podczas kolejnych wyborów.

Jakie wybory? Wierzysz w to, że jedynie słuszna partia nie weźmie się za PKW? heph heph heph

O 3.04.2016 at 11:06, Kalafior_Grozy napisał:

Wychodzą na ulice, demonstrują i jakoś nie pałuje ich policja, nie są spisywani i filmowani przez tajniaków, nie są trzymani w wielogodzinnych kontrolach drogowych pod Warszawą, nikt im nie wjeżdża na chatę o 6 rano i oni głoszą że "demokracji nie ma"

Generalnie to głoszą, że nie ma poszanowania Konstytucji i zasad demokratycznego państwa prawa przez władzę; szczegół x)

O 3.04.2016 at 11:06, Kalafior_Grozy napisał:

Ciekawe swoją drogą kto ich finansuje

Masoni (w tym ja).

O 3.04.2016 at 11:06, Kalafior_Grozy napisał:

Raz rządzą jedni, raz drudzy. Chyba o to w demokracji chodzi?

Chodzi też o to, żeby rządzić zgodnie z zasadami - a cały myk rozbija się o to, że jedynie słuszna partia tego nie robi
Yeah i know, zaraz będzie "ale peło też..." - więc jeśli robią to samo co tamci to o jakiej my zmianie mówimy?

 

Link to comment
 • 3 weeks later...
Posted

Brawa za wypowiedź!

Link to comment
Posted
O 9.04.2016 at 16:33, Strangelove napisał:

Jakie wybory? Wierzysz w to, że jedynie słuszna partia nie weźmie się za PKW? heph heph heph

Jak na razie to problemy z ustaleniem wyniku wyborów i z komisjami miał poprzedni rząd, a nie PiS :) ale to taki mały szczególik...

 

O 9.04.2016 at 16:33, Strangelove napisał:

zasad demokratycznego państwa prawa

demokratyczne państwo prawa bla bla - odmienione na wszystkie sposoby i wszystkie przypadki, a tak naprawdę mało kto wie, co ta zasada znaczy ;x

 

 

Link to comment
 • 4 weeks later...
Posted

Nie bardzo wiem o co chodzi z tym całym KODem.

Link to comment
Kalafior_Grozy
Posted
O 31.05.2016 at 19:57, Mr.Hunk napisał:

Nie bardzo wiem o co chodzi z tym całym KODem.

Zwyczajny ból dupy po przegranych wyborach. "Apolityczny", "społeczny" i "spontaniczny" ruch finansowany przez Platformę I Nowoczesną Platformę, o której usłyszał świat gdy miała 15% poparcia a jej lider był tak pompowany w mediach że powinien zmienić adres zameldowania na Woronicza lub Wiertniczą.

Link to comment
 • 2 weeks later...
Strangelove
Posted
O 2.06.2016 at 15:19, Kalafior_Grozy napisał:

Zwyczajny ból dupy po przegranych wyborach

9807_428e_735.jpeg

Pozdrowienia dla Północy x)

Link to comment
Posted

KOD pokazał pięknie, że to centrum od PO i .Konserwatywnej też jest rozkosznym psychiatrykiem z swoimi pacjentami, którzy Kaczyńskiego są w stanie oskarżyć o epidemię eboli, pękniętą ścianę w bytomskiej kamienicy, a do tego podłe spiski, za którymi tak naprawdę stoją Reptilianie. Petru i Schetyna? Trudno mi się zdecydować, który jest bardziej groteskowy.  

Każdy naród ma takie ruchy społeczne i opozycję na jaką sobie zasłużył. Oni tak bardzo nie ogarniają, że nawet mi ich nie żal. Dla ich soczystych krwotoków z odbytu o Januszy biznesu poszkodowanych przez 500+ mam zamiar do usranej śmierci głosować na PiS. Oczywiście z Niderlandów. Ja nie widzę dla siebie miejsca w kraju, gdzie na scenie politycznej trawię jedną partię z 3% poparcia i anarchistów XD

Nie warto było...

Link to comment
Posted
O 2.06.2016 at 15:19, Kalafior_Grozy napisał:

"Apolityczny", "społeczny" i "spontaniczny"

Cóż początkowo tak było, ale że z jednej strony zrobiło się duże i głośne, a z drugiej trzeba na to stale mobilizować duże ilości ludzi (a wiadomo zapał spada z czasem) to wyszedł taki sojusz. Bardzo kiepski sojusz co było widać na relacji z ostatniego marszu jak buczeli sami na siebie (PO na KOD) xD
Mnie osobiście ciężko by było się pokazać maszerując w jednym rzędzie z Petru, Schetyną i resztą tej "elity" politycznej.

Zresztą o ile rozumiem powód powstania tego ruchu tj. majstrowanie władzy z TK i paroma innymi ustawami niezbyt zgodnymi z konstytucją, to szczerze mówiąć obca mi jest koncepcja powrotu do tego co było, bo było również z TK źle. Otóż parę razy TK przekraczało swoje uprawnienia w sposób w jaki opisuje to PiS (choć nie w sprawach które opisuje PiS), czyli zmieniało rzeczywistość prawną z pominięciem parlamentu. Klauzula sumienia najlepszym przykładem. 

Najsmutniejsze jest jednak to, że akurat PiS jest jedyną z parlamentarnych partii która faktycznie może zrobić coś dla ludzi (500+, szybszy wzrost minimalnej, być może mieszkanie+), robiąc przy tym masakryczne rzeczy w innych dziedzinach.

PS. Krit chodź na wódke

Link to comment
 • 1 month later...
Posted
O 18.06.2016 at 12:51, Wulf napisał:

PS. Krit chodź na wódke

@Wulf ok. Marudzenie na polacką politykę zawsze spoko.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   Witam, to mój pierwszy post. Opiszę po krótce.  Jestem 24-letnim chłopakiem, który nawet... nie trzymał dziewczyny za rękę. Winą tego jest, iż nie widziałem nigdy zainteresowania od kobiet, moje próby kończyły się ghostingiem. Być może z powodu przeciętnej twarzy (odpad genetyczny). Wygrałem tylko w wzroście - 190 cm. Nigdy nie miałem koleżanek bliskich, zawsze trzymałem się facetów. W gimnazjum to nawet żadna nie chciała rozmawiać - otyłość, zaawansowany trądzik. Po tym poszedłem do technikum, gdzie sami faceci. Odciąłem od kobiet. W wieku 22 lat pierwszy raz miałem u prostytutki. Z racji tego, że jeśli do tej pory nie widziałem zainteresowania od nich, to nie zobaczę nigdy, a opcja zapasową po 30 nie zamierzam być. Co do charakteru mojego. Jestem introwertykiem, bardziej stroniący się od bycia w centrum uwagi. Dobieram osoby na znajomych pod względem charakteru. Nie piję, nie palę. Zauważyłem, że taki typ faceta w ogóle nie jest pożądany na partnera. Zanim się rozkręciłem, to każda mnie olała, lub nie była zainteresowana. Przestałem już robić pierwszy krok nawet, obojętność się zrobiła wobec kobiet rówieśniczek. Przyszłość moja wyglądać prawdopodobnie będzie tak: zostanę singlem z dużym przebiegiem na prostytutkach (który by jest duży), albo coś sobie zrobię. Co myślicie?    
  • Kerosine
   ... to, że uczeni [tak, właśnie oni] znajdą kiedyś dowód na istnienie Boga.
  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  479 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up