Jump to content

jak spędzać czas rodzinnie


barba

Recommended Posts

Posted

Co najczęsciej robicie rodzinnie? MAcie jakieś aktywności które lubicie robić ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, dziećmi?

Link to comment
Posted

Ja siedzę u siebie w pokoju, rodzice w swoim i to chyba najbardziej rodzinna rzecz jaką robimy. Nawet wspólna praca na działce, to każdy robi swoje w innym miejscu, żeby sobie nie przeszkadzać. 

Link to comment
Posted

Wszystko zależy od rodziny. Ja czasem wychodzę z domu z własną, choć rzadko. Spacery to mimo wszystko fajna rzecz, po warunkiem, że jest ładna pogoda. Ale powiedzmy sobie szczerze, dziś już się rzadko zdarza, by widywać spacerujące rodziny. Najczęściej każdy siedzi we własnym pokoju i zajmuje się tylko sobą. Ekran komputera, telewizora i tyle. Sama zauważyłam, że coraz częściej właśnie tak spędzam czas, co mimo wszystko jest dość smutne.

Link to comment
michaelowax3
Posted

Ja na przykład jeżdżę z rodzicami na wycieczki, z ojcem dzielę wspólną pasję jaka jest kolarstwo a z mamą lubię uderzyć do opery. W domu lubimy wszyscy razem obejrzeć dobry film, pograć w szachy, posiedzieć na dworze do późnych godzin przy piwku. Jednak większość czasu każdy zamyka się w swoim kącie i tak leci. Mi to nie przeszkadza bo jednak mimo tego jakoś tam spędzamy czas razem. Poza tym co za dużo to niezdrowo =]

Link to comment
Posted

No właśnie szukam pomysłów na jakieś wspólne spędzanie czasu :) żeby nie siedzieć w kółko przed tv czy każdy w swoich zajęciach ale jakoś razem coś porobić, namówiłam rodzinkę na wspominki i robiliśmy porządek w zdjęciach i namówiłam ich na zrobienie drzewa rodzinnego, tutaj znalazłam pomysł https://badzdlamnie.pl/badz-dla-mnie-podroznikiem-w-czasie/-/wyzwanie/zadanie-rodzinne-drzewo

rodzinka się w to wkręciła a ja poznałam sporo ciekawych faktów o mojej rodzinie, może jak pokopiemy dalej to się do jakichś herbów dokopiemy ;)

Link to comment
 • 2 weeks later...
Posted (edited)

Myślę, że dobry sposób na spędzanie czasu z dzieckiem to ćwiczenia fizyczne :) Ja jeżdżę ze swoją małą na fitness, tzn ja na jumping, moje dziecko na fitness. Świetna sprawa, że w dzisiejszych czasach można tak te zajęcia dodatkowe skoordynować, że wszyscy są zadowoleni. Przy okazji mąż odpocznie po pracy w domu, ja się wyżyję, dziecko się zmęczy i wszyscy są zadowoleni :)

Edited by Kerosine
Usunięcie reklamy (see edit history)
Link to comment
Posted

Kiedy moje dzieci były małe- cały czas im poświęcałam.Niestety to są tylko dzieci ,które wymagają  24 godzinnej opieki,nikt tego za matkę nie zrobi.W  miarę podrastania ta opieka też być musi, ponieważ o swoje dzieci każda matka drży przez całe życie, ale dzieci przyzwyczaja się do samodzielnego myślenia i postępowania.Należy im wpajać,że zło się karze,dobro wynagradza. To tak nawiasem i na marginesie, a jak spędzałam z nimi czas? będąc w pracy pieczę nad moimi córkami miała moja mama,w wolnych chwilach chodziłam z nimi na spacery,w soboty na bardzo długie wycieczki i to piesze.Byłam przy odrabianiu lekcji,ale nie poganiałam ,same wiedziały, że to Ich obowiązek, czasami grałyśmy w gry planszowe.Wtedy nie było jeszcze Internetu ... i całe szczęście,bo do tej pory miałyby powykrzywiane kręgosłupy.W tej chwili są na swoim i martwią się teraz o swoje potomstwo. :) 

Link to comment
Posted

Z mamą rozmawiam często, długo i chętnie. To jest moja forma spędzania czasu rodzinnego. Na więcej, nawet gdybym chciała (ale nie chcę) nie mogę sobie pozwolić, bo nikogo innego z rodziny w obrębię tysiąca kilometrów nie posiadam. Shit happens. 

Nie czuję się dobrze w roli aktywnego członka rodziny, ciężko odnaleźć mi się w rodzinie i tak, owszem, jest to związane ze specyficznymi relacjami, które nas łączą(dzielą), . Nie zmienia to faktu, że jest to zwyczajnie nieodłączny element mojego charakteru - jestem po prostu nierodzinna. Gdybym w realu powiedziała komuś o tym, że niechętnie biorę udział w spotkaniach rodzinnych, co więcej, czuję się wtedy jak piąte koło u wozu, to pewnie wiele osób ze współczuciem zaczęłoby mnie pocieszać, kłamliwie utwierdzając mnie w tym, że to według nich totalnie normalne i, że tak niektórzy mają. Kiedy ja naprawdę nie potrzebuję tego współczucia, bo nie uważam, żeby nierodzinność sprawiała jakieś braki w moim życiu. 

Jedni lubią spoufalać się ze swoimi wujkami, inni mają wyjebane.  

Link to comment
Posted

Spacery i przy tym zabawy i gry - taka niby rywalizacja.

Od ciągam całą rodzinę od komputerów, filmów, telefonów itp...

Link to comment
TrueNorvegiaBM
Posted

Jeśli chodzi o najbliższą rodzinę, to najlepiej razem trochę wypić, zapalić, zamówić pizzę i obejrzeć jakiś film Tarantino, albo na działkę pójść haha, sprawdzony scenariusz :D Na wesoło, no ale tak na co dzień to najważniejsza wydaje mi się rozmowa

Link to comment
Posted

Typowy dzień spędzony rodzinnie w Polsce? Siedzi rodzina przed "kevin sam w domu" jedzą, piją i świętują kolejny rok.

Link to comment
Posted

Ostatnio połaczyliśmy dwie skakanki i zrobiliśmy sobie zawody na świeżym powietrzu :P Genialna zabawa

Link to comment
Posted

Ja często gotuję z mamą lub tatą. Można wtedy ze sobą rozmawiać a przy tym pożytecznie wykorzystać czas;)

Link to comment
 • 5 weeks later...
Posted

Jak mnie najdzie ochota na towarzystwo rodzinki, to zjem z nimi wspólnie obiad, a raczej będę im towarzyszyć, siedząc kawałek dalej i wpatrując się w nich z przejęciem. Myśląc tylko, z jakimi to osobnikami przyszło mi dzielić ten kawałek metrów kwadratowych, i jak bardzo różni jesteśmy. Zupełne inne charaktery, wartości i podejście do życia. Nie ma praktycznie żadnych szans na stworzenie normalnych, zdrowych relacji. Staramy się nie wchodzić sobie w drogę. Ja mam swoje życie, a oni mają swoje. 

Link to comment
 • 4 months later...
Posted

U nas się gra głównie w planszówkixD Ostatnio Monopoly tak się spodobał moim rodzicom, że aż sama jestem w szoku;)

Link to comment
 • 3 years later...
Posted

Z rodzicami wspólnie podróżuję, chodzę na spacery, oglądam filmy, rozmawiam. Do tego z mamą chodzę jeszcze do aquaparków, na zakupy, gramy razem w różne gry i wspólnie przygotowujemy święta. Ogólnie to dużo czasu spędzam z rodzicami, myślę, że poświęcam im więcej uwagi niż większość moich rówieśników. Ale nie czuję się z tym źle, wręcz przeciwnie :) Zdaję sobie sprawę z tego jaki czas jest nieubłagany... a rodzice już nie najmłodsi.

Link to comment
 • 8 months later...
WszyscyZginiemy
Posted

Jeśli chodzi o nasze rodzinne aktywności to jest to głównie wspólne oglądanie filmów lub granie w różnego typu planszówki lub karcianki(między innymi Eurobiznes i UNO), w sezonie grillujemy i oczywiście zwykle jeździmy wspólnie na wakacje*:D

Oprócz tego z mamą (i czasem młodszą siostrą) spędzimy wieczór przy winku na rozmowie.

*jeśli ktoś się wyłamuje to jestem to zwykle stety niestety ja

Link to comment
Posted

Z siostrą zazwyczaj oglądam razem jakiś film czy serial albo reality show. Spacer, rower, objadanie chipsami no generalnie zawsze umiemy sobie coś wymyślić. Z tatą jednak jedynie oglądamy sporty no i to tyle jeśli chodzi o typowe spędzanie ze sobą czasu. 

Link to comment
Posted

U mnie w domu w tygodniu każdy z domowników jest dość zabiegany i czasem w ciągu dnia zamieniamy tylko kilka słów, jednak zdarza się wieczorem usiąść razem, pogadać, obejrzeć serial z babcią lub przyjmować gości. W weekend wieczorem pijemy piwo, oglądamy programy w TV, jak jest brat z dziewczyna, to gramy w gry planszowe lub mamy gości. W niedzielę punktem wspólnym jest obiad, a potem w zależności od przebiegu dnia, każdy robi co chce, albo też ktoś nas odwiedzi. 

Link to comment
Posted

Teraz czas rodzinny kojarzy mi się z jakimś przymusem nasiadówki na zasadzie "trzeba bo tak robimy zawsze". Wszystko jedno czy są to takie czy inne święta czy okazja, ja nerwowo patrzę na zegarek który wygląda jakby stanął w miejscu, minuty trwają godziny, a ja staram się powstrzymać odruch ziewania. Absolutnie nie jestem fanem przymuszanych okazji do spotkań. Natomiast z racji tego, że już nie mieszkam z rodziną wszelkie wspólne codzienne zdarzenia mnie nie dotyczą.

Link to comment
 • 1 year later...
wardrum
Posted

Rozmowy, wspolne obiady przy stole,spacery,wyjazdy

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • Gloria
  • grzechu98
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Gloria
   Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
  • grzechu98
   Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
  • yiliyane
   I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
  • grzechu98
   Startowałem do różnych dziewczyn, tych co mi podobały się. Realnie, oraz na aplikacjach typu Tinder. Nie, nie byłem znajomym żadnych z tych poznanych; od czasów gimnazjum nie mam koleżanek żadnych, o ile tamte można nazwać koleżankami, bardziej pseudo. Mam parę zaintesowań, lecz rozwijam je sam - biologia, historia, piłka nożna, trochę robię zdjęć amatorskich. Mam znajomych paru, wszyscy płci męskiej. Oni mnie akceptują, gdyż jestem osobą nie paląca, nie pijącą. Przez co w wieku 24 lat byłem pierwszy raz na domówce, wcześniej nikt mnie z tych powodów nie zapraszał. Rozmawiać umiem, wydaje mi się że na wszystko. Jak trafi się temat, to nie umiem się zamknąć. Kontakt z kobietami (dziwnie brzmi wyrażenie, wiem) mam w pracy, gdzie jedynym facetem jestem obecnie na dziale. Z niektórymi mam lepszy, niektórymi gorszy.  Jestem typem słuchacza, lubię słuchać drugiej osoby, wysłuchiwać. Lubię doradza, pomagać. Paru znajomych powiedziało, że to zła cecha u faceta, gdyż łatwo wejdę w friendzone tzw. Szufladka aseksualnegi przyjaciela, nie szufladka partner. Co do prostytutek, to szedłem tam na sam seks, nie szukałem szczęścia tam. Aseksualny nie jestem. Patrzeby mam, jak każdy człowiek. Nie mam "normalnie" seksu, to namiastkę mam jego. Każdy urolog powie Ci, że "wstrzymywanie" źle wpływa na organizm.  
  • Kerosine
   ... swojej własnej mocy. I prawdziwej natury.
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  grzechu98
  grzechu98
  3 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  2 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
  Gloria
  Gloria
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  25 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  480 posts
  yiliyane
  yiliyane
  440 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up