Jump to content

Hej :)

Studentka-z-kotem

Recommended Posts

Studentka-z-kotem
Posted

20 lat, posiada świetnego kota (patrz: nick), lubi biegać i dobrze zjeść : )

Posted

Witam,

coś ostatnio często słyszę, że ludzie posiadają kota, dlatego zadam Ci pytanie: za co lubisz tego swojego kota? Czy to prawda, że są wredne? Jakiej masz rasy?

Co studiujesz? Lubisz ten kierunek? Dlaczego go wybrałaś?

(Oczyście jeżeli wolno spytać :smile:).

Studentka-z-kotem
Posted

1. Za co lubię mojego kota?

Za to, że chodzi za mną po całym domu i chce być w tym samym pokoju, w którym jestem ja; nie na kolanach (to na krotko i od wielkiego święta), ale tak, żeby mnie ciągle widzieć. Gdy uczę się do sesji, siedzi naprzeciwko mnie, a czasem próbuje zepchnąć materiały z biurka. Ma wiele tonów miauczenia (naprawdę wiele - wiem, bo miałam kontakt z wieloma kotami), co więcej, dopasowuje je do konkretnych domowników. Z ciągłej obserwacji wie, że w naszych możliwościach leży niejedna sprawa, której ona nie załatwi: zdjęcie patelni z jej ulubionego parapetu, odsłonięcie żaluzji itp - i o to też prosi. Uwielbia wspólną zabawę myszą/ sznurkiem/ kawałkiem węża - gdy tego chce, również natrętnie miauczy,  o ile nie podziała zwykła prośba (ocieranie się). Ufa tylko nam, ucieka przed obcymi po uprzednim zapoznaniu się ze zjawiskiem ze sporej odległości; gdy próbował zagadać do niej pan mechanik, odwróciła się w moją stronę w poszukiwaniu pomocy. Wie, o której godzinie wracają konkretni domownicy, jeśli ktoś ma stałe godziny - gdy danej osoby nie ma, okazuje niepokój i "pyta" o nią resztę. Rozpoznaje nawet zza okna dźwięk naszego samochodu (jeśli zaraz po tym dźwięku nie ma w domu osoby, która wybyła, to także "pyta" o przyczynę). Nigdy nie używa przemocy, nawet za pierwszym razem u weterynarza po prostu skakała tak wysoko, aż odzyskała wolność. Interesuje się dosłownie wszystkim, co dzieje się w domu, zauważa nawet nową książkę albo ubranie; obserwując np. zaszywanie dziury wygląda, jakby starała się zrozumieć, o co w tym chodzi, i nie umiała. Uczy się od nas; pierwszy raz zaczęła grzać sobie łapy o kaloryfer, gdy kuzyn grzał sobie o niego nogi :D

2. Rasa?

Dachowiec schroniskowy, obecnie ma niemalże dwa lata: jutro minie rok od dnia jej adopcji.

3. Czy jest wredna?

Nie, nigdy. Kiedy ktoś na nią krzyknie bo np. weszła na stół, po prostu ucieka przed nami i bardzo się denerwuje (macha ogonem), trudno jej się uspokoić. Gdy krzyknęłam, bo się oparzyłam, zeskoczyła na kamikadze z szafy wprost na ziemię i pobiegła do kuchni: zwykle idzie na drugi koniec meblościanki, żeby najpierw skoczyć na kanapę. W ogóle, bardzo przyjazne stworzenie :)

4. Kierunek

Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe na UŚ. Ponoć łatwiej po nim znaleźć pracę we wszelakich mundurówkach, a to szeroko ujęte - policja, okołowojskowe, służby więzienne, służby celne (wstępnie celuję w to ostatnie) - nie wiem, czy faktycznie prościej  niż po zwykłej maturze, ale zawsze jest większa szansa na potencjalny awans (to porządnie hierarchiczne struktury), gdy się już ma wykształcenie w tym kierunku, tak myślę. Wybrałam go, bo praca w służbach państwowych to pewny zarobek, jak już się dostanie - nie jest uzależniony od kaprysu pracodawcy, wypłaty w terminie itp.

Bardzo lubię swoje studia - mam to szczęście, że trafiły w moje wszystkie zainteresowania :D Systemy polityczne państw, ich strategie bezpieczeństwa, ciemne sprawy USA (no, to nie jako przedmiot xD), prawo wojny, prawo karne, konflikty zbrojne II połowy XX wieku, międzynarodowe stosunki polityczne, systemy więziennictwa na świecie z wycieczką do aresztu śledczego, fundamentalizm islamski, radykalne doktryny polityczne w ujęciu historycznym, psychologia społeczna, teorie zapewniania krajowi bezpieczeństwa, zwalczanie przestępczości zorganizowanej, konwersatorium o rozwoju propagandy, historia polityczna Polski (naprawdę ciekawe - to powinno być w szkole, od I WŚ do 2014.... no, może z pominięciem nazw wszystkich partii, bez tego by się obeszło na poziomie średniego nauczania). Z subiektywnego punktu widzenia sesje są naprawdę trudne i wycinają z życia po 2 miesiące (a wcześniej - życie ograniczają regularne kolokwia), ale bardzo lubię swoje studia :) Właściwie stąd mój nick - połączenie dwóch najbardziej aktualnych na każdy dzień spraw :)

Jest świetna atmosfera, ludzie bardzo sobie pomagają - mówimy sobie, jakie pytania były na kolosie w innej grupie, ostrzegamy się przed wejściówkami, każdy każdemu daje notatki na koniec semestru, każdy dzieli się swoimi opracowaniami i znalezionymi materiałami. Może nie mam wielu bliskich znajomości, ale to raczej kwestia charakteru - lepiej czułam się tylko w gimnazjum, choć tu jest większe poczucie wspólnoty.

Właśnie zaczęłam IV semestr

Karr - też masz kota? :)

20151109_200121.jpg

Studentka-z-kotem
Posted
1 minutę temu, karr napisał:

Mam pięć kotów, co daje mi prawo do tytułu pierdolca. 

@-@ ! To idealnie! Mogę prosić o jakieś zdjęcia i ich historię? :)

Studentka-z-kotem
Posted

Kerosine, hej  - tak, ale dopiero na swoim. Planuję dom tymczasowy dla kotów.

Posted
12 minut temu, Studentka-z-kotem napisał:

Jest świetna atmosfera, ludzie bardzo sobie pomagają - mówimy sobie, jakie pytania były na kolosie w innej grupie, ostrzegamy się przed wejściówkami, każdy każdemu daje notatki na koniec semestru, każdy dzieli się swoimi opracowaniami i znalezionymi materiałami.

Z nieba spadli? Tylko Ci zazdrościć takich ludzi.

Posted

Co studiujesz?

Studentka-z-kotem
Posted

Gressip - bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe, patrz odpowiedź - gigant,

Melodia 93 - Sama byłam zdziwiona, gdy nadeszła pierwsza sesja. Jestem świadoma, że to nie jest standardowe zachowanie studentów, więc bardzo ich doceniam :D Poza tym, pozytywne nastawienie rodzi pozytywne nastawienie, czyli tym bardziej sobie pomagają.

Posted
21 minut temu, Studentka-z-kotem napisał:

Uczy się od nas; pierwszy raz zaczęła grzać sobie łapy o kaloryfer, gdy kuzyn grzał sobie o niego nogi :D

A propo zwierząt (no szok był z tymi studentami, dlatego o nich najpierw skomentowałam :) ).

Zwierzęta bardzo dużo się od nas uczą. Mam cztery rybki czerwone i one obserwując nas jak my sprzątamy, same swoje kały wpychają pod pudłem z filtrami, bo tam jest odrobinkę miejsca i tym sposobem nie walą się po kątach, a akwarium zawsze wygląda czysty. Oczywiście, co dwa tygodnie muszę wyciągnąć, bo się kisi, co jest dla nie bardzo niezdrowe (wiadomo, bakterie to bakterie, a co za tym idzie, zaczynają się infekcje i choroby).

Studentka-z-kotem
Posted
3 minuty temu, Melodia93 napisał:

A propo zwierząt (no szok był z tymi studentami, dlatego o nich najpierw skomentowałam :) ).

Zwierzęta bardzo dużo się od nas uczą. Mam cztery rybki czerwone i one obserwując nas jak my sprzątamy, same swoje kały wpychają pod pudłem z filtrami, bo tam jest odrobinkę miejsca i tym sposobem nie walą się po kątach, a akwarium zawsze wygląda czysty. Oczywiście, co dwa tygodnie muszę wyciągnąć, bo się kisi, co jest dla nie bardzo niezdrowe (wiadomo, bakterie to bakterie, a co za tym idzie, zaczynają się infekcje i choroby).

To z rybkami jest niesamowite. Z ciekawych rzeczy słyszałam tylko z wiarygodnego źródła o rybie z gatunku teleskop, która podpływała, żeby ją pogłaskać. Co do studiów - rozumiem, że na innych kierunkach tego wszystkiego raczej nie ma?

Posted
26 minut temu, Studentka-z-kotem napisał:

Z ciekawych rzeczy słyszałam tylko z wiarygodnego źródła o rybie z gatunku teleskop, która podpływała, żeby ją pogłaskać.

Kiedyś taką miałam, ale nie była z teleskopów, lecz z calico fantail, ale tylko po łebku dawała się dotknąć. (Co do rasy: kształt ciała jest taki sam, jedynie różnią się kolorami i normalnymi oczami). Inne przy wymianie wody dają się pogłaskać, i nic poza tym. Oczywiście ich ogonów nie wolno dotknąć, bo wpadają w dziką panikę (na pewno kwestia instynktu: coś łapie za ogon, czyli to atak, więc zaraz zostanie pożarty).

Opowiem Ci o najdziwniejszej rybie jaką mam. Jest największą rybą z całej czwórki (25cm długości) i zachowuje się trochę jak pies. Jak głodna, czy przeszkadza jej światło (o 20:00 wszystkie śpią), czy chce zwrócić na siebie uwagę, jakoś nabiera wody do pyska i pod powierzchnią wody wypuszcza pod ciśnieniem, co powoduje, że słyszy się huk i tak robi raz za razem, nawet po kilkanaście minut. Łatwo trafić o co jej chodzi :D. Gdy podchodzi się blisko akwarium to wtedy: jak głodna, poleci do środka akwarium i dalej huczy; jak światło, to idzie do dna i się patrzy nieruchoma; jak zwrócenie na siebie uwagę, to pływa od jednej strony do drugiej, cały czas patrząc jednym okiem prosto w oczy, jeżeli widzi, że patrzy się na inną rybę, wtedy wsadza się przed nią i dalej patrzy.

Od lat obserwuję swoje wodniste stworzonka i widzę, że każda z nich ma swój charakter i trochę rozumu, choć malutki, ale mają.

Co do studiów, niestety nie na wszystkich kierunkach jest taka sytuacja.

Studentka-z-kotem
Posted
9 minut temu, Piotrz napisał:

Założyłaś konto na m-forum dla siebie czy dla kota?

Temat kota rozrósł się, bo zadano mi o niego parę pytań. Gdy zapytano o studia, tez odpowiedziałam dosyć obszernie.

Studentka-z-kotem
Posted
3 minuty temu, Melodia93 napisał:

Kiedyś taką miałam, ale nie była z teleskopów, lecz z calico fantail, ale tylko po łebku. W sumie kształt ciała jest taki sam, jedynie różnią się kolorami i normalnymi oczami. Inne przy wymianie wody dają się pogłaskać, i nic poza tym. Oczywiście ich ogonów nie wolno dotknąć, bo wpadają w dziką panikę (na pewno kwestia instynktu: coś łapie za ogon, czyli to atak, więc zaraz zostanie pożarty).

Opowiem Ci o najdziwniejszej rybie jaką mam. Jest największą rybą z całej czwórki (25cm długości) i zachowuje się trochę jak pies. Jak głodna, czy przeszkadza jej światło (o 20:00 wszystkie śpią), czy chce zwrócić na siebie uwagę, jakoś nabiera wody do pyska i pod powierzchnią wody wypuszcza pod ciśnieniem, co powoduje, że słyszy się huk i tak robi raz za razem, nawet po kilkanaście minut. Łatwo trafić o co jej chodzi :D. Gdy podchodzi się blisko akwarium to wtedy: jak głodna, poleci do środka akwarium i dalej huczy; jak światło, to idzie do dna i się patrzy nieruchoma; jak zwrócenie na siebie uwagę, to pływa od jednej strony do drugiej, cały czas patrząc jednym okiem prosto w oczy, jeżeli widzi, że patrzy się na inną rybę, wtedy wsadza się przed nią i dalej patrzy.

Od lat obserwuję swoje wodniste stworzonka i widzę, że każda z nich ma swój charakter i trochę rozumu.

A myslałam, że historia z teleskopem zostanie uznana za bajkę... To niemożliwe, tak mała głowa i tyle kombinowania. Porozumiewanie się na zaawansowanym poziomie.

Posted
1 minutę temu, Studentka-z-kotem napisał:

A myslałam, że historia z teleskopem zostanie uznana za bajkę... To niemożliwe, tak mała głowa i tyle kombinowania. Porozumiewanie się na zaawansowanym poziomie.

A jednak, niemożliwe bywa możliwe.

Studentka-z-kotem
Posted
3 minuty temu, Piotrz napisał:

Mi nie chodzi tylko o to jak rozrósł się temat ale też o nick. Mam wrażenie że powinien on brzmieć Kot-ze-studentką.

Samo "studentka" było zajęte, jeśli już mam się tłumaczyć z nicka. Imię i jego co bardziej zrozumiałe wariacje także, a nie będę się przedstawiać ksywką z podstawówki. "z kotem" było pomysłem, jak z tego wybrnąć.

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Posted

Cześć studentko z kotem! Widzę, że studiujemy na tej samej uczelni i nawet zaczęliśmy ten sam semestr. Kiedy wybywamy na dobre piwo na mariackiej? ^^