Jump to content

Impreza z okazji 18 urodzin


Kurapika

Recommended Posts

Za 5 miesięcy będę miał 18 lat i chciałbym a nawet pasuje mi zrobić przyjęcie z tego powodu(byłem wiele razy zapraszany na 18 i muszę odwdzięczyć się tym również).

Tylko trochę nie wiem za bardzo gdzie urządzić przyjęcie.Wszelkie lokale odpadają,ponieważ nie będę płacił 1000-2000zł na zwykłe urodziny.

Myślałem by zrobić w remizie,ponieważ wyjedzie tanio(500-600zł),ale skoro moje urodziny wypadają w okresie letnim toteż wakacyjnym toż zastanawiałem się nad urządzeniem ogniska tylko 3 podstawowe pytania:Co z muzyką?Z ławkami/krzesłami?Alkoholem?

Wiadomo,że ognisko to fajna sprawa ale to nie takie proste,ponieważ od 22 panuje cisza nocna,na działce nie wolno spożywać alkoholu wedle prawa no i z muzyką byłby duży problem.

Sam nie wiem co zrobić,macie jakieś rady albo własne doświadczenia z Waszych 18?

Link to post
59 minut temu, Kurapika napisał:

byłem wiele razy zapraszany na 18 i muszę odwdzięczyć się tym również

Nic nie musisz.

59 minut temu, Kurapika napisał:

Wiadomo,że ognisko to fajna sprawa ale to nie takie proste,ponieważ od 22 panuje cisza nocna,na działce nie wolno spożywać alkoholu wedle prawa no i z muzyką byłby duży problem.

Jest bardzo dużo miejsc piknikowych, gdzie możesz urządzić takową imprezkę. Poszukaj, obdzwoń kilka lokali. Masz jeszcze sporo czasu, by wszystko zaplanować. Przekalkuluj koszty jedzenia, transportu, alkoholu etc. Później zastanawiaj się, co zrobić, by było fajnie.

Link to post
 • 2 weeks later...

Wiadoma sprawa że wynajęcie specjalnie lokalu jest dosyć drogie. Najlepszym rozwiązaniem bedzie właśnie jakaś świetlica lub sala za o wiele mniejsze pieniądze. Do tego wynajęcie jakiejś znanej kucharki, jeśli taką masz, na mojej osiemnastce znajoma za 200 zł pichciała rózne pyszności. Ogólnie wtedy masz możliwość przygotowania wszystkiego jak Ty chcesz.  Co do ogniska, ja sam nie zrobiłbym takiej zabawy. Wielu moich znajomych lubi dobrze potańczyć i pobawić się, a to przy ognisku nie będzie tym czym na sali. (za klubami też nie przepadają, lubią właśnie takie wspólne "spokojniejsze" melanżyki) Zastanów się czy Ty nie masz takich znajomych :)

Link to post
 • 2 weeks later...
O 14.02.2016 at 15:24, Kurapika napisał:

Wiadomo,że ognisko to fajna sprawa ale to nie takie proste,ponieważ od 22 panuje cisza nocna,na działce nie wolno spożywać alkoholu wedle prawa no i z muzyką byłby duży problem.

Skoro działka jest twoja za nią płacisz itp. jest miejscem prywatnym (biorąc na logikę) więc dlaczego nie można na niej spożywać alkoholu? No i zwykle na działkach, żebyś mógł legalnie rozpalić ogień to musisz mieć pozwolenie.

Możesz też wynająć namiot nie orientuje się w cenach ale pewnie pięćdziesięciu złotych to nie kosztuje tylko więcej.

 

O 25.02.2016 at 20:32, hixt napisał:

Do tego wynajęcie jakiejś znanej kucharki, jeśli taką masz, na mojej osiemnastce znajoma za 200 zł pichciała rózne pyszności.

Jak znana to najlepiej Geslerowa! Byłem na osiemnastce gdzie każdy gość był zobligowany przynieść jakieś własne żarcie i się wszyscy razem umawialiśmy co zrobić. Jeśli jest zgrana ekipa to nie ma w czymś takim problemu.

Najpierw napisz ile około ludzi chcesz zaprosić, bo miejsca do siedzenia i alkohol zależy od tego.

Link to post
 • 2 weeks later...

Imprezy w lokalach są słabe, zrób dobrą plenerówkę! :) Na pewno w Twojej okolicy można wynająć jakiś fajny plac do tego typu imprez. Zazwyczaj mają wszystko gotowe, nieraz łącznie z podłogą do tańczenia i sprzętem grającym, a nawet możliwością noclegu. Zależy na ile z tych atrakcji się pokusisz, ale generalnie koszt takiej imprezy może zmieścić się w 200-300zł + zakup jedzenia i alkoholu ;)

Link to post
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • Filip
  • michaelowax3
 • Najnowsze posty

  • Kerosine
   ... a także smutna, chora i z wyrzutami sumienia, bo pewne chwile [a właściwie całe lata] na zawsze pozostaną już w czasie przeszłym niedokonanym. Prawda, mogłabym wiele złożyć po prostu na karb choroby, ale chyba jednak... nie wszystko? Hmm. W sumie największe jaja byłyby wtedy gdyby okazało się, że w tym pociągu od samego początku nie było maszynisty, a jedynie autopilot. Niezwykle zaawansowana sztuczna inteligencja...
  • Kerosine
   Zgodnie z sugestią @Gloria testowo modyfikujemy nieco zasady naszej zabawy - od tej pory wyznaczone do odpowiedzi zostają dwie osoby, a swoich następców i tematy dla nich wybiera ta z nich, która jako pierwsza udzieli odpowiedzi. Do pary @Celtowi dobieram @mw2, wątki pozostają bez zmiany 
  • Alechandro
   Cześć, a mogę prosić o pomóc? :) W internecie jest baardzo duży wybór farb "deco color", gdzie dokładnie zamawiasz i jaki rodzaj wśród wszystkich wybierasz? I czy trzeba podpalać farbę na samym końcu jak to robią malując na dworze, albo schną dość szybko? Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi
  • Gloria
   Bardzo fajnie, że masz motywację, ponieważ to od twoich chęci zależy, czy w ogóle dojdzie do spotkania. Jeżeli chodzi o pokonanie lęku, stresu przed pierwszym spotkaniem to musiałabyś temat przedyskutować z jakąś osobą Może to być bliska osoba, a może to być także osoba zupełnie nieznana, z zewnątrz (np. psycholog lub psychoterapeuta). Miałem coś podobnego. Wszystko siedzi w naszej głowie. To przez to jak my postrzegamy rzeczywistość, tak ona jest przez nas postrzegana (ma to sens? ). Jeżeli zmienisz myślenie o danej rzeczy, to wiele się zmieni. Natomiast z takiego zwykłego, ludzkiego punktu widzenia, wszystkie te obawy są po prostu ludzkie, więc przeżywanie pewnych rzeczy jest nieuniknione i należałoby to po prostu zaakceptować. Być może łatwiej przyjdzie Ci oswoić się z tą sytuacją, jeżeli wyobrazisz sobie, że jeżeli się spotkasz, to przynajmniej wykorzystasz szansę na poznanie kogoś, na nawiązanie nowej relacji. Jeżeli to się nie uda - nic się nie stanie, bo spróbowałaś. Z drugiej strony, jeżeli nie pójdziesz na to spotkanie, to tak naprawdę nie dowiesz się, czy coś z tej relacji w ogóle by było, bo po prostu nie dałaś szansy tej relacji się rozwinąć.
  • Nieprzenikniona
   Zacznę od tego, że długo jestem sama a poprzednie dwa związki plus jedna luźniejsza relacja na tyle skopaly mi tylek, fundując gorycz i rozczarowanie, że przestałam starać się o nawiązywanie relacji i utrzymanie ich. Z zaufaniem było też kiepsko przez jakis czas. Dlugo byłam sama, bo nie chciałam niczego na siłę. Niedawno nawiązałam przez portal rozmowę z pewnym facetem i mamy się spotkać, bo on z tych, co od razu chcą się spotkać i pogadać na żywo. Ja też chce, ale od czasu tamtych porażek towarzyszy mi lęk. Boję się bliskości. Sam dotyk wydaje mi się czymś obcym. Tak długo byłam sama, że przywykłam do tego i nie umiem tego zmienić. Mam stres, że on mnie zobaczy i się zniechęci jak jakaś nastolatka. Czy ktoś tak kiedyś miał? Jak to zmienić?   Chcę spróbować, bo... mam dość mojej szarej egzystencji i widzenia się tylko z babkami z roboty. Chcę się otworzyć na ludzi.
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Więcej czasu potrzebne od zaraz! :/
   · 2 replies
  • NYC

   NYC  »  Martusiaaaaaa92

   Odpisałam;)
   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Kerosine

   Po co Kubusiowi Puchatkowi koszulka skoro i tak latał bez gaci?
   · 1 reply
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   2
  2. 2
   WszyscyZginiemy
   WszyscyZginiemy
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  1 post
  Gloria
  Gloria
  1 post
  Alechandro
  Alechandro
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  47 posts
  yiliyane
  yiliyane
  24 posts
  Gloria
  Gloria
  20 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  933 posts
  yiliyane
  yiliyane
  758 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  693 posts
×
×
 • Create New...