Sign in to follow this  
Followers0
Borowy

Muzułmańskie fatwy.

Recommended Posts

Przeglądając ostatnio internet trafiłem na kilka ciekawych fatw, które są i w sumie zabawne i straszne.

Zacznę od tego czym jest fatwa, a pomoże mi Wikipedia:

Fatwa (tur. fetva, arab. فتوى) − opinia wysokiego uczonego-teologa muzułmańskiego (muftiego w sunnizmie lub mudżtahida w szyizmie), wyjaśniająca kontrowersję teologiczną, teologiczno-prawną lub czysto prawną, jest wydawana wyłącznie na piśmie. 

W wolnym tłumaczeniu "nie znam się to się wypowiem" 

1. W religijnym piśmie „el-Senousa” jeden z europejskich duchownych (nie podano jego nazwiska) zawyrokował, że kobiety powinny trzymać się z dala od bananów, ogórków, marchewek i innych warzyw o fallicznym kształcie. Powód był prosty: mogą podsuwać im myśli o seksie. Gdyby jednak kobieta koniecznie chciała zjeść któreś z tych warzyw, może poprosić "osobę trzecią" o przygotowanie posiłku, oczywiście poza zasięgiem jej wzroku.

2. Myszka Miki znana z kreskówek Disneya postać to „jeden z żołnierzy Szatana” – tak orzekł kilka lat temu szejk Muhammad Munajid, były pracownik ambasady Arabii Saudyjskiej w Waszyngtonie. W jednym z programów telewizyjnych został zapytany, jakie jest nauczanie islamu właśnie w temacie Myszki Miki. „Według islamskiego prawa mysz jest wstrętnym, niemoralnym stworzeniem” – odpowiedział, dziwiąc się, że jej bajkowa wersja stała się tak popularna wśród dzieci. „Zgodnie z nauką naszej religii trzeba ją uśmiercić” – stwierdził. 

3. Dziewczynki powyżej 13. roku życia nie mogą jeździć na rowerze – tak głosi fatwa wydana w 2010 roku przez znaną szkołę koraniczną Darul Uloom. „Kiedy dorosła dziewczyna wsiada na rower poza domem, wiąże się to z niepotrzebnym ‚narażeniem na ekspozycję’ [termin oznaczający sytuację, która jest zagrożeniem dla moralności kobiety]. Poza tym nawet medycyna daje nam powody by wierzyć, że jazda na rowerze nie jest odpowiednia dla kobiet w tym wieku” – mówił dziennikarzom mufti Arshad Faruqui. 

4. Według prawa koranicznego mężczyzna, by uzyskać rozwód, może w obecności kobiety trzykrotnie wypowiedzieć formułę „Jesteś rozwiedziona”. Uczeni w Islamie, m.in. imam meczetu w indyjskim mieście Muradnagar, udoskonalili tę zasadę i stwierdzili, że rozwód można ogłosić także za pomocą SMS-a. Był nawet konkretny przypadek: po trzech miesiącach od ślubu mąż wysłał żonie trzy razy tę samą wiadomość z oświadczeniem „jesteś rozwiedziona”, a potem… rozmyślił się. Imam uznał jednak, że SMS-owy rozwód jest ważny i nie było powrotu. 

5.  Hassan Khalil, byłego eksperta Al-Azharu, najbardziej prestiżowej teologicznej uczelni muzułmańskiej. W 2006 roku oficjalnie ogłosił on, że jeśli mąż i żona podczas stosunku seksualnego są kompletnie nadzy, ich małżeństwo zostaje anulowane. Jako że, tak jak w przypadku podobnych fatw, i ta spotkała się ze złością wyznawców Allaha, Al-Azhar zaproponował potem kompromisowe rozwiązanie: para może kochać się nago, ale zakazane jest patrzenie na genitalia partnera czy partnerki.

6. W 2007 roku egipski szejk zakomunikował, że jeśli mężczyzna chce utrzymywać kontakty z kobietą, a nie jest jej krewnym, musi spróbować mleka z jej piersi (nie bezpośrednio, a ze szklanki). W ten sposób staje się czymś w rodzaju przyjaciela rodziny. Trzy lata temu dwaj wpływowi saudyjscy duchowni potwierdzili to zalecenie, z zastrzeżeniem, że jednak preferowane jest picie bezpośrednio z piersi. 

7. Państwo Islamskie wydało nowy dekret. Od tej chwili zakazana jest hodowla gołębi, ponieważ ptaki te zostały uznane za "obraźliwe dla muzułmanów". Według władz, podczas lotu gołębia można dostrzec zwierzęce genitalia, a to już wystarczający powód, aby wykasować ptaki z islamskiego krajobrazu. Złamanie zakazu wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Osoba przyłapana na hodowaniu gołębi może otrzymać grzywnę, trafić do aresztu, a nawet zostać poddana chłoście. Jak podają władze IS, dekret zakazujący hodowania gołębi ma położyć kres zjawisku krzywdzenia muzułmanów i muzułmanek. Krzywda polega na wystawianiu genitaliów na widok publiczny i marnowaniu czasu wiernych.

8. Na jednej z islamskich stron internetowych pojawiła się informacja, o tym, że “zabrania się jedzenia pomidorów, ponieważ to chrześcijańskie warzywa i wychwalają krzyż zamiast Allaha”. Jak wskazuje tekst, po przecięciu pomidora na pół widzimy symbol chrześcijański. Muzułmanie nie powinni więc jeść ani kupować tego warzywa, ponieważ zaświadcza ono, że Allah występuje w trzech osobach.Pod tekstem z kolei, w jednym z komentarzy pojawia się prośba o przekazanie dalej informacji. “Jedna z naszych sióstr miała wizję, w której pojawił się prorok Allaha Mahomet. Płakał i ostrzegał muzułmanów przed jedzeniem pomidorów. Przysięgam na Allaha i wzywam abyście to opublikowali” – czytamy.

9. Przeciwko kobietom, które nie zakrywają się "jak worek mąki", należałoby wszcząć działania wojskowe - stwierdził podczas konferencji prasowej lider nacjonalistycznej pakistańskiej partii politycznej. Przekonywał, że kobiety noszące dżinsy są odpowiedzialne za trzęsienia ziemi, inflację i przerwy w dostawie energii.

10. Duchowny z naciskiem podkreśla,że bicie to „wyraz szacunku” względem żony, ponieważ w ten sposób ma ona szanse nauczyć się czegoś od męża.
Bicie ma na celu wyegzekwowanie posłuszeństwa
—mówi duchowny.
Kobiet nie powinno się bić mocno, a uderzać można najwyżej dziesięć razy. Ponadto nie wolno bić po twarzy, wydłubywać oczu, przekląć ani oszpecić kobiety.
—tłumaczy Sa’d Arafat.
Bicie, zdaniem duchownego ma tylko i wyłącznie charakter edukacyjny, zatem w jego wyniku kobieta nie powinna zbytnio ucierpieć.
Wszystko ma na celu uszanowanie kobiety i nauczenie jej dyscypliny
—podkreślał duchowny i kilka razy wspominał o ogromnym szacunku do kobiet.

11. Aktywistki, które walczą o zniesienie zakazu prowadzenia samochodów przez kobiety, powinny mieć świadomość, że to źle wpływa na zdrowie, szczególnie na pracę jajników i na kości miednicy – ogłosił saudyjski szejk Saleh bin Saad al-Luhaydan, konsultant Stowarzyszenia Psychologicznego Zatoki Perskiej.

12. Abdul Aziz dał przyzwolenie mężczyznom wyznającym islam na zjedzenie żony w przypadku, gdy będzie im doskwierał dotkliwy głód. Według niego jest to dowód na „poświęcenie się kobiety i jej posłuszeństwo dla męża”.

13. "Jeśli, jak utrzymują, ziemia obraca się, to wtedy kraje, góry, drzewa, rzeki i oceany nie miały by dna i ludzie by nie widzieli, jak wschodnie kraje poruszają się na zachód, a zachodnie kraje poruszają się na wschód. Ziemia jest płask, a każdy kto twierdzi, że jest okrągła jest bezbożnikiem godnym kary." - Abdul Aziz ibn Baaz.

14. "Test na DNA nie powinien służyć jako dowód w przypadkach gwałtów." - Maulana Mohammad Khan.

15. Shahid Mehdi wytłumaczył, dlaczego dochodzi do gwałtów w Europie. Otóż jak podaje, Europejki nie nosząc chust i nie zasłaniając twarzy „pożądają tym samym gwałtów”.„Kobiet nie powinno się szanować, kiedy nie uznają hidżabu, wówczas one są winne, jeżeli zostaną zaatakowane”. Nadmienił, że: „Kiedy nie są ubrane nie należy im się jakikolwiek szacunek”.Mehdi cieszy się najwyższym respektem w Danii i jego słowa są szczególnie uprzywilejowane. Przypomnijmy zarazem o pewnej sprzeczności, mianowicie wedle islamskiego prawa, kobieta zgwałcona jest nieczysta i powinna zostać ukamieniowana by „odzyskać honor rodziny” Wobec tego nie pozostaje im nic innego jak gwałcić nasze kobiety.

Pewnie to kropla w morzu inteligencji Muzułmanów, więc jak coś macie więcej chętnie poczytam. :D

Share this post


Link to post
O 31.01.2016 at 18:12, Borowy napisał:

W wolnym tłumaczeniu "nie znam się to się wypowiem" 

Albo wydam na kogoś karę śmierci.

Salman Rushdie po napisaniu "Szatańskich wersetów" został skazany na fatwę przez ajatollaha Chomejniego. Prawie dziesięć lat on i jego rodzina musieli ukrywać się przed światem jak jacyś zbrodniarze. Straszne, prawdziwe i opisane w autobiografii "Joseph Anton". 

Ale co, ja znowu o książkach? Pardon.

PS. Masz osobliwe poczucie humoru, Borowy. Wiesz?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers0

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Recent Status Updates

  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tu jakaś cywilizacja? 
   · 8 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Wybitny radziecki profesor anatomii Anatolij Jebiedrewienko w 1969 roku odkrył, że oko i dupa połączone są nerwowo.
   Aby dowieść swej tezy potrzebował ochotnika, na którym przeprowadziłby swój eksperyment. Na ochotnika zgłosił się 27-letni Dymitri Starodupcew.
   Eksperyment miał rozwiać wszelkie wątpliwości, gdyż środowisko naukowe wątpiło w śmiałą tezę Jebiedrewienki. I ostatecznie tak też się stało. Najpierw profesor z całej siły uszczypał w pośladek Starodupcewa, któremu z oka niemal natychmiast poleciała łza. Następnie z impetem wsadził mu palce do oczy wskutek czego ochotnik się zesrał.
   · 3 replies
  • Borowy

   Borowy

   Ej, czemu nie jestem zielony?! 
   · 14 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Jak się nazywa ten większy dzyndzel, co się go zakłada na mniejszy dzyndzel przy słuchawkach? Takie to samo, ale większe braciszku.  
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Nie ma to jak świętować 30. rocznicę odzyskania wolności, która jeszcze nie przyszła.
   · 0 replies
 • Popular Now

 • Posts

  • Shady-Lane90
   Plany na dziś.
   Książka. A potem muzyka, bo tylko przy niej udaje się czasem zasnąć. 
  • Anarchist
   nie moge sie doczekac...
   Nowego etapu w swoim życiu 
  • Shady-Lane90
   Mobbing oraz przeciwdziałanie
   Mobbing w pracy to niestety w wielu miejscach norma. Zdarzyło mi się być ofiarą mobbingu, jednak współpracownicy szybko się przekonali, że ta "nowa, młoda" ma język w gębie i potrafi się odgryźć. Uważam, że jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie samemu z takimi zagraniami ze strony "kolegów' z pracy czy też szefostwa, to powinniśmy zwrócić się o pomoc. Oczywiście - podstawą do tego, by ktoś nam uwierzył jest zgromadzenie odpowiednich dowodów. Nagrania dyktafonem są również dopuszczane j
  • Shady-Lane90
   nie moge sie doczekac...
   Kilku spotkań, jakie czekają mnie w tym tygodniu ♥
  • Shady-Lane90
   Jak się czujesz?
   Cudownie, jesiennie. Deszcz, liście lecące z drzew. Naprawdę zaczęłam lubić tę porę roku.