Jump to content

Blizny po pryszczach - jak zaleczyć?

Kurapika

Recommended Posts

Posted

Od jakiegoś czasu nie umiem poradzić sobie z bliznami.Stosuję żel przeciwtrądzikowy,krem oraz tonik zawierający kwas salicylowy oraz oczyszczający cynk.

Znacie jakieś metody,kremy,maseczki cokolwiek,które pozwolą mi usunąć te blizny?

Posted

Cóż to za żel przeciwtrądzikowy? Spróbuj może z kosmetykami z linii Effaclar Duo. Wiele osób sobie to chwali. Osobiście sama używam  kremu Effaclar Duo Plus i żelu do mycia twarzy z tej serii - ale tylko na noc. Bardzo fajnie odświeża i napina skórę. Jeśli chodzi o mnie to zmniejszyło mi się wydzielanie sebum (używam także biodermy zielonej do przemywania twarzy). Znajome zaś chwaliły go właśnie za to, że zmniejszył się u nich problem trądziku, wągrów a także stopniowo (po dłuższym stosowaniu) zaczęły zanikać blizny potrądzikowe. 

Posted

To ten,rewelacyjny jest w połączeniu z żelem z tej samej firmy ale jedynie w zwalczaniu pryszczy a nie blizn.....

żel.png

Posted

To ja polecam wybrać się do apteki i poprosić o ten zestaw:

16.jpg

Posted

Ja używam nowego Effaclar K(+) i nie jestem zbyt zadowolona. Za lekki, niewydajny, wodnisty, przez jakiś czas używałam go solo (nie stosowałam innych kremów) i po kilku dniach miałam okropnie suchą skórę. A działanie na blizny/trądzik ciężko jest mi ocenić. Te najstarsze blizny po zaskórniakach nie zeszły w ogóle, te nico mniej upierdliwe stały się nico mniej widoczne, nowe pryszcze przez jakiś czas się nie pokazywały, ale ostatnio znowu zaczęły. Jedynie koloryt skóry mi się poprawił. Pod tym względem krem ma działanie posobne do olejku kokosowego - rozjaśnia i wyrównuje kolor skóry.

Chciałabym przetestować Effaclar Duo, może faktycznie jest lepszy, choć po rozczarowaniu jakim jest K(+) trochę się boję wydawać kolejne 50zł.

Wiele osób poleca też stosowanie samych kwasów (salicylowy, glikolowy, mlekowy), jednak z tym trzeba uważać i lepiej przed zabraniem się za eksperymenty trochę poczytać na temat ich stosowania.

Posted
6 minut temu, Ann_ napisał:

Wiele osób poleca też stosowanie samych kwasów (salicylowy, glikolowy, mlekowy)

Też o tym słyszałam, ale najlepiej wybierać się na takie zabiegi do kosmetyczki, bo naprawdę można sobie zniszczyć skórę. 

Co do Effaclar Duo, to chyba jeszcze nie spotkałam się z negatywnymi opiniami. Oczywiście - wiadomo, że na efekty trzeba poczekać, ale wydaje mi się, ze warto spróbować. Z resztą na allegro często można dostać zestaw w naprawdę fajnych promocjach. :)

Teraz nazwa też zmieniła się na Effaclar Duo + (swoją drogą nie wiem po co dodają te +, podobno ma to podkreślić jakieś nowe składniki, ale ja różnicy nie odczuwam jeśli chodzi o stosowanie :P)

• 2 months later...
Posted

Ja mogę polecić z autopsji  JEUNESSE LUMINESCE GLOBAL CELLULAR REJUVENATION.
Od razu uprzedzam ze drogi specyfik około 400-500zł, ale efekty wszystko wynagradzają.

retail-serum.jpg

Posted

i co skóra jest po nim lepsza? cena zabójcza trochę

• 3 weeks later...
Posted

Miejscowo na blizny pomoże maść Cepan, ewentualnie Bio Oil. Nie polecam linii kosmetyków La Roche Posay - a na pewno nie na blizny potrądzikowe (z trądzikiem też sobie nie radzi - efekty są widoczne przez chwilę, a potem cera wraca do stanu sprzed kuracji). Żeby je wygładzić/wybielić trzeba skórę systematycznie złuszczać peelingami (polecam peeling Soraya i peeling enzymatyczny Ziaja) i nawilżać (tutaj może się sprawdzić Cetaphil) + zdrowa dieta (dużo warzyw i owoców). 

Posted

ja bardzo polecam zabieg: taka jakby mezoterapia z wykorzystaniem linerase. nie dość, że pomaga na drobne blizny potrądzikowe to również ujędrnia skórę i wygładza delikatne zmarszczki :) bardzo polecam przejść się do lekarza z medycyny estetycznej, bo oni dobrze wiedzą co jest dla skóry dobre, może jeśli nie chcecie robić żadnych zabiegów to polecą Wam jakiś bardzo dobry krem czy serum. w każdym razie linerase jest super i daje mega efekty! 

• 1 month later...
Posted

ja już byłam na mikrodermabrazji i wielu zabiegach z kwasem i nic to nie poogło, dopiero zabieg scarlet przyniósł jakieś efekty, zabieg polega na mikronakłuwaniu, żeby pobudzić wewnętrzną skórę do odnowy.

• 2 months later...
Posted
O 18.01.2016 at 17:25, Kurapika napisał:

Od jakiegoś czasu nie umiem poradzić sobie z bliznami.Stosuję żel przeciwtrądzikowy,krem oraz tonik zawierający kwas salicylowy oraz oczyszczający cynk.

Znacie jakieś metody,kremy,maseczki cokolwiek,które pozwolą mi usunąć te blizny?

Fakt faktem już trochę czasu minęło ale może nadal potrzebujesz porady - ja ze swojej strony zaproponowałabym Ci żel silikonowy na blizny Sutricon - sprawdzony i  skuteczny

Posted

Możesz napisać o tym żelu coś wiecej. Jest na receptę czy mogę spokojnie iśc do apteki i sobie go kupić, sama potrzebuje coś na blizny, jak do tej pory próbowałam różnych specyfików i nic nie pomagało.

• 3 weeks later...
Posted
O 30.07.2016 at 23:38, Deedlith napisał:

Możesz napisać o tym żelu coś wiecej. Jest na receptę czy mogę spokojnie iśc do apteki i sobie go kupić, sama potrzebuje coś na blizny, jak do tej pory próbowałam różnych specyfików i nic nie pomagało.

w sumie w wielkim skrócie - żel jest przeznaczony do różnego rodzaju blizn. Żel ten pomaga w zmniejszeniu, wygładzeniu i rozjaśnieniu blizn. Najlepsze efekty daje stosowanie żelu połączone z masażem. Ja wprawdzie nie kupowałam w stacjonarnej aptece tylko w necie ale z pewnością powinnaś go dostać w każdej

Posted

Też go znam, stosowałam na blizny na ramionach i plecach, na szczęście na twarzy nie mam, uff. W większości aptek spokojnie można je kupić. Efekty są, ale najlepiej stosować reguralnie, kilka razy dziennie, masując po kilka minut.

Posted

najlepszy sposób to je zaakceptować :sleep:

Posted
7 godzin temu, evances napisał:

niby racja ale ni każdy tak może - np. moja koleżanka z pracy jakiś miesiąc temu była na koncercie pod gołym niebem i tak się potknęła, że rozcięła sobie czoło, że bliznę na przez całe czoło i to jeszcze zygzakiem - dobrze, że ma dłuższe włosy to jakoś zmiana fryzury pozwoliła ukryć tą bliznę - ale ona już stosuje żel bo nie ma zamiaru przez resztę życia mieć jednej fryzury zasłaniającej czoło

Posted
O 21.08.2016 at 00:32, evances napisał:

Ale po co ;) skoro można je znacznie spłycić, tak, że już będą praktycznie niewidoczne ;) I to wcale nie jakimś ogromnym kosztem.

Posted

Bardzo dziekuje ollalla -  Używałam naprawde sporo różnych tych specifików. Co tylko gdzieś coś usłyszałam zaraz kupowałam i nic i nic. Ja już miałam takie blizny przerostowe i to na samej twarzym nie wygladało to ładnie. Kupiłam ten żel sutricon i jestem niesamowicie zadowolona. Pierwsze efekty pojawiły się już po tygodniu stosowania. Widzę że blizny robią się mniejsze, bardziej jaśniejsze i mocno wygładzone. Naprawdę nie ma nic leszego. Bardzo się cieszę, że dzięki wam go znalazłam. Teraz coraz odważniej wychodzę do ludzi :-) 

• 3 weeks later...
Posted

to miło, że taka prosta informacja -  Sutricon - rzucona na ekranie może czasami w jakiś sposób pomóc

Posted

A słyszałyście o kosmetykach z emolientami? Ja kiedyś miałam tonik z serii Emolium, świetnie nawilżał i oczyszczał. Wiem, że są takie, które usuwają przebarwienia i zmiany na skórze. Warto rozejrzeć się w aptekach.

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• fizjomed2022
    • yiliyane
  • Najnowsze posty

• Tatiana876
      Osobiście chciałabym zostać skremowana tradycyjny pogrzeb to relikt przeszłości
    • majorka
      Szczerze mówiąc nie zwalałabym tego kompletnie na wygląd. Widziałam wielu nieatrakcyjnych mężczyzn (jak i nieatrakcyjne kobiety), które były w związkach. Myślę, że to jest bardziej może kwestia tego, że możesz wyglądać przeciętnie + te introwertyczne cechy. Faktycznie, mężczyzna który słucha, uśmiecha się i raczej nigdy wprost nie zainsynuuje, że byłby zainteresowany (zgaduję, że nie jesteś też bezpośrednią osobą) jest dość łatwy do wrzucenia do friendzona. Ale niekoniecznie chodzi o sam wygląd. Druga kwestia - pomysł z prostytutką - nie powiedziałabym, że był taki głupi. Sama uprawiałam seks nieco później niż wszyscy i do pewnego stopnia z własnego doświadczenia wiem, jaka byłam zestresowana na myśl, co ta osoba o mnie pomyśli, kiedy dowie się, że mam tyle lat, ile mam i nie mam żadnego doświadczenia. Czy mnie nie zostawi po prostu, bo jestem jakimś dziwakiem czy coś w ten deseń. Więc to, że masz już jakieś doświadczenie, na pewno odejmie ci stresu przy wchodzeniu w przyszłą relację. A tym, co twoja przyszła dziewczyna może pomyśleć na ten temat, że pierwsze doświadczenia miałeś z prostytutką bym się nie martwiła, bo nie musisz jej właściwie nic mówić. Twoja sprawa prywatna. A gdyby ta dziewczyna pytała o twoje przeszłe związki, a nie chciałbyś powiedzieć, że nikogo nie miałeś, to na dobrą sprawę też nie musisz. Możesz wtedy powiedzieć, że nie chcesz o tym rozmawiać albo że w sumie nikogo na poważnie jeszcze nie miałeś.  Jak najbardziej zgadzam się z wcześniejszym komentarzem - raczej, patrząc na jakąś dziewczynę, powinieneś się skupić na zaprzyjaźnieniu się z nią, a niekoniecznie od razu podejść do niej jak do obiektu zainteresowania. Najlepiej postaraj zaprzyjaźniać się po prostu z dziewczynami, postaw sobie za cel poznanie i zaprzyjaźnienie się z, nie wiem, czteroma dziewczynami. Może trzema, pięcioma, jak dasz radę. Tylko zaprzyjaźnieniu się. To powinno trochę odjąć stresu i te rozmowy raczej będą luźniejsze i bardziej naturalne z twojej strony, a na pewno bardziej przekonujące dla nich. I po jakimś czasie, po może kilku miesiącach, podejrzewam, będziecie ze sobą na tyle blisko, że 1) istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że będziesz się czuł z nią tak komfortowo, że sam może zaczniesz mimowolnie swobodnie okazywać jakieś zainteresowanie, 2) ona po prostu przejmie pałeczkę.  Sytuacje, w których się zapoznajesz i od razu gadacie a potem jesteście razem, mam wrażenie działają raczej u tych spontanicznych, ekstrawertycznych osób. Dla introwertyka chyba bardziej skuteczny sposób to - na początku przyjaźń, a potem (i też nie od razu, mówię, kilka miesięcy może zejść) dopiero zaczynasz wchodzić w jakiejś bardziej romantyczne rzeczy. Też co do introwertyzmu - może spróbuj właśnie znaleźć nie tyle przez warsztaty, ale jakieś, hm, nie wiem fora, albo właśnie przez tą stronę czy tam grupę, którą obserwujesz na Facebooku kogoś poznać? Ludzi można poznawać przez internet niekoniecznie tylko przez Tindera, ale właśnie jakieś wspólne grupy zainteresowań. I chyba one są bardziej skuteczne, bo na start masz coś wspólnego z tą osobą. Mam nadzieję, że chociaż coś pomogłam  
    • Shady-Lane90
      Przed chwilą odebrałam Dodę od weterynarza. Moje psie maleństwo przeszło dzisiaj zabieg i teraz powoli dochodzi do siebie. Łzy jednak cisną się do oczu, kiedy patrzę na to, jak cierpi. We wrześniu zaś, psią miłość mojego życia również czeka zabieg w anestezji. Labo - Bubka to moje oczko w głowie, a z racji jej wieku boję się co może się wydarzyć. Guz jednak musi zostać usunięty. Od jutra zaczynam dwutygodniowy urlop. Nie zmienia to jednak faktu, że będę pracować w domu. Ach ten pracoholizm ♥
    • yiliyane
      @Kreciolek16, cieszę się, że mogłam pomóc  
    • Gloria
      To znaczy najpierw wypadałoby, żebyś się sam sobie podobał, a wtedy oceny innych osób zejdą na drugi plan. Nie będą aż tak istotne.
  • Recent Status Updates

• Lina_Evi

Lina_Evi

Witam ponownie.
      · 2 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Gloria
      Gloria
      2
    2. 2
      xxxhunnybunnyxxx