• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Kurapika

Czy w Polsce zapanuje totalitaryzm?

Recommended Posts

1 minutę temu, Kurapika napisał:

>Ale co jednostka może zmienić?

Pomyślały miliony obywateli, którzy razem mogliby coś zmienić ;)

Niemcy tak się przejęli rzekomym "zagrożeniem dla polskiej demokracji" że nie spostrzegli się jak w Sylwestra araby w Kolonii urządzili sobie zabawę w berka z młodymi Niemkami napadając je, gwałcąc i okradając :D

Obecnie trudno mi przyjąć, że nad Polską zawisła groźba jakiegoś zamachu stanu, strącenia praworządności czy wojny domowej. Pewien kryzys jest i tego nie można odmówić, ale daleki jestem od histerii. Jednak ciekaw jestem jaki wpływ będzie to miało na to, co będzie w przyszłości. Historia pisze się na naszych oczach. 

Nie można stosować rozwiązań XX czy nawet XIX-wiecznych i oczekiwać, że zadziałają tak samo skutecznie w XXI wieku. Kaczyński nie rozumie współczesnego świata, w dodatku otoczył się fatalnej klasy doradcami, a także pożytecznymi frajerami. On kierując wszystkim z tylnego fotela nie ryzykuje niczym, Polska wszystkim i to jest przykre.

O 5.01.2016 at 17:32, Kalafior_Grozy napisał:

Niemcy tak się przejęli rzekomym "zagrożeniem dla polskiej demokracji" że nie spostrzegli się jak w Sylwestra araby w Kolonii urządzili sobie zabawę w berka z młodymi Niemkami napadając je, gwałcąc i okradając :D

Gwałt i napaść tak bardzo zabawna. Gratuluje poczucia humoru i dalszej stygmatyzacji muzułmanów.

Jak bardzo się cieszę, że nie włączam telewizora i 3/4 tego co się dzieje mnie omija.
W każdym razie zostają memy, one zawsze mówią prawdę. 

8 godzin temu, LaFleur napisał:

Gratuluje poczucia humoru i dalszej stygmatyzacji muzułmanów.

Polecam się na przyszłość :)

O 31.03.2016 at 01:21, Krit napisał:

Mówił Stonoga, że kukle będą swędzieć? To swędzą. Dziękuję.

Swędzą tylko tych, co są przewrażliwieni :) Mnie nie swędzą. Było warto. 

Czy zapanuje... ts. Zapanował! Witamy totalitarny świecie w którym dla demokracji nie ma miejsca. Rządy PISu-u na dekady osiądą nam w pięty i nawet pumeksem ciężko będzie je zdrapać.

• - 2

O 31.12.2016 at 14:45, plus.osiemnaście napisał:

Czy zapanuje... ts. Zapanował! Witamy totalitarny świecie w którym dla demokracji nie ma miejsca. Rządy PISu-u na dekady osiądą nam w pięty i nawet pumeksem ciężko będzie je zdrapać.

Problemem ludzi myślących jak ty bywa nie zrozumienie w pełni lub nie zaakceptowanie praw jakimi rządzi się demokracja.Najwyższa pora sobie to uświadomić.. Uwielbiam patrzeć na to jak postkomuna nieporadnie porusza się dzisiaj w obszarach uświadamiania spoleczeństwa. Od lat stosują zasadę że najciemniej bywa pod latarnią a to że w demokratycznych wyborach padł taki wynik jaki padł uważają za wypadek przy pracy, nie przemawia do nich fakt że tak wielu ludzi miało po prostu dość. Tak wygląda demokracja peryferii po bolszewickiej Rosjii. Jeśli w Polsce zapanuje totalitaryzm to będzie to totalitaryzm bolszewicki lub żydowski. Po to nas wlaśnie sklócają. To że setki tysięcy energicznych i inteligentnych osób wyjechaly za granicę Polski jest im również na ręke.

3 godziny temu, Highline napisał:

To że setki tysięcy energicznych i inteligentnych osób wyjechaly za granicę Polski jest im również na ręke.

Bo rewolucja potrzebuje siły, która ją nakręci. Tak zaczynała Solidarność. I jeśli miała by nastąpić powtórka z rozrywki i na taczkach miały by być wywiezione "tłuste koty", które siedzą w sejmie pół życia i nie wiedzą już nawet w jakiej partii są oraz wszelkiej maści "socjaldemokraci" (czyli stare komuchy, które czerwone szmaty zamieniły na niebieskie z żółtymi gwiazdkami) to właśnie potrzeba przede wszystkim ludzi młodych i takich którym coś się jeszcze chce.

Co ciekawe najwięksi orędownicy i obrońcy demokracji najbardziej jęczą nie godząc się z jej konsekwencjami. Krzyczą, że Polska zostanie cofnięta o 500 lat wstecz.

Błąd.

Nie "pisiory" a okrągły stół nas cofnął, ponieważ mieliśmy niepowtarzalną szansę by oczyścić kraj z czerwonego bydła, które go rozkradało od 1945 roku. Niestety bydło się uwłaszczyło, powchodziło do biznesu i mediów i efektem czego jest pierdolnik, który dziś obserwujemy a naturalną konsekwencją tego stanu rzeczy jest m.in. emigracja.

Póki co totalitaryzm Polsce nie grozi, ale mamy postępującą budowę anokracji.

Winna temu jest niska kultura polityczna i prawna Polaków. Postępowanie polityków, ich skrajnie obraźliwe wypowiedzi, nieustannie skrajnie konfrontacyjne, agresywne i pogardliwe nastawienie są w Polsce społecznie akceptowalne - gdyby w ten sam sposób zachowywaliby się politycy hiszpańscy, francuscy, holenderscy, belgijscy, niemieccy czy brytyjscy, to zostaliby skreśleni od razu przez wyborców.

Polacy w zbyt dużej części mają mentalność post-folwarczną zamiast obywatelskiej. Widać to również po tym, że jest u nas bardzo niska frekwencja w wyborach parlamentarnych - o wiele niższa niż w starych demokracjach. Kraje Zachodu mają wyższą kulturę polityczną niż Polska, tam standardy zachowania i języka polityków są wyższe, i mainstreamowi politycy się nawzajem szanują i nie obrzucają obraźliwymi epitetami swoich przeciwników.

Śmiać mi się chce gdy politycy pokroju Schultza czy jakiś ministrów z Luksemburga prawią Polakom kazania, podczas gdy sami mają burdel u siebie, a przeciętny mieszkaniec Brukseli, Paryża albo Berlina boi się wyjść na ulicę bo nie wie czy mu ktoś nie odstrzeli łba albo nie utnie ręki machetą

A co w tym jest śmiesznego? Poza tym: dwiema zupełnie różnymi kwestiami jest skuteczne działanie służb antyterrorystycznych i porządkowych w krajach UE i sprawa praworządności w poszczególnych krajach. A mówienie o zagrożeniu terrorystycznym i przestępczym na Zachodzie w reakcji na wspominanie o łamaniu konstytucji i praworządności w Polsce jest odwracaniem uwagi i zmianą tematu - pozamerytorycznym sposobem dyskusji zwanym "fałszywym tropem".

Stawianie tej sprawy w sposób: "Wy nie macie prawa mówić nam, jak możemy u nas zmieniać prawo, a jak nie możemy, bo sami macie problemy u siebie" jest niczym innym jak tekstem "A u was biją Murzynów" powtarzanym przez komunistów jako stała odpowiedź na wszelką krytykę polityki ZSRR przez USA i Zachód.

Kiedy w czasach PRL kraje Zachodu upominały się o praworządność w Polsce, "Trybuna Ludu" pisała o tych krajach to samo, co teraz - że wszelka krytyka polityki władz Polski przez kraje Zachodu świadczy o wrogości tych krajów wobec Polski i jest antypolska.

Ogólnie propaganda PiS-u na temat krajów Zachodu bardzo przypomina propagandę z czasów PRL-u. No ale cóż, główny autor PiS-owskich ustaw o TK jest dawnym PRL-owskim prokuratorem, członkiem PZPR oskarżającym opozycjonistów i kłamiącym na temat własnej przeszłości. Jego przełożeni w PRL oceniali go jako prokuratora pilnego, zdyscyplinowanego, ambitnego i wydajnego, w związku z czym dali mu Krzyż Zasługi w 1983. Podobnie PiS-owski ambasador RP w Berlinie był kiedyś współpracownikiem SB, TW "Wolfgangiem". I to nie przeszkadza pisowcom przypisywać poglądy komunistyczne lub "lewackie" wszystkim swoim przeciwnikom.

Rozumiem że jest się po stronie opozycji, przeciwnej do rządzącej opcji politycznej, ale bieganie na skargę do zagranicznych mediów to już jest szczyt. Dla mnie jest to analogiczne do Targowicy i tyle.

Polska jest w Unii Europejskiej, do której wstąpiła, podpisując określone zobowiązania - czy się to komuś podoba, czy nie. Obecnie władze Polski łamią te zobowiązania i warunki, na jakich przystąpiła do UE. A władze UE zgodnie z prawem mają reagować na przypadki łamania prawa - więc co jest złego w opowiadaniu zagranicznym mediom o sytuacji w Polsce? I co to ma wspólnego z Targowicą, która zresztą została utworzona przez konserwatystów i poparta przez dużą część duchowieństwa (w tym biskupów) i przez samego papieża? Konfederacja Targowicka została utworzona w porozumieniu z władzami wrogiego Polsce mocarstwa nastającego na ziemie należące do Rzeczpospolitej - więc co to ma wspólnego z krajami UE, z których jednym jest Polska? UE nie jest wrogiem Polski, nie jest mocarstwem zaborczym, nie ma złych zamiarów wobec Polski. Więc całe to gadanie o "Targowicy" w kontekście polskiej opozycji jest absurdem. Już PiS-owi bliżej do Targowicy, przynajmniej doktrynalnie. Zresztą gdy rządziło PO, to Ziobro też biegał na skargi na polski rząd do instytucji unijnych, i wtedy pisowcy nie mówili, że coś jest nie w porządku z tymi skargami.

Gdy ktoś twierdzi, że w Polsce źle się dzieje, i mówi o tym za granicą, to nie znaczy, że jest zdrajcą albo że ma ciągoty do zdrady. Wszystko zależy od okoliczności i kontekstu.

Nie żebym bronił Lisa albo był zwolennikiem konkretnej partii w polskim parlamencie (gdy rządziło PO, to też krytykowałem wiele posunięć tej partii), jednak PiS przekracza granice, których inne partie nie przekroczyły. A najgorsze, że Polakom to nie przeszkadza.

2 godziny temu, Celt napisał:

Podobnie PiS-owski ambasador RP w Berlinie był kiedyś współpracownikiem SB, TW "Wolfgangiem". I to nie przeszkadza pisowcom przypisywać poglądy komunistyczne lub "lewackie" wszystkim swoim przeciwnikom.

Za to TW Znak (Boni) wyrażający poparcie dla nakładania sankcji na Polskę to już OK?

Wszystko zależy od okoliczności i kontekstu.

Prawda. Tylko że społeczeństwo jest już tak spolaryzowane, że powoli nam się robi Polska Tutsi i Hutu. Nie jestem wyborcą PiSu i nie jestem wyborcą Platformy (ani nowoczesnej platformy). Mam do PiSu duże zastrzeżenia i w życiu głosu na nich nie oddam, ale w tym wszystkim nie chodzi o dobro Polski tylko o stołki. Platforma została zrzucona z rowerka i ujada. Pewnie to samo by robił PiS, co tylko udowadnia tezę, że liczy się przede wszystkim pełna kieszeń a nie dobro Kraju i obywateli.

A władze UE zgodnie z prawem mają reagować na przypadki łamania prawa - więc co jest złego w opowiadaniu zagranicznym mediom o sytuacji w Polsce?

Na pierwszy rzut oka sytuacja jest ewidentna. Nieco inaczej to wygląda gdy spojrzy się nieco bliżej. Unia chce Nas nakłaniać do pewnych działań wbrew Naszemu narodowemu interesowi. W takiej sytuacji uważam, że mamy nie tylko prawo ale i obowiązek się postawić bo nie jesteśmy frajerami do kopania w dupę, do tego zwyczajnie nie chcemy powtarzać błędów innych krajów. Szkoda że twardogłowym brukselkom tak ciężko to zrozumieć. Imigranci na siłę wszystkim, ale rura z gazem tylko niemiecka. Ot, Europejska solidarność.

Za to TW Znak (Boni) wyrażający poparcie dla nakładania sankcji na Polskę to już OK?

Zaraz, skąd stwierdzenie, że Boni popiera nałożenie sankcji na Polskę? Wiem że popiera interwencję KE w kwestii pisowskich "reform" wymiaru sprawiedliwości, jednak kiedy stwierdził, że na Polskę powinny zostać nałożone sankcje? Bo jakoś mi umknęło. Toteż proszę zacytuj jakąś jego wypowiedź w której stwierdza, że UE powinna nałożyć na Polskę sankcje.

Dla mnie Boni ani brat, ani swat. Nie popieram PO. Ani którejkolwiek partii zasiadającej obecnie w polskim parlamencie.

Unia chce Nas nakłaniać do pewnych działań wbrew Naszemu narodowemu interesowi.

Jeśli chodzi o sprawę uchodźców, czy też imigrantów: po tym, że UE dała spokój krajom, które przyjęły po kilkudziesięciu uchodźców, widać, że tym instytucjom tak naprawdę nie chodzi o rzeczywistą pomoc ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie, tylko o pokazanie niepokornym krajom, kto tu rządzi. A Polska jest i powinna pozostać suwerennym krajem. To jest jasne. Tylko problem w tym, że ani rządzący Polską, ani opozycja, nie przedstawiają tego w ten sposób. Pisowcy odmawiają przyjmowania uchodźców dlatego, że chcą straszyć naród ludźmi obcymi kulturowo, pasożytami, chorobami i atakami terrorystycznymi - dlatego, że oni mają w zwyczaju zarządzanie strachem i w ogóle negatywnymi emocjami. W dodatku pisowcy odczłowieczają uchodźców, nie traktują ich jako ludzi, tylko jako zagrożenie. A takie działanie jest po prostu podłe i nikczemne. Podsycanie negatywnych emocji i zarządzanie nimi jest jedną z rzeczy, które dyskwalifikują PiS jako partię chcącą dobrze dla własnego narodu. Zresztą to dotyczy nie tylko PiS-u. Politycy myślący o dobru własnego kraju powinni usiłować godzić ludzi, wygaszać spory, szukać porozumienia, słuchać wszystkich zainteresowanych stron, budować mosty i nie stygmatyzować kogokolwiek.

Równie podłe jest to, że pisowcy na każdym kroku wycierają sobie gębę Kościołem i katolicyzmem, a przy tym zamiast miłosierdziem kierują się nienawiścią, pogardą i lekceważeniem i odcinają się od wypowiedzi hierarchów i duchownych, którzy popierają przyjmowanie uchodźców.

No ale jak już wspominałem, to kwestia kultury politycznej Polaków i tego, że oni dopuszczają taki a nie inny poziom debaty i język używany w polityce, który na Zachodzie jest używany tylko przez folklor polityczny, przez margines.

Najgorsze jest to, że przy tym wszystkim obecna opozycja w Polsce składa się z durniów i interesantów. Przez co nawet wielu ludzi niepopierający PiS-u deklaruje brak chęci pójścia na wybory.

Należy rozróznić władzę autorytarną od totalitarnej a wydaje mi się że III pokolenie UB jęczące bo im się kasa urwała ma z tym problem.

Nie do końca podoba mi sie PiS. Właściwie w moim odczuciu ma więcej minusów niż plusów i osobiście dla mnie jest to taki czas przejściowy między kroczeniem po złej ścieżce a wejściem na ściezke dobrą. Po prostu musimy to przetrzymać i nie pozwolić by wróciło to, co było bo wtedy jesteśmy pozamiatani.

Mimo mojego szorstkiego stosunku do PiSu gadanie o nim jako o dyktaturze to zwykłe pierdolenie potłuczonego. Gdyby Kaczor był takim wielkim dyktatorem to nie byłoby mediów, które by go 24 h na dobę obrzygiwały. Gdyby Kaczor był takim dyktatorem to KOD by istniał pół godziny a Kijowski by wpieprzał suchy chleb we Wronkach a nie liczył hajsy ze zrzutki.pl.

O 21.09.2017 at 12:24, Celt napisał:

Równie podłe jest to, że pisowcy na każdym kroku wycierają sobie gębę Kościołem i katolicyzmem, a przy tym zamiast miłosierdziem kierują się nienawiścią, pogardą i lekceważeniem i odcinają się od wypowiedzi hierarchów i duchownych, którzy popierają przyjmowanie uchodźców.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ci wielcy hierarchowie (z czego niektórzy są szczęśliwymi posiadaczami pseudonimu operacyjnego) otworzyli dla tzw. "uchodźców" swoje pałace. Wielce humanitarni się znaleźli za cudze pieniądze.

@Kalafior_Grozy: jak najbardziej odróżniam władzę autorytarną od totalitarnej. I wiem, że istnieje model taki jak anokracja, którym Polska faktycznie się staje w coraz większym stopniu. Na zapanowanie totalitaryzmu się nie zanosi, co nie zmienia faktu, że to, co robią pisowcy, jest obrzydliwe. Co prawda to nie dyktatura, ale też nie praworządność ani liberalna demokracja. Trójpodział władzy został przez pisowców zniszczony (o ironio, dużą rolę odegrał w tym były komunistyczny prokurator), a teraz pisowcy przymierzają się do zmian w ordynacji wyborczej.

Polska jest członkiem UE i to jest pewnym hamulcem dla Kaczora. Poza tym, PiS nie musi rozpędzać opozycyjnych zgromadzeń, wsadzać członków KOD do więzień ani natychmiast przejmować TVN-u ani GW, żeby robić, co im się żywnie podoba. Wystarczy, że pisowcy ignorują Konstytucję RP i nazywają ją "postkomunistyczną", że faktycznie zniszczyli TK, przejęli prokuraturę i sądy, de facto niszcząc trójpodział władzy, że publiczne media są ich tubą propagandową przerastającą w skali kłamstw i manipulacji media PRL okresu stanu wojennego, że przedstawiają każdą krytykę działań władz Polski jako atak na Polskę, że przekupili ludzi programem 500+ i przejęli spółki skarbu państwa, że majstrują przy ordynacji wyborczej, że opozycja jest żałośnie nieudolna, podzielona i niezdolna do wypracowania sensownego, spójnego przekazu poza wytykaniem błędów i łamania prawa PiS-owi, że opozycja często sama się kompromituje, że Kijowski, Schetyna i Petru wielokrotnie zrobili z siebie błaznów.

Którzy konkretnie hierarchowie KK byli TW?

Wiem np., że mianowany przez pisowców ambasador RP w Berlinie (całkiem przypadkiem mąż obecnej prezes TK, mgr Julii Przyłębskiej, która to egzamin sędziowski zdała na tróję i miała negatywne opinie o swojej pracy - czy to właśnie przykład człowieka "wyróżniającego się wiedzą prawniczą", którym według Konstytucji RP ma być prezes TK?), był w PRL TW "Wolfgangiem", a jednak pisowcy nie chcą go usuwać ze stanowiska. Podobnie jak nie chcą wyrzucać z partii Piotrowicza, który kłamie na temat własnej przeszłości. Pisowcy chcą tylko "walczyć z komunizmem" w warstwie symbolicznej, tzn. zmieniając nazwy ulic i instytucji.

31 minut temu, Celt napisał:

Poza tym, PiS nie musi rozpędzać opozycyjnych zgromadzeń, wsadzać członków KOD do więzień ani natychmiast przejmować TVN-u ani GW, żeby robić, co im się żywnie podoba.

W parlamencie stanowią większośc czy sie to komuś podoba czy nie (mi się to akurat nie podoba i swojej cegiełki do tego nie dołożyłem). A GW zweryfikował rynek. Bez kasy z państwowego cyca którą dostawali za wchodzenie platformie w tyłek już nie jest tak różowo i dobrze. 

Swoją drogą dotacje dla TVP i Kurskiego osobiście odbieram bardzo krytycznie. Sorry, ale z gówna się ciastek nie ulepi :)

32 minut temu, Celt napisał:

że publiczne media są ich tubą propagandową przerastającą w skali kłamstw i manipulacji media PRL okresu stanu wojennego

Czyli tak samo jak za czasów PO i wcześniej SLD. Teraz przynajmniej mamy wybór międzi pisowską TVP a antypisowską TVN, Superstacją i innymi. Nie oglądam ani tego, ani tego bo ani jedno ani drugie warte oglądania nie jest :) A co do wolności mediów warto przytoczyć pewien fakt. Jak Komorowski w 2014 roku zeznawał w sprawie WSI mimo wykorzystanych wszystkich akredytacji dziennikarskich nikt bedący na miejscu nie odważył się tranasmitować tego przesłuchania. W zamian gadali do porzygu o Pawłowicz, która żarła sałatkę w sejmie.

40 minut temu, Celt napisał:

że przekupili ludzi programem 500+

To świadczy o tym jak rządzili poprzednicy skoro ludzie polecieli głównie na kasę.

41 minut temu, Celt napisał:

przejęli spółki skarbu państwa

Zmieni się władza to ktoś inny je przejmie. Może wtedy uda się doprowadzić LOT do upadku i umożliwić wejście Lufthansy.

47 minut temu, Celt napisał:

Kijowski, Schetyna i Petru wielokrotnie zrobili z siebie błaznów.

Nie muszą się nawet za bardzo wysilać. Marzy mi się normalna, merytoryczna opozycja a nie banda idiotów, która potrafi tylko drzeć ryja i płakać w ramię lewusów z Brukselki. Oni sprawy sobie nie zdają z tego, że swoją głupotą działaja na korzyść PiSu a korzyść PiSu niekoniecznie równa się korzyściom dla Polski.

51 minut temu, Celt napisał:

Którzy konkretnie hierarchowie KK byli TW?

Pieronek - TW Felix

Paetz - TW Fermo (były metropolita poznański)

Szkworc - TW Dąbrowski (biskup tarnowski)

Górny - TW Tadeusz (ordynariusz rzeszowski)

Bielański - (był proboszczem katedry na Wawelu)

Maliński - TW Delta (przyjaciel Wojtyły)

Kaczmarek - TW Calm

Hejmo - TW Hejnał

Jankowski - TW Delegat (były kapelan Solidarności)

Wielgus - były metropolita warszawski

59 minut temu, Celt napisał:

Wiem np., że mianowany przez pisowców ambasador RP w Berlinie (całkiem przypadkiem mąż obecnej prezes TK, mgr Julii Przyłębskiej, która to egzamin sędziowski zdała na tróję i miała negatywne opinie o swojej pracy - czy to właśnie przykład człowieka "wyróżniającego się wiedzą prawniczą", którym według Konstytucji RP ma być prezes TK?), był w PRL TW "Wolfgangiem", a jednak pisowcy nie chcą go usuwać ze stanowiska. Podobnie jak nie chcą wyrzucać z partii Piotrowicza, który kłamie na temat własnej przeszłości.

Wiem i według mnie powinni z hukiem wylecieć (albo wyjechać na taczkach).

Godzinę temu, Celt napisał:

Pisowcy chcą tylko "walczyć z komunizmem" w warstwie symbolicznej, tzn. zmieniając nazwy ulic i instytucji.

Nawet symboliczna walka z komunizmem to dobra walka. Należy zwalczać każdy nawet najmniejszy przejaw tego czerwonego nowotworu. Niestety, na realną walkę ze strony PiSu nie mamy co liczyć o czym najlepiej świadczy fakt, że nie zostanie ujawniony tajny załącznik do raportu z likwidacji WSI. Zbyt dużo komuny u nich siedzi, dlatego uważam, że dla dobra Polski takie partie jak PiS i PO powinny po prostu zniknąć. Te zblazowane półmózgi niczego dobrego dla Nas nie wymyślą i liczę że każde kolejne wybory to będzie stopniowy spadek notowań tak jednych jak i drugich bo robią więcej złego niż dobrego. Jest w Polsce mnóstwo młodych ludzi, ogarniętych, inteligentnych. Nie możemy powierzać Naszej przyszłości bandzie frustratów, którzy jedyne co potrafią to sie wzajemnie obsrywać w mediach.

@Kalafior_Grozy:

Za rządów SLD i PO skala propagandy, manipulacji, kłamstw, wychwalania rządzących i najeżdżania na opozycję w TVP była nieporównywalnie mniejsza niż teraz.

Gdyby za rządów PO w TVP były standardy takie jak teraz, to nie dowiedzielibyśmy się stamtąd o aferze podsłuchowej ani o wielu innych aferach i wpadkach tamtej ekipy. Z TVPiS nie dowiadujemy się np. o skali nepotyzmu w spółkach skarbu państwa, ani o opiniach o Przyłębskiej, ani o szybkości awansów szefa ABW itd.

Ogólnie za poprzednich rządów publiczne media podawały informacje w miarę bezstronnie, i tylko lekko sugerowały, że rządząca ekipa jest nawet fajna, a opozycja jest niefajna, o tyle obecnie publiczne media w Polsce są mediami tożsamościowymi, które mają autorytarny styl myślenia, opierają się na emocjach i usiłują raczej kreować poglądy odbiorców, wpajać swój punkt widzenia i integrować zwolenników danego światopoglądu. TVP 1 i TVP Info działają teraz w identyczny sposób jak portale wpolityce.pl i niezalezna.pl.

A poza pisowską TVP i antypisowskim TVN-em jest jeszcze bezstronny Polsat, którego "Wydarzenia" bodaj najbardziej dbają o standardy, jeśli chodzi o sposób przekazywania informacji.

Czy współpraca wszystkich wymienionych duchownych z SB została potwierdzona, czy podałeś wszystkie przypadki tych, odnośnie których pojawiły się medialne doniesienia o współpracy? I czy wymienieni duchowni opowiadają się za pomaganiem uchodźcom?

Maliński już nie żyje. Jankowski też.

Szkworc czy Skworc?

Konrad Hejmo nie jest biskupem, tylko szeregowym księdzem. Kaczmarek też nie jest biskupem.

Wielgus jest związany z TV TRWAM i RM, więc raczej nie popiera sprowadzania uchodźców.

Też uważam, że zarówno PiS, jak i PO, powinny definitywnie zniknąć z polskiej sceny politycznej. Podsycanie negatywnych emocji niczemu dobremu nie służy. I też chciałbym merytorycznej opozycji zamiast żałosnych Schetyny, Petru i Kijowskiego, którzy sami się kompromitują.

Do tego jeszcze dochodzi błazenada sekty nazywającej siebie "Obywatelami RP", którzy niczego nie potrafią robić poza próbami blokowania miesięcznic smoleńskich i ogólnie sabotowaniem pisowskich zlotów.

Do totalitaryzmu zmierza Unia Europejska. Glosowanie za przystapieniem bylo moim najwiekszym bledem w zyciu. Ale wtedy oni jeszcze nie pokazali swej prawdziwej twarzy. Zycie przed 1989 bylo jak bulka z maslem w porownaniu z tym co ostatnio zaczyna sie wyprawiac..

@Boskoop: skąd te stwierdzenia? I o co właściwie chodzi? Bo walnąłeś kilka ogólników bez pokrycia.

To członkowie podległych WKP(b)/KPZR partii komunistycznych wprowadzali dla obywateli bardzo ostre restrykcje w sprawie podróżowania, zabraniali tworzenia niezależnych od władz mediów i wydawnictw, przypisywali chłopów do ziemi i zabraniali im przemieszczania się, wsadzali do łagrów, wykonywali wyroki śmierci, wprowadzali państwową ideologię i popełniali mnóstwo innych zbrodni i świństw.

Skoro twierdzisz, że przed 1989 w krajach rządzonych przez komunistów było lepiej, to znaczy, że nie masz pojęcia, jak wtedy było.

W krajach UE nie ma kary śmierci i nie może jej być. Nie ma państwowej ideologii. Nie ma ograniczeń w poruszaniu się. Nie ma zakazu zakładania własnych mediów, wydawnictw, prowadzenia własnych firm, szkół prywatnych, prywatnych placówek medycznych itd.

Podsumowując: sam nie wiesz, co piszesz.

9 godzin temu, Boskoop napisał:

Do totalitaryzmu zmierza Unia Europejska.

A czego innego można się spodziewać po pseudointelektualnej lewicy branzlującej się do Marksa i Engelsa? Manifest z Ventotene, coś Ci to mówi? Warto zasięgnąć wiedzy i zapytać samego siebie czy aby nie zaczynają się wypełniać jego założenia.

Glosowanie za przystapieniem bylo moim najwiekszym bledem w zyciu.

Wiesz, same założenia Unii były słuszne czyli Europejska Wspólnota Węgla i Stali. Odwoływanie się do chrześcijańskich korzeni Europy itd. Wszystko się zaczęło sypać po 1968 roku gdy przećpane pokolenie "dzieci kwiatów" postanowiło zrobić marsz przez instytucje i o zgrozo, udało im się. Unią rządzą oderwani od rzeczywistości idioci, ale tych kilkanaście lat wstecz nie było az tak bardzo tego widać.

Zycie przed 1989 bylo jak bulka z maslem

No nie wiem. Dla mnie jedyny plus "żelaznej kurtyny" jest taki, że nie dotarło do nas to łakome na socjal dziadostwo z Afryki i okolic.

szkół prywatnych

W których program nauczania musi być zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji (tak jest w Polsce, nie wiem jak sytuacja wygląda w innych krajach).

Nie ma państwowej ideologii.

Na papierze jej nie ma, ale Unia niestety coraz bardziej skręca w lewo i tym samym sama kręci bat na własny tyłek.

Nie ma ograniczeń w poruszaniu się.

Z jednej strony to na prawdę spoko, że mogę jechać do Francji z dowodem osobistym, ale są ludzie, którzy to wykorzystują do niecnych celów.

Nie ma zakazu zakładania własnych mediów

Prawda. Niestety aby załozyć własną telewizję trzeba mieć sporo pieniędzy. Można niby iść po kosztach i zacząc działanie np. na Youtube, ale szczerze? Szkoda zachodu. Jeśli jesteś jakimś patostreamerem który na swoich filmach odpierdziela akcje typu rzyganie, obrażanie ludzi i inne takie - jesteś spoko. Masz monetyzację, masz zasięgi. Jeśli natomiast jesteś blogerem wyrażającym swoje zdanie na temat np. imigracji - masz cięte zasięgi, usuwane materiały, cofaną monetyzację. Wolność słowa w internecie jest trochę jak Yeti - podobno istnieje.

Własnie Prezydent zapowiedział, że podpisze ustawy o SN i KRS i sędziowie będą wybierani przez polityków.
Tak więc sędziowie niejako zostana uzależnieni od polityków, czyli jesli bedziasz miał(a) konflikt z politykiem, to rozstrzygnięcie sporu może być tendencyjne.
Oni mówią, że nie.